Dodaj do ulubionych

Wysyp monet z Lechem Kaczyńskim. NBP nie kryje ...

07.12.10, 22:10
moneta poświęcona Skrzypkowi? jak widać kacza grypa ma wielki zasięg w Polsce i jest zaraźliwa roznosi groźną chorobę "idiotus-orginalus"
Edytor zaawansowany
 • art.usa 07.12.10, 22:26
  Judaszy nie żydzi tylko Polacy.


  --
  Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
 • Gość: Gosc987 IP: *.pools.arcor-ip.net 07.12.10, 22:36
  Cytat:
  - Nic nie wiem na temat monety wyemitowanej przez Polską Mennicę Narodową - powiedziała wczoraj Marta Kaczyńska, córka zmarłego prezydenta.
  ______________________________
  A z jakiej racji miała by wiedzieć skoro stanowisko prezydenta jest własnością państwową jak i narodowa, wiec nie ma potrzeby pytanie się o zezwolenie. Lech Kaczyński z chwila złożenia przysięgi stał się prezydentem Polski, wiec stał własnością narodową. Wiec o co tu tyle krzyku, albo pozwów do sadu? Martusia chyba ma za dużo kasy, wiec niech pozywa i tak najprawdopodobniej procesu nie wygra, Kaczyński nie był aktorem, nie był pisarzem, nie był piosenkarzem by trzeba by było prosić rodzinę o zgodę, on był własnością polskiego narodu, wiec Martusia jako prawnik blamuje się tu bardzo i blamuje tym zawód prawniczy.
  Tu wypowiadałam się na ten temat pod nickiem Nie-tak
  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8780518,Marta_Kaczynska_nie_wyklucza_pozwu_ws__monet_z_wizerunkiem.html
 • Gość: alfonso IP: *.182.50.38.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.12.10, 14:00
  baranie Polska Mennica Narodowa to nie jest NBP.rozróżniaj te dwie firmy.To tak samo jak bys powiedział z TPSA to państwowa firma,niestety zmartwię cie baranie ale to firma prywatna tak samo jak PMN.Wiec masz prawo sprzeciwu, dlaczego? Wyobraź sobie ze ktos chce wydac medal z toba na tle stada swin to co zgodzisz sie?
 • Gość: anasz IP: 178.73.51.* 08.12.10, 16:00
  retyy, dali prezydenta na tle świń? a te świnie to niby kto? my naród??? NIE ZGADZAM SIE NA TE ŚWINIE!
 • nadpis 08.12.10, 05:46
  powinni wygrawerowac haslo przewodnie pajaca 'spieprzaj dziadu ... z Wawelu"

  wedlug pis podpisanie traktatu lisbonskiego oznacza oddanie Polski w obce ręce, można uświetnić pajaca na monecie słowem 'ZDRAJCA"
 • Gość: gosc747 IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.10, 22:33
  To teraz już rozumiem dlaczego rodzinka protestowała na ten medal z błędem w nazwie państwa. Konkurencyjka by urosła i będzie się kiepsko sprzedawał własny medal.
 • pn-ski 07.12.10, 23:07
  Przypomina sie stara historia z niemiecka dwumarkówka, która po ukazaniu sie natychmiast nazwano bis-marka. Bardzo sie to podobalo ludziom, bo mozna bylo bic Bismarcka, miec w kieszeni i rózne takie kalambury sie plenily. Teraz beda nasze, z Lechem.
  Swoja droga bicie monet z ofiarami katastrofy to nieelegancki sposób robienia pieniedzy, ale jak to mówia, pecunia non olet.
 • g.r.a.f.z.e.r.o 08.12.10, 11:59
  E tam nieelagancki... nieelgancki tylko dla tego kto nie zrobił tego pierwszy :D

  --
  Przychodzisz zawsze do mnie gdy zapada zmrok,
  Zapalasz rzekę tęczy i przerywasz noc...
 • kotek.filemon 08.12.10, 12:03
  To nie są monety, tylko co najwyżej medale pamiątkowe, w sumie nie wiadomo, jak ten koszmarek nazwać.

  --
  I'll make no subscription to your paradise...
 • Gość: słowotwórca IP: 193.201.167.* 08.12.10, 12:24
  Kartoflat. Zbitka kartoflanego numizmatu.
 • Gość: Misior IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.10, 15:25
  Jak nazwać - po prostu żeton
 • Gość: ? IP: 77.236.16.* 08.12.10, 12:08
  żądam monety

  z prezydentem Gajowym Komuruskim
 • 11krzych 08.12.10, 12:09
  Papier toaletowy niech zrobią. Co drugi listek LK, Skrzypek.
  Będzie się sprzedawał.
 • Gość: Joe IP: *.try.wideopenwest.com 08.12.10, 12:15

  Rajmund kaczynski
  Cuda Kaczyńskich:

  Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów ...

  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.

  Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.

  W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków
  i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską.
  Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?

  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
  ...
  Adam Szydłowski z Centrum Kultury Żydowskiej

  Adam Szydłowski, prezes Zagłębiowskiego Centrum Kultury Żydowskiej w Będzinie, jest bliskim krewnym braci Kaczynskich. Obie rodziny twierdzą, że przez ponad 60 lat nie utrzymywaly z sobą kontaktu...nawet o sobie nie wiedziały.

  W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego istnieje jeszcze jedna wątpliwość. Jest nią okres zaraz po II wojne światowej i jego rzekoma AKowska działalność. Tu nie ma prawie żadnych informacji, prócz tego, ze studiował on na Politechnice Łódzkiej. Jeżeli chodzi od działalność w Powstaniu Warszawskim, to z analizy monografii oddziału AK "Baszta", nie wynika, aby taka osoba należała do tego oddziału.
  Dziwnym jest też to, że ten "akowiec", już w 1945 roku w październiku, załapał się nas studia na Politechnice Łódzkiej. Inni za działalność w AK byli prześladowani, a pan Rajmund studiował zdobywając w ciągu roku z hakiem tytuł magistra.
  Dalsza działalność Rajmunda jest znana - beneficjent okresu stalinizmu.
 • Gość: Dziki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 12:15
  Moneta z Zimnym Lechem na okładce będzie się nazywać ZŁY SZELĄG.
 • kotek.filemon 08.12.10, 12:21
  Ja się zastanawiam, na czym wybije NBP monetę poświęconą Skrzypkowi? Na puszkowym aluminium, czy może na stali St3? W końcu wybitnego specjalistę od finansów trzeba jakoś uhonorować...

  --
  Somewhere over the rainbow...
 • Gość: facepalm IP: *.cable.smsnet.pl 08.12.10, 12:44
 • Gość: cam IP: 192.100.130.* 08.12.10, 12:58
  Who gives a fuck
 • paininthebass 08.12.10, 13:01

  No cóż - mennica polska jest firmą z bardzo sprawnym marketingiem - wyciągną kasę nawet z katastrofy. Z jednej strony godne podziwu z drugiej hmmmm oceńcie sami
  --
  Chcę zarabiać więcej!
 • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.10, 13:42
  Za mało szmalu z odszkodowań i rent na koszt podatnika!!!!??????
  POLITYCY ŻEBY WAS JASNY SZLAG TRAFIŁ!!!!
 • Gość: aq IP: *.rybnik.vectranet.pl 08.12.10, 13:45
  Przecież jawnie wprowadza w błąd
 • Gość: domek IP: *.bielanski.med.pl 08.12.10, 14:02
  Mnie to również bardzo dziwi. Spółka powstała przed kilkoma tygodniami , najwyraźniej specjalnie po to , by wzbogacić się na owej " monecie - medalu " Ciekawe gdzie będą bić ów numizmat. W garażu? I dlaczego zarejestrowano prywatną spółkę o nazwie zbliżonej do Polskiej Mennicy Państwowej. Czy symbole narodowe i nazwa kraju mogą być nadużywane przez pierwszego lepszego kombinatora?
 • Gość: jinu IP: unknown 08.12.10, 15:13
  Nie ma już Mennicy Państwowej !
 • totus.tytus 08.12.10, 13:46
  z blachy Tu154. Finansowo wyjdzie dużo lepiej, niż złomowanie, a poza tym ekologia + ekonomia. Plus Marty(Kaczyńskiej)rologia.
  Za to moneta z Lechem Awiatorem będzie prawdziwym hitem. Będzie można wrzucać ją do skarbonki Dziwisza, lub składać jako wotum na Łysej Górze w Częstochowie czy innym Licheniu. Nominał to 30 Euro-Srebrników.
  Na rewersie powinna znaleźć się dedykacja np. dla Dziada czy Małpy w Czerwonym. Może też być wersja zoologiczna (z Irasiadem) lub sportowa (z Borubarem).  --
  Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem
  Polska stała się Wolską, a Kaczyński burakiem.
  1 dzień działania Komisji Majątkowej = ubogacenie Kościoła o 4-5 mln zł.
 • Gość: kolo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.10, 13:47
  spod klatki (takim językiem sie przynajmniej wypowiadają) ... chcecie szacunku a nie macie go nawet dla zmarłego, nieważne czy go lubicie czy nie... forum gazowe jest jednym z bardziej ordynarnych... artykuł w sam raz na bicie piany a potem sie okazuje ze to znów ten niedobry kaczor, w dodatku zza grobu jątrzący
  PS. nie jestem pisowcem, drażni mnie jedynie brak merytoryki a zwykły forumowy chlew.
 • Gość: ajwaj IP: *.182.50.38.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.12.10, 13:52
  na łeb? ile zostalo jeszcze do dna?a oni pisza o sprawie z poprzedniego tyg. odgrzewane kluchy i nic poza tym. zajmijcie sie gospodarka i nkryzysem a nie z kim ma byc jakas monetka
 • bezzebnypirat 08.12.10, 13:57
  Jakbys spojrzal na sprawe z pewnym dystansem, to zauwazylbys, ze nasza gospodarka jest chwalona za granicami PL. Bo... jako jedyna w Europie kryzysu... nie miala. Bylo spowolnienie gospodarcze, ale wciaz wzrost. Oczywiscie dla PiSd im gorzej w kraju, tym lepiej, ale kogo to obchodzi?
 • Gość: ce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.10, 14:03
  ty sie pochwałami nie przejmuj, popatrz realnie jak sie zyje w Polsce... jak sie oplaca pracować i jaka oferują pracę, jakie mamy zadłużenie, w jakiej kondycji sa szpitale, wojsko, policja itp. Czy stać cie na prawnika, adwokata itp. Wolę niemieckie spowolnienie niz ten nas gospodarczy sukces. Poczytaj Gwiazdowskiego a nie ministra propagandy rzadu PO. pozdro!
 • bezzebnypirat 08.12.10, 14:09
  Czytam glownie zagraniczna prase, bo nie przepadam za naszym lokalnym obrzucaniem sie gwnem. Wole inne rozrywki.

  Jak sie zyje w Polsce? Lepiej niz kiedykolwiek. Wiecej niz kiedykolwiek ludzi zyje na poziomie podobnych jak w Niemczech, a wlasnie kryzys udowodnil, ze wszystko idzie w dobra strone. Jest oczywiscie wiele problemow, ktorych rozwiazania nie ma na horyzoncie, ale kogo za to winic? Tylko i wylacznie rodakow, nie zgodza sie przeciez na ciecia budzetowe etc. Ja wiem, ze wciaz daleko wlasnie do np Niemiec, ale... nigdy jeszcze w ciagu powojennej historii nie bylo blizej.
 • wejsunek11 08.12.10, 14:45
  monet np 1 groszowych ..puścić w obieg i nazwać kaczorki albo smolenki.... jak ma być w tym kraju jak u Mrożka to już konsekwentnie..
 • Gość: olo IP: 217.96.28.* 08.12.10, 15:31
  A dla Gosia z peronem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka