Dodaj do ulubionych

Elektroniczny PIT - Polacy w tym roku pobiją re...

IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 09:01
wypełniłem PIT internetowy. fajnie, że jest taka opcja, ale jest to typowo prosta (by nie powiedzieć prostacka) metoda przełożenia formularza drukowanego w cyfrowy.
wystarczy zmienić interface in rozliczy się w ten sposób 10 x więcej podatników.
Edytor zaawansowany
  • sekstylion 12.03.11, 09:39
    i w tym zrobię tak samo,super sprawa. Do tej pory nie otrzymałem jeszcze jednego rozliczenia od byłego pracodawcy! Telefonicznie powiedział mi,że do końca kwietnia mam czas.Ja tak,ale jego czas minął 2 tygodnie minął!
  • Gość: gość IP: *.police.vectranet.pl 12.03.11, 10:03
    Ja wysłałem rozliczenie 3 dni temu. Orientuje się ktoś po jakim czasie można odebrać urzędowe poświadczenie odbioru? Program się łączy i łączy i nie może coś połączyć.
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.11, 10:08
    UPO jest prawie od razu dostępne (przynajmniej u mnie)
  • Gość: gość IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.03.11, 10:09
    Rekord rekordem, ale zanim się rozliczycie, przeczytajcie to:

naokolowiezy.blogspot.com/2011/03/wiwat-urzad-skarbowy-wersja-20-wersja.html

Zatem jeśli macie większą nadpłatę, warto pójść piechotą i rozliczyć się "papierowo".
  • Gość: Bernadyn IP: 78.8.107.* 12.03.11, 10:48
    Ten link nie działa.
    Bzdury piszesz ja się rozliczałem w tamtym roku przez internet i zwrot otrzymałem bez problemu.
  • Gość: zi IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 11:39
    Czy ktoś jeszcze może potwierdzić te informacje, czyli automatyczne wezwanie do urzędu na kontrolę przy zwrocie ponad 3000 przy internetowym złożeniu PIT.
    Zamierzałem się rozliczyć przez intenet ale w tej sytuacji chyba jak zwykle wyślę papier pocztą.
  • Gość: QwertyS IP: *.dynamic.mm.pl 12.03.11, 13:53
    No ok ale ty nie jesteś pępkiem świata, inni mogli mieć problemy. Dlaczego zakładasz, że skoro ty otrzymałeś to i inni otrzymali i nie mieli problemów. Nie trawię jak ktoś przez pryzmat własnego tyłka neguje coś lub określa bzdurami.
  • Gość: QwertyS IP: *.dynamic.mm.pl 12.03.11, 13:54
    A link działa tylko trzeba trochę pomyśleć i skasować z końca adresu tag [ / url ]
  • Gość: QwertyS IP: *.dynamic.mm.pl 12.03.11, 13:51
    Ale w praktyce to jest bez sensu, i tak musisz iść do urzędu i tak, w tym momencie to ja już wole złożyć analogowego pita , a nie zastanawiać się czy coś się nie spitoliło przy obciążonych łączach.

Pisze się o tej metodzie w superlatywach ale dlaczego nikt nie przytacza problemów jakie wiele ludzi miało po wysłaniu elektronicznego pita.
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.11, 17:16
    > Ale w praktyce to jest bez sensu, i tak musisz iść do urzędu i tak

Kłamiesz.
  • Gość: sekstylion IP: *.CNet.Gawex.PL 12.03.11, 13:58
    Jeśli prawidłowo wypełniłeś, to UPO praktycznie powinno przyjść w tej samej chwili, Sprawdź status swojego zeznania,przypuszczam,że już jest, wydrukuj go.
  • Gość: gość IP: *.police.vectranet.pl 12.03.11, 14:31
    Odpowiadam sam sobie i może innym co mają podobny problem ze zdobyciem potwierdzenia odbioru przez program do rozliczeń.
    Można wejść na e-deklaracje.gov.pl/files/pdf/UPO_v2-03.pdf wpisać nr referencyjny i można sprawdzić status i pobrać potwierdzenie.

• Gość: konrad IP: *.189.rev.vline.pl 12.03.11, 10:13
    Ja już się rozliczyłem, zwrot na konto dostałem po 2 tygodniach. Działa bez problemów.
    Co do UPO u mnie też był problem z łączeniem się, ale zauważyłem, najprędzej działa w godzinach 7:00 - 15:00.
    Pozdrawiam.
  • t.kuc 13.03.11, 02:15
    Ja się rozliczałem w nocy z piątku na czwartek (4-5 marca), a po tygodniu (11 marca) już miałem nadpłatę na koncie :) Problemów zero.
    Pierwszy raz tak się rozliczyłem w ub. roku, pieniądze przyszły po 10 dniach.
  • Gość: Q IP: 178.73.48.* 12.03.11, 10:15
    Już dostałem zwrot :-)
    Prosta rzecz, a cieszy.
  • Gość: adonis IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.11, 10:27
    Skoro coraz więcej nas, Polaków rozlicza się przez internet, to rozumiem, że zatrudnienie w US spada. Czy ma ktoś statystyki o ile spadła ilość urzędników w US od zeszego roku ?
  • Gość: mocten IP: 109.76.240.* 12.03.11, 11:00
    Gość portalu: adonis napisał(a):
    > Skoro coraz więcej nas, Polaków rozlicza się przez internet, to rozumiem, że za
    > trudnienie w US spada. Czy ma ktoś statystyki o ile spadła ilość urzędników w U
    > S od zeszego roku ?

A czemu w US ma spadać? Na poczcie powinno ubyć ludzi.
  • sammler 12.03.11, 15:56
    Gość portalu: mocten napisał(a):

> A czemu w US ma spadać? Na poczcie powinno ubyć ludzi.

Bo w przypadku tych setek tysięcy formularzy nie muszą przenosić danych z papierowych deklaracji do bazy danych, stemplować, sprawdzać pod względem formalnym i wkładać w akta?

S.
  • errdos113 12.03.11, 11:02
    "Zamiast bezpiecznego podpisu elektronicznego potrzebna jest kwota przychodu z zeznania podatkowego z poprzedniego roku. To taka dodatkowa forma identyfikacji podatnika."

"Dodatkowa", to jaka jest podstawowa?

--
    bossstation.dnsalias.org/jom/
  • Gość: Q IP: 178.73.48.* 12.03.11, 13:13
    nip, imie, nazwisko, pesel...
  • Gość: trzezwa IP: *.f-net.pl 12.03.11, 11:18
  • Gość: marek IP: *.play-internet.pl 12.03.11, 11:33
    Fajnie, że jest taka możliwość, ale ... jak zawsze muszą wszystko niepotrzebnie skomplikować. Mozna byłoby na stronie ministerstwa mf.gov.pl zrobić prosty link rozlicz PIT przez internet. Potem wchodzimy na stronę, gdzie zaznaczamy jakie dochody mieliśmy, potem strona powinna wskazać, o jaki formularz chodzi (czy 36L czy 39 czy dowolnie w zależności od sytuacji). Potem wejście dalej już do formularza i instrukcji wypełniania. Punkt 1. ściągnij sobie adobe czy coś tam. Punkt 2. ściągnij ponownie wtyczkę (i tłumaczymy że to specjalny dodatek do oprogramowania i od razu dajemy link). Punkt 3. tu przeczytasz objasnienia do PIT (i tu wybrany formularz). Potem kolejny punkt - wyślij z autoryzacją.

A te głąby muszą to wszystko rozpieprzyć po róznych stronach (resort, edeklaracje) zamiast czytelnie w punktach w jednym miejscu. A filmy reklamujące akcje - ja powiem to głośno pani rzecznik - bzdura i żenada. Zamiast przekonywać do tego, że nie jest skomplikowane i utrwalac adres strony internetowej i tłumaczyć jak to zrobić to są jakieś durne scenki o małżonce, której nie ma czy jakimś dziwnym człowieku goniącym do WC. Porąbało was?
    Tylko spieprzyć umiecie. Akcję mogłaby promować jakaś osoba zaufania publicznego (np. jesli zgodziłby się Adam Małysz) i zwyczajnie grzecznie zachęcać. Ale nie - jakiś 'mądrala' z warszawskiej agencji reklamowej, który nie wie jak żyją Polacy z małymi zarobkami wymyslił sobie kabaret i myśli, że wszystkich to smieszy. To ma być akcja promocyjna, a nie scenki kabaretowe!
  • sammler 12.03.11, 16:00
    Polecam ściągnąć program PIT-y 2010 firmy IPS. Program prosty, bardzo intuicyjny i pozwalający przesłać zeznanie bezpośrednio do MF. UPO odbiera się w standardowy sposób. Testowany rok temu - wszystko działa (nadpłata zwrócona po ok. 3 tygodniach).

Znacznie wygodniejszy niż rozwiązanie zaproponowane przez MF. Ale dla mnie to nic dziwnego...

S.
  • metaxxa1 12.03.11, 22:32
    faktycznie schrzaniony przez jakiś tępych programistów, bo zupełnie nieczytelny
    rozliczyłam się,ale nie trwało to 5 minut, bo instrukcja mówi o zaaplikowaniu adobe i plug,a potem między wierszami o specjalnym programie bez którego nie da rady wysłać PIT-u.
    Ktoś za to wziął kasę,a wykonał zadanie na 3.
    Nie powinno być możliwości wpisywania w PIT, bez ściągnięcia wszystkich programów,a jest i po końcowym rozliczeniu, sprawdzeniu wyskakuje po prawej stronie opcja z wysyłanie n a adres mail, co wprowadza w błąd. W tym miejscu powinien wyskakiwać link do odpowiedniego programu.
    Nie sądzę,aby z tak niedopracowanym i pokręconym programikiem dał sobie radę emeryt albo pan z wykształceniem podstawowym, toteż, niech MF zleci w przyszłym roku opracowanie programu bardziej kumatym
  • Gość: Podatnik IP: *.home.aster.pl 12.03.11, 12:00
    Każdego roku wypełnia się całą stronę danych osobowych, które się nie zmieniają (a jeśli się zmieniają to wtedy i tak się wysyła NIP aktualizacyjny). Pytam się po co? Dlaczego nie wystarczy NIP/Regon w przypadku firmy albo PESEL w przypadku osób fizycznych?
  • Gość: ** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 12:44
    Ja jestem rozpieszczony przez program, w którym rok w rok wypełniam pit-a. Ale postanowiłem sprawdzić jak wygląda program Ministerstwa Finansów. I nie jest to przyjazny program. Po pierwsze podano tylko nazwy pitów, nie podając który do czego (wiem, że co roku się wypełnia i powinno się pamiętać, ale po co). Załączniki. Też nie podano, który do czego, tylko trzeba wpisać ile się ich chce złożyć. To są niby drobiazgi, ale jak ułatwiają sprawę. Nie wszedłem głębiej, ale zakładam, że między pitem i załącznikami są przekazywane dane o nip-ie, adresie i kwotach ulg.
  • Gość: pitupitu IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 20:56
    Ja od lat używam www.pity.pl - sam oblicza a dodatkowo ma opcje że wysyła obliczony PiT bezpośrednio do skarbówki. Super rzecz.
  • Gość: bs IP: *.multimo.pl 12.03.11, 12:50
    Ja już PIT-a wysłałem trzeci raz przez internet. Nigdy nie było żadnych problemów, a nadpłata pojawiała się na koncie po 2-3 tygodniach.
  • Gość: Borsook IP: *.xdsl.centertel.pl 12.03.11, 13:12
    W zeszłym roku mimo najszczerszych chęci nie byłem w stanie przesłać PITa w formie elektronicznej. Koszmarny problem przy pobieraniu samej aplikacji. Dopiero kilka miesięcy później z jakiegoś forum księgowego dowiedziałem się że strona obsługiwała tylko niektóre wersje przeglądarek. W tym roku dowiedziałem się że otrzymać potwierdzenie konieczne jest posiadanie najnowszego acrobata. Całe szczęście że istnieją przyjazne programy do wypełniania PIT ze szczegółową pomocą, które obok funkcji wydruku oferują funkcję wysłania dokumentów w formie elektronicznej bo na aplikację z MF nie ma co liczyć.
  • Gość: gruba IP: *.lublin.hypnet.pl 12.03.11, 14:00
    Brakuje logiki w Twoim narzekaniu.
    Nie chcesz instalować Acrobata, który jest przydatny nie tylko przy wypełnianiu pitów.
    Za to dedykowaną aplikację, która nikomu nie jest potrzebna więcej niż godzinę w roku, instalujesz z zadowoleniem. O co chodzi?
  • Gość: USmen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 20:38
    Nie najnowszego, tylko od wersji 8.1.4.
    A aplikacji desktopowej nie musisz używać - możesz użyć samych formularzy: www.e-deklaracje.gov.pl -> formularze -> bez podpisu -> no. pit-37.

Jedynie należy zainstalować plug-in 1.5.0.

Dla wersji Adobe Reader 10.0 Pojawia się przycisk Narzędzia (tools w ang.) i tam jest umieszczona wtyczka.

that's all folks ;)

• Gość: krzysiek IP: *.xdsl.centertel.pl 12.03.11, 14:17
    w tym roku było gorzej z aplikacją do rozliczenia.nie chce się instalować nowa wersja jesli na komputerze jest ta z zeszłego roku.Poza tym nie można wysłać formularz jeśli Internet Explorer nie jest w trybie on-line.Ot urok naszych programistów,można przez cały rok nie używać IE,ale na tą okoliczność musisz przeprosić jedynie słuszną przeglądarkę.
  • Gość: Mateusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 14:18
    Ja oddałem swój PIT osobiście w formie papierowej bo przez Internet mogli by mnie okraść bo teraz w Polsce wszyscy wszystko kradną.
  • Gość: podatnik IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 14:22
    Czy dalej trzeba instalować jakiś g.wniany soft f. Adobe?

Nie, dziękuję!!!

• Gość: Max IP: *.home.aster.pl 12.03.11, 20:47
    Możesz zainstaklowac gowniana aplikacje tylko do podatkow albo isc na gowniana poczte. Masz wybor.
  • Gość: pozy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 14:49
    Nie rozumiem tego narzekania na aplikację ministerstwa do wypełniania PIT-ów. MF udostępnia możliwość wysłania formularzy bez podpisu elektronicznego, którą może wykorzystać każdy program komercyjny. Po co ma robić się mieszać w wolny rynek wydając grubą kasę z podatków na stworzenie i utrzymanie własnego programu, skoro jest mnóstwo innych? Bardzo dobrze, że zrobili tylko tani i prosty plugin do Acrobat Readera.
  • Gość: Eduardo IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 15:30
    Mi tez bez wiekszych problemow udalo sie wypelnic interaktywny formularz i wyslac go. Po chwili moglem wydrukowac potwierdzenie. Jedyne minusy to brak pomocy dla laikow w niektorych miejscach, musialem sobie pogooglac na przyklad co zaznaczyc aby rozliczyc sie malzonka, a nie ze zmarla malzonka :)
    Jesli uda sie w ten sposob rozliczyc bez zadnych problemow, zaczne wierzyc w docierajacy do Polski postep!

Pozdrawiam,
  • Gość: pinokio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 15:44
    buahahaha
  • metaxxa1 12.03.11, 22:50
    oby, bo nadęte, nieuczynne urzędaski ze skarbówki dawno powinny wylecieć
  • Gość: Dominik IP: *.internetia.net.pl 12.03.11, 15:46
    Ja w piątek dostałem już zwrot nadpłaconego podatku - po niecałym miesiącu od wysłania e-deklaracji !
  • Gość: na-plus IP: *.netfala.pl 12.03.11, 15:49
    Sam się rozliczyłem przez Internet i propaguję wśród ludu ten wariant, ale jednocześnie uprzedzam o pewnym fakcie, który dotyczy niższego progu aktywacji kontroli urzędu skarbowego przy zwrocie nadpłaty podatku ...

Więcej na blogu: na-plus.blogspot.com/2011/03/reklama-dzwignia-urzedu.html
  • Gość: zi IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 18:04
    Jak ma się 3 dzieci to wygodniej będzie rozliczyć się na papierze, bo inaczej czeka cię osobista wizyta lub dwie w urzędzie. To ja dziękuję za takie "ułatwienie" i wyślę pocztą papier, niech sobie sami to wprowadzają do bazy.
  • Gość: GęśIcka IP: *.sky24.pl 12.03.11, 16:00
    Jak ktoś złoży zeznanie np. z Niemiec za pośrednictwem np. Deutsche Post listem poleconym np. 30 kwietnia (data stempla pocztowego wysyłki) i nie dojdzie list do 30 kwietnia to zarobi grzywnę za spóźnienie. Bo wg. KPA i urzędników należy wysłać list za pośrednictwem Poczty Polskiej, albo dać kapitanowi statku.

Tak się urzędnicze ku... bawią kosztem obywateli.
  • Gość: agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 13.03.11, 09:32
    zanim napiszesz cos, co kogos obrazi to pomysl. nie czuję sie urzednicza ku... mimo , ze od lat pracuje w skarbówce. Każdy nieco wykształcony człowiek powinien wiedzieć, że twórcą przepisów prawa nie jest żaden urzednik tylko parlamemt. Na wybór którego tez masz wpływ. pozdrawiam wszystkich ignorantów
  • shadowthrone 12.03.11, 16:38
    Udało mi się w zainstalować w pracy, a w domu za nic.Wiesza się na każdej próbie instalacji. Pomocy do programu praktycznie nie ma, poza schematycznymi opisami, które niczego nie wyjaśniają. Szkoda czasu.
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.11, 17:15
    Tobie jest chyba bardziej potrzebna pomoc "do komputera", a nie "do programu".
  • Gość: Gosc IP: *.dyn.optonline.net 12.03.11, 17:19
    Ja wyslalem w tym roku pit 28, ale latwo nie bylo. Jak ktos zauwazyl, byla to cyfrowa forma pitu, a nie przyjazna aplikacja pracujaca w trybie interview. Czyli zero pomocy, musisz wiedziec gdzie co i jak. Oprocz tego klopoty z wyslaniem.
    Dostajesz taki blad i nie wiesz co go spowodowalo. Oczywiscie jest tylko numer bledu. Dokopujesz sie do pomocy i tam sie dowiadujesz, ze ten numer bledu mogla spowodowac jedna z 10 rzeczy. Ktora???
    Probowalem wysylac wielokrotnie, za kazdym razem przydzielaja inny identyfikator. W koncu ktorys przeszedl ale nie wiesz ktory! A jest potrzebny, zeby dostac Urzadowe Potwierdzenie Odbioru!.
    Do dzisiaj nie wiem na 100% czy wzystko jest OK.
    Na domiar zlego, dostalem list z Urzedu, ktory kwestionuje moje platnosci z tytulu wynajmu i kaze zjawic sie osobiscie (sic!) w cigu 7 dni w urzedzie i wyjasniac.
    A ja jestem za granica. Wyslalem im odpowiedz mailem i trzymam kciuki, ze sie odczepia.

Tyle ludzi wynajmuje, nic nie zglaszaja, nic nie placa i maja swiety spokoj.
    A jak ktos chce praworzadnie, wylicza co do zlotowki ile zarobil, wylicza podatek, placi i ma z tego powodu tylko klopoty.
    I Urzed Skarbowy, zamiast cieszyc sie, ze ma takich klientow, to jeszcze ich gnebi.
    No coz, w przyszlym roku przejde do szarej strefy i wreszcie bede mial spokoj. I sporo zaoszczedze na podatkach.

• Gość: equ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 17:37
    A ja chciałbym wiedzieć ile firma Adobe dała w łapę aby wymusić używanie jej oprogramowania do czegoś co może obsłuzyć zwykła strona internetowa. Dodajmy, oprogramowania dziurawego jak sito i stwarzającego poważne zagrożenie dla użytkownika.
  • Gość: gość IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.11, 17:56
    Nie ma przymusu używania do rozliczenia produktów Adobe. Nie ma nawet konieczności używania aplikacji e-Deklaracje. Dane do MF są wysyłane w formie zwykłego XML-a, którego specyfikacja jest dostępna publicznie. Każdy może napisać aplikację w obojętnie jakim środowisku, która będzie komunikować się z serwerem MF zgodnie ze specyfikacją.

Adobe AIR i Reader użyte w e-Deklaracjach są jedynie interfejsem użytkownika zastosowanym akurat w tej jedynej aplikacji. A dlaczego zostało wybrane akurat to rozwiązanie? Bo ktoś stwierdził, że tak będzie najszybciej, najłatwiej i zapewne najtaniej (vide: multiplatformowość tego rozwiązania).

Stronę internetową dałoby się zrobić, ale wymagałoby to znacznie większych nakładów na uruchomienie tego systemu, jego utrzymanie i rozbudowę.
  • Gość: fafa IP: *.wist.com.pl 12.03.11, 17:51
    muszę przyznać, że to jeden z lepszych pomysłów MF (rezygnacja z podpisy elektronicznego) i prosta aplikacja do rozliczeń. Rozliczałem się w tamtym i tym roku - teraz działa to dużo lepiej, wtedy wyskakiwały mi jakieś błędy ponieważ miałem (o ile pamiętam) zbyt nową wersję adobe readera.
  • Gość: jurek IP: *.gmk.net.pl 12.03.11, 18:14
    Ja rozliczyłe się już w ubiegłym roku i moje zeznanie gdzieś zaginęło i teraz oczekuję na rozprawę w Sądzie Rejonowym, bo odmówilem przyjęcia mandatu. Obecnie chcą mnie ukarać za to że w ubieglym roku system funkcjonował wadliwie. Oczywiście jestem konsekwentny w w tym roku ponownie wysłałem e-deklaracje, mam nadzieje że tym razem wszystko bedzie dobrze. Jestem ciekawy czy ktos też ma podobne kłopoty za ubiegły rok
  • Gość: jfi IP: *.230.90.228.rzeszow.mm.pl 12.03.11, 21:34
    jak masz urzędowe poświadczenie obioru to masz sprawę wygraną. chyba że tylko wysłałeś i się nie zainteresowałeś czy pit został przyjęty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka