Dodaj do ulubionych

Balcerowicz weźmie udział w debacie ws. OFE

IP: *.4.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 10.03.11, 11:33
ROSTOWSKIM-baranie!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: chochlik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 11:33
    a w tytule Rostocki - korekty nie macie?
  • Gość: pp IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 11:47
    to wiadomo, że wymagają od niego by ostro walczył o ich interesy.
  • mecenas_misiura 10.03.11, 12:04
    Szkoda, że z PiSu nie będzie żadnego wybitnego ekonomisty jak np. Kempa.
    --
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

A.Einstein
  • noducks 10.03.11, 12:12
    przedstawiciel ofe a nie jako "niezalezny ekonomista". zasiadal w radach nazdorczych ofe a teraz ofe finansuja mu fundacje.
    --
    Wytresowali swinie, kupili sobie psy
    I w pustych slow swiatyni stawiaja oltarz krwi
    Zawodzi przed balwanem polslepy kaplan-lgarz
    I kazdym nowym zdaniem hartuje pancerz nasz
  • ursynow33 10.03.11, 13:05
    noducks napisał:

> przedstawiciel ofe a nie jako "niezalezny ekonomista". zasiadal w radach nazdor
    > czych ofe a teraz ofe finansuja mu fundacje.
    Balcerowicz ,miales kiedys swoje 5-minut a co kase masz w OFE i boisz sie ? Nie martw sie bo i tak obcy kapital na niej zyska ....a teraz nie mieszaj ,Rzad chce jak najlepiej ,zamiast doplacac chce kapital zatrzymac w kraju ....
  • krzych.korab 10.03.11, 16:45
    konta emerytalne ?.
  • krzych.korab 10.03.11, 16:47

• ursynow33 10.03.11, 13:11
    noducks napisał:

> przedstawiciel ofe a nie jako "niezalezny ekonomista". zasiadal w radach nazdor
    > czych ofe a teraz ofe finansuja mu fundacje.
    Przekonywanie Tuska, "trochę" czasu mu widocznie zajęło. Swoją drogą Polska to dziki kraj. Przeprowadzić tak hucpiarskie przedsięwzięcie rabunkowe i to za aprobatą tych oskubywanych z forsy to majstersztyk złodziejskich umiejętności.
    I ten bezwstydny Balcerowicz. Gdy już wyszło szydło z worka, on ma czelność buntować nie wyleczonych (jeszcze) z własnej głupoty klientów OFE.
    Czy on chce powrotu Kaczyńskiego???
    OFE należało zmienic juz 3 lata temu, bo odkladanie na przyszłość kasy, którą trzeba pozyczyć i to na spory procent to paranoja ! I tak zarówno obligacje jak i ZUS to w istocie gwarancja państwa”.
    „Natomiast w zadnym kraju Europy, gdzie działają OFE skladka nie przekracza 3% ! ! ! A mysmy zafundowali sobie ponad 7% ! To tak jakby sprzataczka brala co roku kredyt i jechala w podroz dookola swiata. W sumie to powiekszenie dlugu w ostatnich 3 latach o blisko 50 mld z ! Jeszcze więcej kosztowala nas obnizka skladki rentowej co slusznie zauwazyl Balcerowicz, 90 mld w 3 lata. 30-40 mld zl to wzrost skladowej walutowej dlugu, z uwagi na spadek kursu zlotowki w stosunku do lata 2008. Reszta to znaczny wzrost dlugu samorządowego. ale i krajowego na wklad wlasny do inwestycji wspolfinansowanych ze srtodkow unijnych i juz mamy dlaczego w ostatnich 3 latach wystapil wzrost zadluzenia o 230 mld zl ! Odebranie przywilejow emerytalnych ( o ile przejdzie przez TK) da efekt za wiele lat, ale naprawa OFE da skutek natychmiastowy ! I tak umozliwienie tym cwaniakom z OFE oskorowania przyszlych emerytow na ponad 10 mld zl za bezdurne kupowanie obligacji to skandal nad skandale, nic dziwnego że to lobby rozpoczęło taka zaciekłą walkę z rządem i maci ludziom w glowach wykorzystując do tego doktrynerow typu Balcerowicz”.

Ja dodam, ze pan Balcerowicz broni swojego koryta!
  • sikiem_prostym 10.03.11, 12:14
    Ale się uśmiałem :D
  • wszystko_jest_ok 10.03.11, 12:28
    Leszek, już za późno! Nie "ile"! Za późno!

Wszystko jest OK.
  • miguell 10.03.11, 12:35
    Jeszcze nie za późno

Podobno mają ich zamknąć w klatce.
    Rostowski jeszcze nie zna tajnego chwytu Balcerowicza jaki profesor trenował na PGRowcach.

Jedno jest pewne z klatki wyjdzie tylko jeden
  • Gość: def IP: 212.160.172.* 10.03.11, 12:32
    wiadomo, że OFE to najlepszy wybór dla aferzysty Balcerowicza. to nic, że już w momencie wprowadzania tego systemu w Polsce w rodzinnym Peru chylił się ku upadkowi. no ale dla Balcerka jest OK, kiedy jakiś uwłaszczony cwaniak z układu bierze od zwykłego Kowalskiego zarobione przez niego pieniądze a potem pożycza mu je na wysoki procent. bo tak właśnie działają OFE - rząd zmusza nas do przekazywania naszych pieniędzy prywatnej firmie, która później kupuje za nie obligacje skarbu państwa - układ idealny. ale nie dla tzw zwykłych ludzi.
  • Gość: marduk IP: *.technologpark.net 10.03.11, 12:51
    Ale czy to przypadkiem nie rząd zmusza OFE do kupowania obligacji?
  • Gość: antyofe IP: *.swidnica.mm.pl 10.03.11, 13:17
    A to Pan Leszek nie rządził, kiedy wprowadzono "przymus" kupowania obligacji?
  • macine123 10.03.11, 14:26
    W Niemczech nie ma czegos takiego jak OFE i jest lepiej, bo nikt nie "okrada" ich.
  • ursynow33 10.03.11, 13:07
    Gość portalu: pp napisał(a):

> to wiadomo, że wymagają od niego by ostro walczył o ich interesy.
    “BALCEROWICZ i OPOZYCJA jak i DZIENNIKARZE w skowronkach, bo wreszcie beda mieli codzienne konferencje prasowe.Polecam zainteresowac sie zarobkami i wydatkami ludzi OFE , to wam wlos na lysinie stanie deba. Obcy kapitał na obsludze OFE zarobił 14 mld.zł.a ubezpieczeni łącznie tylko 2 mld.zł. Min.Rostowski ma rację! Reforma jest konieczna! Premier wie co robi.”
  • Gość: Olo IP: 192.100.112.* 10.03.11, 13:26
    To co jest w OFE jest w miare pewne. To co trafia do ZUS wpada w wielka dziure. Co roku OFE przesylaja sprawozdanie wiec mozna zobaczyc obecny stan konta, a ZUS to tylko obiecanki.
  • Gość: ax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:52
    No właśnie. Tzw. liberałowie, w tym ludzie z dzisiejszej Platformy i Wyborcza, przez dziesięć lat prały ludziom mózgi, że w OFE są pieniądze. I wyprały, czego jesteś najlepszym przzykładem.

Poszukaj sobie informacji sprzed ponad dwóch lat o wysokości pierwszych emerytur z OFE, o ich porównaniu z emeryturami z ZUS za te same składki, i o tym, jak kwota miesięcznego świadczenia z OFE ma się do wysokości zgromadzonego kapitału. Dopiero potem zabieraj głos na temat "pewnych pieniędzy" w OFE.
  • bronimir 10.03.11, 14:41

Ciekaw jestem jego zdania, co będzie jak OFE ogłoszą upadłość. Wystarczy jeden większy kryzys.
    Kto wtedy ma płacić emerytury frajerom? ZUS?
  • and-j1 10.03.11, 18:18

• kufel78 10.03.11, 12:09
    a nie wymieniać się argumentami przez media. Z tego może wyjść tylko coś dobrego.

O ja naiwny ;)
    --
    blog.ku-fel.com / www.zachody.pl / akwarium.mobi
  • bonusbezdepozytu.blogspot.com 10.03.11, 12:15
    Bo Rostowski wyśle Rostockiego
    --
    www.bonusbezdepozytu.blogspot.com
  • Gość: Bols IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 12:27
    Niech ten popapraniem i nieuk Balcerowicz rzuci ekonomie, bo on się na niej zna tyle co LEPPER.

A jak już udaje, że się zajmuje ekonomią, to niech przestanie politykować, bo tu jest jeszcze większym beztalenciem i partaczem, gorszym od Leppera.

Ludzie dosyć Balcerowiczowskiej LEPPERIADY !!!
  • irza50 10.03.11, 13:10
    Te, znawca, a ty od kiedy taki fachowiec z ekonomii jesteś? To jest stale widoczne, że im ktoś głupszy, tym z większą arogancją się wypowiada (na temat każdy, ekonomia, medycyna etc.). Zauważyłeś, że ekonomiści, nawet, gdy krytykują posunięcia adwersarza, nigdy nie obrzucają się epitetami? Vide:Kołdko-Balcerowicz.
  • wielki_znafca 10.03.11, 13:55
    na tych funduszach
  • macine123 10.03.11, 14:19
    Przecież przymus należenia do OFE jest chyba niezgodny z konstytucją i prawem decydowania i wolności. A OFE moze zbankrutować i nic nie wypłacić i nic im nie zrobią. To firmy z obcym kapitałem i one tu przyszły aby doić ludzi z kasy, a nie wypłacać emerytury. Balcerowicz ma chyba jakiś interes w tym całym przedsięwzięciu. Dlaczego OFE nie pobierają prowizji od wypracowanego zysku. A jak wypracują straty ? To przecież też teraz prowizja im się należy. W Niemczech nie ma OFE i jest OK. A w Polsce na siłę wprowadzili bez możliwości wypisania się. A ile już kasy wyciągneli za "zarządzanie" przyszłymi emeruturami...
  • Gość: Caritas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 14:34
    Zbierzmy kilka PLN na zupę dla Balcerowicza jak go OFE na zbity pysk wywala.

Potem zrobimy fotki jak Balcerowicz cały brudny z bezdomności wcina jakieś pomyje.
  • Gość: heheeheehe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 11:33
    Kretyni z GW - a kto to jest ROSTOCKI? Co za debilizm i to na stronie głównej.
  • linka.5 10.03.11, 11:34
    No i świetnie. Będzie ciekawie.

--
    Co się nosi wiosną? Sprawdź!
  • Gość: piter IP: *.elpos.net 10.03.11, 11:36
    ona na wszystkim sie zna.
  • Gość: a IP: *.ip.netia.com.pl 10.03.11, 11:36
    Rostowskim, a nie Rostockim.
  • Gość: przemjod IP: *.ip.jarsat.pl 10.03.11, 11:37
    hmmm, to ciekawe, po co Balcerowicz będzie dyskutować z jakimś Rostockim ;-)))
    takie było nazwisko w tytule na pierwszej stronie...
    wstyd korekta...
  • Gość: kama IP: 83.238.201.* 10.03.11, 11:37
    Co to za dziennikarz, który nie zna nazwiska ministra ?
  • pernus 10.03.11, 11:38
    hehehehe
  • Gość: HEHE IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 12:33
    A kto to jest Balcerowicz???

• angrusz1 10.03.11, 11:39
    debacie z panem Rostockim .
    Ale w ministrem finansów chyba nie ?
  • Gość: swan IP: *.181.20.162.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.03.11, 11:49
    tego co wpłaciłem im żywą gotówką a 20% poszło się ..."kochać"..
    OFE nie tylko nie pomnaża moich pieniędzy ale je traci a ja nie tylko nie mogę pozwac ich do sądu ale nawet zaprzestać płacenia...
    I pomysł rządu a tym bardziej pomysł balcerowicza jest o kant doopu potłuc; dajcie ludziom wolny wybór a nie proponujecie mniejsze lub większe straty..
  • Gość: 2-pswiecki IP: *.aster.pl 10.03.11, 12:35
    OFE jako konkurencja był jedynym pomysłem by zaszachować ZUS i poprawić jego szacunek do człowieka. Co wobec konieczności ciągłego raportowania ZUS-owi na nowo tego co dostał lata temu i tak słabo działa. Balcerowicz to jedyny człowiek, który mówi, że masz prawo wobec niekompetenecji i biurokracji odwrócić się na pięcie i pojść swoją drogą. OFE są często niekompetentne, ale może to dotyczyć wszelkich idei ubezpieczeniowych..są kraje gdzie o ubezpieczeniach społecznych w ogóle nie słyszano. Wychodzą tam z założenia, że sam sobie najlepiej każdy zabezpiecza przyszłość pilnując własnej firmy...,której zbudowanie System skutecznie uniemożliwia. Zatrudniłbym wielu bezrobotnych, gdyby mnie składki nie wykończyły do poziomu, w którym nie mam na płace. Mogę pompować cenę produktu/usługi w górę: tylko czy tego chce jakikolwiek klient?
  • Gość: ax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:29
    > OFE jako konkurencja był jedynym pomysłem by zaszachować ZUS i poprawić jego sz
    > acunek do człowieka.

Konkurencja to by była, gdyby każdy mógł wybierać między OFE a ZUS. Tymczasem możemy wybierać tylko między OFE. To nie jest konkurencja.
  • pendrek_wyrzutek 10.03.11, 17:48
    Gość portalu: 2-pswiecki napisał(a):

> są kraje gdzie o ubezpieczeniach społecznych
    > w ogóle nie słyszano.

A które to kraje?! Zimbabwe czy Czad?

> Wychodzą tam z założenia, że sam sobie najlepiej każdy z
    > abezpiecza przyszłość pilnując własnej firmy...,

Każdy ma tam swoją firmę?

--
    Delendum Est Caput Mitorajae

Pędrek Wyrzutek
  • macine123 10.03.11, 14:31
    OFE już na wstępie pomniejsza moje składki o prowizje, a potem jak przyjdzie czas wypłacania emerytury mogą zbankrutować i nikt nic im nie zrobi. A do tego przymus należenia i wpłacania pieniędzy na konta OFE (prywatne firmy). To chyba nie zgodne z konstytucją i raczej szykuje się pozew zbiorowy, choć mogę się mylić.
    Gość portalu: swan napisał(a):

> tego co wpłaciłem im żywą gotówką a 20% poszło się ..."kochać"..
    > OFE nie tylko nie pomnaża moich pieniędzy ale je traci a ja nie tylko nie mogę
    > pozwac ich do sądu ale nawet zaprzestać płacenia...
    > I pomysł rządu a tym bardziej pomysł balcerowicza jest o kant doopu potłuc; daj
    > cie ludziom wolny wybór a nie proponujecie mniejsze lub większe straty..
  • Gość: lol IP: *.cable.net-inotel.pl 10.03.11, 11:50
    korektora! hahaha
  • ogabignac 10.03.11, 11:50
    No tak panie Balcerowicz ale jak na razie nikt takiej dyskusji panu nie proponowal.
    Przestan sie sie koziolku lansowac.
  • bonusbezdepozytu.blogspot.com 10.03.11, 12:34
    On tylko kłapie w interesie OFE a lansują go media przecież co nie które to nawet w tym interes mają.
    --
    www.bonusbezdepozytu.blogspot.com
  • oneofthepeople 10.03.11, 11:53
    Abstrahujac od tematu OFE - ja kiedys z nadzieja obserwowalem poczynania ministra Rostowskiego. Ale teraz mam nadzieje, ze podczas debaty prof. Balcerowicz zetrze go na proch.
  • ulanzalasem 10.03.11, 11:54
    DEbata to tylko medialny cyrk polityczny, żadnej ekipie nie chodzi o dobro ludzi, a o utrzymanie władzy, wpływów, o zarobek koszem społeczeństwa.
  • sikiem_prostym 10.03.11, 12:17
    Cieszy oko, że są wśród nas trzeźwo myślący :)
  • hanishl 10.03.11, 21:14
    ulanzalasem napisała:

> DEbata to tylko medialny cyrk polityczny, żadnej ekipie nie chodzi o dobro ludz
    > i, a o utrzymanie władzy, wpływów, o zarobek koszem społeczeństwa.

Niestety , wszystko na to wskazuje że tak . Panem et circenses.
    Z ludem do ludu i pod lód.

--
    Hanish
  • Gość: polecam IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 11:55
    nczas.home.pl/wazne/jak-balcerowicz-bronil-ekonomii-socjalistycznej/
  • hanishl 10.03.11, 21:17
    Gość portalu: polecam napisał(a):

> nczas.home.pl/wazne/jak-balcerowicz-bronil-ekonomii-socjalistycznej/

A co były szef RN ZUS mówił :
    prawica.net/node/7757
    --
    Hanish
  • samo_dobro 10.03.11, 11:56
    Czy Balcerek oblepi sobie garnitur reklamami OFE, które finansują jego pseudo-fundacyjke? Za taki wystep w Prime-Time cwaniaczki z OFE na pewno byliby sklonni wiele zaplacic.

OFE - Okradamy Frajerow z Emerytury
  • es_zet_pe 10.03.11, 12:05
    Też jestem gotów wziąć udział w debacie w TV i proszę o wyznaczenie przedstawiciela rządu do rozmowy ze mną!!! Skoro jaśnie pan Balcerowicz może tego żądać to i każdy może!!!
  • Gość: ramucha IP: *.net.stream.pl 10.03.11, 12:10
    "obrońca" interesów przyszłych emerytów.
    Poza tym, cóż to za news? Że pan profesor łaskawie zgadza się na debatę? Dla mnie może się nie zgodzić, a ja płakać z tego powodu nie będę.
  • Gość: max IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.11, 12:03
    mgr "Szachu machu" stawaj tchórzu do debaty z profesorem. On mi przypomina Fidela Castro
    a Tusk Gierka. PO to partia szkodliwych rudych klaunów.
  • Gość: haha IP: 89.191.147.* 10.03.11, 12:03
    Dwóch "geniuszy ekonomii" spotka się by rozbawić tłum lemingów. A rzeczywistą siłę argumentów poznamy za kilkanaście lat gdy system padnie.
  • Gość: okpil IP: *.147.c70.petrotel.pl 10.03.11, 12:05
    ZŁODZIEJ krzyczy najgłośniej -łapaj złodzieja
  • gregsmile 10.03.11, 12:06
    jeden i drugi wygłoszą soczyste mowy, z których naród niewiele zrozumie.
    ale punkt dla nich za próbę wytłumaczenia ludziom o co w tym wszystkim chodzi.
  • rowan_bean 10.03.11, 12:16
    Heheheheh
    Będzie ANTY-Kabaret Niby Moralnego Niepokoju!

Obaj będą zastanawiać się w temacie, kopnięcie obywatela w pośladek lewy, czy też prawy jest bardziej bolesne!

Rozwiązania prezentowane zarówno przez jednego jak i drugiego uderzają w Polaków, a są koniecznością spowodowaną przez nieudolność rządów postsoliternościowych!

Trzecim w dyskusji powinien być pan łoBuzek, bo to jego dziecko będą modernizować!

Żenada!

--
    rowanbean.wrzuta.pl/audio/4dYhZtqCwgv/martyna_jakubowicz_-_jesli_chcesz_z_kogos_kpic
  • Gość: slavik222 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 12:07
    Rostowski to cieć w porównaniu z Zytą Gilowską, J.Korwin Mikke czy Modzelewskim.
    Oni sami potrafią wypełnić PIT....
  • guru133 10.03.11, 12:24
    ekonomiści tego samego pokroju co Gomółka czy też Łukaszenka, tyle tylko że w przypadku JKM prezentuje on opcje ekonomiczną z drugiego bieguna, ale wiedza ekonomiczna ich i twoja jest dokładnie taka sama, czyli żadna. A co di PiT-u, to nie zazdrość innym że potrafią go wypełnić, tylko też się nauch, to nie takie trudne:)))
  • Gość: slavik222 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 12:40
    Szanowny Guru i Pytio.
    A gdziezęś Ty siemmm uczył finansów, domorosły Rotszyldzie,
    Harvard, Kembrid, Uniwersytet Warszawski, SGH?,
    Potrafisz ocenić i docenic Lukaszenke, Gomólke, Balcerowicza i innych.
    Gdzies Ty siemmm tego nauczył?
    Czy Ciebie zna guru, Twoj super guru, Balcerowicz?
    Czy już wie o Waszym istnieniu Komisja Noblowska.
    Ja tylko nieśmiało pytam Czy Balcerowicz stanąłby z nimi w szranki z Gilowską JKM i Modzelewskim, choć mógłbym wymienic Belki i jemu podobnych.
    Jestem przekonany,ze takie tuzy finasów jak Ty bezbłednie ocenia kto w tej debacie wypadnie lepiej, no nie?
  • guru133 10.03.11, 13:06
    osobiście i wiem że o ile dobry z niego brydżysta, dowcipny i inteligentny człowiek oraz niezły felietonista, to o ekonomii ma takie sobie pojęcie, chociaz może i większe od absolwentki KUL-u, gdzie i owszem, teologia jest na wysokim poziomie, ale pozostałe dyscypliny naukowe to już nie ich specjalność. A poza tym nawet sława uczonego nie zawsze - tak jak w pzrypadku Balcerowicza, który jako wicepremier w rządzie AWS doprowadził polską gospodarkę do stagnacji - daje rękojmię dobrego rządzenia. No ale skąd ty PiSdoktrynerze możesz o tym wiedzieć. Pewnie odnośna instrukcja od prezesa na czas nie dotarła:))
  • kuma1 10.03.11, 12:11
    Pan prof.Balcerowicz swoimi działaniami w sprawie OFE udowodnił ,że każdego można kupić.Pomysł żerowania na państwie zza granicy przy pełnej odpowiedzialności państwa i zadłużeniu podatników to sztański plan .Dziwne że nie widzą tego Ci których to dotyczy.
  • Gość: k IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.11, 12:54
    Pan prof.Balcerowicz swoimi działaniami w sprawie OFE udowodnił ,że każdego można kupić.
    .

ale co się nachapał to jego.....
    do setnego pokolenia facet jest ustawiony
    oczywiście z naszych składek
    bo czyimi pieniędzmi OFE płacą?
  • Gość: swan IP: *.181.20.162.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.03.11, 12:11
    będzie decydowało o mojej kasie? Niech się walą pajace i decydują o swoich a nie o moich pieniądzach...
  • szatek100 10.03.11, 12:11
    Cóż za żenująca, przekupna kreatura! Dlaczego w innych kwestiach Balcerowicz nie wykazuje takiego zapału? Co z odpolitycznieniem administracji, likwidacją zaporowego ZUS-u dla małych przedsiębiorstw, polityka prorodzinną, monitoringiem inwestycji publicznych etc? Ile OFE zapłaciły ci za propagandę, szmaciarzu bez zasad i honoru z praktyką w Instytucie Głównych Problemów Marksizmu- Leninizmu?
    --
    =======================================================
    Cześć Zbyszek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka