Dodaj do ulubionych

Zawieszonej firmie państwo nie pomoże

IP: *.elk.mm.pl 24.12.10, 13:01
Rozumiem doskonale rozgoryczenie tej Pani, ale gdyby Państwo opłacało składkę zdrowotną każdemu przedsiębiorcy, który nie wykazuje zysku, to wówczas każdy mógłby zarejestrować jakąkolwiek działalność i mieć opłacane swoje składki przez innych.

Idąc tą argumentacją, to każda firma, która wykazała stratę, powinna być zwolniona z opłacania składek zdrowotnych za swoich pracowników. Taki system prawdopodobnie by się nie sprawdził.

Inna kwestia to wysokość tej składki - moim zdaniem relatywnie bardzo wysoka.
Edytor zaawansowany
 • dejot7 24.12.10, 13:31
  Otóż to! Kwota składki na ubezpiecznie społeczne i zdrowotne jest taka sama dla wszystkich przedsiębiorców i dla tych prowadzących małe biznesy stanowi poważny problem zmuszający albo do zamykania działalnosci albo do przechodzenia do szrej strefy. Powinno się jakos zróżnicować skłądkę w zależności od dochodu - ale przed tym bronia sie dobrze przedsiębiorcy mający duże biznesy (pare lat temu utrącili taki projekkt rządu).
 • Gość: hack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.10, 14:05
  Drobni przedsiębiorcy są biedniejsi, ale za to jest ich więcej. Gdyby się zorganizowali i zrobili zrzutę, to mogliby dać świniom z rządu większą łapówę niż ci bogaci, a wtedy świnie zmieniłyby prawo na ich korzyść.
 • Gość: Monster_fuck IP: *.dsl.bell.ca 29.12.10, 16:41
  Przykład to sukienkowi i agencje towarzyskie!

 • Gość: 666 IP: *.adsl.inetia.pl 24.12.10, 13:51
  nie zabierać . Wystarczy zlikwidować obowiązkowe składki na ZUS i po problemie ale w tym socjalistycznym bajzlu będzie to ciężko zrobić.
 • Gość: hack IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.10, 14:03
  > Rozumiem doskonale rozgoryczenie tej Pani, ale gdyby Państwo opłacało składkę z
  > drowotną każdemu przedsiębiorcy, który nie wykazuje zysku, to wówczas każdy móg
  > łby zarejestrować jakąkolwiek działalność i mieć opłacane swoje składki przez i
  > nnych.

  Tak właśnie jest w przypadku rolników ubezpieczonych w KRUS i nikomu to nie przeszkadza ;-)
 • Gość: podatnik IP: *.elk.mm.pl 24.12.10, 17:27
  Przeszkadza wielu, tylko, że jakiekolwiek zmiany w tym temacie są obecnie wciąż nie do przeprowadzenia.
 • Gość: Edek IP: 46.113.115.* 26.12.10, 10:15
  Są nie do przeprowadzenia, bo Ty tak uważasz czy powiedział Ci pinio-kominiarz tudzież wąsaty zielony PSL-owiec bądź postkomunista ewentualnie mały populista? Są do przeprowadzenia od ręki a mogą być wdrożone tak jak podatek vat czyli w 2 tygodnie.
 • nowotka1 24.12.10, 14:52
  A po co Pani działalność gospodarcza? Przecież spokojnie można robić zdjęcia i bez tego! Po co płacić comiesięczny haracz na premie dla prezesów NFZ? W razie konieczości i tak będzie Pani musiała udać się do prywatnej kliniki. Lekarz z NFZ nadaje się jedynie do wystawienia świadectwa zgonu! Niestety, wiele razy to przerabiałem.
 • Gość: podatnik IP: *.elk.mm.pl 24.12.10, 17:25
  Tylko, że szara strefa to nie jest rozwiązanie systemowe.
  Oczywiście, że można robić zdjęcia za pieniądze bez prowadzenia działalności, ale jeżeli US się tym zainteresuje to postępowanie skończy się pięciocyfrową karą, a podatek i składki i tak trzeba będzie zapłacić.

  Co do prywatyzacji służby zdrowia to jest na dzień dzisiejszy w Polsce nie do przeprowadzenia.
 • Gość: Edek IP: 46.113.115.* 26.12.10, 10:17
  Widzę, że nic nie jest dla Ciebie do przeprowadzenia.
 • Gość: :))) IP: *.uznam.net.pl 26.12.10, 17:58
  Gość portalu: podatnik napisał(a): (...) eżeli US się tym zainteresuje to postępowanie skończy się pięciocyfrową kar
  > ą, a podatek i składki i tak trzeba będzie zapłacić.

  Z czego? Pamiętam historię małorolnego, który wyciął całą aleję dębów, dostał półtora miliona kary i ryczał do kamery, stojąc przed walącą się chałupą. Jak ktoś robi na szaro, to najczęściej jest maleńki biznesik. Kary będą wielokrotnie większe od jego majątku. Raczej zostanie klientem MOPSu, niż będzie harował latami na spłatę "długu" wobec państwa. Nikt nie chce żyć "niezgodnie z prawem", ale często samo prawo do tego zmusza: albo bieda albo zarobkowanie poza systemem. To nie wina "przestępcy" tylko państwa polskiego. Szara strefa jest jak najbardziej OK.
 • Gość: nat IP: *.adsl.inetia.pl 29.12.10, 16:38
  Tutaj chodzi o to, że jak przedsiębiorca zawiesi działalność, to Państwo mu nie chce pomóc. Podczas zawieszenia nie wykazuje się strat, bo w ogóle nie można działalności prowadzić. A skoro nie można jej prowadzić, to jest się niejako bezrobotnym. Państwo opłaca składkę zdrowotną za miliony bezrobotnych co miesiąc, ale za przedsiębiorcę, który zawiesił działalność i de facto jej nie wykonuje, zapłacić składki nie chce. W tym jest problem.
 • Gość: nat IP: *.adsl.inetia.pl 29.12.10, 16:42
  Pamiętajmy, że firma zawieszona działalności nie prowadzi, bo podczas zawieszenia jej prowadzić nie może, a więc i strat nie osiąga... nic nie osiąga... Przedsiębiorca (mówimy o 1-osobowej działalności) jest bezrobotny tak samo jak inni bezrobotni bo swojej działalności nie wykonuje. Więc powinien mieć prawo przez te miesiące, kiedy jest zawieszony, do otrzymywania składki zdrowotnej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka