Dodaj do ulubionych

Brytyjskie fabryki odzieży łamią prawa pracowni...

IP: *.u.itsa.pl 08.11.10, 15:53
Muszę tu dodać, że jakość tkanin z C&A bardzo się pogorszyła (np. skarpetki). Po jednym praniu mechacą się, jak ubrania z bazaru. Nigdy już tam niczego nie kupię, bo straciłem zaufanie do tej firmy.
Edytor zaawansowany
 • robert888 08.11.10, 16:10
  Tyle zarabiałem na czarno w UK 24 lata temu na budowie. Nie wierzę, że ktoś za tyle tam pracuje TERAZ.
 • 3miastoorg 08.11.10, 16:17
  NO LOGO - Naomi Klein - wszystko jest opisane, jak powstają ubranka które mamy w szafkach i czemu kapitalizm zacznie swój upadek, gdy chiński robotnik pewnego dnia nie przyjdzie do pracy.
 • Gość: olo IP: 151.59.19.* 08.11.10, 16:19
  Lepiej napiszcie co w Polsce robią

  Nie płacą pracownikom pensji od pół roku a sąd olał sprawę i nic pracodawcy złodziejowi nie robi ,To jest dopiero skandal.

  biznes.onet.pl/dluzej-nie-chcemy-rozmawiac-ani-z-wlascicielem-ani,18563,3735906,1,news-detal
  - My już nie mamy z czego żyć. Kto może mieć tyle oszczędności, żeby nie dostawać pensji przez ponad pół roku? Wyprzedajemy z domu co bardziej wartościowe rzeczy, żeby mieć na chleb - mówi pracownik ZNTK, Seweryn Paluszkiewicz.

  Swoje możliwości wyczerpała już też Państwowa Inspekcja Pracy, która w przeciągu ostatnich 2 lat wydała 43 decyzje i 20 wystąpień w sprawie poznańskich ZNTK.

  Były nakładane kary, a także dwa razy skierowano wnioski do prokuratury o podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez pracodawcę w związku z uporczywym niewypłacaniem pensji. W 2008 roku śledztwo zostało umorzone. PIP odwoływała się do sądu, lecz ten podtrzymał decyzję, nie dopatrując się w działaniach pracodawcy znamion uporczywości, gdyż ten nie miał z czego wypłacić pensji. Po majowej kontroli inspektorzy skierowali kolejny wniosek. Tym razem prokuratura w ogóle odmówiła wszczęcia postępowania.

  Jest to rzecz skandaliczna, że w wolnej Polsce można deptać prawa pracownicze, nie wypłacać przez wiele miesięcy pensji, a instytucje, które powołano do tego, żeby bronić obywateli, umywają ręce. Żyjemy w kompletnie dzikim kraju - żali się przewodniczący Jarosław Lange.  biznes.interia.pl/wiadomosci/news/w-polsce-co-trzeci-pracuje-bez-stalej-umowy,1545825
  Bez stałej umowy w ubiegłym roku pracowało ponad 27 proc. Polaków. To najwięcej w Europie
 • Gość: Mwaruwari IP: 77.236.26.* 08.11.10, 16:50
  że "koncerny wyraziły swoje oburzenie". Oburzenie na co? Na dziennikarza? Pracowników? Gazety? Czy tez może...na same siebie?
 • paininthebass 08.11.10, 16:50
  Wszyscy producenci tak robią - do czasu aż się jakiś dziennikarz nie dowie. Powiedzą że nie wiedzieli, naprawią zaniedbania a potem fabrykę przeniosą do Indii czy innego Pakistanu a tam nikt się nie przejmuje czymś takim jak prawa pracowników.
  --
  STOP dla opłat manipulacyjnych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka