Dodaj do ulubionych

W rządzie spór o dotacje do górnictwa

15.10.10, 09:42
Inwestycje w kopalniach są konieczne, ale najpierw trzeba dokonać uwłaszczenia górników majątkiem kopalni. Bez tego wszelkie dotacje pójdą na zmarnowanie zanim zdążą dotrzeć do kopalni.
Edytor zaawansowany
 • Gość: rozsądek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 11:49
  Polityka Grada jest prosta, zamknąć kopalnie a następnie sprzedać je kolesiowi lub krewnemu za oczywiście niższą wartość. Zakup kopalni przez prywatnego właściciela finansować z kasy państwowej jak zrobił to Grad w przypadku suchego doku i nie tylko doku w Stoczni Gdynia” W dn. 12.10.2010 Wyborcza.biz podała „Dzisiaj podpisany zostanie akt notarialny zakupu suchego doku - serca gdyńskiej stoczni. Ma 380 metrów długości i 70 metrów szerokości - można w nim budować i remontować niemal wszystkie typy statków pływających po świecie. Nabywcą jest Crist, prywatna stocznia założona 20 lat temu w Gdańsku przez dwóch inżynierów z branży - Ireneusza Ćwirkę i Krzysztofa Kulczyckiego”. Dalej gazeta pisze „Początkowo - w aukcjach ogłaszanych pod koniec 2009 r. - suchego doku nikt nie chciał kupić. Obiecywani przez ministra skarbu Aleksandra Grada Katarczycy zniknęli, nikt inny w branży nie miał pomysłu, skąd wziąć niemal 100 mln zł, na które wyceniono dok.” Crist zapłaci za dok 175 mln zł” czyli 25 milionów, ponieważ „ Crist dzień przed licytacją dostał pożyczkę od państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu, właściciela Bud-Bank Leasing. - ARP udzieliła 14 września firmie Crist 150 mln zł pożyczki. Pożyczkę przyznała w ramach programu "Wspieranie przez Agencję Rozwoju Przemysłu inicjatyw pobudzających polską gospodarkę". Dlaczego rząd nie wspierał Stoczni przed zamknięciem. Odprawy dla stoczniowców kosztowały miliony. Zostały zapłacone z kieszeni podatników. To my podatnicy płacimy za nieudolność Grada i jego stajnię.

 • pablobodek 15.10.10, 20:11
  Kopalnie należy natychmiast sprzedać prywatnym inwestorom !!! Sprywatyzować !!!
  Ile lat jeszcze kasjerki z hipermarketów czy sprzedawczynie mają dopłacać do górników ??!!!!
  Do aparatczyków związkowych !! 21 lat, a ta paranoja trwa !!!
 • mariuszet 16.10.10, 19:15
  Popieram min. finansów. Górnicy nie zgadzają się na zamykanie dających straty kopalń, domagają się podwyżek mimo, że ich średnia jest dużo wyższa niż krajowa, a nam tym średnikom każą dopłacać do ich inwestycji. Proponuję oddać im kopalnie za darmo i niech sobie radzą.
 • Gość: Górnik Zabrze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.10, 19:15
  Jak wam Rosja zakręci kurek z paliwem to wtedy docenicie górnictwo.
 • Gość: hihi IP: *.zamek.net.pl 16.10.10, 19:24
  Nie docenią. Będą palić krzyżami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka