Dodaj do ulubionych

Josef Ackermann europejskim bankierem roku

IP: *.chello.pl 16.11.10, 14:44
.
Edytor zaawansowany
 • Gość: tropiciel IP: *.chello.pl 16.11.10, 14:44
  ,
 • mr.knox 16.11.10, 15:06
  Towarzystwo wzajemnej adoracji obdarowuje sie nagrodami. To spekulacje Deutsche Bank na ropie doprowadzily jej ceny do rekordowego pulapu a obecnie utrzymuja na ponad $80 za barylke.
  --
  mr.knox zawsze zalogowany.
 • Gość: Pretorianin IP: *.pools.arcor-ip.net 16.11.10, 15:45
  mr. knox, od twojego slodkiego pierdzenia zwlaszcza w kierunku niemcow, to juz glowa boli. poczytaj lepiej elementarz...... podaruj sobie tych wpocin.....
 • spector1 16.11.10, 16:12
  To żadna niespodzianka
  Niemcy mieli także bankiera stulecia (dr Hjalmar Schacht).
  en.wikipedia.org/wiki/Hjalmar_Schacht
  W ciągu 5 lat Schacht wyciągnął Niemcy z bankructwa na potęgę nr 1 w Europie
  Zbudował całą infrastrukturę w tym czasie ,bez żadnych długów i obcego kapitału - tj tzw
  inwestorów strategicznych
  Polska po 20 latach( po terapii nawiedzonego i niedouczonego Balcerowicza )nie potrafiła
  zbudować tego co Niemcy zrobilii w ciągu 1 roku
  Niemcy zbudowali własną potęgę w czasie wielkiej światowej depresji
  Polsce w czasie 20 letniego boomu gospodarczego udało się jedynie zakumulować monstrualny
  dług publiczny

  Deutsche Bank nie bawił się w wielkie spekulacje ropą naftową w 2008r
  To hieny takie jak Goldman Sachs i Hedge Funds pompowały histerię i kasowały
  setki mld $

  W kilka dni po oświadczeniu władz niemieckich dot ukrócenia spekulacji cena ropy spadła
  www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/banksandfinance/2790534/Germany-in-call-for-ban-on-oil-speculation.html
  www.barchart.com/chart.php?sym=CLY00&style=technical&p=WO&d=M&sd=&ed=&size=M&log=0&t=BAR&v=2&g=1&evnt=1&late=1&o1=&o2=&o3=&sh=100&indicators=&addindicator=&submitted=1&fpage=&txtDate=&x=82&y=16

  Spector
 • mr.knox 16.11.10, 16:29
  >W kilka dni po oświadczeniu władz niemieckich dot ukrócenia spekulacji cena rop
  > y spadłagowany.

  Podobnie jak po oswiadczeniu niemieckiego rzadu, ze "pomoga" Grecji, ktora zniszczyly niemieckie banki i gospodarcza aktywnosc niemieckich tam firm, euro przestalo tracic na wartosci:)
  Deutsche Bank wraz z kilkoma innymi bankami byl najwiekszym graczem na rynku surowcow. To spekulacje Deutsche Bank, ktory podbijal ceny ropy investujac bezposrednio lub poprzez inne mniejsze banki, doprowadzil do rekordowych cen.
  --
  mr.knox zawsze zalo>
 • jacgg 16.11.10, 17:49
  Hjalmar Schacht nie uczynił z międzywojennych Niemiec "potęgi nr 1" tylko dał im stabilizację płatniczą w warunkach hiperinflacji (m.in. reforma walutowa), "zwłaszcza po korzystnym dla Niemiec renegocjowaniu spłaty odszkodowań wojennych z czasów I wojny światowej...".

  Następnie wsparł dojście Hitlera do władzy i organizował wielką rozbudowę niemieckiego przemysłu zbrojeniowego, co zapewniło Niemcom największą katastrofę w dziejach (zarówno państwu, jak też narodowi i kulturze niemieckiej), a jemu samemu miejsce w obozie koncentracyjnym pod koniec wojny (odsunięty od władzy został już wcześniej - tuż przed wybuchem wojny, gdy przejrzał na oczy PO zbudowaniu nazistowskiej machiny wojennej, dosyć późno... - a podobno taki inteligentny był ten "bankier stulecia dr Hjalmar"... jesteś nie tylko fleją i chamem lecz przede wszystkim idiotą).

  pl.wikipedia.org/wiki/Hjalmar_Schacht
  To samo zrobił w podobnym czasie dla Polski niejaki Władysław Grabski (mam na myśli stabilizację płatniczą w warunkach hiperinflacji - m.in. poprzez reformę walutową, a nie wsparcie jakiegoś polskiego Hitlera - bo takiego nie było), choć Niemcy starały się torpedować te wysiłki prowadząc z Polską wojnę celną.

  pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Grabski
  pl.wikipedia.org/wiki/Reforma_walutowa_W%C5%82adys%C5%82awa_Grabskiego
  pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_celna_mi%C4%99dzy_Polsk%C4%85_a_Niemcami
  To samo zrobił dla Polski po upadku komunistycznego reżimu prof. dr hab. Leszek Balcerowicz - w warunkach hiperinflacji zapewnił stabilizację płatniczą m.in. poprzez reformę walutową. Ponadto zaprojektował i przeprowadził transformację ustrojową, czego nikt wcześniej nie robił (a nawet nie przewidywał i nie planował). Nigdzie na świecie i nigdy wcześniej (zero przykładów z historii, zero wzorów, zero teorii na temat - w drugą stronę i owszem: nieraz nawoływano do rewolucji, niszczono stary porządek robiąc je, wywracając do góry nogami wszystko, co w zasięg cepów, kamieni, maczug czy karabinów wpadło...).

  I już wcześniej ostrzegał GIERKA, że jego polityka prowadzi prosto do gospodarczego upadku Polski. "W latach 1978-1980 kierował zespołem doradców-ekonomistów przy premierze PRL, który opracował raport o stanie państwa prognozujący szybki upadek polityki ekonomicznej Edwarda Gierka oraz stwierdził konieczność urynkowienia i zmian strukturalnych w przemyśle.

  Po powstaniu "Solidarności" został członkiem rady ekspertów ekonomicznych związku, w ramach której opracował projekt łagodnego przejścia z gospodarki planowej do gospodarki pół-wolnorynkowej opartej na samorządach pracowniczych. Po wprowadzeniu w 1981 stanu wojennego wystąpił z PZPR."

  pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Balcerowicz
  pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Balcerowicza
 • Gość: Balcerovitz IP: *.dsl.telepac.pt 16.11.10, 18:12
  Wedlug ciebie zniszczenie polskiego przemyslu i zaprowadzenie powszechnego, wielomilionowego bezrobocia, to sukces??? Niedawno temu byłem z wizytą w Warszawie, stolicy Polski. W samym centrum miasta, tuż przy stacji metra Centrum, zauważyłem rodzaj pustyni z jakimiś bida barami z piwem, dziesiątkami rozlatujących się busów z natrętnymi żebrakami i handlarzami różnego rodzaju badziewiem. Kamienice na głównych ulicach Warszawy (Marszałkowska, Al. Jerozolimskie) są pomazane grafitti, zupełnie jak w jakichś slumsach. W tramwajach istna epidemia żebrzących cyganów. Dowiedziałem się z prasy i od znajomych, ze w Polsce od ponad 20 lat panuje olbrzymie bezrobocie i że właśnie zamykają ostatnią dużą fabrykę w Warszawie (FSO) i że Polacy czekają tylko na otwarcie rynku pracy w pobliskich Niemczech, aby tam wyjechać w maju przyszłego roku.
  lech.keller@gmail.com
 • Gość: Rabinovirz IP: *.dsl.telepac.pt 16.11.10, 18:08
  Szalom i gratulacje!
  Rabe Rabinovitz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka