Dodaj do ulubionych

UE. Komisarz krytykuje budowę autostrady w Pols...

IP: *.deeds.informatik.tu-darmstadt.de 09.11.10, 15:57
niech ten pan wypowiada sie za siebie, dla mnie jest jak najbardziej do zaakceptowania ze najtanszy oferent buduje autostrade. jak ten pan chce wydojic czyjs budzet to niech sie zajme budzetem wlasnego kraju.
Edytor zaawansowany
 • Gość: thunder-hit IP: *.fbx.proxad.net 09.11.10, 16:16
  Brak dotacji z EU na autostrady w Polsce i bedziesz jezdzil gruntowa droga do swojej stolycy. Nawet chinskie niskie ceny nie pomoga.
 • drfrojd 09.11.10, 16:56
  nas wyciąga z błota. W tym przypadku sprawa nie jest oczywista: najpierw Unia stwierdziłą że to nie jej środki, teraz sam Komisarz mówi że nie ma instrumentów prawnych. No to raczej piłeczka po jego stronie.
 • Gość: das spiel ist aus IP: *.dynamic.mnet-online.de 09.11.10, 17:11
  napewno bedziecie probowali ich oszukac
  i chiny wam oddadza jak na to zasluzyliscie
 • Gość: leszek b. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.10, 19:05
  Oczywiście, ze tak, przecież takie są prawa wolnego rynku - kto więcej ukradnie ten jest gość.
 • Gość: nkab IP: *.toya.net.pl 10.11.10, 10:21
  Tak tak.
  Bo to niemcy powinni dostać te zlecenie bo mają noł-hał, ale zatrudnią
  polskich roboli, którzy taniej niż chińczycy wybudujo bardzo drogie autostrady.

  Autostrady powinny być budowane z polskich środków a nie z unijnych.
  Przecież mamy własną walutę.

  Jednyną przeszkodą są kolejne głupawe rządy.

  Andrzej.
 • Gość: wdr IP: *.emea.ibm.com 09.11.10, 16:17
  chińczycy przywiozą ze sobą tanią siłę roboczą, która pracuje 7 dni w tygodniu po 12h. naszych pracodawców obowiązuje kodeks pracy. łatwo mówić o konkurencji i najniższych cenach, gdy kogoś to nie dotyczy. jak mam rozsądny wybór to kupuję towary wyprodukowane w UE zamiast chińskich i to samo wam radzę. i podam przykład kupiłem lutownicę Lutola zamiast chińskiego badziewia tańszego o 50%
  kilka dni temu wszyscy się rozpisywali o tym jak chińczycy wykończyli dumpingiem inne firmy wydobywające metale ziem rzadkich, żeby mieć monopol - nikt wtedy nie chronił swoim producentów (wolny rynek) a teraz mając monopol wprowadzają emargo na eksport
 • kosmiczny_swir 09.11.10, 16:33
  Trzeba zmienić prawo pracy - tak, żeby dotyczyło wszystkich pracujących w Polsce, również zatrudnionych przez zagraniczne firmy. To jedno.

  Drugie, to fakt, że lepiej kupić lepszy ale droższy produkt, bo tańszy zawsze w ostatecznym rozliczeniu wyjdzie drożej. Trochę brakuje tego w powszechniej świadomości Polaków. Biednego nie stać na to, żeby pozwalać się robić w konia.

  Oczywiście nie mówię, żeby płacić za markę, ale w zasadzie płacenie za markę to wyjątki w stylu Apple.
  --
  __________________________
 • Gość: das spiel ist aus IP: *.dynamic.mnet-online.de 09.11.10, 16:38
  czyli krokodyle lzy uni europejskiej

  jedno jest pewne chinczycy nie beda zatrudniali podwykonawcow
  i moze to najbardziej boli biurokratow z eu
 • jedrol73 09.11.10, 23:53
  jak mam rozsądny wybór to kupuję towary wyprodukowane w UE zamiast chińskich i to samo wam radzę. i podam przykład kupiłem lutownicę Lutola zamiast chińskiego badziewia tańszego o 50%

  To ty frajer jestes. Ja kupuje rzeczy najtansze i niech mnie wszyscy w dupe pocaluja. Jedyny wyjatek robie dla naszych fosforowych braci, co to ludzi pala zywcem. Ostatnio kupowalem owoce i warzywa i jak zobaczylem metke "Made in Israel", to pie...alem tym towarem od razu z powrotem na polke. Paleniu ludzi zywcem mowie stanowcze "nie".
  --
  How Zionists Divide and Conquer - David Duke
 • Gość: Kupiec IP: 83.238.15.* 10.11.10, 09:13
  Jestem ciekawy jaki zawód wykonujesz. Bo z Twoim podejsciem do tematu to proponuje Cie od razu wymienic na Chinczyka. Bedzie 4 razy tanszy i 2 razy wydajniejszy. A co Ty bedziesz robil?
  Ktos na forum napisze ze go to nic nie obchodzi :)
 • jedrol73 10.11.10, 11:28
  Mnie to nie dotyczy, jestem muzykiem. Tu pojecie "2 razy wydajniejszy" raczej nie wchodzi w rachube. :) Trzeba wiedziec, jak sie w zyciu ustawic...
  --
  How Zionists Divide and Conquer - David Duke
 • paininthebass 09.11.10, 16:17
  Z jednej strony Chińska ekspansja gospodarcza może okazać się bardzo groźna w długim terminie z drugiej strony sory ale byli po prostu najtańsi...
  --
  STOP dla opłat manipulacyjnych
 • Gość: hej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.10, 19:08
  jesli nie podobają jej się Chińczycy w Polsce to niech bierze kasę i niech spier.ala.
  Zbudujemy za swoje. Oczywiście nie autostrady, ale drogi i nie dla samochodów, ale rowerowe, ale zbudujemy - to na co nas stać to zrobimy.
 • Gość: z IP: 217.98.20.* 09.11.10, 16:18
  w innych sprawach, jak np. swobodny dostęp rynków wewnątrz Unii dla "nowych" krajów (tzw. okresy przejściowe) czy forsowanie inwestycji energetycznych wykluczających kraje członkowskie (vide. północna gazrurka).
 • dydelf1973 09.11.10, 16:18
  No z jednej strony ma rację bo fatycznei dorzucamy Chińczykom a sami tak tam nie możemy, ale z drugiej strony te firmy zachodnieuropejskie doją nas niemiłosiernie zawyżając ceny na przetargach w kosmos. Bo jak tu wyjasnieć, że w PL kilometr budowanej austostrady jest ze 2 razy droższy niz w Niemczech? To samo np. stadiony na EURO. Tak mieliśmy nóż na gardle bo EURO juz nam dano a stadionow nie było. I to wykorzystano. Ale gdzie indziej? Tańsza siła robocza, materiały (niektore przynajmniej) też. A jest drożej. Szkoda że tu już UE nie zauważa problemu.
 • Gość: J.J-P. IP: *.icpnet.pl 09.11.10, 21:04
  Doją nas firmy polskie (pośrednicy) i polscy urzędnicy (biurokracja).
  Dlaczego konsorcjum polskich firm nie wygrało tego przetargu?
  Co, Jarosław Kaczyński autostrady nie potrafi zbudować?
  Co, cały PIS + SLD + PO +PSL nie potrafią zbudować kawałka autostrady?
  Elity intelektualne Najjaśniejszej RP nie potrafią wybudować autostrady ?
  Trzeba więcej szkół wyższych, czy prywatnych, czy państwowych, byle student na państwowym garnuszku (dziennikarzy, socjologów, politologów, historyków, prawników, nauczycieli, lekarzy, filologów, ekonomistów, bankowców, psychologów, górników , duchownych, celebrytów, artystów itd.), byle finansowane z kasy państwowej, to nic w Polsce nie zaprojektujemy, nie wykonany, nic nie zbudujemy.
  W Polsce jak w wojsku :
  Na placu apelowym brygada (prawie tys. mundurowych) ;
  poda rozkaz : kadra wystąp ;
  Na placu zostaje parunastu szwejów.
  A poziom utechnicznienia wojska, jak w powstaniu warszawskim.
  Podobnie w firmach, zwłaszcza budowlanych, (prezesów i kochanek bez liku).
  Tak jest w Polsce, nie ma ludzi konkretnej pracy, a jeśli są to są blokowani przez sfory nierobów i góry niekompetencji.
  A jak gdzieś, przez przypadek, coś zrobią, to są poniewierani (kasy mało, premia niższa od kosztów imprezy otwarcia obiektu).
  Fachowcom lepiej wyjechać na Zachód ( w świat).
  Wygodniej wyjechać na Zachód rwnież zlecajacym (delegacja dewizowa, imprezka) i wydać tam społeczną forsę, niż dogadać się z polskim fachowcem (czasami rzeczywiście jest trudno, bo wkurza go niebotyczna niekompetencja zamawiajacego np. ludzi spółki 2012.pl , euro.pl., ).
  Czy chińskie firmy są lepsze ?
  Nie wiem ?
  Zamordyzm u nich napewno jest większy.
  Ale jeśli jest prawdą, że swoim mają płacić przynajmniej polską minimalną czyli 1.348 zł- za ok. 150 godz/m-c i nadgodziny limitowane, i 100% , to jak się wyrobią z kosztami i terminem?
  Ale jeśli się wyrobią, to szefowie polskich firm winny zrobić harakiri, czy sepuko, no przynajmniej spłonąć ze wstydu i wypaść z rynku personalnego, że taką robotę odpuścili.
  Chciwy dwa razy traci.
 • pawelekok 09.11.10, 23:39
  Odpowiem tak:

  Po pierwsze, wolę już Chińczyków niż polskie firmy. Wiele razy przejeżdżałem przez kilkunasto kilometrowe odcinki, gdzie jeden pas był wyłączony z ruchu. I obserwowałem praktyczną realizację zasady jeden za wszyskich, wszyscy za jednego w wykonaniu polskich budowlańców. Jeden się snuje i udaje że pracuje, kilkunastu pzostałych nie robią nawet tego. Stoją maszyny, a kierowcy obok przeżywają udrękę.

  Przytoczę dowcip sprzed 30 lat, stąd historyczne już nazwiska. Najnowszy wynalazek, szczyt techniki, gorąca linia telefoniczna do Nieba. Ustalono, że głowa każdego z państw wykona 1 telefon i zada jedno pytanie. Pierwszy dzwoni Prezydent Carter. Panie Boże, czy w USA zapanuje kiedyś socjalizm? Panie Prezydencie, odpowiada Bóg, za 50 lat nastąpi ogólnoświatowy przewrót i w USA zapanuje socjalizm. Na szczęście to już nie za mojej kadencji, ucieszył sie Carter. Z podobnym pytaniem wystartował Breżniew, dostał podobną odpowiedź (oczywiście za odwróconymi znakami) i podobnie się ucieszył, że to już nie za jego kadencji. W końcu do telefonu dorwał sie Gierek. Pyta: Panie Boże, czy w Polsce zapanuje kiedyś porządek? Towarzyszu I Sekretarzu, odpowiada Bóg, może kiedyś zapanuje, ale to już nie za mojej kadencji.

  Ten dowcip ma tyle lat a nic a nic się nie zestarzał. Co więcej, z każdym rokiem zdaje się być coraz bardziej aktualny.

  Pozdrawiam
 • 1234qwerty 09.11.10, 16:29
  Niech nas UE posałuje w dupę i to przez bibułkę i niech patrzy co sama robi..
 • Gość: Jojo IP: *.dip.t-dialin.net 09.11.10, 17:31
  furgocze u ciebie ulanku
  forum.gazeta.pl/forum/w,30,118518144,118518801,Re_UE_Komisarz_krytykuje_budowe_autostrady_w_Po.html
 • Gość: hej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.10, 19:09
  tak jest! I niech zabiera te swoje srebrniki!
  Zbvudujemy za swoje. 5 km drogi rowerowej, bo na tyle nas stać.
 • Gość: antyHipokryta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.10, 07:41
  stac nas na finansowanie tych zlodzieji z brukseli to napewno bedzie nas stac na sfinansowanie budowy drog bez posrednika w postaci unii.

  naprawde wierzysz ze oni nam z czystej nieprzymuszonej woli tak daja swoje pieniadze? tzn uwazasz ze oni ci daja swoje pieniadze? 80% tych srebrnikow, ktore niby nam daja, to nasze skladki do tego kolchozu euwropejskiego...

  powini sie cieszyc ze cel im nie mozemy ponakladac, wiesz ile im placimy za to ze moga nam wciskac swoje produkty na nasz rynek? tak placimy im za to ze wykosili naszych producentow ktorym nawet nie mozemy przyjsc z pomoca chocby poprzez cla.
 • Gość: KAZEK IP: *.icpnet.pl 09.11.10, 19:19
  MASZ RACJE,NIECH UNIJNE URZĘDASY CAŁUJĄ SIĘ WZAJEMNIE,CHOLERNE PEDAŁY
 • Gość: mik IP: *.kyoto.ocn.ne.jp 09.11.10, 16:50
  rona wspólnego rynku to nasz zas...y obowiązek. Chcemy lojlalności a sami?
 • Gość: kixx IP: *.acn.waw.pl 09.11.10, 17:15
  a sami jestesmy dymani przez UE przy pomocy ograniczen obostrzen i zakazaow dla Polakow
  juz zapomniales o barierach po wejsciu do Unii,dzialajacych tylko w jedna strone?
 • gazamate 10.11.10, 09:13
  Bogate kraje UE nie bronią wspólnego rynku tylko swoich bogatych firm. Poczytaj sobie np. o dyrektywie REACH dotyczącej obroty chemikaliami, jak się w to wgłębisz to wyjdzie że po 2018 r. gdy wypada ostateczny termin rejestracji obrotu chemikaliami, wiekszość małych firm z branży chemicznej zostanie w majestacie prawa zmuszona do zakończenia działalności albo zostanie solidnie obskubana z 2 stron: najpierw ze strony dużych koncernów, bo trzeba odkupić wyniki badań toksykologicznych za unijne stawki w ramach konsorcjów a potem ze strony EChA (Europejskiej Agencji Chemikaliów) w formie opłaty za rejestrację. Pewnie od razu zapytasz - to czemu nie zrobić badań samemu - KE zakazała dublowania badań i jesli takowe są gdzieś dostępne to trzeba je odkupić, choć taniej można by je pewnie wykonać w lab. w Polsce.
  Patrząc z boku na ta dyrektywę to duze koncerny chemiczne musiały nieźle się przy tym zakręcić by przeforsować taki model rejestracji. Oczywiście nasi negocjatorzy poklepani po plecach przyklepali tego gniota. A prawda jest taka że z wyjatkeim dużych firm drobnicy na REACHa nie stać. Ucierpimy na tym wszyscy bo można sie spodziewać:
  - likwidacji firm
  - niższych wpływów z podatku od firm
  - podwyzszenia cen produktów chemcznych i bynajmniej nie chodzi tu o odczynniki tylko np. chemię domową a także właściwie wszystko podrożeje patrząc przez pryzmat choćby pigmentów, barwników, polimerów wykorzystywanych we wszelkich dziedzinach życia
 • Gość: gustdelf IP: 92.30.157.* 09.11.10, 17:16
  Rzeczywiscie Unia jako tako dostepu do Chinskich zamowien nie ma ale juz na przyklad Francuzi (buduja tam szybka kolej) oraz Niemcy (budowa drog i nieruchomosci) owszem tak. Za to Polsce UE mowi co jest dobre a co zle oraz na czym polega jednosc. W tym samym czasie ruscy pchaja po dnie baltyku rure a jak juz ja przepchaja to nam cudowny kontrakt Pawlaka nie pomoze, bo nie wywalili na to miliardow euro tylko dla kaprysu.
 • jacgg 09.11.10, 17:27
  O, to to! To też!
 • jacgg 09.11.10, 17:25
  Jeżeli Bruksela nie chce chińskiego dumpingu w Europie - to niech da nam (i reszcie nowych członków UE poza b. NRD) takie pieniądze na autostrady (plus KOLEJE oraz TRANSPORT RZECZNY i PORTY!!!), jakie dostała chociażby Hiszpania (jednocześnie budując na tym swoje potężne firmy budowlane), nie wspominając już o pomocy samego RFN dla b. NRD (15 razy tyle, co suma dotacji unijnych dla Polski - z czego 25% to pieniądze POLSKIEGO podatnika, oczywiście b. NRD poza pomocą federalną dostało swoją porcję dotacji unijnych - i podejrzewam, że tego także wyraźnie więcej, niż Polska w przeliczeniu na obywatela) - zamiast rozprawiać o lojalności i zasadzie wzajemności (co w opisanym kontekście jest co najmniej fałszywe, jeśli nie - wręcz prowokacyjne)!

  Budżet unijny stanowi ułamki budżetów poszczególnych państw - UK chce go jeszcze zmniejszyć, a większość dotacji i tak wraca do krajów-płatników netto (zwłaszcza Niemiec) - za to nasz rynek jest niemal całkowicie otwarty i w znacznym stopniu opanowany przez firmy zachodnioeuropejskie i amerykańskie (nie brakło nawet wrogich przejęć - vide chociażby losy wrocławskiego Elwro...). Zaś nasze rządy muszą zajmować się niemal rzeźbieniem w gó...e wobec tych mizernych ochłapów z niezwykle egoistycznego i pazernego zachodu podobno WSPÓLNOTY - i właściwie wszystko nam się w szwach nieustannie rozłazi wobec tej mizerii środków!!!
 • jacgg 09.11.10, 17:37
  (oczywiście 25% dotacji unijnych dla Polski to pieniądze polskiego podatnika, a nie pomocy RFN dla b. NRD - bo troszkę niegramotnie napisałem...)
 • Gość: pilkarz IP: 89.174.215.* 09.11.10, 18:05
  Niech nam kazdy zachodni kraj da 3 gole na poczatku meczu na EURO2012, bo my jestesmy biedni, pokrzywdzeni przez historie, etc. Co to za myslenie? "Niech Nam da..."? To wstyd. Ukraina tak nie zebrze, tylko sama bierze. A my Polacy? Ja tam mam swoj honor. Nikt mi nie musi nic dawac. Sam dojde do tego na co zasluguje.
 • jacgg 09.11.10, 20:47
  Zgadzam się. Zdecydowanie jesteś oderwany. Od faktów i pojęć dosyć podstawowych.

  Wiesz co możesz z takim "honorem" zrobić? NIC. Nawet do podcierania dupy potrzebny jest papier, albo honorowo się śmierdzi (o ile nie cierpi się na zatwardzenie... wtedy zaś potrzebna jest lewatywa, którą także trudno samemu sobie zrobić...).

  Honorowi Niemcy nie powinni byli korzystać z planu Marshalla po wojnie (tak samo, jak ZSRR i jego honorowi sojusznicy...). Sami się odbudować. NRD honorowo jeździć zmodernizowanymi trabantami, honorowy enerdowski rząd - wartburgami (polski - polonezami...).

  pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Marshalla
  pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczenie_Niemiec
  Honorowa Francja, prowadząca "dziwną wojnę" w 1939, która rok później w kilka tygodni padła plackiem jak kura na widok niemieckiego lisa a później została wyzwolona przez USA i UK z wydatnym udziałem polskich żołnierzy - w 1945 nie tylko akceptowała plan Morgentaua, ale zgłaszała własne (plan Monneta - dać Francji niemiecki przemysł i złoża surowców...).

  pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Morgenthaua
  Honorowa Wielka Brytania, która dostała najwięcej w ramach planu Marshalla - chociaż była najmniej zniszczona...

  Honorowy ZSRR (szkoda gadać, poczytaj może trochę książek, czy chociaż sciaga.pl).

  A ci Hiszpanie... Ale się zeszmacili w latach 80-tych... Grecy... Irlandczycy...

  Mylisz pojęcia. Żądanie konkretnych pieniędzy na ODBUDOWĘ zacofanego dzięki komunie kraju w zamian za otwarcie (niemal oddanie) wielkiego, 40-milionowego rynku plus lojalność - to jest działanie kogoś znającego swoją wartość, w przeciwieństwie do (zakompleksionych) durniów "honorowo" machających drewnianymi szabelkami na swoich konikach na biegunach (na jednym ...biegunie... - na drugim: serwilistycznych nieudaczników lub sprzedawczyków, bo i takich w żadnym kraju nie brakuje, a zwłaszcza nad Wisłą!).
 • Gość: wer IP: *.cable.smsnet.pl 09.11.10, 17:49
  publiczną fakt milionowych dotacji dla istniejących już firm z podatków ludzi zarabiających 1200 zł netto? miliony dla bogatych firm a dla szaraczka 40.000 zł, z czego w woj. sląskim dla ogólu chętnych w tym roku było coś koło 100-150 miejsc (nie licząc pan po 50tce z gmin takich jak Żary czy Ruda Śląska), ogółem było coś koło 500 miejsc...

  w dodatku ze względu na jakiś tam program dla rewitalizacji dużych miast [ w tym na kulturę (sic!) ] zaczeli kroić fundusze na 6.2, czyli w przyszłym roku jeszcze mniej miejsc niż te 500...

 • Gość: wer IP: *.cable.smsnet.pl 09.11.10, 17:53
  Żory miało być
 • Gość: menuet1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.10, 17:55
  Przecież onz jest !!! Tylko pokażcie mi firmę europejską ,która wygra przetarg w Chinach lub Indiach !!!
  Komisarz niech wprowadzi mechanizm kontrolny wycen usług w UE.
  Jak zwykle w życiu ...koszula ciału bliższa !!!
 • Gość: wojtek IP: *.superkabel.de 09.11.10, 18:55
  pytanie zasadnicze, ktore nalezy postawic to: czy z budzetu chcemy dotowac (a) BUDOWE DROG tak aby gospodarka mogla sie rozwijac czy tez (b) FIRMY BUDOWLANE tak aby dawaly zatrudnienie europejczykom

  opcja (a) wydaje mi sie lepsza inwestycja wiec ciesze sie z tego ze autostrada bedzie budowana przez tanszych chinczykow
 • Gość: DZIADEK IP: *.chello.pl 09.11.10, 18:57
  Szlak mnie trafia, przedtem Związek Radziecki mówił nam co mamy robić, teraz U E. RZYGAĆ SIĘ CHCE.
 • Gość: nurek IP: *.acanac.net 09.11.10, 19:25
  Nie jadam w chinskich restauracjach bo posilki przyrzadzane sa z najtanszych produktow i w straszliwym brudzie. Nie uzywam zadnego z chinskich produktow bo sa straszliwie niskiej jakosci, ( np. mebel robia ze sprasowanych smieci w tym i pampersow, pokrytych folia udajaca np. dab).
  W interesie jest prosta zasada: cena zasadniczo warunkuje jakosc, a polskie przyszlowie mowi : tanie mieso psi jedza. Unia ma racje.
 • radar1 09.11.10, 22:53
  Baaardzo interesujące... A komputer z którego ten post pisałeś to, rozumiem, produkcji polskiej jest ?
 • Gość: xxxx IP: *.chello.pl 09.11.10, 19:34
  xxx
 • Gość: rt-z IP: *.fbx.proxad.net 09.11.10, 20:27
  Europa nie da sobie "dmuchać w kaszę". W Chinach, w przetargach państwowych, nie może wygrać nie chińska firma. Dlaczego? zaptyta się ktoś. Ano bo to Chiny zamawiają - pieniądze muszą zostać w domu!
  A Polska jest jak kawerna Alibaby - bierzta co chceta.
 • Gość: rt-z IP: *.fbx.proxad.net 09.11.10, 20:35
 • Gość: notmadeinchina IP: *.chello.pl 09.11.10, 20:32
  Czemu Pan komisarz nie zainteresuje się tym co dla nas najważniejsze. Panu komisarzowi nie przeszkadza że zachodnie firmy na potęgę importują niebezpieczne chińskie zabawki i toksyczne ubrania czy kubki. Nie przeszkadza mu bo tutaj trzepią grubą kasę. A co tam nasze zdrowie. Jak natomiast Francuska czy Niemiecka firma nie dostanie lukratywnego kontraktu to już źle. Tylko kasa rządzi!!! A swoje argumenty niech sobie schowa. Zapraszam na notmadeinchina.pl/
 • Gość: rt-z IP: *.fbx.proxad.net 09.11.10, 20:41
  Kto smaruje, ten jedzie.
  Niech Polska pozbędzie się dopłat europejskich, po co to komu?
 • Gość: rt-z IP: *.fbx.proxad.net 09.11.10, 20:46
 • Gość: yogurt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.10, 21:55
  Unia Europejska powinna byc jednym wielkim organizmem, zajemnie sie wspierajacym.
  Jesli tak nie bedzie, to za kilkanascie lat bedziemy jedli psy [moze to nawet lepiej, bo nie zasraja wszystkich chodnikow i trawnikow] chodzili w mundurkach Mao i klaniali sie z raczkami zlozonymi do paciorka.
  Puki co Chinczycy kolonizuja Afryke, a na Europe przyjedzie jeszcze czas. Dobrze byloby, gdyby za 300 lat nie uczono na lekcjach historii, ze to od Polski zaczela sie kolonizacja Europy przez Chinczykow.
  Co do czlonkow tzw starej Unii, tez powinni pomyslec o kolonizacji, a szczegolnie wtedy, gdy nas dymia. Z drugiej strony kochamy nieudane sojusze, wiec nie dziwmy sie, ze robia z nas idiotow i wykorzystuja maksymalnie
 • ranny_rys 10.11.10, 08:33
  Dokładnie tak. Chytry dwa razy traci. Ponadto państwo chińskie potrafi dotować swoje firmy by mogły zaproponować dumpingowe ceny.
 • ranny_rys 10.11.10, 08:42
  Oczywiście pomijając wątek psów :), wole chodniki zasrane niż zastawione bez możliwości przejścia samochodami, tez pewnie niedługo "made in china"
 • andykal 09.11.10, 22:16
  niestosowne aby te pieniądze uzyskali Chińczycy.Ale polaczki znowu pokazali swoje cwaniactwo.a polskie rządy cały czas opowiadają o solidaryzmie europejskim.
 • Gość: Bucefal IP: 82.177.120.* 10.11.10, 07:55
  potem ewentualnie UE nam zwróci i to nie całą kwotę tylko część, poczytaj sobie odpowiednie ustawy.
 • Gość: @@@ IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 09.11.10, 23:30
  Ma racje. Globalizacja sama w sobie stanowi wyzwanie. To nie jedno matactwo ze strony Chin w ostatnich kilku tygodniach. Zaczyna sie wylaniac prawdziwe oblicze, z reszta jak wladze Chin traktuje narod chyba nie jest niespodzianka wiec, nie wiem z kad przekonanie ze innych traktowali by z wiekszym respektem? Pytanie jak bardzo Polakom zalezy na interesach z Europa czy Stanami? Jaka role odgrywaw tej sytuacji etyka biznesu?
 • Gość: Alek Kapota IP: *.181.137.155.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.11.10, 00:12
  Czy z Niemcami mamy tę zasadę wzajemności? Bo coś mi nie pasuje.
 • Gość: Lolo IP: *.dclient.hispeed.ch 10.11.10, 02:15
  Chyba, ze rozkrasc, to TAK!
 • Gość: GTPRESS IP: *.cable.mindspring.com 10.11.10, 03:30
  czy ja jutro rano moge zrobic siku bez zgody EU?
 • stereoclub 10.11.10, 04:37
  Mozesz, ale w spodnie kupione za swoje pieniadze.
  Panial?

  Polska-osiol trojanski europy.
 • alt.er.ego 10.11.10, 06:37
  Jeżeli autostrady, tanio budowane w Polsce przez Chińczyków mają mieć taką jakość jak tanie chińskie produkty w supermarketach, to ten unijny zakaz może nam się bardzo opłacić. Lepiej kupić raz, drożej ale coś co ma wysoką jakość, niż dziesięć razy wydawać na "tańsze" buble-jednorazówki...

  --
  alt.er.ego
  "Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku." Konfucjusz
  www.jak-schudlem-30kg-i-rzucilem-palenie.blogspot.com
 • Gość: s IP: *.deeds.informatik.tu-darmstadt.de 10.11.10, 10:36
  najpierw sie przejedz do Cin i zobacz jakie tam sa autostrady. Ja bylem nei rz i gwarantuje ze nie ustepuja standardami europejskim, a zbudowane sa za ulame tutejszych kosztow.
  I nie wynika to z taniej sily roboczej. Nasze drogie autostrady to wynik przeregulowania, korupcji i nie rzadko ekologicznych bzdur. Nie twierdze ze z ekologia nie nalezy sie liczyc, ale w Poslce ekologia to tylko pretekst dla eko-terrorystow do kasownia niezlych pieniedzy.
 • Gość: Platformer IP: *.via.zamek.net.pl 10.11.10, 07:48
  Trzeba być niespełna rozumu by wygłaszać takie poglądy! Unia jest chorą organizacją skoro zatrudnia ludzi o takich poglądach. Nie rozumiem jakie może mieć znaczenie czy drogi buduje chińczyk, murzyn czy polak? Ważne jest za ile i czy dobrze. Tylko rachunek ekonomiczny decyduje w takich sprawach, kapitał nie ma narodowości!
 • Gość: s IP: *.deeds.informatik.tu-darmstadt.de 10.11.10, 10:32
  wspeiranie europejskich firm i inne tego bzdury to sobie mozecie wspomniac na zebraniach socjalistycznej partii miast i wsi. Jak ide do sklepu to kupuje to co ma najlepszy przelicznik jakosci do ceny i tyle. I nie interesuje mnie kto to wyprodukowal. Jak ktos jest dobry to go nagradzam moimi pieniedzmi, proste.

  Natomisat jesli bym czynil to co tutaj niektorzy proponuja to powoduje tyle ze kiepskie firmy nadal ciagna i zabieraja miejsca lepszy, nie wazne skad. Jesli chinczycy sa tansi to biore ich, a firmy jak nie umieja konkurowac w tym sektorze to niehc sie wezma za inny.

  Jesli chinczycy chca przeplacac za swoje drogi biorac tylko chinskich wykonawcow to ich sprawa, maja kupe kasy i moga sobie na to pozwolic.
  Dla mnei jest tylko jedna zasada, niech wygra najlepszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.