Dodaj do ulubionych

Po podwyżce VAT wykonawcy kontraktów mogą strac...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.10, 21:35
Casus Czechy
W 2005 uchwalono w Czechach ustawę o odnawialnych źródłach energii , która gwarantowała wlaścicielom elektrownii słonecznych stałą , korzystną cenę wykupu gwarantowaną przez państwo . Czescy politycy byli dumni , że postawili na odnawialne , ekologiczne żródła energii , Greenpeace inne eko-organizacje stawiały Czechy za wzór jak promować czyste , alternatywne źródła energii . Słowem , wszystko było wspaniale .
Był tylko jeden mały mankament : cena wykupu energii z elektrowni solarnych jest aktualnie dziesięciokrotnie wyższa niż cena rynkowa ! W 2011 czeski odbiorca zapłaci o 15-20% więcej za energię , właśnie z tego powodu .
Bizes solarny opanowali w 75% obcokrajowcy : Niemcy , Chinczycy i Wietnamczycy . Kurczą się obszary ziemi uprawnej , przeznaczone pod nowe 'fotovoltajki' , np nowa potężna elektrownia solarna pod Mielnikiem powstała na 82 ha świetnej gleby . Dopłaty do energii solarnej będą kosztowaly Czechy 400mld koron ( 65mld złotych ) w ciągu następnych 20 lat . Nowy rząd premiera Necasa próbuje teraz wycofać się częściowo z tych dopłat , ale nie będzie to łatwe bo grożą procesy o odszkodowania .
Tak kończy się wprowdzenie eko-religii i ekologicznych mrzonek w życie .
To samo będzie z 'energoszczędnymi' żarówkami i autami z napędem elektrycznym
smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka