Dodaj do ulubionych

Spór o most zagraża budowie autostrady A1 do Czech

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.11, 13:18
Austriacka firma Alpine Bau za wszelką cenę nie chce dopuścic innego wykonawcy do budowy mostu, bo ten nowy dowiódłby, że zarzuty Alpine sa wydumane.
Dowód: kto oferuje tak niską cenę w przetargu ja kAustriacka firma Alpine Bau.
Tylko ten który ma sporo do ukrycia
Edytor zaawansowany
  • Gość: celny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 19:00
    Znów widać jacy dyletanci zajmują się wydawaniem naszych pieniędzy. Ekspertyza napisana zbyt technicznym językiem:-) Może napisać trzynastozgłoskowcem? Wydawałoby się że zarządzać budową dróg powinni fachowcy ale niestety znów widać że nie:-(
  • von_seydlitz 23.03.11, 06:40
    projekt i fachowo pisze się dla fachowców, ale i przeciętny człowiek może to zrozumieć, jak się go wprowadzi w terminy techniczne...

Ale dla "dziennikarzy" i "polityków" jest to jeszcze za trudne....

Więc po co się pchają na takie zawody i na stołki....
  • Gość: stary.gniewny IP: *.krawarkon.pl 22.03.11, 19:21
  • Gość: gość IP: 81.219.222.* 22.03.11, 20:21
    alpine potraktowało inwestycje w polsce jak w jakieś afrykańskiej republiczce......zrobi się po swojemu , a jak będzie trzeba to posmarujemy lub postraszymy arbitrażem......nie wyszło więc teraz tonący brzytwy się chwyta: znaczy mostu! oni zrobią za darmo tą autostradę , ale most jako punt zaczepienia i próba walki o zysk jeszcze się będzie przewijał. podobno zawalili terminy bo most trzeba zmienić, a z drugiej strony nie było zagrożenia katastrofą więc nie przerwali robót bo.....jeszcze nawet nie myśleli o robieniu mostu........mam nadzieję , że zarozumialcom dokopią i beda patrzeli na ręce i pilnowali nawet najmniejszych uchybień.......i wylot!!!!!! a co!!! landówy w niederoesterreich remontować a nie na wielkim górnym śląsku autobahny!!!! do domu kasztany!
  • zalesand 22.03.11, 21:47
    Gość portalu: gość napisał(a):

>podobno zawalili terminy bo most trzeba zmienić, a z drugiej strony nie było zagrożenia >katastrofą więc nie przerwali robót bo.....jeszcze nawet nie myśleli o robieniu mostu.....

Chodzi o ten most w tle. Jak widzisz trochę tego mostu zrobili.
    www.mszana.ug.gov.pl/index.php?view=image&format=raw&type=orig&id=464&option=com_joomgallery&Itemid=76
  • staly_nick 22.03.11, 21:28
    Na mój chłopski rozum coś tu nie gra. Jeśli zarządzająca budową GDDKiA wyrzuciła wykonawcę z budowy i ogłosiła następny przetarg, to wyrzucona firma nie powinna mieć prawa do niego przystąpić! A skoro przystąpiła i go wygrała to coś tu pachnie przekrętem! Teraz to ja was wyrzucę, ale potem wygracie i się podzielimy - taki scenariusz wydaje mi się prawdopodobny.
  • Gość: XYZ IP: *.globalconnect.pl 22.03.11, 21:35
    Poczytaj sobie, kotku, prawo zamówień publicznych, zamiast węszyć spisek. Oferenta można wykluczyć z przetargu tylko wtedy, gdy prawomocny wyrok sądowy potwierdzi, że wyrządził zamawiającemu szkodę. A na taki wyrok czeka się zwykle wiele lat.
  • Gość: Edgar IP: *.aster.pl 23.03.11, 06:54
    No właśnie, poczytaj ... Na skutek ostatniej nowelizacji uPZP Alpine zostanie wykluczona z postępowania wszczętego na skutek wypowiedzenia przez GDDKiA obowiązującej umowy.
  • mrkolek 22.03.11, 21:29
    Stara sprawa i trochę wokół niej śmierdzi, mozna poczytać w archiwum NIE:
    www.nie.com.pl/art22168.htm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.