Dodaj do ulubionych

Balcerowicz weźmie udział w debacie ws. OFE

• Gość: kupiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:19
    Ktoś policzył efektywność gromadzonych pieniędzy w OFE, ale czy prawidłowo?

ifutures.pl/nasze-pieni-dze-przekazywane-ofe-odpowiadaj-efektywnie-t3092.html
  • Gość: g IP: *.84-49-134.nextgentel.com 10.03.11, 13:21
    nie jestem znawcą tematu ale : ZUS , OFE i KRUS to naczynia połączone . jeśli tak to dlaczego mówi się tylko o ZUS-ie i OFE , a o KRUS-ie nic . to żadna rewelacja tylko przelewanie pieniędzy z konta na inne konta i podrodze jek zwykle będzie parować z tej rzeki pieniędzy.no no no i do tego jest potrzebna debata ! żeby banda nieuków oficjalnie przyzwoliła na zwykłą kradzież - fajny kraj , proponuję zapytać się czarnych przecież to katolicki kraj !! oni wiedzą najlepiej . DEBATA RZĄDU I EPISKOPATU POLSKI NAD PRZYSZŁOŚCIĄ NASZYCH czyt. ''WASZYCH '' EMERYTUR ! bo oni już wiedzą jakie będą dostawać !
  • Gość: imagistyk IP: *.internetia.net.pl 10.03.11, 13:25
    Towarzysz Leszek profesor Balcerowicz wdrożył w latach 1997-2000 genialną koncepcję : im niższy wzrost gospodarczy Polski tym szybciej dogonimy kraje lepiej rozwinięte. Teraz propaguje nową : im więcej właściciele PTE zarobią nic nie robiąc, tym wiecej zostanie dla przyszłych emerytów.
    Gdyby Napoleon miał redaktorów (niektórych) Wybiórczej na służbie, to świat do tej pory nie dowiedziałby się o Waterloo.
  • herbapol 10.03.11, 13:27
    Moim zdaniem OFE to nie był zły pomysł,tyle tylko,że wyszło jak zawsze.Punkt 1:
    OFE miały inwestować zgromadzone fundusze na giełdzie i je pomnażać,ale OFE poszło po najmniejszej linii oporu i inwestują prawie wyłącznie w obligacje skarbu państwa.Bez ryzyka,ale i zysk skromny.Tak więc wpływ funduszy OFE na gospodarkę jest znikomy.Obawy prof.Balcerowicza w tym temacie,są nieuzasadnione.
    Punkt 2.Przymusowy transer pieniędzy z ZUS do OFE powiększa deficyt ZUS-u,który rząd musi łatać pożyczając pieniądze... od OFE.Bo czym innym jak nie taką pożyczką,są obligacje skupywane przez OFE.
    Punkt 3."Zegar Balcerowicza",który tak spektakularnie pokazuje zadłużanie się Polski,pokazuje między innymi,także i to ,o czym w pkt.2.
    Punkt 4.Obok KRUS wychodowano także inną świętą krowę w postaci OFE.Obie te krowy,w zegarze Balcerowicza mają poważny udzieł.
    Nie znaczy to,że prof.Balcerowicz nie ma racji nawołując rząd do ostrego kursu oszczędnościowego,bo zarżnięcie obu świętych krów nie zrównoważy finansów państwa.Trzeba jednak pamiętać,że minister finansów nie ma zbyt dużego pola manewru,bo ca 60% budżetu,to wydatki sztywne,a o pozostałe 40% idą wszyscy "na noże".
    Jak by na sprawę nie patrzeć,sytuacja premiera i jego mnistra finansów jest trudna,a może nawet bardzo trudna i nie ma im czego zazdrościć.
    Dodam jeszcze,że przepowiednie na temat,czy przyszłe emerytury będą przez działanie (lub zaniechanie) reformy OFE, większe czy mniejsze,przypomina mi wróżenie z fusów.
  • Gość: jml13060 IP: *.ite.waw.pl 10.03.11, 13:36
    Ad.pkt.1: Jest ustawowo ograniczona skala inwestycji OFE na rynku akcji. To nie jest ich (OFE) wina, ze zostaly zmuszone do kupowania obligacji panstwa.
  • Gość: ax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:45
    > Moim zdaniem OFE to nie był zły pomysł,tyle tylko,że wyszło jak zawsze.Punkt 1:
    > OFE miały inwestować zgromadzone fundusze na giełdzie i je pomnażać,

Na giełdzie się częście traci niż pomnaża. Ja sobie nie życzę, żeby OFE inwestowało moją kasę na giełdzie, bo jeśli moje przejście na emeryturę zbiegnie się z bessą, dostanę goowno.
  • Gość: jurek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 09:05
    > Moim zdaniem OFE to nie był zły pomysł,tyle tylko,że wyszło jak zawsze.Punkt 1:
    > OFE miały inwestować zgromadzone fundusze na giełdzie i je pomnażać,

i tu leży jeden z podstawowych absurdów OFE , bo przecież akcje należą do firm w których pracują uczestnicy OFE i te wszystkie zyski wypracowują właśnie uczestnicy OFE , więc po co nam jakiś pośrednik który będzie dzielił nasz zysk
  • zino799 10.03.11, 13:32
    Tow. Balcerowicz, jako osoba pozostająca na garnuszku OFE nie jest wiarygodną stroną takiej dyskusji.
  • Gość: Ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:46
    Przeczytajcie życiorys Rostowskiego. Był doradcą Balcerowicza. Balcerowicz zdewaluował oszczędności Polaków gromadzone przez lata komunizmu w dolarach, a teraz powtarzają numer, tylko dotyczący złotówek. Kradnę oszczednosci na stare lata z OFE, a pewnie doprowadzą do takiej inflacji, ze lokaty złotówkowe zamienią się na groszowe. Rostowski i Balcerowicz to ministrowie finansów, za których urzedowania Polacy stracili wszystkie oszczednosci. Wywalcie Rostowskiego, Tuska i ten rzad, bo nas puszczą z torbami. Ta debata to ściema.
  • Gość: nikita IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 10.03.11, 13:55
    Od dziesiatkow lat obiecuja wam gruszki na wierzbie a wy lykacie te ich brednie i zapewnienia bez zmruzenia oka. Narodzie obudz sie !! doprowadzili was do nedzy i dziadostwa, was, dzieci i wnuki wasze.

Zamiast emerytur serwuja wam debaty tych samych ktorzy wpedzili was w nedze. Siasc i zaplakac nad durnota narodu polskiego ktorego kazdy dyma jak chce.
  • Gość: sdas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 13:53
    Przeciez jak nie zabiorą z OFE to tzreba bedzie poszukac kasy an ludzich i niech kazdy powie co lepsze. www.echoroztocza.cba.pl
  • dodo919 10.03.11, 13:54
    Więc krótko:
    Zabieramy ludziom pieniądze na ich emerytury, odkładając w ZUS i OFE.
    Następnie stwierdzamy, że OFE mają za duże stawki za zarządzanie (sami je ustalaliśmy jako rząd) i tłumaczymy, że musimy zabrać, bo inaczej inwestują w nasz dług (blablabla).
    Dług powstał ze złego zarządzania pieniędzmi ludzi którzy płacą je również na OFE i ZUS, ale tym, którzy furczą proponujemy, żeby zaproponowali komu zabrać teraz pieniadze (sami je wcześniej rozdaliśmy!) więc nie wspominamy kto doprowadził do takiego stanu finansów.

Tym prostym zabiegiem marketingowym przedłużamy żywot naszego niekompetentnego rządu o kilka następnych lat.
  • paulhandyman 10.03.11, 13:56
    Vincent to znany furiat i jeśli ktoś mówi nie po jego myśli to zaczyna mu lecieć piana z ust, "kable" mu wychodzą z szyi i staje się agresywny. Zaczyna przeklinać, rozbijać przedmioty wokół siebie a nawet może rzucić się na oponenta i poddusić go czy pogryźć. Na miejscu Leszka ubrałbym jakiś garnitur z Kevlaru i dobry kask hokejowy...
    Myślę, że skończy się tym, że Vincent się zapluje, zaczerwieni, spoci, straci wątek i pokaże swe wariackie oblicze szerszej publice....
  • Gość: 2q3w4e5r5 IP: *.bredband.skanova.com 10.03.11, 14:12
    do obu panow mam zero zaufania na szczescie mieszkam w szwecji jestem lekarzem i moge odkladac na szwedzkie OFE 35% pensji
  • wj_2000 10.03.11, 14:28
    Gość portalu: 2q3w4e5r5 napisał(a):

> do obu panow mam zero zaufania na szczescie mieszkam w szwecji jestem lekarzem
    > i moge odkladac na szwedzkie OFE 35% pensji

Nie wiesz co znaczy OFE, więc się nie wypowiadaj. Szwedzkie OFE to 3%. Twoje 35% to, być może dobrowolny, tzw. III filar.
    --
    "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
  • wj_2000 10.03.11, 14:13
    Usłyszałem (w audycji EKG) z ust przedstawiciela BCC, iż zdaniem ich głównego ekonomisty, Stanisława Gomółki, obecna zmiana obniży dług jawny o te sto kilkadziesiąt miliardów w ciągu kilku lat, ale podwyższy dług ukryty o WIĘCEJ.
    To oznacza iż według Gomółki emerytury w przyszłości będą WIĘKSZE.
    Zatem w jednym obozie jest Rybiński i Gomółka, którzy atakują rząd podając wykluczające się argumenty
    Rybiński mówi o "utraconych korzyściach", ale myśli o własnych korzyściach w biznesie.
    Atak na likwidację tej części OFE, która szła na kupowanie obligacji, jest tak przejrzyście cyniczny, antyspołeczny, antypaństwowy, egoistyczny, ewentualnie płynący z niezrozumienia, że mi się aż płakać chce. Jestem propaństwowcem, na PO dotychczas nie głosowałem, ale chyba zacznę to robić (o ile wygra Tusk i Rostowski, a przegra Boni).
    Idiotyzm Boniego, który radę na zmniejszenie fluktuacji emerytury, spowodowanej hossami bessami giełdy widzi w przesunięciu funduszu z akcji na obligacje 5 lat przed osiągnięciem przez właściciela konta wieku emerytalnego to powielenie (żartobliwego) paradoksu z demonem Maxwella (Staszku Gomółka - jeśli tu zajrzysz, jako fizyk będziesz wiedział o co chodzi). W rzeczywistości skracając o 5 lat okres uśredniania po fluktuacjach zwiększa ich wartość procentową (a i końcową, bo przejście na obligacje zamraża rezultat).
    Dla laika przedstawię to inaczej. A co jeśli właśnie po marnym wyniku po całych 35 latach inwestowania w giełdę i przeniesieniu walorów do obligacji przyjdzie 5 lat tłustych?
    Jeśli już gramy na giełdzie i wierzymy w długoterminowy wzrost, to trzeba grać do końca. (Chyba, żeby się miało od Pana Boga informacje wyprzedzające przebieg giełdy. A jak wiadomo, co często podkreśla Soros, ekonomia nie jest nauką przyrodniczą. Nie obowiązuje w niej zasada przewidywalności taka jak w astronomii. Dlatego, że właściwa, optymalna decyzja każdego podmiotu w DANEJ chwili nie da się ustalić, nawet, gdyby znane były absolutnie wszystkie dane realne o gospodarce, dlatego, że rezultat zależy nie tylko od tego co jest teraz, ale od równolegle podejmowanych decyzji przez innych. Napisane równanie ma wmontowaną przez naturę ekonomii bifurkację i tym samym wiele równoprawnych rozwiązań)

Dodam, że abstrahując od interesów przyszłych emerytów, którymi niemal wszyscy wycierają sobie CYNICZNIE gębę (bo przecież, ani Balcerowicz, ani Rybiński, ani Mordasewicz nie będą na starość żyć z połączonej emerytury ZUS i OFE), z czysto budżetowego punktu widzenia zamiana dobrowolna długu ukrytego na dług jawny (choćby nawet, według Gomółki, ciut mniejszy) jest NONSENSEM.
    Jest jasne, że przy społeczeństwie stacjonarnym tzw. "dług ukryty" NIGDY nie będzie musiał być spłacony. Zatem wymiana długu ukrytego na jawny to praktycznie oddanie za darmo rocznego czy dwuletniego produktu krajowego brutto (bo tak duży jest ów "dług ukryty") do TE z kasy Państwa.

Mówią o "demografii". Owszem, gdy kolejne pokolenie będzie o 10% mniej liczne, to - mówiąc w uproszczeniu - oddać tego "długu" ( w skali czasu pokolenia) trzeba będzie tylko owe 10%. To prosty bilans. A dług jawny (spowodowany ową wymianą zobowiązań Państwa wobec przyszłych emerytów na zobowiązania OFE) generuje się z przerażającą szybkością miliard na miesiąc.
    Co będzie za 2, czy 3 pokolenia, to już czyste science fiction. A tam sięgają argumenty obrońców OFE. Szczere???????? Wątpię!!!! Jeśli szczere, to płynące z głupoty.
    Jeśli nieszczere, to albo płynące z egoistycznego interesu, albo z psychologicznie zrozumiałej niechęci przyznania się do (kompromitującego) błędu z decyzji w roku 1998.

A teraz z innej nieco beczki. Jak pisze jedna z internautek (analogicznie do tez Balcerowicza):

>Istota problemu leży w tym, że państwo wypłaca emerytury także tym, którym się nie należą, >bo nie wnosili składki (mundurowi, sędziowie, wyższe emerytury górnicze itd.). A pieniądze >się skończyły... Więc należy zabrać realne oszczędności z OFE. A potem - rząd obrabuje >prywatne rachunki bankowe? W całym zamieszaniu nie słyszałam, aby ktoś wystąpił i >powiedział o braku składek rożnych beneficjentów, a może jeszcze podliczył skutki? Niby trwa >dyskusja, a przyczyna długów ZUS jest z daleka omijana. I ja mam uwierzyć w "wolne media" >i "dyskusje"?
    Mam dla niej ( i dla niego) następującą odpowiedź:

Nie, nie, nie Droga Evo.
    Masz rację w odniesieniu do górników. Ale właśnie gdyby ich potraktowano jak sędziów, czy mundurowych i zwolniono z ZUS zupełnie, ale zobowiązano KOPALNIE do płacenia im emerytur i to od dowolnego wieku, wtedy ZUS by odetchnął.
    Inna sprawa, czy niezbędne do tego pieniądze kopalnie mogłyby uzyskać podwyższając ceny węgla czy nie? I gdyby zbankrutowały, czy próba zakupu 70 milionów ton dla polskich elektrowni nie wywindowałaby ceny obcego węgla do równie wysokich wartości - tego nie wiem.

Co do sędziów i mundurowych zawierających kontrakt z Państwem na całe życie, korzystna (z punktu widzenia zwykłego ZUS-owca) emerytura to część kontraktu.

Jest naiwnością sądzić że można od zarobku żołnierza brutto (takiego jak dzisiaj ma netto) odjąć składkę (przydałaby się ZUS-owi:-) czyli obniżyć pensję, kazać pracować do 65 lat i potem wypłacać z ZUS (i OFE:-)skromną emeryturę. Nie było by ani jednego chętnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ludzka naiwność nie zna granic. Ty też niczego nie rozumiesz. Gdy ktoś zarabia na siebie na rynku, a to prowadząc działalność, a potem u jednego pracodawcy, po roku u innego, on musi odkładać na emeryturę na starość. I to jest logiczne. Że to powinno być (przynajmniej dla ludzi uboższych) w systemie ubezpieczeniowym (a nie każdy sobie oszczędza a potem wydaje. Człowiek nie wie, kiedy Bozia powoła go z tego padołu. Jak rozłożyć skromne oszczędności równomiernie na nieznaną liczbę lat? A instytucja mająca dużo klientów może oferować emerytury dożywotnie kierując się prawem wielkich liczb) jest też oczywistą oczywistością.
    Ale gdy czyjaś płaca tu i teraz jest CZĘŚCIĄ arbitralnej umowy z poważnym pracodawcą ( w Polsce praktycznie warunek ten spełnia wyłącznie Państwo), to jej wartość może być ZANIŻONA teraz, w zamian za korzystniejszy system emerytalny z budżetu danego resortu. Daje to istotne korzyści nam wszystkim!

Gdyby chcieć zatrudniać policjantów (a chce się młodych i sprawnych) na takich warunkach:

Chodź do nas do pracy na 20 lat. Jak dojdziesz do 40 to Cię WYWALIMY, bo będziesz za stary, z brzuchem. Składkę na ZUS będziemy Ci płacić jak wszystkim. A w wieku 40 lat zaczynaj życie zawodowe od nowa. Twoi koledzy z klasy już będą jakoś ustawieni. Nabiorą praktyki (choćby w układaniu podłóg), będą mieli swoją klientelę. A Ty się martw.

TO JAKĄ PŁACĘ BY TRZEBA ZAPROPONOWAĆ NA TAKICH WARUNKACH by młody człowiek przy zdrowych zmysłach się zgodził??????????

W naszej rzeczywistości owa wczesna (ale relatywnie skromna, podobna jak owych "kolegów z klasy") emerytura jest rodzajem stypendium kompensującym konieczność zaczynania życia na nowo po poświęceniu najlepszych lat Państwu.

Ktoś może twierdzić, że na policję (płacącą swoim emerytom) wydajemy w całości za dużo.
    Ale czy ktoś udowodnił, że można to taniej?

W takich Stanach, pracownicy zatrudnieni przez władzę czy to federlną, czy stanową,nie wnoszą opłat do Urzędu Social Security (właściwie dokładne tłumaczenie to Zakład Ubezpieczeń Społecznych), a ich emerytury, to właśnie rodzaj "stanu spoczynku". Bo to bardziej racjonalne.
  • wj_2000 10.03.11, 14:25
    wj_2000 napisał:

> W naszej rzeczywistości owa wczesna (ale relatywnie skromna, podobna jak
    > owych "kolegów z klasy") emerytura jest rodzajem stypendium kompensującym konie
    > czność zaczynania życia na nowo po poświęceniu najlepszych lat Państwu.

Miało być:
    W naszej rzeczywistości owa wczesna, ale relatywnie skromna emerytura, przy stosunkowo skromnej płacy za młodu, płacy podobnej do zarobków owych "kolegów z klasy" , jest rodzajem stypendium kompensującym konieczność zaczynania życia na nowo po poświęceniu najlepszych lat Państwu.
    --
    "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
  • Gość: Ignac IP: *.seedhost.net 10.03.11, 14:16
    Balcerowicz, stary komuch i czlonek PZPR a dzis bawi sie w kapitalizm. Jak wielka szmata trzeba byc zeby sie tak zachowywac. (sa przeslanki, ze w czasie pobytu w USA w latach 70-tych byl werbowany do wspolpracy z CIA)
  • z_uk 10.03.11, 14:21
    Przeciez 'dialog z partnerem spolecznym' juz sie odbyl. Rzad decyzje podjal wiec jedyne co moze zrobic obywatel tego smiesznego kraju nad Wisla to skulic uszy i zaakceptowac - jak czynil to przez ostatnie 21 lat.
    Accept, adopt & adapt - czyli po naszemu zacisnij zeby i jazda do przodu.
  • Gość: janglia IP: *.41.92.192.threembb.co.uk 10.03.11, 14:29
    przekazac OFE ( z pakietem kontroli państwa) i ZUS zlikwidować
  • Gość: antyL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 14:34
  • bronimir 10.03.11, 14:38
    Tak, pamiętam jak skutecznie przekonał naród do schładzania gospodarki. Potem mu nie wyszło i uciekł. Nawet nie potrafił wziąć na siebie odpowiedzialności. W pysku to on silny.
  • bronimir 10.03.11, 14:34
    Myślę że nic by się nie stało gdyby od czerwca opodatkowano zaciągnięte kredyty w wymiarze:
    Czerwiec - 90%
    Lipiec - 80%
    Sierpień - 70%
    Prof. Barlcerowicz by temu ochoczo przyklasnął, wszak to jego rozwiązanie zastosowane w 1990 roku. To że połowa Warszawiaków i mieszkańców innych miast zostali by bezdomnymi, to nic, będzie lato. Dla uproszczenia proponuje oprocentowanie naliczać w walucie w jakiej jest zaciągnięty kredyt. Już widzę tych szczęśliwych ekspertów z PiS i dziennikarzy.
    Budżet będzie uratowany.
  • 25cz 10.03.11, 14:42
    Problem jest poważny, bo dotyczy prawdziwych Polaków i naszej najukochańszej ojczyzny. Jedno jest pewne, Tusk i Rostowski, chcą podpieprzyć polską kasę! Tusk, czego można było się spodziewać, ma jakieś weksle do uregulowania, w abwerze. Natomiast ten Rostowski jest jakiś taki dziwny i imię tez nie ojczyżniane. Słyszałem, że córka Rostowskiego wywozi pieniądze walizkami do Watykanu, a przecież jak wszyscy wiedzą, jest to stolica masonerii. Słyszałem, że śp. Lech wpadł na ten trop i dlatego go zlikwidowali. Wydawało by się, że jedyna nadzieja w Balcerowiczu, ale mam złą wiadomość - Balcerowicz należy do zakonu Rycerzy Syjonu. Sama debata jest też dawno wyreżyserowana i nagrana. Jedyna nadziej w Rydzyku, gdy założy Chrystusowe Towarzystwo Emerytalne, to możemy spać spokojnie. Chrystus na pewno nas nie okradnie. Dla niewierzących pozostaje Spółdzielnia Czarzastego i SLD company- też solidna firma. Jak widać zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji.
  • paulhandyman 10.03.11, 15:54
    25cz napisał:

> Problem jest poważny, bo dotyczy prawdziwych Polaków i naszej najukochańszej oj
    > czyzny. Jedno jest pewne, Tusk i Rostowski, chcą podpieprzyć polską kasę! Tusk,
    > czego można było się spodziewać, ma jakieś weksle do uregulowania, w abwerze.
    > Natomiast ten Rostowski jest jakiś taki dziwny i imię tez nie ojczyżniane. Słys
    > załem, że córka Rostowskiego wywozi pieniądze walizkami do Watykanu, a przecież
    > jak wszyscy wiedzą, jest to stolica masonerii. Słyszałem, że śp. Lech wpadł na
    > ten trop i dlatego go zlikwidowali. Wydawało by się, że jedyna nadzieja w Balc
    > erowiczu, ale mam złą wiadomość - Balcerowicz należy do zakonu Rycerzy Syjonu.
    > Sama debata jest też dawno wyreżyserowana i nagrana. Jedyna nadziej w Rydzyku,
    > gdy założy Chrystusowe Towarzystwo Emerytalne, to możemy spać spokojnie. Chryst
    > us na pewno nas nie okradnie. Dla niewierzących pozostaje Spółdzielnia Czarzast
    > ego i SLD company- też solidna firma. Jak widać zawsze jest wyjście z trudnej s
    > ytuacji.
    ~
    Przechodząc do szarej strefy ochraniasz przynajmniej 50-70 proc dochodów. Dochody te trzeba sobie systematycznie gromadzić gdzieś na Cyprze czy w Szwajcarii. Przy odrobinie konsekwencji w wieku 45 lat można sobie kupić np. nieruchomość w Londynie i wynajmować ją do końca zycia inskasując na czysto np 1500 funtów....
    W takim scenariuszu Tuski i inne oszołomy Kaczyńskie mogą ci skoczyć i obtoczyć !
  • Gość: www IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.03.11, 15:53
    który zrobił duzo złego dla polskiej gospodarki i jego idol Sax,w Polsce nie opłaca się produkować,przemysł polski nie istnieje -dzięki tego pana profesora koncepcjom,Balcerowicz zniszcył zakłady które przez kilka pokoleń polaków nie zaistnieją,aby teraz uruchomić produkcję trzeba mieć ogromny kapitał i technologie.I my mamy głosować na takiego polityka,media lansują takich ludzi???
  • Gość: kronikarz IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 16:54
    Pewien generał amerykański powiedział : po co wam przemysł zbrojeniowy? Wszystko kupicie u nas.
    Balcerowicz to rozszerzył - po co jakikolwiek polski przemysł? Sprzedać szybko i tanio, resztę zniszczyć, by nie było konkurencji. I za to ma dobrą prasę na Zachodzie, jako "wybitny ekonomista".
  • Gość: przedemeryt IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.11, 16:00
    PPO (Płatny Pachołek OFE) dostał podwyżkę, czy też wezwano go na dywanik, bo marnie służy?
  • Gość: mee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 18:49
    Rostowski - rozjedzie Balcerowicza, panie Leszku stanal pan po zlej stronie tego sporu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka