Dodaj do ulubionych

"Biedni" Niemcy sprzeciwiają się pomocy dla "bo...

17.11.10, 11:34
I to sa pozytywne aspekty zycia na kredyt ............. teraz niech sie martwia wierzyciele:))) dlatego my tez nie powinnismy sie przejmowac dlugami Polski a zaciagac ich ile sie da ............. potem jakos to bedzie inni za nas splaca:))) albo zbankrutuja.
Edytor zaawansowany
 • Gość: matt IP: *.limes.com.pl 17.11.10, 11:35
  A my co?

  Przecież mamy obowiązek wspierania naszych kolonii zamorskich!
 • Gość: emnit IP: *.vdr.de / 10.99.92.* 17.11.10, 12:02
  Przypominam sobie komentarze o wyzszosci modelu gospodarki anglosaskiej (napedzanie koninktury przez pompowanie pieniedzy na rynek) nad prowadzeniem gospodarki po niemiecku (ciecie wydatkow, ostrozna polityka pieniezna).
  Wszystkie te tygrysy maja teraz problemy - Hiszpania, Irlandia, Islandia, USA i Wlk. Brytania
 • fagusp 17.11.10, 12:16
  Wydaje mi się, że akurat Irlandia to przykład nie z tej bajki. Ci akurat nie wyrąbali się na powszechnym rozdawnictwie tylko na nie do końca przemyślanej decyzji o gwarantowaniu depozytów w upadłym banku pieniędzmi podatników.
 • teaforme 17.11.10, 12:56
  Angles i Saxons podbijali kiedys... bardzio dawno temu wyspy brytyjskie, ale ich cechy zostaly zupelnie rozwodnione wsrod mieszkancow wysp przez kolejne fale innych ludow -najezdcow. Dawni Saxoni, ktorzy zamieszkiwali tereny az po poln-zach dzisiejszej Polski i wsch-poln tereny Niemiec nie mieszali sie z Anglesami, zreszta ta druga gruoa byla znacznie mniejsza. Oba ludy byly oczywisci germanskie. Dzisiaj prawie nic nie zostalo po Saxonach i calkowicie nic po Angelsach. Genetycznie wspolczesni mieszkancy wysp brytyjskich odzwierciedlaja game wielu ludow , ktore kolejno podbijali wyspy.Dzisiejszy jezyk angielski ironicznie jest pochodna w wiekszym stopniu jezykow nie germanskich takich jak lacina i norman-french niz jezykow germanskich. Mowienie wiec o anglo-saxonach to czyste ignoractwo, a wyszukiwanie jakis ich cech wrecz smieszne.....zostawmy to brytyjczyka do uregulowania i ich zamilowania do legendy Robin Hooda. Irlandja jako panstwo celtyckie wrogie brytyjczyka nie przejela ich modelu economicznego zreszt podobnie Hiszpania.
 • Gość: Jan IP: *.unitymediagroup.de 17.11.10, 13:15
  angielski jezyk pisany jest bardzo podobny do niemieckiego.Budowa zdan to samo.Jak mozna mowic ze angielski nie pochodzi od germanskiego??Niemiec poczyta bez problemu angielskie,nawet holenderskie gazety a nie zrozumie slowa francuskiego czy wloskiego.
 • teaforme 17.11.10, 14:30
  Nie! angielski i niemiecki nie sa podobne, i bez nauki angielskiego niemiec nie jest w stanie zrozumiec pisma angielskiego. Fakty mowia same za siebie Blisko 30% slow w dzisiejszym angielskim to slowa lacinskie, drugie 30% normansko-francuskie, slowa niemieckie zupelnie nie istnieja w tym jezyku, okolo 10% slow staro angielskich zawiera czesc slow germanskich, ale ze zrozumialych wzgledow nie niemieckich. Ironicznie jesli juz znajdzie sie podobienstwo pomiedzy dzisiejszymi angielskim i niemieckim, to poprzez wplyw na te jezyki laciny, Gramatyka niemiecka i angielska sa bardzo rozne.
 • teaforme 17.11.10, 14:54
  Zapomnialem dodac ze wplyw wszystkich jezykow germanskich na dzisiejszy j.angielski to 24-25% w tym najwiecej pochodzenia starego Nors, niderlandzki to tylko 1% w tej grupie/ To co rozni dzisiejszy j.angielski i niemiecki, to nie tylko inne pochodzenie slow, ale tez skrajnie rozna fonetyka i gramatyka. Gramatycznie i tu jeszcze raz zaskoczenie niemiecki bardziej podobny jest do laciny i wspolczesnych jezykow romanskich niz angielskiego.
  en.wikipedia.org/wiki/File:Origins_of_English_PieChart.svg
 • Gość: Jan IP: *.unitymediagroup.de 17.11.10, 15:34
  Ich habe eine Mutter.Po angielsku I have a mother.Po niemiecku.Guten Morgen.Po angielsku Good Morning.To mi wystarczy stwierdzis ze oba jezyki maja tego samego przodka - Germanina..he,he...
 • Gość: cehaem IP: *.dip.t-dialin.net 17.11.10, 16:14
  Polski i Tocharski tez mialy tych samych "przodkow". ... Jezyki klasyfikuje sie wg. ich pochodzenia, w wiec rozwoju gramatyki i zjawisk jezykowych. Angielski i niemiecki maja wspolna praforme, ale od tego czasu rozwinely sie w roznych kierunkach.
 • Gość: marky mark IP: 184.76.214.* 17.11.10, 16:21
  Gość portalu: Jan napisał(a):

  > Ich habe eine Mutter.Po angielsku I have a mother. Po angielsku Good Morning.
  > .Po niemiecku.Guten Morgen.

  A po polsku Butem w Morde

  Czy to znaczy że nasz język też ma tego samego przodka.


  p.s.
  Sorry, could not resist :)
 • Gość: cehaem IP: *.dip.t-dialin.net 17.11.10, 16:06
  > Jak mozna mowic ze angielski nie pochodzi od germanskiego??Niemiec poczyta bez
  > problemu angielskie,nawet holenderskie gazety

  Nie poczyta. Ale Polakom tez wydaje sie, ze rozumieja czeski. Nie mowie tu o zdaniach typu "poprosze kilo sera".
 • Gość: Jan IP: *.unitymediagroup.de 17.11.10, 16:35
  nl.wikipedia.org/wiki/Nederland
  Nederland is een land in West-Europa....Niederlande ist ein land in West-Europa... dat in het westen en noorden begrensd wordt door de Noordzee...das in seinem Westen und norden begrenzt wird von Nordsee..., langs de oostgrens door Duitsland en in het zuiden door België...entlang die ostgrenze zu Deutschland und Belgien.... Staatkundig maakt Nederland ..staatkündig mag Niederlande ...deel uit van het Koninkrijk...Königreich der Nederlanden ..der Niederlande...und....en omvat ..un er umfasst...naast het Europese deel ook de Caribische eilanden Bonaire, Sint Eustatius en Saba.[7] De hoofdstad ...der Hofstadt czyli Hauoptstadt ..w Holandi nie ma Haupstadttu jak w Niemczexch lecz Hofstadt co po niemiecku znaczy stolica gdzie jest Hof po holendersku hoof czyli dwor krolewski van het land is Amsterdam, de regeringszetel ..regierungssitz ...is Den Haag.
  90% z niemieckiego...

 • Gość: cehaem IP: *.dip.t-dialin.net 17.11.10, 17:37
  Nie mowilem o zdaniach na poziomie elementarza.
 • caesar_pl 17.11.10, 17:46
  de.wikipedia.org/wiki/Het_Wilhelmus
  hymn Holandi w orginale w niemieckim..
  jakie to podobne..jak czeski i polski...
 • ab_extra 17.11.10, 12:13
  Tak kończą się cuda gospodarcze bez fundamentalnych podstaw.
  U nas jest jeszcze gorzej.
  Nie ma cudu, za to cudotwórców od metra, z geniuszem tkniętym ręką Boga i Mojżeszem w jednej osobie na czele.
  --
  "Wiara w autorytety powoduje, że ich błędy stają się obowiązującymi normami"
  Lew Tołstoj
 • syn.ksiedza.proboszcza 17.11.10, 12:14
  Zobaczymy co powiedzą jak się pokapują w co ładowały ich fundusze, czyje obligacje składały się na ich strukturki itp. ;)
 • teaforme 17.11.10, 12:17
  Roczny PKB na głowę w Irlandii wynosi 34 tys. euro, podczas gdy w Niemczech jest to 30 tys. euro.

  Nie wiem skad te dane, ale oficjalnie Niemcy jeszcze nigdy nie przekroczyli w GDP per capita liczone w w euro 30 tys. Obecnie w najbardziej powszechnie uzywanej statystyce do takich porownan czyli GDP PPP per capita Niemcy to 27.300. Irlandia to 30.200. Moze jednak dane te sa przedstowione w GDP nominal? na dzis GDP nominal per capita Niemiec, to w euro 29.100, a Irlandii prawie 36 tys Te dane to za rok 2009, sytuacja zmieni sie radykalnie w tym roku i ta przewaga per capita Irlandii nad Niemcami zostanie zniwelowana.
 • ewa12321 17.11.10, 12:42
  Irlandia tylko WIRTUALNIE wypracowywuje wyzszy dochod per capita. Takie rzeczy zawsze koncza sie zle.
  Irlandzkie baki maja dlug 533 miliarda €, przy ilosci obywatel 4,5 miliona. Czyli na kazdego obywatela przypada samego dlugu "bankowego" prawie 120 000 €. Do tego dochodza jeszcze "normalne" dlugi panstwowe.
  Gdyby Irlandia zaczela podliczac swoje dochody tylko na podstawie wypracowanych dobr i uslug, pewnie lezalaby za Polska.

  Te 80-90 miliardow, ktore Irlandia powinna dostac, aby moc obslugiwac swoiich dluznikow, pozwoli przeciagnac agonie.
 • Gość: Jan IP: *.unitymediagroup.de 17.11.10, 13:10
  W niemieckiej statystyce za 2009 GDP wynosi ponad 29 000 euro na osobe.
  www.vgrdl.de/Arbeitskreis_VGR/tbls/tab01.asp
  pozycja Bruttoinlandsprodukt – in jeweiligen Preisen – je Einwohner*) in Deutschland 1991 bis 2009 nach Bundesländern
  widac po statystyce ze Niemcy Zachodnie maja ok. 34 000 ero na osobe.
 • paininthebass 17.11.10, 12:21
  W sumie gdybym miał z 80 lat to bym się długami nie przejmował pewnie - bo zgodnie z narodową tradycją "po mnie choćby potop" co mnie to obchodzi.
  --
  STOP dla opłat manipulacyjnych
 • pawel-l 17.11.10, 12:25
  Najśmieszniejsze, że biedni Niemcy będą ratować tak naprawdę niemieckie banki, które utopiły w Irlandii 200 mld euro.
  Irlandczycy bronią się przed pomocą bo będą musieli to kiedyś oddać. Znacznie lepiej dla nich jak ogłoszą bankructwo teraz.
  --

  Kapitalizm libertariański oparty na własności prywatnej to jedyny system kompatybilny z naturą człowieka. H.de Soto
 • g.r.a.f.z.e.r.o 17.11.10, 12:30
  pawel-l napisał:

  > Najśmieszniejsze, że biedni Niemcy będą ratować tak naprawdę niemieckie banki,
  > które utopiły w Irlandii 200 mld euro.

  Oczywiście - tak samo zresztą było w przypadku Grecji. Pompujemy pieniądz od niemieckiego podatnika do niemieckiego banku za pośrednictwem Grecji.
  --
  Zabierz rzeko moje serce...
 • jan12121 17.11.10, 12:36
  A gdyby pożyczać te pieniądze pod aktywa państwowe? Np zarząd nad autostradami w Grecji, albo banki państwowe, koleje, itp. Także miastom, np pod wodociągi? , itp. Po jakimś czasie Niemcy przejmą te aktywa i odbija sobie dług, a Grecy dostana lepsze usługi. Że zostaną niewolnikami? No tak, ale maja lepszy pomysł?
  W tych warunkach może i my, ta Zielona Wyspa, przyłączymy się i coś przejmiemy?
 • Gość: Dzikus IP: *.internetunion.pl 17.11.10, 13:02
  No cóż, Niemcy chcą aby Europa była niemiecka więc muszą ponosić pewne koszty. To jest zupełnie zrozumiałe i bardzo dobrze rozumie to niemiecka elita polityczna i gospodarcza.
  Projekt Mitteleuropa nie upadł zupełnie, choć polscy gamonie (mam na myśli lemingi) tego nie rozumieją. Tuskołaki i inne wilkołaki z Wasiawy rozumieją to świetnie i już poddali temat ze względu na przyszłe synekury. To tak jaki kiedyś za starożytnego Rzymu - czy lepiej być jakimś władyką w śmierdzącej puszczy, ale cieszyć się wolnością czy lepiej zostać rzymskim namiestnikiem, podłączyć się pod wielkie imperium i czerpać z tego korzyści, kosztem rzecz jasna wzięciem za mordę własnego ludu i kosztem ograniczonej wolności....ot i kolejny przykład, że mechanizmy się nie zmianiają...głupota i ślepota Ludu też....
 • Gość: gosc IP: *.netcologne.de 17.11.10, 13:33
  ty chyba nie wiesz o czym piszesz,wyprowadz sie najlepiej z Europy i nie pisz bzdor,a swoja droga ciekawe jak przyjdzie tobie splacac czy bedziesz grzebac w cudzej kieszeni!!!! zreszta niedlugo sezon,napewno pojedziesz na dorobek do tych zlych ludzi!!!!!!
 • Gość: Dzikus IP: *.internetunion.pl 17.11.10, 13:39
  Ja wiem o czym piszę. Z Europy na razie nie zamierzam się wyprowadzać, choć tego nie wykluczam. I czy ja napisałem coś o złych ludziach? Masz wyraźne problemy z rozumieniem pisanego tekstu. Proponuję przeczytać raz jeszcze. Jak nie zrozumiesz chętnie wyjaśnię niuanse niemieckiej polityki w skali mikro i makro.
 • thomza 17.11.10, 13:05
  To bzdura, że rezygnacja z Euro w obecnej postaci zagraża EU jako bezcłowemu związkowi państw. Przeciwnie, właśnie rozwiązanie umowy o wspólnej walucie może jedynie utrzymać, a nawet scementować EU. Po co niemiecka kanclerz opowiada nieprzemyślane "pewniki" ?
 • mara571 17.11.10, 13:40
  ewentualne przywrocenie walut narodowych bedzie oznaczalo wysoki kurs nowej DM, a co oznacza, ze niemieckie towary stana sie jeszcze drozsze w bylej strefie euro.
  Niemiecka gospodarka zyje z eksportu, ktorego 70% idzie do krajow Uni.
 • thomza 17.11.10, 16:33
  Inteligentnie upraszczasz. Kurs wymienny waluty zależy również np. od wysokości stóp procentowych. Ideałem jest zrównoważony handel międzynarodowy, a więc dla dobra świata przyda się pewna aprecjacja DM. Niemcy również na tym zyskają, ponieważ ich partnerzy handlowi uzyskają pieniądze by oddać długi, a obywatele niemieccy będą mieli dużo tanich towarów i usług np. śródziemnomorskich, co zwiększy komfort ich życia.
 • mara571 17.11.10, 21:02
  sie spadek plac realnych w Niemczech.
  A trwa dla wiekszosci zatrudnionych juz 20 lat.
 • mikan11 17.11.10, 13:16
  bankom. Aktywa niemieckich banków w Irlandii wynoszą ok. 300 mld. euro, z czego 75 mld. to bezpośrednie kredyty udzielone irlandzkim bankom. Dość podobnie wyglądała sprawa w przypadku Grecji. Sprawa pomocy jest przesądzona. Groźne miny pani Merkel i bajki o "bogatej Irlandii" to jedynie peerowska zmyłka na potrzeby płacącego podatki proletariatu.
 • Gość: Jan IP: *.unitymediagroup.de 17.11.10, 15:45
  www.donaukurier.de/_/tools/picview.html?_CMELEM=1890623
  Niemcy nie maja az tyle udzialu w dlugach.
 • Gość: dinki IP: *.natco.de 17.11.10, 16:05
  139 mld to malo?
  ale wykresik to nie powiem ciekawy. Ciekawi mnie jeszcze tylko ta druga cyfra: 731 mld.Ile z tego nalezy do pozostalych europejskich bankow a ile do reszty swiata.

 • Gość: Jan IP: *.unitymediagroup.de 17.11.10, 16:07
  malo czy nie malo malo interesujace.Wazne ze to tylko 20%.80% nalezy do innych...
 • mali_kali 17.11.10, 13:31
  Austryjacy nie wyplaca pieniedzy przeznaczonych dla Grekow. Forbes

  I co na to Gazeta? Pisze o nastrojach w Niemczech, gdzie Merkel i tak zrobi co uwaza (jak poprzednio), a nic nie wspomni o faktycznym, juz dokonanym odejsciu Austrii. Jezeli inni sie zdecyduja pojsc w jej slady, to jaka beda mialy wiarygodnosc kolejne programy "ratunkowe"???

  --
  Rząd nie jest rozumem, ani elokwencją, lecz siłą fizyczną. - G. Washington
 • Gość: kerio IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.11.10, 13:47
  niewystępujące w innych systemach.
 • Gość: babsztyl IP: 10.3.3.* 17.11.10, 13:55
  bądź dzielna! nie daj się wciągnąć w spiralę długów jak Polska,
  Polsko obudź się spłać długi, nie poddawaj się ślepo ONZ i UE odzyskajmy suwerenniość,
 • dinki_red 17.11.10, 14:05
  Niemcy i tak pomoga Irlandi, bo niemieckie banki utopily jeszcze wiecej pieniedzy w Irlandi jak w grecji cos slyszalam ze okolo 10 razy wiecej
 • Gość: owieczka IP: *.chello.pl 17.11.10, 16:01
  katabsów . Iran już jest w całości rządzony przez brodziatych - są na skraju wojny . Polska też zmierza w tym kierunku .
 • labadine 17.11.10, 16:44

  u niemieckich bankow i co dalej.
 • Gość: ja IP: *.chello.pl 17.11.10, 17:11
  korytarz Berlin-Cork?
 • Gość: pasazer IP: 213.33.128.* 17.11.10, 17:48
  'szczyt' prosperity, szal 'bogactwa', pelno emigrantow z Polski co to Pana Boga za nogi chwycili obiema rekami, to co zobaczyylem nie miescilo mi sie w glowie, jak mozna bylo zadac takich cen? jak mozna bylo zyc ponad stan??? to samo bylo w UK ktore odwiedzilem w tym samym czasie! wcale sie nie dziwie, ze tak sie skonczylo tak,... i mi ich wcale nie zal!! za swoja pazernosc i chciwosc niech sami placa, zielonymi, spekulanty jedne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka