Dodaj do ulubionych

Balcerowicz nie daje recepty na teraz?

IP: 91.198.194.* 27.01.11, 12:27
nareszcie ktos zdemitologizowal profesora.
Edytor zaawansowany
 • krzysiekd47 27.01.11, 14:01
  NARESZCIE KTOS SPOKOJNIE I MERYTORYCZNIE ODPOWIEDZIAŁ BRAWO PROSZE PANA MOZE STRACH ODLECI I OD RESZTY EKONOMISTOW BO JAK SLYSZE PROFESOR BLCEROWICZ EKONOMISTA A JAK GRONKIEWICZ TO PREZYDENT MIASTA A PROFESOR ORLOWSKI TO DORADCA PREMIRA TO CHOLERA MNIE BIEZE JESZCZE RAZ BRAWO PROSZE PANA
 • 0721x 27.01.11, 14:02
  stefanie raczej wyjaśnił przygłupom co pan profesor mówi
 • Gość: Krzysztof IP: *.unknown.vectranet.pl 27.01.11, 14:09
  A co Pan profesor takiego mądrego powiedział??
 • Gość: Krzysztof IP: *.unknown.vectranet.pl 27.01.11, 14:08
  Dlaczego za Chrobowe aż 60% - trzeba płacic 0, bo taki chory to ani nic nie produkuje, atylko kosztuje bo trzeba go leczyc, (a może i do szpitala przyjąć). Patrzcie jaki jestem ludzki - nie każe choremu płacić, no chyba, że chce aby był szybciej wyleczonym. Jakie to byłyby ogrmne oszczędności!!!!
 • Gość: maggie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 14:19
  jest jakiś sensowny pomysł żeby zmusić polityków do roboty???

  bo wszyscy wiedzą jakie reformy powinny być przeprowadzone, temat jest wałkowany od dawien dawna, a reform jak nie było, tak nie ma.

  teoretycznie powinno być tak, że jak politycy się nie sprawdzą, to się na nich nie głosuje i odpadają z polityki, ale w polityce ciągle te same twarze! jak mam głosować na kogoś innego, skoro wszyscy już byli...

  no, chyba że na palikota, co dla wielu ludzi wydaje się ostatecznym wyjściem;)
 • ewa1-23 27.01.11, 14:25
  było zrobić i nie zrobił, to niech zapłaci z własnej kieszeni. Przecież to, co mówi prof Balcerowicz jest jasne i logiczne, a skoro politycy dla swojej wygody nie przeprowadzili reform - to niech płacą! Jeśli trzeba - to do piątego pokolenia! W końcu trzeba te bandy komediantów pozujących przed kamerą nauczyć odpowiedzialności! Przy okazji - dlaczego podatki tylko dla najbogatszych rolników? To może też podatki tylko dla najbogatszych podatników? Co znowu za k... stwo się szykuje?
 • hilary34 27.01.11, 15:23
  podatek od najbogatszych zlikwidowali bracia K. - nie pamiętasz?
 • Gość: MK IP: 193.201.167.* 27.01.11, 14:35
  Nie zdemitologizował co sam się ośmieszył.

  Oszczędności które chce wprowadzić rząd w związku z OFE także nie będą natychmiastowe.

  Jedyne o co chodzi to przełożenie zobowiązań z jednej kieszeni do drugiej. Czysto księgowo. Żeby "wykazać" niższy dług.

  Czyli zwykła akcja polityczna i propagandowa.
 • mirekp70 27.01.11, 15:43
  Przepraszam, a czy Balcerowicz obiecuje, ze jego recepty przyniosą efekt cudowny i natychmiastowy? Różnica z propozycjami rzadu jest taka, że jego propozycje w ogóle ten efekt w przeciagu paru lat przyniosą, a propozycje rządu dotyczace efekt spowodują tylko wiekszy problem w dłuższym terminie
  Gość portalu: MK napisał(a):

  > Nie zdemitologizował co sam się ośmieszył.
  >
  > Oszczędności które chce wprowadzić rząd w związku z OFE także nie będą natychmi
  > astowe.
  >
  > Jedyne o co chodzi to przełożenie zobowiązań z jednej kieszeni do drugiej. Czys
  > to księgowo. Żeby "wykazać" niższy dług.
  >
  > Czyli zwykła akcja polityczna i propagandowa.
 • dlugpubliczny 27.01.11, 14:39
  bo już w tym roku grozi nam, że dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB i trzeba będzie przeprowadzić drastyczne, bardzo bolesne dla ludzi cięcia wydatków budżetowych

  Masło maślane.
  I trzeba będzie? Nie, jak nie będzie cięć to dług przekroczy 55% PKB i nie pomogą żadne 'przeksięgowania'.
  Skoro grozi nam, że dług publiczny przekroczy barierę bezpieczeństwa to należy ciąć wydatki (wystarczy zlikwidować przywileje 'szlacheckie') - to jest JEDYNE rozwiązanie. Cięcie wydatków ograniczy potrzeby pożyczkowe. Przejadanie pieniędzy odkładanych na emerytury jest czystym złodziejstwem i tchórzostwem politycznym.

  Nie można być trochę w ciąży. Albo platforma robi reformy albo ich nie robi.

  Jeśli je robi ma poparcie oddanych Polsce, a nie swoim przywilejom, Polaków. Można w ten sposób rządzić i to bez spadku poparcia!!! o czym świadczy przykład UK.

  Jeśli nie robi to liczy na poparcie populistów, ale to są wyborcy PIS, PSL, SLD a nie PO.
  Jedyne co teraz ratuje PO przed losem AWSu czy Milerowego SLD jest Macierewicz, Kaczyński itp oszołomy. Ale czy uratuje o tym przekonamy się podczas wyborów. PO straciła mój głos, który oddałem specjalnie na tę okazję wyrabiając nowy dokument tożsamości i przerywając urlop.

  Ponadto:

  --
  Nie głosuję ani na PO ani na SLD - partie, które uchwaliły, że można zabierać rodzinom dzieci bez wyroku sądowego.
  Bronisław Komorowski podpisał tę ustawę 18.06.2010.
  Te same PO i SLD uchwaliły również tzw. ustawę o parytetach dla feministek na listach wyborczych. Ustawę negującą istotę demokracji.
  Dlaczego nie głosuję na PiS - nie ma potrzeby wyjaśniać.
  Ruch Palikota - za mało o gospodarce, za dużo oszołomów feministycznych.
 • mirekp70 27.01.11, 15:40
  No jeśli ktoś myślał, i oczekiwał od Balcerowicza cudownyh recept, to faktycznie się rozczarował... Tyle ze Balcerowicz cudownych recept nigdy nie obiecywał. Jedyne co facet mówi, to ze lepiej podjąć teraz działania, które przyniosa efekt za parę lat, niz zamieść problem pod dywan, i czekać az za parę lat będzie większy.

  A to, ze rząd ma teraz problem z 55% progiem to już nie wina Balcerowicza. Trzeba było zacząć coś robic trzy lata temu.
  Gość portalu: stefan napisał(a):

  > nareszcie ktos zdemitologizowal profesora.
 • prl-rp 27.01.11, 16:11
  O Boże! Kto nam pozostanie? Balcerowicz wszedł w wiek pieprz...a po próżnicy. A naprawdę Go lubiłem. Inne tuzy ekonomii są równie zaawansowane. Tylko się cieszyć, że profesur nie dają pośmiertnie, bo byłaby to najczęstsza droga awansu naukowego. A o nowych propozycjach reformatorskich dowiadywalibyśmy się przy stolikach i talerzyku. Może by dopuścić młodszych, którzy będą musieli żyć w otoczeniu, które sprokurują?
 • mirekp70 27.01.11, 16:20
  Kurna, a czego wy własciwie oczekujecie?? Chcecie prostych i szybkich recept??? OK , np 10% zmniejszenia emerytur, rent i zasiłków.
  prl-rp napisał:

  > O Boże! Kto nam pozostanie? Balcerowicz wszedł w wiek pieprz...a po próżnicy. A
  > naprawdę Go lubiłem. Inne tuzy ekonomii są równie zaawansowane. Tylko się cies
  > zyć, że profesur nie dają pośmiertnie, bo byłaby to najczęstsza droga awansu na
  > ukowego. A o nowych propozycjach reformatorskich dowiadywalibyśmy się przy sto
  > likach i talerzyku. Może by dopuścić młodszych, którzy będą musieli żyć w otocz
  > eniu, które sprokurują?
 • akiraxx 27.01.11, 17:13
  mirekp70 napisał:

  > Kurna, a czego wy własciwie oczekujecie?? Chcecie prostych i szybkich recept???
  > OK , np 10% zmniejszenia emerytur, rent i zasiłków.

  Jestem za. Tylko nie konkretnie o 10% a do poziomu w którym system ZUS-owski się zamknie bez dopłat z budżetu. Ale żeby taką decyzję podjąć to trzeba niestety być kimś, a nie typowym polskim dziadowskim politykiem.
 • aekielski 27.01.11, 17:11
  Zdjąć kaganiec nałożony NIK, niech pozagryza wszystkich kombinatorów. Byłoby to działanie odwrotne jak to co zrobił kiedyś minister wyganiając inspektorów NIK z ministerstwa. Przepraszam pana profesora,czy przypadkiem nie czas już na spokojną emeryturę?
 • akiraxx 27.01.11, 17:16
  Co z tego, że nie daje recepty na teraz. Kiedyś ktoś będzie musiał podjąć te decyzje i to też nie będzie recepta na wtedy. A jakby zacząć z tym już teraz to rozumiał bym przykładowo po co VAT został podniesiony.
 • Gość: klakier IP: *.nyc.res.rr.com 27.01.11, 17:34
  Racja ! Balcerowicz ma rację. Polska jest kolonią która musi przynosić zysk okupującym ją bankom i funduszom inwestycyjnym. Gospodarką fikcyjnego pieniądza za który trzeba płacić prawdziwą pracą. W okupowanym przez spekulantów państwie nie ma obywateli ale konsumenci którzy są podmiotem gospodarki. Niemymi świadkami zbrodni i mobilną siłą roboczą łatwą w utylizacji. Ten komunistyczny aparatczyk wie o czym mówi bo naturalne siły rynku i organiczny charakter kapitalizmu były zarówno wrogiem komunistów jak i obecnych neofeudalnych panów.
 • Gość: susku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 17:34
  Pan profesor przesadza ze swimi poglądami.
 • trajkotek 27.01.11, 17:39
  mówiono mi, że te pieniądze w ofe są po prostu moje, mogę zostawić je w spadku, albo żyć długo i je wydać + to, co przez czas oszczędzania zarobią (many makes many) ...
  teraz dowiaduję się, że są one bardzo potrzebne panu Tuskowi (a miał być fajny) ...
  czy jak mi zabraknie pieniędzy, będę mógł wziąć od pana Tuska lub jego dzieci trochę ich oszczędności, żeby załatać dziurę i nie zwiększać swoich długów?
  Kto mnie oszukał? - nie całkiem na temat ...
 • zbychuk 27.01.11, 19:54
  Fakt, ze nie rozumiesz :)
  Wszystkie pieniadze, ktore wplaciles do OFE nadal tam sa i beda i nikt ich nie bedzie zabieral. Co z nimi OFE zrobi, to inna sprawa.
  Natomiast teraz przepisy pozwalaja Ci wplacic inny procent podatkow do OFE niz poprzednio. Czyli nic Ci nie zabrano, poza mozliwoscia dysponowania podatkiem, ktory i tak musisz placic w przyszlosci.
  A czy pieniadze wplacone do OFE czy pieniadze wplacone do ZUS dadza lepsza emeryture to jest bardzo ciekawe pytanie, tyle ze nikt na to nie ma pewnej odpowiedzi, bo wszyscy opieraja sie na przewidywaniach.
 • Gość: Kaczus (Tomek) IP: *.toya.net.pl 27.01.11, 20:01
  Ależ zabiera się. Tak samo jak złodzieje z rządu ukradli pieniadze z FRD, tylko po to by móc nic nie robić i spokojnie zadłużać dalej państwo, a nie po to byli wybrani.
 • Gość: środki płatnicze IP: *.nyc.res.rr.com 27.01.11, 20:11
  Aktywa OFE mogą być lokowane między innymi w:
  1. obligacje, bony i inne papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski oraz pożyczki i kredyty udzielane tym podmiotom
  2. obligacje i inne papiery wartościowe gwarantowane przez Skarb Państwa lub Narodowy Bank Polski, a także depozyty, kredyty i pożyczki przez nie gwarantowane
  3.depozyty bankowe i bankowe papiery wartościowe
  4.akcje spółek notowanych na regulowanym rynku giełdowym
  5. akcje narodowych funduszy inwestycyjnych
  6. obligacje i inne dłużne papiery wartościowe emitowane przez jednostki samorządu terytorialnego i zabezpieczone całkowicie obligacje innych podmiotów
  7.jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.
  Te "pieniądze" są tak twoje jak złotówki w peerelu. Tylko złoto i srebro jest prawdziwą walutą. Pewnego dnia obligacje, bony itd państwowe w które inwestowane są te twoje "pieniądze" będą warte zero i dostaniesz tylko tyle ile będzie ci musiał zapłacić ZUS.
 • s.im.123 27.01.11, 17:46
  Balcerowicz,Rybiński,Jankowiak nie tylko przekroczyli dobre obyczaje,ale w swoim demagogicznym zacietrzewieniu,zdrowy rozsądek.Najważniejsze są finanse państwa.Ich upadek spowoduje w pierwszej kolejności upadek OFE-faworyzowanych instytucji finanssowych przez tych panów.Co jest prawdziwym powodem,że ich tak bronią?
 • alakyr 27.01.11, 18:38
  Z wyjątkiem dwóch propozycji dotyczących likwidacji niczym nie uzasadnionych przywilejów reszta to doprowadzenie kraju do roli współczesnej kolonii w której państwo nie ma nic do powiedzenia a obywatele będą warci tyle na ile wyceni ich rynek.
  A jak przez ostatnie dwadzieścia lat doświadczyliśmy że rynek płaci najmniej jak może, gdyby nie było płacy minimalnej mielibyśmy to co jest w szarej strefie, tam się zarabia, jakieś 6 stów na rękę.
 • akiraxx 27.01.11, 19:26
  Co ty pierniczysz o płacy minimalnej. Parę lat temu jak zaczynałem pracę to nawet w pobliżu jej nie byłem. Jak dla mnie można znieść od ręki, przynajmniej parę osób będzie dumne, że zarabia a nie żebrze.
 • alakyr 27.01.11, 20:40
  Parę lat temu jak zaczynałem pracę to nawet w pobliżu jej nie byłem.

  W dół czy w górę?
 • Gość: Asnyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.11, 20:17

  Po tylu latach widać , ile reformy balcerowicza Polskę kosztowały : Ogromne bezrobocie od lat , zniszczony kompletnie przemysł polski , emigracja za chlebem , rosnący latami deficyt wydatków państwa , zubożenie milionów Polaków . Niemiecki " Allgemeine Zeitung " z ubiegłej soboty pisze na pierwszej stronie o bankructwie Portugalii . Poza autostradami , jest jedynie trochę turystyki , to co natura hojnie dała . Globalizacja i Unia ( członek od ponad 20 Lat ) , niszcząc przemysł tego kraju , dokonały swojego . Polskę czeka to samo .
 • Gość: gość IP: *.aster.pl 28.01.11, 00:19
  p..sz człowieku i tyle. Proponuję lekturę książek z dziedziny ekonomii i gospodarki. Dzięki Balcerowiczowi setki tysięcy Polaków zaczynając od drobnego handlu na polówkach zamieniło się w prezesów hurtowni, developerów, importerów i eksporterów, prezesów firm transportowych, prezesów firm medycznych itd. , a dzieci (albo już i dzieci dzieci) wyprawiło z willi i eleganckich domów na przedmieściach do szkół do Europy albo i za Ocean. To nie Balcerowicz zamienił nasz przemysł, PGR-y i spółdzielnie pracy produkcyjnej w śmierdzącą kupę złomu (bo resztę rozkradli pracownicy) . To socjalizm i jego decydenci. Jeśli tęsknisz za socjalizmem - droga wolna: jeszcze jest kilka takich dziwnych krajów na świecie. U schyłku l. 80-ch ludzie, których pamiętam, różnych zawodów i wykształcenia : górnicy, urzędnicy, robotnicy, chłopi, lekarze, budowlańcy itd. ciężko harowali, a starczało im ledwie na żarcie i opłaty. Dzisiaj mają mieszkania, samochody, domy, dzieci na studiach, wspomnienia z częstych zagranicznych wycieczek, dobry sprzęt, oszczędności, pieniądze na lekcje angielskiego dla dzieci itd. Jednym słowem - bredzisz !!!!
 • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.11, 20:36
  1. zniesc umowy o prace - zwiekszy to elastycznosc na rynku pracy
  2. wprowadzic dla przedsiebiorcow mozliwosc wypalty wynagrodzenia w towarach w ten sposob z jednej strony pobudzi to gospodarke z drugiej nauczy ludzi przedsiebiorczosci - beda zmuszeni do wymiany towarow na pieniadze.
  2. zniesc emerytury- niech staruchy zabiora sie za pilnowanie dzieci - w ten sposob na siebie zarobia i zdejma z panstwa obowiazek utrzymywania dotowanych zlobkow czy przedszkoli
  3. sprywatyzowac sluzbe zdrowia, policje, sadownictwo ,straz pozarna , prokurature - jesli ktos bedzie zyczyl sobie korzystac z ww podmiotow wykupi sobie polise ubezpieczeniowa
  4. zniesc bezplatne szkolnictwo - w zamian zaproponowac kredyty dla ktorych zabezpieczeniem bylaby np hipoteka na mieszkanie czy ziemie
  4. wszystkie jednostki niewydolne gospodarczo wyslac do Chin
  5. w przypadku gdyby nie zadzialalo - ustanowic Polske europejska republika Chinska
 • Gość: ignacy IP: *.remcom.it.pl 27.01.11, 21:06
  Skwirowski pan, rację masz, Balcerowicza lekarstwo uzdrowić natychmiast nas nie może. Powierzchowna ocena jednak Twa, lekarstwo to jest, a właściwie trucizna, powolna jednak w działaniu. Przepis na truciznę tą, Balcerowicz profesor podobno, zapożyczył od uczonego w medycynie ekonomicznej Miltona Friedmana. Przepis ten prosty jest; zero państwa w gospodarce. Inaczej mówiąc w państwie nie mogą istnieć jakiekolwiek instytucje publiczne, jakakolwiek ingerencja państwa, łącznie z opieką społeczną, jest niedopuszczalna. Skwierowski pan, prawdy te znasz, śmiało dopowiedz je. Prywatyzować mamy, ZUS, szkoły, szpitale, służbę zdrowia, usługi komunalne, służby zarządzania kryzysowego, policję, wojsko, itd. Przeprowadzano to już w świecie. Efekt; miliony ludzi w nędzy, jednostki niewybrażalnie bogate, gospodarki cofnięte w rozwoju. U nas Balcerowicz zrobił dopiero początek, wraca by dokończyć dzieło - destrukcji. Skwirowski pan, zaprzeczysz ??? ignacy
 • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.11, 21:39
  Balcerek na musiku ? czyzby szefowie z MFW zagrozili wyrokiem smierci?
  nie masz to a nie masz na swiecie zadnego juz glupiutkiego panstewka do dojenia ...
  aj aj ciemnota sie burzy rewolty wTunezji , Egipcie wprowadza , aj aj jeszcze saudyjczycy sie nie daj boze zbuntuja i pola naftowe przejma na czym my na gieldzie handlowac bedziem
  a w Argentynie ludek zbuntowany spoldzielnie robotnicze zaklada
  chilijski noblista petycje pisze ze lud chilijski emerytury na gieldzie przegral i o powrot do Zusu prosi...
 • stolat3 27.01.11, 22:16
  Gość portalu: xxx napisał(a):

  > Balcerek na musiku ? czyzby szefowie z MFW zagrozili wyrokiem smierci?
  > nie masz to a nie masz na swiecie zadnego juz glupiutkiego panstewka do dojenia
  > ...
  > aj aj ciemnota sie burzy rewolty wTunezji , Egipcie wprowadza , aj aj jeszcze s
  > audyjczycy sie nie daj boze zbuntuja i pola naftowe przejma na czym my na gield
  > zie handlowac bedziem
  > a w Argentynie ludek zbuntowany spoldzielnie robotnicze zaklada
  > chilijski noblista petycje pisze ze lud chilijski emerytury na gieldzie przegra
  > l i o powrot do Zusu prosi...

  Ten dureń myśli że działa w wirtualnej przestrzeni. Sądzi że lud z miast pogodzi się z ubóstwem i nędzą tak jak lud w PGR-ach.
 • dzis3k 27.01.11, 21:11
  W końcu jakiś obiektywny artykuł o mądrościach Pana Balcerowicza. Gratulację dla autora.

  Pan Balcerowicz, potępiając w czambuł propozycje rządu, nie pamięta albo nie chce pamiętać, że:
  1) do kwietnia 2010 r. mieliśmy prezydenta geniusza, który zawetowałby wszystkie rządowe propozycje reform/cięć wydatków nawet ich nie przeczytawszy,
  2) od paru lat mamy kryzys ekonomiczny, więc w takich warunkach reformowanie jest mocno utrudnione,
  3) za pasem mamy wybory parlamentarne i każdy rządowy pomysł prowadzący do obcięcia wydatków (a więc zabrania ludziom kasy), nawet najbardziej słuszny i najmądrzejszy, może spowodować, że po wyborach obudzimy się w III rzeszy z małym księciem u władzy.

  Pan profesor mianuje się dzisiaj opozycją? Panie profesorze, PiSu i reszty oszołomów i tak Pan nie przebije, więc proszę lepiej zastanowić się nad własnymi słowami i przestać gadać bzdury.
 • Gość: 1742bebe2 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.01.11, 23:24
  Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynąca bo wraca profesor Balcerowicz. Pracujący rodacy już nie mogą się doczekać kiedy stracą pracę dzięki wspaniałym receptom Geniusza Polskiej Neoekonomii.
  Niech żyje terapia szokowa! Aby banki rosły w siłę, a bankierom żyło się dostatnio.
 • 4dagome1 28.01.11, 07:56
  jego pierwsze reformy polegały na okradzeniu roboli i biedoty .Teraz chce się zabrac do wykonczenia emerytów i rencistów bo wg jego wszystko co złe to przez nich. otworzyć Oświęcim i zagazaować ,WYPOWIEDEZI BALCEROWICZA SĄ FASZYSTOWSKIE .czy zna ktoś choć jego jedną trafną decyzje czy pogląd .Acha i jeszcze jedno wszystko trzeba sprywatyzowac najlepiej żydom
 • pablobodek 28.01.11, 13:19
  Nieprawda : alfaomega.webnode.com/products/%20jan%20cipiur%3A%20si%C4%99gaj%20rz%C4%85dzie%20%C5%9Bmia%C5%82o%20po%20maczet%C4%99/

  Jeśli nie PO z Tuskiem, to zrobi to Palikot z Ruchem Poparcia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka