Dodaj do ulubionych

Balcerowicz apeluje o merytoryczna debatę w spr...

28.01.11, 16:29
ZŁOTY CIELEC JAK SLYSZY TO SADAJMY DO ROZMOWY (PROPZYCJA MIN. ROSTKOWSKIEGO) TO W KRZYK ( NIECH RZAD NAJPIERW SIE USTOSUNKUJE) JAK ZWYKLE JAJI TYLKO JA
Edytor zaawansowany
 • henryk-sikora 28.01.11, 16:36
  Minister Rostowski zachowuje się jak pospolity cham. Wpierw w sposób niedopuszczalny, godny jakiejś prymitywnej przekupy, obrażał prof. Rybickiego, a teraz swojego kolege prof. Balcerowicza. Zachowanie ministra finansów jest klasycznym dowodem na to jak uderza woda sodowa do głowy na stanowiskach.
 • antobojar 28.01.11, 17:32
  Made in PiS...
  Rostowski powiedzial Balcerowiczowi prawde... a zamiast czekac na argumenty rzadu, ktore zostaly juz zreszta przedstawione, Balcerowicz niech poda argumenty ktore przekonaja mnie i innych - ze pieniadze OFE nie sa szukaniem kapitalu dla spekulacji banksterow, ale dadza gwarancje na godziwa emeryture... Goldman Sachs, JPMorgan i reszta tych zlodzieji nie powiedzieli ostatniego slowa... A nikt nie chce im dokrecic sruby...


  henryk-sikora napisał:

  > Minister Rostowski zachowuje się jak pospolity cham. Wpierw w sposób niedopuszc
  > zalny, godny jakiejś prymitywnej przekupy, obrażał prof. Rybickiego, a teraz sw
  > ojego kolege prof. Balcerowicza. Zachowanie ministra finansów jest klasycznym d
  > owodem na to jak uderza woda sodowa do głowy na stanowiskach.
 • jar-ry 28.01.11, 17:52
  Szanowny Panie Sikora.
  Zaskoczył mnie Pan bardziej niż Kamil Stoch.
  Aż mnie zatkało.
  Czytam Pana od wielu lat i mam "pogląd na pański pogląd"
  A tu taka "wolta"
  Jaki cham?
  Propozycja debaty to jest chamstwo?
  No chyba że Pan na tych "forumach" ma tylu wrogów że to też jest jakiś wredny internetowy troll podszywający się, co już się zdarzało.
  Mam taką nadzieję.
  jar-ry.
  kamjer@o2.pl

  Tales z Miletu albo sedes z ebonitu.
  Wybór należy do Ciebie.
 • Gość: tradycjonalista IP: *.aster.pl 28.01.11, 17:57
  Drogi Henryku (profesorze?),
  "Profesor" Balcerowicz ma habilitację z ekonomii, ale nie ma tytułu profesora, gwoli ścisłości. Natomiast młody wilczek "profesor" Rybicki faktycznie nazywa się Rybiński (jak mógł Pan przekręcić jego nazwisko!) i podobnie jak "profesor" Balcerowicz nie jest profesorem tytularnym. Tyle docinek (rozumiem, że chamskich?).
  A teraz do meritum: rząd nie ma obowiązku odpowiadać obywatelowi Balcerowiczowi na postawione przez niego pytania. Rząd ma bardzo dużo pracy w związku z reformą reformy emerytalnej 1999 - to naprawdę wielki pasztet!. Proszę łaskawie mu nie przeszkadzać!
  Ostatnia rada dla "profesorów": zostańcie ekspertami ekonomicznymi PJN lub Ruchu Parcia Palikota! A może już nimi jesteście, nie zdająć sobie z tego sprawy?
  Po prostu stańcie do walki politycznej o rząd dusz Polaków jak równy z równym przeciwko PO, PIS, SLD czy PSL. Jak ludzie Wam zaufają to proszę bardzo; możecie wogóle zlikwidować ZUS, Wojsko Polskie, Policję, Pocztę, PKP i co tam jeszcze się rusza.
  Ale póki co miejcie trochę wstydu, "niezależni eksperci" roztaczający wokół siebie nimb naukowego obiektywizmu.
  Do diabła z waszymi radami - polski, demokratycznie wybrany rząd, nie musi was wogóle słuchać!
 • Gość: Anka IP: *.146.255.233.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.01.11, 18:49
  Oglądałam dzisiaj konferencję prasową pana Balcerowicza i tak się zastanawiałam czy ten pan aby napewno jest profesorem ? Każdemu pytającemu dziennikarzowi przerywał w połowie pytania bądź ustawiał do pionu. Od profesora mamy prawo oczekiwać kultury. Wczoraj oglądałam rozmowę M.Olejnik z profesorem Nałęczem. Nie mam wątpliwości, że pan Nałęcz jest profesorem.
 • henryk-sikora 28.01.11, 21:38
  Coż za zaszczyt mnie spotkał, że pan "tradycjonalista" taką obszerną odpowiedzią odniósł się do mojego wpisu. Mozna wyczytać, żeś Pan politykiem jest, skoro uważa Pan, że rząd nie musi odpowiadać Leszkowi Balcerowiczowi, ani nikomu innemu nie zrzeszonemu w partiach politycznych. Ręce opadają jak się cos takiego czyta.
  Pan uważa, że przywilej udziału w debacie przysługuje tylko tym, którzy stają w szranki wyborcze o "rząd dusz". Szanowny Panie, to jest myslenie rodem z minionej bezpowrotnie epoki totalitaryzmu. W państwie demokratycznym i wolnym, debata jest podstawowym fundamentem takiego państwa. Ale wydaje mi się, że cokolwiek bym nie napisał, to żaden z moich argumentów i tak do Pana nie dotrze.
  P.S. Pominę odpowiedź na Pańskie błędne uszczypliwości pod adresem tytułów profesorskich Leszka Balcerowicza i Krzysztofa Rybińskiego. To jest dowód Pańskiej jakiejś zawiści i małostkowości i nie wdaje się w takie dyskusje.
 • hanishl 28.01.11, 17:05
  mocodawcy ustosunkują i będzie wiedział co mówić a póki co to prywatyzować.
  --
  Hanish
 • Gość: gagatek IP: *.13-3.cable.virginmedia.com 28.01.11, 17:12
  banksterow..!
  Zmienil front i za wszelka cene chce zapewnic pieniadze banksterom na ich oszukancze manipulacje... Rzad GWARANTUJE - OFE obiecuje...
  Zalamanie rynku, coraz bardziej prawdopodobne, zostawi klientow OFE z niczym... Jakie sa gwarancje ze w tym klimacie finansowym i POLITYCZNYM OFE zarobi na przyszle dostatnie emerytuty.. Jakie gwarancje p. Balcerowicz...?
  W Anglii ludzie marzyliby o alternatywie gwarantowanej przez rzad... a z t.zw. private equity instytucjami traca nieraz dorobek calego zycia...
  Balans..!! p.Balcerowicz... BALANS... kto jak kto, ale pan powinien wiedziec jakie to wazne...
 • Gość: obserwator IP: 78.159.70.* 22.03.11, 20:18
  Magister Jan Wincent Rostowski to zwykły demagog wystylizowany przez kreatorów wizerunku , zdominowany i sterowany przez Tuska . Zasadniczym kłamstwem jest głoszenie że to budżet płaci OFE, mianowicie to ludzie wpłacają pieniądze do ZUS, ZUS do budżetu - budżet do OFE - mimo tej drogi , to dalej są pieniądze ludzi ,jednak minister magister uważa te pieniądze za budżetowe jak np: Vat . Najśmieszniejsze jest to że te pieniądze wracają do kasy państwa po ustawowym nakazie wykupowania obligacji skarbowych przez OFE. Kto ma miał rację widać po cenach .Tłumaczenie abecadła takim tumanom jak ty ,sprawia mi dużo buuuulu ale jestem pełen nadziejjjji . PS Może premier Tusk wie po ile jest cukier w Polsce a po ile w Niemczech itd...., no ale Niemcy są z Marsa ich Libia susze powodzie Japonia nie sięga ,tylko naiwniwnych Polaków ,kończę ,jadę po cukier rowerem bo na benzynę powoli zaczyna mi brakować
 • kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna 28.01.11, 17:14
  Kompleks wieszcza narodowego i kompleks eksperta wiedzącego najlepiej to dwa problemy natury zaburzeń umysłowych składające się na ostrą paranoję Balcerowicza. Oprócz gigantycznej inflacji, którą udało mu się wywołać pod pretekstem zwalczania inflacji, swoimi nawiedzonymi reformami Balcerowicz osiągnął takie antynarodowe i antygospodarcze cele jak:

  1 zahamowanie produkcji mieszkań na około 10 lat (w efekcie wcale nie budowano mieszkań)
  2 sparaliżowanie przemysłu na około 10 lat (przyduszony odsetkami przemysł padł)
  3 wywołanie dekoniunktury i masowych bankructw, głównie w sektorze prywatnym i rolnictwie.
  4 dezorganizacja funkcjonowania społeczeństwa (bezdomność, bezrobocie)
  5 efektywne stworzenie chronicznego corocznego deficytu budżetowego
  6 obniżenie jakości życia i stopy życiowej o nie wiem ile - połowę? (wywołał ogólną nędzę)

  Czy Balcerowicz to jakiś geniusz ekonomiczny czy idiota? Na podstawie powyższych efektów jego polityki trudno mieć wątpliwości.

  A co teraz ?

  Teraz Balcerowicz się lansuje bez sensu
  i Gazeta Wyborcza lansuje Balcerowicza bez sensu.

  Co Margaret Thatcher powiedziałaby Balcerowiczowi?

  1 Weź kartkę papieru i długopis.
  2 Napisz swój program w punktach, ale nie więcej niż 10.
  3 Każdy punkt ma mieć nie więcej niż jedno zdanie, krótko i na temat.
  4 Jeżeli już napisałeś swój program zgodnie z punktami 1, 2, 3, to zastosuj się do kolejnych.
  5 Weź do ręki termometr i alkomat.
  6 Zmierz sobie temperaturę.
  8 Dmuchnij w alkomat i sprawdź wynik.
  9 Upewnij się, że jesteś trzeźwy, jeżdżąc na deskorolce bez spadania.
  10 Jeżeli przejechałeś na deskorolce przynajmniej 10 cm, przedstaw swój program opinii publicznej.

 • paulhandyman 28.01.11, 18:03
  Po Tunezji i Egipcie, następna będzie Polska...
  Za okradanie ludzi z ich emerytur, za "wirtualną" księgowość Rostowskiego i za wzystkie bajki-obiecanki Tuska, których nawet nigdy nie próbował realizować po wygranych wyborach...

  Ps. Na drugą taczkę wsadzą też Maciara z Kaczorem i Fotygą....
 • Gość: bba IP: *.xdsl.centertel.pl 28.01.11, 18:08
  Śledząc dyskusję o OFE widać duży chaos w argumentacji ministrów: Fedak, Boniego i Rostowskiego, i samego premiera Tuska. Wystarczy porównać ich wypowidzi w grudniu i styczniu. Chyba nie pomylę się kiedy powiem, że są to projekty na bieżące załatanie dziury budżetowej i że rząd nie ma planów na dłużej. Rząd też nie ma pomysłu na redukcję długu publicznego. Przecież emerytury to tylko jeden z problemów. Czekamy na całościowe spojrzenie na czarną dziurę naszych finansów.
  Czekamy 1) na raport o finansach publicznych, oraz 2) na plan ich naprawy.

  Inna sprawa to styl dyskusji. Kiepsko wypada liczna ekipa rządowa w starciu z jednym profesorem. Mam jedno skojarzenie: ministrowie obszczekują oponenta. Później go obwąchają, i .... Ale czy to dobra metoda ????

  Brawo panie profesorze za zegar długu publicznego !!!
 • Gość: aaannemarie IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.11, 19:17
  Słuchałam wielu wywiadów z Balcerowiczem i w większości punktów się z nim zgadzam. Uważam też, że przeciwwagą do tego co mówi ( a mówi, żeby rządy patrzyły długofalowo i nauczyły się dotrzymywać słowa) będzie histeria i demagogia, czyli jak zwykle.
 • blust 28.01.11, 18:09
  OFE "inwestuja" konstuujac pakiet akcji zblizony do gieldowego. Zajmuje to moze godzine tygodniowo. Potem maja wyniki takie jak gielda, i nikt nie moze sie przyczepic. Biora za to horrendalne, biorac pod uwage znikoma ilosc pracy jaka jest wlozona, prowizje. Emerytura zalezy od tego czy akcje beda szly w gore, jest to czysta loteria. Zyskuja wielcy inwestorzy i OFE, bo "reforma" zapewnila staly przyplyw "baranow" na gielde. ZUS natomiast, jak kazdy program rzadowy nie moze zbankrutowac, jest to technicznie niemozliwe, bo panstwo z wlasna waluta (jak Polska, USA czy UK, ale nie kraje strefy Euro jak Grecja, dlatego nb. Euro to chory system) nie moze zbankrutowac - tworzy bowiem pieniadze z niczego przy kazdej transakcji. Natomiast pieniadze ktore rzekomo "wplywaja" do budzetu, jak podatki, sa po prostu niszczone - nasze podatki niczego nie finansuja, rzad moglby sfinansowac wszystkie swoje wydatki z zerowymi wplywami z podatkow, tak samo jak to robi teraz - kreujac pieniadz przy kazdym przelewie na dowolne konto bankowe.

  Tak wiec OFE to robienie ludziom wody z mozgu. Po co Balecorowicz broni tego systemu?
 • alakyr 28.01.11, 18:12
  w życie byłby to pierwszy w świecie przykład nowego typu kolonializmu czyli powstania bantustanu w którym wszystko dzieje się pod dyktando rynku wg zasady: każdy na każdym musi zarobić.
  Tylko na kim ma zarobić to ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego kapitalistów czyli zwykły obywatel?
 • markono 28.01.11, 18:15
  kapitał w OFE ma takie samo zabezpieczenie jak w ZUS, i tu i tu są tylko zapisy elektroniczne gwarantowane przez państwo.
  jak przyjdzie kryzys, bessa OFE nikogo nie uratuje, wręcz przeciwnie.
  system ubezpieczeń emerytalnych powinien być:
  - oparty na solidarności pokoleniowej
  - powszechny, bez patologii typu 15 letni emeryci i zdrowi renciści
  - równy, 65-67 lat dla mężczyzn i kobiet
  - z niską obowiązkową składką i emeryturą
  - 2 filar tylko dobrowolny
 • hanishl 28.01.11, 19:13
  markono napisał:

  > kapitał w OFE ma takie samo zabezpieczenie jak w ZUS, i tu i tu są tylko zapisy
  > elektroniczne gwarantowane przez państwo.
  > jak przyjdzie kryzys, bessa OFE nikogo nie uratuje, wręcz przeciwnie.
  > system ubezpieczeń emerytalnych powinien być:
  > - oparty na solidarności pokoleniowej
  > - powszechny, bez patologii typu 15 letni emeryci i zdrowi renciści
  > - równy, 65-67 lat dla mężczyzn i kobiet
  > - z niską obowiązkową składką i emeryturą
  > - 2 filar tylko dobrowolny

  PL stać na karmienie armii ZUS , KRUS i podobnych
  --
  Hanish
 • bogdan331 28.01.11, 18:45
  A z kim Pan Profesor chce dyskutować "?Z Fedak?Czy z Rostowskim? To tak jak dziad do obrazu!
  pis zniszczył obraz Polski w Świecie.peło niszczy polską gospodarkę wespół z zsl Waldka.Ot i cała polityka.Niema z kim prowadzić dyskursu!Tym bardziej merytorycznego,na argumenty.
 • jar-ry 28.01.11, 19:02
  To kto do cholery chce tej MERYTORYCZNEJ dyskusji?
  Bo nie kumam.
  Dzisiaj w "mediach" było że Rostowski chce a Balcerowicz nie!
  Kto tu kuźwa robi kogo w bambuko !?
  --
  A masz cóś?
 • gp56 28.01.11, 19:16
  -zlikwidować senat
  -zlikwidować urząd prezydenta
  -ograniczyć liczbę posłów
  -zlikwidować przywileje dla kościoła
  -podnieść podatki dla najbogatszych zarabiających powyżej np.10000zł/m-c
  -zlikwidować KRUS
  -podnieść wiek emerytalny dla służb mundurowych
  -dopiero teraz likwidować ulgi , becikowe ,internetowe, odpracowywać zasiłki z MOPS-u-
  -organizować szkolnictwo od najniższego do najwyższego, aby przekształcać Polskę z siły roboczej na siłę intelektualną.
  A nie truć tylko aby prywatyzować /coraz mniej zostało z PRL-u/, bo obcy przemysłowiec nie będzie dążył do rozwijania polskiej myśli technicznej. On będzie chciał tylko taniej siły roboczej.Kredyty ,które bierze Tusk, jak on chce spłacić?Coś jest z powiedzenia "dajcie polakom władze, a oni sami się wykończą" coś w tym sensie.
 • wsiowy 28.01.11, 19:31
  Co może zaproponowac towarzysz Balcerowicz. Nawet program, który afiszował był nie jego programem.
  To po co takiego "fachowca" słuchać, jak byle co gada i nigdy nie prowadizł nawet swojego własnego sklepiku z bułkami,. Jak go miał to by wiedział, że pier.doły gada i nie zna zycia.
  Balcerowicz powinien juz zniknąć ze sceny bajarzy gospodarczych
 • jar-ry 28.01.11, 19:54
  Zlikwidować wszystko.
  I nic nie będzie!
  Pojebało Pana Profesora.
  Dziwne dla mnie że Pan Profesor to zapomniał że był:
  V-ce Premier, Sekretarz I SLDP czy jakoś tak.
  A potem najbardziej kasowe stanowisko prezesa PKO.
  No to teraz Pan Balcerowicz ma znowu pomysł na gospodarkę RP.
  "Musi odejść" ???
  Zabić skur...syna i tyle!
  --
  A masz cóś?
 • henryk-sikora 28.01.11, 21:43
  "jar-ry" Ty wiesz, że Tobie dzwoniło w jakims kosciele, ale nie wiesz w którym, ale na wszelki wypadek piszesz, no i wychodzą z tego Twojego pisania totalne brednie, np supozycje jakoby prof Balcerowicz miał coś wspólnego z SLDP lub z prezesurą banku PKO. Brednie Pan piszesz, brednie do kwadratu!!!!
 • Gość: kunoj IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 28.01.11, 21:46
  Chyba cię poje..ło, to jeden z propagatorów zmian i naczelny doradca twojego Płemieła-Bielecki-był prezesem PEKAO SA z pensją bodajże 300 tys miesięcznie.Jakoś ci to WIDAĆ NIE PRZESZKADZA SOCJALISTYCZNY OBROŃCO ZWYKŁEGO CZŁOWIEK,plebsie.Balcerowicz nigdy nie zajmował jakiś kierowniczych stanowisk w bankach komercyjnych.Szkoda w ogóle czasu na dyskusję z takimi tumanami, poziom Faktu i TVN24 i tyle.
 • kbaus 28.01.11, 19:58
  Pan Balcerowicz musi przedstawic jak ogromnie profitowe OFE sa. To musi byc zrobione rzetelnie a nie machinacjami maklerskimi. Okaze sie ze wcale dochodowe nie sa. Okaze sie ze fundamentalnej zasady kapitalismu nie satysfakcjonuja - nie utrzymuja sie z profitu ale ze skladek czyli rodzaju podatku. To nie jest problem tylko w Polsce. Tak jest natura lodzka ze jak cos mozna zrobic latwo to po co sie wysilac. Nawet teraz, kiedy juz wiadomo co rzad chce zrobic OFE nie jest w stanie wyprodukowac rzetelnej obrony tylko politycznych chwytow sie lapia (dlatego Balcerowicza probuja). Duzo wiecej OFE by osigneli gdyby pokazali jaki to duzy profit oni co roku robili. Tylko ze profitu nie bylo. A oni sie skladkami dzielili zamiast madrze investowac by profit zrobic. Pan Balcerowicz zachowuje sie jak by byl przeciwko kapitalismowi, chce utrzymywac OFE skladkami - a profit? a to sam sie zrobi. Mysle ze Polacy duzo wiecej teraz rozumieja niz jak wtedy gdy on byl w rzadzie. Przy okazji, moze Pan Balcerowicz powie nam jak to jego reformy doprowadzily do wyjazdu 3 milionow mlodych wyksztalconych Polakow? Jak to bezrobocie zmusilo Polske do unizonych negocjacji z Unia bo przecierz Unia otwierala granice a nasze bezrobocie prawie jak w USA w czasie Wielkiej Depresji w 1931. Pan Balcerowicz doprowadzil Polske do sytuacji ze na kolanach byla i wejscie do Uni dawalo jakas szanse. Zaznaczam ze nadmiar rak do pracy to byl w rolnictwie a ci mlodzi lodzie to glownie z miast i przemyslu ktory upadal dzieki glupocie rzadu i m.in. pana Balcerowicz. Taka reforme nam pan Balcerowicz zrobil. Oczywiscie wyglada ze on jest za argancki by zrozumial. Teraz jak car sie zachowuje. Niech pan Balcerowicz przeczyta raport Amerykanskiej Komisji co doprowadzilo do kryzysu, jest na Amazon.com - albo nie, on i tak tego nie musi zrozumie, profesorem jest przeciez.
 • Gość: stefan IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 28.01.11, 20:22
  Balcerowicz już nas raz wykiwał dając nam głodowe emerytury, teraz niech nie wtrąca się do rządu. teraz niech ratuje np. Tunis.
 • 25cz 28.01.11, 21:30
  To co dla Polski zrobił pan prof. Leszek Balcerowicz, jest nie do przecenienia i na pewno będzie miał godne miejsce w naszej historii- choć niekoniecznie na Wawelu.Problem polega na tym, że dzisiaj jest mało przekonujący a jego argumentacja mało elegancka, żeby nie powiedzieć pokrętna.Myślę, że jeśli dojdzie do debaty Balcerowicz- Rostowski, to może dość do kompromitacji, niestety pana prof. Leszka Balcerowicza.Muszę się przyznać, że słuchanie Rostowskiego, jest dla mnie wielką przyjemnością, choć rozumiem, że dla nie których może być irytujący.
 • erte2 28.01.11, 21:32
  Reformy Balcerowicza z roku 1989. bez wątpienia sprawiły że zahamowana została lawina inflacyjna a polski złoty stał się normalną walutą światową a nie "Biletem Narodowego Banku Polskiego który jest legalnym środkiem płatniczym w Polsce" (takie zaklęcie widniało na którejś z edycji banknotów w PRL-u). I to są jego bezdyskusyjne zasługi których nikt mu odebrać nie może. Ale reformę tę można porównać do operacji chirurgicznej - trudnej, skomplikowanej, ale i cholernie bolesnej - bo przeprowadzonej bez znieczulenia, "na żywca", na wyniszczonym organiźmie - i to jeszcze w czasie kopania rowów. Udało się - i dzięki mu za to.
  Dzisiaj sytuacja jest inna. Dzisiaj po prostu nie ma miejsca dla chirurga, dzisiaj pacjent po pierwszym cięciu zerwałby się ze stołu i dał chirurgowi po ryju, dzisiaj terapię musi prowadzić inny specjalista - bo i pacjent silniejszy, i choroba nie taka ciężka.
  Po cieżkiej (i uczciwie dodajmy - udanej) operacji pacjent powinien być poddany rehabilitacji. A tego, jak wiemy, nie czyni chirurg a specjalista- rehabilitant.
 • baalsaack 28.01.11, 22:16
  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, co to jest "autouzasadnienie" i czym różni się od uzasadnienia?

  A argumenty merytoryczne? Polecam tekst prof. Hanny Kuzińskiej opublikowany w "Przeglądzie" ("Komu potrzebne są otwarte fundusze emerytalne?"):
  www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=17332
 • baalsaack 28.01.11, 22:37
  "Wyborcza" nie omieszka opublikować każdego słowa Balcerowicza, ale już o konferencji OPZZ na ten sam temat nie wspomni:
  opzz.org.pl/aktualnosci/glowna.html/id/1033
 • Gość: Lon IP: *.adsl.inetia.pl 28.01.11, 22:52
  Re: Balc.to ani geniusz, ani idiota. To dobrodziej darmowych przelewów finansowych dla "Banku Rezerw...", z którego wypłaty nie są możliwe. Tak zabrał nam, a najpierw zubożył- wypracowane nasze dobra po PRL. i ucichł. Mądry założył Kantory- wyssał nam rezerwy walutowe od Rodzin i też zapracowane. Rozkradanie ważnych gałęzi przemysłu i gospodarki było systemowe w Zakładach do wartości zerowych i sprzedawane- nazywając akcję "programem prywatyzacyjnym". Zdewaluował nasze wartości- tragiczną inflacją, ułatwiając w ten sposób wejścia pazernych kapitalistów spoza Kraju. Polacy nie mieli pieniędzy żeby inwestować w tak dopracowanych ścieżkach. Panie B. Co to za wybieg z tą "debatą", o której dziś słyszałem? Zaczyna Pan być naiwny ze zrozumiałego niepokoju. Kasa spowolniła? Umknęła? Gdzie są pieniądze z rezerw? Dlaczego będąc min. finansów nie spłacał długów?, a powiększał je. Ewent. upadek OFE jest wkalkulowany w nagłe powiększenie deficytu - takie mam odczucia patrząc na Pana. Dlaczego pan używa tytułu profesora? Dlaczego? Mówi pan po polsku- to dziwne. W moim odczuciu - przeżytego za pana sprawą niedostatku Polaków- winien odpowiadać przed moim narodem, za powolne pozbawianie nas wolności przez długi statystycznego Polaka. Jak to rozumieć inaczej? Co pan tu jeszcze chce debatować? Pewnie się zdarzy, że światkami w sprawie i przeciwo panu będzie cala Polska!.
 • erte2 29.01.11, 01:21
  Lon
  Sieroto po PRL-u - wytłumacz mi łaskawie jakież to "dobra" po księżycowej gospodarce były do zabrania ? Przypomnę ci takie jedno dobro: "Tabliczka czekoladopodobna. Wyrób z masy tłustej".* W spadku po PRL-u odziedziczyliśmy samochodopodobne pojazdy, mięsopodobne wędliny ("kiełbasa rzemieślniczo-barania")* lub papierosopodobne "Popularne" czy "Klubowe". Oraz ożywione kontakty towarzyskie w kolejkach po cokolwiek.
  Podłością jest też posądzanie Leszka Balcerowicza o jakieś dziwne machlojki czy pazerność. Balcerowicz po odejściu z rządu miał dziesiątki propozycji pracy nie tylko z Polski za naprawdę olbrzymie pieniądze - a zdecydował się na szefowanie w NBP za marne (jak na jego ówczesne możliwości) 20 tys. zł (brutto). To jest pazerność ?
  Nie wiem czy dziś Leszek Balcerowicz ma słuszność - osobiście mam wątpliwości - patrz mój wpis powyżej - (ale nie znam się na tym wystarczająco dobrze) - tym niemniej jestem przekonany że to co on dzisiaj mówi - mówi z przekonaniem i wg najlepszych intencji. Być może ma rację, być może nie - ale twoje lepperowe insynuacje świadczą o twojej albo ignorancji, albo nikczemności.

  P.S. Jeśli masz pretensje do polskości to może najpierw naucz się po polsku pisać (światkami")

  *Autentyczne nazwy z tamtych czasów.
 • ian54 28.01.11, 22:58
  Balcerowicz na Madagaskar!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 23:52
  zajmujcie się tym cwaniaczkiem .
 • Gość: roker IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.01.11, 01:33
  Najlepszy Specjalista w Polsce od terapii szokowej powraca. Oj się będzie działo. Wszyscy będą zadowoleni szczególnie emeryci i renciści. Tylko te biedne banki i ich bankierzy będą zasmuceni.

 • Gość: stefan IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 29.01.11, 10:15
  Panie Profesorze Balcerowicz łatwo było po 1989r rozwalić całą gospodarkę - przemysł ,rolnictwo . Ludzie zostali bez pracy i środków do życia . Dość że Pan to spieprz... to dzisiaj wzywa pan partie i rząd do dyskusji w sprawach ekonomicznych Uważam że mamy młodzież dobrze wykształconą która godnie zastąpi wszystkich szaleńców co Polsce szkodzą.
 • Gość: wlodek IP: *.tvtom.pl 29.01.11, 16:32
  jestem za rzadem.Wierze prof.Filarowi.red.J.Solskiej,b.premierowi J.Bieleckiemu i innym,ktorzy sa za obnizeniem skladki do OFE.Tylko kilkanascie krajow ma II filar ,a nawet Szwdzi wkladaja w niego 2,5%,czyli m/w tyle ile ma byc w POLSCE.
 • pseudo12345 04.02.11, 12:44
  Nigdy nie byłam zwolennikiem Platformy. Pomysł z OFE jest pierwszym pomysłem Platformy, który popieram. Jeżeli będzie wybór to pierwsza wypisuję się z OFE. Byłam przeciwna ich wprowadzeniu, ale "mądre głowy" mają moc decyzyjną. Balcerowiczowi mam do przekazania jedno, zresztą od wielu lat to samo: " idź odpocząć" oraz: "daj nam odpocząć od swoich pomysłów". Jak można było wpaść na pomysł, żeby państwowemu systemowi emerytalnemu, który dopóki będę żyć, bedzie mi płacił emeryturę przeciwstawiać system, gdzie zgraja cwaniaków dysponuje bez ograniczeń moimi pieniędzmi, "szkoląc się" i sylwestrując po Brazyliach, Nowych Zelandiach i innych. W momencie mojego wieku emerytalnego zapyta na ile miesięcy rozłożyć mi to, co dla mnie "wypracowali", czy też może wezmę jednorazowo. To drugie będzie miało wartość wykupu wycieczki do egzotycznego kraju?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka