• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Dotacje z Unii Europejskiej. Jak je dostać

• IP: *.net.autocom.pl 21.12.10, 12:06
    Dotacje z Unii Europejskiej. Czemu płacić , żeby je dostać, i z tego co się dostanie - nadal płacić? Żeby znowu dostać?Komu i po co mam udowadniać że utrzymam się na rynku? Żeby dostać pieniądze które mi odebrano lub które będzie mi się odbierać za cenę "umożliwienia mi" utrzymania się na rynku? Co za bzdury jakieś
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Ahk4iePaiv8u IP: *.net.autocom.pl 21.12.10, 12:17
      Eh, przeczytałem do końca. Krótko mówiąc PARPy i fundusze mają za dużo pieniędzy, i są w stanie je oddać pod warunkiem zwrotu, byle tylko nie zaprzestać zabierania ich ze źródła z którego pochodzą i niezbywalnych praw do rozdzielania.. za przeproszeniem, rzygać się chce.
      • Gość: @ IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.10, 11:11
        faktyczny rozmiar i wymiar tej pomocy
    • Gość: gg56 IP: 46.112.227.* 21.12.10, 14:10
      można też popatrzeć tu:

dobry-fundusz.blogspot.com
    • Gość: ryjnapo IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 26.12.10, 11:15
      Zwolennicy Tuska czekajcie az do smierci kiedy wasz prork Tusk skonczy a ferami i korupcja!!
      Klamstwa i lenistwo Tuska niema granic!!
    • 26.12.10, 11:16
      A więc znowu uznaniowość urzędnika, który będzie decydował, czy mój pomysł jest dobry i czy utrzymam się rok na rynku... Ciekawa koncepcja.
    • 26.12.10, 11:24
      "Są one zawsze dostępne na ich strony internetowe"

To jeden z przykładów. Prośba do zarządu Agory S.A. - zwróćcie w końcu uwagę na poziom tych tekstów!
      • Gość: kixx IP: *.acn.waw.pl 26.12.10, 11:38
        "to blisko kilka stron wniosku."

• Gość: d IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.10, 11:12
          ;-)
    • Gość: Kobe IP: *.adsl.inetia.pl 26.12.10, 11:39
      Konkurencja pseudo przedsiębiorców rośnie. Z początkiem roku zamykam działalność i idę na bezrobotne, potem biorę dotację, bo przecież nie będę działał jak ten palant za swoje. 18 tys drogą nie chodzi. Socjalizm górą!
      • 26.12.10, 18:17
        Ja też.
        blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=886
        z komentarzy -
        "Co do podatków - z piewszym stycznia, wkurzony podwyżką VATu, rozwiązałem dobrze prosperujące umowy z kilkoma klientami, i LIKWIDUJĘ przyzwoicie funkcjonującą jednoosobową działalność - zdecydowałem ZAMIAST przynosić aparatowi w podatkach KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁ miesięcznie pochodzące z uczciwej pracy specjalisty IT, nie subsydiowanej dotacjami - zgłosić się po należne BEZROBOCIE"
      • Gość: milo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.10, 20:24
        Gość portalu: Kobe napisał(a):

Z początkiem roku zamykam działalnoś
        > ć i idę na bezrobotne, potem biorę dotację, bo przecież nie będę działał jak te
        > n palant za swoje.

Ty! Palant! Przeczytaj najpierw regulamin, bo wydaje mi się, że jest okres karencji...
    • Gość: Krzysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.10, 11:57
      Zona starała się te dotacje w Zywcu przez kilka miesięcy. ma studia, biznes to edukacja najmłodszych, zadnych pieniędzy nigdy nie było szans dostać. Dostaja je po znajomości ludzie którzy potem organizują fikcyjne biznesy - wystarcza znajomości w odpowiednich urzędach. jako przykłąd podam strone www.inwestycjawkadry.info.pl/ na stronie tej można znaleźć bezpłatne szkolenia i tak dla masta Żywiec przewidziano szkoelnia z bibułkarstwa, a dla Katowic z informatyki. To tak jakby drwala uczyć drzewo rąbać a taksówkarza jeździć samochodem. W efekcie tych działań w małych miejscowościach będziemy ludzi uczyć jak być biednym a w duzych jak się bogacić. Bez sensu i kompletnie kłamliwa propaganda sukcesu.
      • Gość: Mojżesz IP: *.dsl.bell.ca 27.12.10, 03:34
        Pomysły Unii są pomyślane na kraje gdzie korupcja jest daleko niższa niż w Pomrocznej. Zresztą, tym ze 'starej Unii' tak naprawdę nie zależy na paru bańkach w tą czy w tamtą - im zależy na chłonnym rynku zbytu na ich produkty. Kraje 'nowej Unii' to de facto kraje 3-go świata, które same i tak nic nie produkują!

• Gość: kreatorobrazu.pl IP: *.acn.waw.pl 26.12.10, 12:12
      Ten Pan nie mowi o najwiekrzym absurdzie procedury przyznawania dotacji.Zeby jako bezrobotny dostac z Urzedu Pracy 18.000zl.Trzeba zamrozic na koncie bankowym 20.000zl. na 3 lata !!!!!!!
      Jesli sie myle,prosze o potwierdzenie ze nie musze tego robic
    • Gość: aj waj IP: *.bemowonet.pl 26.12.10, 12:34
      2000 pozytywnych wniosków , dotowanych tylko 70, tak się rodzi korupcja.
      7 mld złotych dla Warszawy. Kto te pieniądze dostał ? to widać na ulicach Warszawy. Młode kobiety jeżdżace nowymi mercedesami lu LAnd Rowerami czy BMW. A nauczyciele zarabiający po 500 euro. Dzięki tym dotacjom bogacą się urzędnicy i ich rodzinne firmy pośredniczące w tym procederze, z drugiej strony coraz więcej członków unii ( PIIGS ) stoi na granicy bankructwa.
      Dzięki tym dotacjom zbankrutuje EUROPA.
    • Gość: przemomcmich IP: 89.174.14.* 26.12.10, 12:35
      Jestem bezrobotny, z własnego wyboru. Bez problemu mógłbym dostać dotację bo spełniam prawie wszystkie warunki i na pewno bym się utrzymał na rynku... bo już działam. Z resztą dowiadywałem się w urzędzie i nie ma żadnego problemu. Jest jednak jedno ale. W 2000 roku po studiach zarejestrowałem działalność ale tylko w urzędzie i nigdy nie wykonałem żadnej usługi, nie wystawiłem żadnej faktury, nie zapłaciłem zusu i podatku. Ale wyrejestrowałem się dopiero w czerwcu 2010. Bo właśnie dowiedziałem się, że żeby otrzymać dotację, nie mogłem mieć ZAREJESTORWANEJ firmy. I teraz muszę czekać do czerwca 2011 żeby spełnić ostatni warunek. Nie ważne jest że mógłbym dotację w podatkach spłacić po pół roku, że mógłbym zatrudnić ludzi. Ważny jest bezsensowny warunek o zarejestrowanej firmy. Nawet kobiety z UP wiedzą że jest to bez sensu i mówią mi żeby czekać.
      Pozdrawiam
    • Gość: Iwona IP: 217.98.72.* 26.12.10, 12:38
      Jestem osobą, która dostała dotację z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności. W związku z tym chcę sprostować pewne nieścisłości.
      A mianowicie padło stwierdzenie o zakładaniu własnej firmy- „Może ją założyć dopiero w trakcie przystąpienia do projektu tuż przed otrzymaniem dotacji”.
      Nie można założyć firmy przed otrzymaniem dotacji, albowiem straci się status osoby bezrobotnej i wtedy dotacja się nie należy. Firmę można założyć dopiero po wpłynięciu dotacji na konto.
      Do kreatorobrazu.pl – Jaki Urząd Pracy każe zamrażać aż na 3 lata kasę w wysokości 20 tysięcy złotych? Owszem jako jedna z form poręczenia jest tzw. blokada bankowa środków na koncie osoby trzeciej, ale na okres obowiązywania umowy z Urzędem Pracy, czyli na rok od momentu podjęcia działalności gospodarczej.
      • Gość: gość portalu IP: *.multi-play.net.pl 26.12.10, 12:49
        Pani Iwona ma całkowitą rację. Przed otrzymaniem pieniędzy na konto NIE MOŻNA założyć firmy. Traci się status bezrobotnego. Dziwne, że Pan Dyrektor o tym nie wie. Nie można też mieć firmy na 60 miesięcy PRZED otrzymaniem dotacji. Wiec jeżeli ktoś tu piszę o roku czekania po zamknięciu firmy to się grubo myli. Mrożenie pieniędzy to tylko jedna z kilku opcji zabezpieczenia, po za np wekslem i poręczycielem.
        • Gość: kris IP: *.sileman.net.pl 26.12.10, 13:27
          bzdura. wlasnie chodze na projekt 6.2 i kazdy z prowadzacych mowil, ze firme mozna zalozyc po zaliczeniu 80% szkolenia, przed zlozeniem biznesplanu!
        • Gość: kris IP: *.sileman.net.pl 26.12.10, 13:28
          druga sprawa: w jakim urzedzie masz 60 miesieczna karcencje?? U mnie jest 12 miesiecy, wiec albo piszesz o jakims dziwnym projekcie, albo bajdurzysz poswiatecznie.
          • Gość: gość portalu IP: *.multi-play.net.pl 26.12.10, 14:41
            Miałem na mysli 6.1 z UP. Takie u nas są zasady. Bezrobotny NIE MOŻE MIEĆ PRZED DOSTANIEM DOTACJI FIRMY PRZEZ 60 miesięcy. Być może w 6.2 są inne zasady.
          • Gość: violka IP: 94.72.121.* 26.12.10, 14:50
            Po prostu w UP jest totalny bałagan. W moim UP dotacje można dostać po roku bezrobocia, ale jeśli do 5 lat wstecz nie prowadziłeś własnej działalności to przez rok płacisz połowę ZUS-u, jeśli prowadziłeś to płacisz pełny ZUS. Zabezpieczenia wekslem lub kwotą na koncie nie ma, jest za to poręczenie przez osobę o dochodzie 2000,- złotych brutto miesięcznie dla tych co starają się o 18 tys., lub poręczenie wysokości 4000,-złotych (może to być jedna osoba lub dwie).
      • 27.12.10, 15:48
        >Owszem jako jedna z form poręczenia jest tzw. blokada bankowa środków na koncie osoby trzeciej<

Cos mi sie wydaję, że to nie dla ludzi bezrobotnych, pozbawionych przychodu. Chyba, że ma sie duże oszczędności ale to jest rzadkie zjawisko. Ci co stracili prace i zostali z niczym wydaje mi się ze nie maja co liczyć na dotacje bo nie spelniają warunków. Cholerna biurokracja! Najwiecej korzystaja z nich firmy które decydują o ich rozdzieleniu i organizujące durne szkolenia za które winduja cene że tylko biurokracja jest wstanie za nie zapłacić.
    • Gość: Gość IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.10, 12:59
      Zamiast płacić niższe podatki wolimy kiedy biurwy dzielą kasę pomiędzy wszystkich rolników i "uprzywilejowanych" wtórnych analfabetów.
    • Gość: Leo IP: 199.48.147.* 26.12.10, 12:59
      szkoda, ze takich dotacji nie dostaja zachodni bezrobotni, ktorych jest coraz wiecej.
      Zachodnim spoleczenstwom wyrywa sie kase z gardla zeby wsadzic ja w zlodziejskie kieszenie na wschodzie. Ten kolchoz dlugo tak niepociagnie i dlatego Anglia zablokowala sprawy budzetowe na przyszle lata. Taka niesprawiedliwosc nie moze trwac dalej.
    • Gość: bufetowa IP: *.warszawa.vectranet.pl 26.12.10, 13:01
      1. Koszty szkoleń
      2. Koszty pisania projektów, biznesplanu
      3. Stracony czas na wypełnianie często zbędnych wniosków, formularzy
      4. Koszty związane ze spłatą kredytów (bo fundusze unijne tak naprawdę REFUNDUJĄ część inwestycji)
      5. Wszyscy chętni tracą czas, a tylko nie liczni dostają dotacje
      6. Dlaczego osoba bezrobotna, która dostała dotacje i która nie utrzymała się na rynku nie może zmienić profilu działalności na taki który może gwarantowałby pozostanie na rynku?
      7. Dlaczego biedny bezrobotny musi zwracać dotacje w przypadku nie utrzymania się na rynku? Przecież i tak większość tych pieniędzy została połknięta przez urząd skarbowy i zus?

8. Mam wrażenie że na tych dotacjach zarabiają tylko firmy zajmujące się szkoleniami, doradztwem i rozdzielaniem funduszy.
      • Gość: kris IP: *.sileman.net.pl 26.12.10, 13:31
        zgadam sie z wiekszoscia punktow, oprocz:
        6 - ludzie mogliby kombinowac z wymyslaniem fikcyjnej dzialalnosci, a po otrzymaniu pieniedzy robili by przebranzowienie na cos innego
        7 - ma to zachecic taka osobe do wytrwalej pracy, a nie do obijania sie.
        • Gość: tomekjot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.10, 09:09
          Można zmienić profil działalności, był nawet wyrok sądu w tej sprawie

6 - ludzie mogliby kombinowac z wymyslaniem fikcyjnej dzialalnosci, a po otrzym
          > aniu pieniedzy robili by przebranzowienie na cos innego
          • Gość: Mojżesz IP: *.dsl.bell.ca 27.12.10, 18:47
            To socjalizm w najprymitywniejszej formie. Ja k Rosja wstąpi do Unii to ją rozniesie przekrętami - Polacy to mały pikuś!
    • 26.12.10, 13:15
      to nic od nich nie wezmę. Firmę budowałem sam przez 21 lat i nikt mi nie pomagał,dlatego wszystko zawdzięczam swojej pracy i jestem z tego dumny.
      • 26.12.10, 18:26
        strinve46 napisał:

> to nic od nich nie wezmę. Firmę budowałem sam przez 21 lat i nikt mi nie pomaga
        > ł,dlatego wszystko zawdzięczam swojej pracy i jestem z tego dumny.

I tak trzymać. Ja wprawdzie prowadzę firmę dopiero przez 2-3 lata, ale też nigdy nie wziąłem od tych sukinsynów ani grosza, i prędzej zlikwiduję, niż wezmę. Sądzę, że zrobi tak każdy rozsądny człowiek, jak zaczną go podatkami przyciskać - i wtedy te świnie nie będą miały z czego udzielać dotacji..
      • 27.12.10, 15:55
        I TAKICH LUDZI LUBIE SLUCHAĆ! PRAKTYCZNYCH I "RZECZYWISTYCH" A NIE DURNYCH URZĘDASÓW I ABSURDALNYCH PRZEPISOW. GRATULUJE!
    • Gość: Krociech IP: *.abaks.pl 26.12.10, 13:21
      Jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać się na rynku, to powinien dostać od państwa nisko oprocentowaną pożyczkę z roczną karencją spłaty kapitału, a nie dotację!!! Dotacje to zwykłe okradanie podatników.
      • 27.12.10, 16:01
        Gość portalu: Krociech napisał(a):

> Jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać się na rynku, to powinien dostać od państwa
        > nisko oprocentowaną pożyczkę z roczną karencją spłaty kapitału, a nie dotację!!
        > ! Dotacje to zwykłe okradanie podatników.

Jezeli ktos jest przedsiębiorczy to nie mialbym problemów z daniem konus dotacji to taka osoba jezeli rozwinie biznes bedzie płacic podatki ro,zwijać i wzbogacać PKB, zatrudniać pracowników, którym panstwo by musialo placić zaiłki.
    • Gość: kris IP: *.sileman.net.pl 26.12.10, 13:21
      co za idiota zadawal te pytania? "jak dla czterolatka?" - ku..., zidiocenie Polakow siega zenitu.
    • Gość: Krociech IP: *.abaks.pl 26.12.10, 14:15
      Jestem nieuprzywilejowany. Zawsze za dużo, żeby cokolwiek dostać od państwa, ale nie za dużo, żeby państwo zabrało mi połowę wynagrodzenia na podatki. Dlatego zawsze byłem, jestem i będę przeciwnikiem wszelkiej darmowej kasy dla "bezrobotnych", "emerytów" i "rencistów" w cudzysłowach. ZAWSZE.
      • Gość: violka IP: 94.72.121.* 26.12.10, 15:00
        Nikt ci nie zabrania mniej zarabiać i płacic mniejsze podatki, brać zasiłki i dotacje. To twój wybór. Ale z odliczeń podatkowych to chętnie korzystasz ?? A skoro mieszkasz ciągle w Polsce, to znaczy, że wiesz, że wszędzie bogaci płacą więcej. A o rajach podatkowych słyszałeś ??
    • Gość: brrr IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.10, 14:17
      głupi dziennikarz z głupim urzędnikiem :)
      nic konkrenego
    • Gość: Krociech IP: *.abaks.pl 26.12.10, 14:20
      Witamy w świecie udawanych bezrobotnych, w świecie zasiłków, dotacji i stypendiów socjalnych! Niech frajerzy płacą podatki!!!
      • Gość: gość IP: *.multi-play.net.pl 26.12.10, 14:46
        kolego, a wiesz, że dotacje są albo ze środków unijnych albo z funduszu pracy, nie z podatków. Na fundusz pracy pracodawca pobiera ci pieniądze z pensji. Po za tym, ludzie z dotacji otwierają firmy, a nie siedzą na dupie i pracująna lewo jak połowa bezrobotnych w tym kraju. To do nich się przyczep, do ludzi którzy biorą bezrobocie a potem idą na lewo pracować gdzie popadnie.
        • Gość: OBS IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.12.10, 14:58
          > kolego, a wiesz, że dotacje są albo ze środków unijnych albo z funduszu pracy,
          > nie z podatków. Na fundusz pracy pracodawca pobiera ci pieniądze z pensji

No faktycznie, pieniadze spadają z nieba ha ha ha
        • Gość: s IP: *.chomiczowka.waw.pl 26.12.10, 15:03
          Skąd UE bierze pieniądze na takie programy?
          Odp. Ze składek państw członkowskich.
          Skąd państwa członkowskie biorą pieniądze na składki?
          Odp. Z podatków obywateli.

Za dużo wypiłeś w święta i trochę się w łepku pokiełbasiło.
          • Gość: sasa IP: *.legnica.vectranet.pl 26.12.10, 16:11
            Małe sprostowanie:

Skąd UE bierze pieniądze na takie programy?
            Odp. Ze składek państw członkowskich.
            Skąd państwa członkowskie biorą pieniądze na składki?
            Odp. Z dodrukowanych banknotów albo z fikcyjnych zapisów na kontach banków centralnych
    • Gość: inwestor01 IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.10, 15:35
      Cała idea dotacji jest skorumpowana, bo dotacje dostają ci, którzy mają znajomości i wiedzą jak napisać wniosek.
      Znam typa, który założył już jedną działalność - przez rok wystawił JEDNĄ fakturę koledzę i to wszystko. Teraz tą działalność zamyka i ubiega się o nową dotację.
      • Gość: Drattewka IP: 178.73.63.* 26.12.10, 16:10
        To, że znasz "typa" nie znaczy, że to norma. Ale jak wszystkie programy tworzone przez państwowych urzędników z cudzych pieniędzy, ten też w pierwszej kolejności ma przynieść konkretne dochody im lub ich kolesiom. Vide szkolenie, niby nieobowiązkowe, ale dane jest do zrozumienia, że znacznie zwiększają szansę dostania dotacji. Najgorsze w takich programach jest to, że większość tych pieniędzy trafia w łapy urzędasów za nic. Bo czy te szkolenia coś dadzą, ile firm powstanie, ile upadnie, jakie projekty zostaną zakwalifikowane nie ma żadnego wpływu na wynagrodzenia rozdzielaczy pieniędzy i różnej maści doradzaczy oraz szkolaczy bezrobotnych.
      • 26.12.10, 18:02
        Do inwestor01 - "znam typa..." Prawidlowo - no i o to chodzi. To oczywiste, ze taka jest intencja przepisow i Twoj przyklad jest zgodny z przepisami. Po co mial robic wiecej operacji w swoim biznesie? Zeby miec dodakowe naklady i moze stacic finansowo?
        • Gość: inwestor01 IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.10, 19:45
          Bzdura! To jest marnowanie pieniędzy.
          Cała idea nie ma sensu, bo z dotacji wykluczone są osoby przedsiębiorcze i zaradne - bo takie osoby najczęściej mają pracę. I teraz osoby bezrobotne (oficjalnie) 'na siłę' próbują wymyślić jakąś działalność.
          W regionie, z którego pochodzę też działa program aktywizacji zawodowej. I jak to wygląda w praktyce? Tak, że każda sprzątaczka postanawia otworzyć działalność i zakłada, że będzie sprzątać Urząd Miasta. Oczywiście Pani w UP nie może jej odradzać, ma natomiast zadanie jeszcze takie pomysły wspierać.
    • Gość: Małolat IP: *.dsl.bell.ca 26.12.10, 15:55
      Takie numery to już w RWPG przerabiali, hehe ... Eurokołchoz!
    • Gość: R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.10, 16:08
      To naciąganie naiwnych na kredyty. O ile pamiętam dobrze 70% zakładanych firm pada w ciągu dwóch lat. A długi pozostają...
      • Gość: Lolo IP: *.xdsl.centertel.pl 26.12.10, 16:21
        Trochę to kretyńskie...z jednej strony ktoś kto ma wkład własny ma większą szansę na dotację...z drugiej warunkiem często jest bycie bezrobotnym....No więc jak to jedno z drugim połączyć. tak samo +50 i -25, Zazwyczaj szanse na powodzenie mają osoby, które są właśnie w przedziale 25-50. Są już wykształcone, ale jeszcze mają siłę żeby się starać. Natomiast Państwo chce kasę dawać gó...arzom bez wykształcenia, którzy za rok zamkną działalność, albo niemal emerytom, którzy postawią kolejny blaszany barak z gazetami....byle dokulać się do emerytury.
    • 26.12.10, 16:59
      zapoznawało się z ze złożonymi wnioskami, aby przyznać dotację wybranej grupie osób?
      Ile kosztowały pensje urzędników przez ten czas?

Może taniej byłoby losować dotacje?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.