Dodaj do ulubionych

Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr mo...

25.03.11, 03:11
"To są ceny średnie, więc na poszczególnych stacjach mogą być wyższe - powiedział dyr. Krzysztof Romaniuk w POPiHN."

Ten dyrektor niech wraca do szkoły powszechnej,albo niech przestanie kłamać.

Skoro są to ceny średnie to na poszczególnych stacjach mogą być NIE TYLKO WYŻSZE lecz RÓWNIEŻ NIŻSZE.

Dlaczego gazeta.pl powołuje się na durni albo propagandzistów?
Obserwuj wątek
    • sam16 Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr 25.03.11, 04:50
      martusia_krolowa_polski napisał:

> "To są ceny średnie, więc na poszczególnych stacjach mogą być wyższe - powiedzi
      > ał dyr. Krzysztof Romaniuk w POPiHN."
      >
      > Ten dyrektor niech wraca do szkoły powszechnej,albo niech przestanie kłamać.
      >
      > Skoro są to ceny średnie to na poszczególnych stacjach mogą być NIE TYLKO WY
      > ŻSZE lecz RÓWNIEŻ NIŻSZE.

>
      > Dlaczego gazeta.pl powołuje się na durni albo propagandzistów?
      >
      szkoda,ze nie jestes dyr.POPiHN
      Ale mielibysmy dobrze.
      A gduybys byl wlascicielem stacji benzynowej zrezygnowalbys z zyskow i obnizyl cene do 4 zl bo przeciez Polska jest najwazniejsza.
      Idz do zawodowki to tam cie naucza ze jak sie prowadzi sklep to zyje sie z marzy bo inaczej nie ma sensu prowadzic biznesu.
      Ci co handluja paliwami na wieksza skale wykorzystuja kazda okazje do podwyzki cen.
      Kanada ma drugie co do wielkosci zasoby ropy a kiedy zaczela sie wojna na Bliskim Wschodzie ceny natychmiast podskoczyly i w dalszym ciagu ida w gore.
      Na szczescie tutaj cena waha sie w granicach 3 zl ale trzeba wziasc pod uwage ze mamy swoje zasoby.
      Polska ich nie ma wiec koszty rosna za kazda zmiana konionktury.
      • Gość: olo Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr IP: 151.59.17.* 25.03.11, 08:10
        Jak zwykle kłamstwa i bzdury:

Cytat:
        Mimo tak szybkiego wzrostu cen oleju napędowego, jego zużycie wzrosło o 4 proc. licząc rok do roku. POPiHN tłumaczy to zarówno pojawieniem się na naszych drogach coraz większej liczby aut z silnikami Diesla, jak też ożywieniem gospodarki - bo olej napędowy to główne paliwo transportu i maszyn budowlanych.

A tu mamy wasz atr. wyborcza.biz/biznes/1,101562,9283342,Rachunki_na_stacjach_benzynowych_rosna__Co_rzad_z.html

Z pięknym wykresem bi.gazeta.pl/im/0/9283/m9283120.jpg
        Z którego to wynika następujące:
        1. Przemysł i budownictwo spadek zużycia o 100% w porównaniu z 1980r
        2. Spadek przyspieszył w 2007r.
        3. Obecnie Polski (przemysł) jest jak 1955r. ( 52lata temu)

Wszystko na temat....
          • Gość: olo Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr IP: 151.59.17.* 25.03.11, 08:35
            rojberek napisała:

> a co ma wykres emisji CO2 z zużyciem paliwa wspólnego?
            Wszystko...... katalizator CO2 nie wyłapuje HE HE .

> pomijasz wzrost wydajności energetycznej w transporcie i przemyśle? poza tym wykres jest od roku 1988
            Jaki niby wzrost? ze kiedyś maszyna spalała 20l na 1/h a obecnie 19l /1h lub tyle samo.
            Ty pomijasz istotny fakt ( ze kiedyś maszyn tak powszechnie się nie uzywało jak dziś)

> więc skąd wnioski dot. lat 1955 czy 1980?
            Wykres i logika wszystko mówi.

Dotam do tych trzech punktów jeszcze jeden ewenement:
            4.Przemysł budownictwo drastycznie spadł i spada, ale transport rośnie!!!
            -> OZNACZA CORAZ TO WIĘKSZY IMPORT
            -> CORAZ TO WIĘKSZY TRANZYT EU ,NIEMCY -> ROSJA
            To własnie ku temu będą służyły autostrady (TRANZYT) , Polaków (w większości) na autostrady stać nie będzie.

• art.usa Kto winduje ceny paliw? Mafia zbójów schowana w borach Tucholskich 25.03.11, 04:53
      Wolny rynek reguluje ceny paliw i żywności.
      Tu są każdemu państwu ręce wiązane.
      Przez powstania w krajach arabskich prawdo podobnie
      powstanie światowy kryzys energetyczny.
      Największym zwycięzcą z tego kryzysu będzie Rosja.
      Może w końcu do pracy w jednym aucie z kolegami,
      co w Polsce jakoś nie podchodzi.

Może w woły wolniej, ale za to i dużo taniej.

--
      Twój ślub, to legalne złodziejstwo.
      Wszystko co posiadasz jest tylko pół warte.
      Pamiętaj! prawko to twa wolność, do ajencji przy rowerze?
      Zbóje rower ukradły, co teraz, pieszą?.
        • Gość: bez bulu Re: Kto winduje ceny paliw? Mafia zbójów schowana IP: *.play-internet.pl 25.03.11, 11:28
          Gość portalu: Boromir napisał(a):

> Jaki rynek? Kartele + decyzje fiskalne rządów

Celem wszystkich działań włącznie z wywołaniem zamieszek w Afryce, jest likwidacja deficytów państwowych powstałych z przejęcia bańkowych długów.Następuje to poprzez wywołanie inflacji i wyższe podatki np. Vat 22 % od 3,20, Vat 23 % od 5, 25, czy jutro 25 % od 7,20
          Dlatego też w POlsce usunięto szefa GUS, a Belkę wprowadzono do NBP . Rząd ma zwiększać POdatki, Gus ukrywać inflację, a Belka ją produkować. W takim czasie rosną oczywiście inne aktywa, dostępne dla bogatych. Ci zaś opłacają media, POlityków , bandytów, oraz gangi państwowe i prywatne o dużych wpływach czyli mafię. Jednocześnie wprowadza się POdwójne opłaty za bez.płatną służbę zdrowia(dod. ubezp.), drugi haracz (OFE) w emeryturach. Czyli POdwajamy, by żyło się lepiej.

dzierzawski.pl/pl/bezrobocie-falszywe-nuty,68,artic,11,91

=======================================================

• Gość: Mark Re: Kto winduje ceny paliw? Mafia zbójów schowana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.11, 12:44
        art.usa napisał:

> Wolny rynek reguluje ceny paliw i żywności.
        > Tu są każdemu państwu ręce wiązane.
        > Przez powstania w krajach arabskich prawdo podobnie
        > powstanie światowy kryzys energetyczny.
        > Największym zwycięzcą z tego kryzysu będzie Rosja.
        > Może w końcu do pracy w jednym aucie z kolegami,
        > co w Polsce jakoś nie podchodzi.

Aha. Czyli mam rozumieć, że owe 3 złote podatków z każdego litra paliwa, trafia do "rynków"?
    • Gość: łodzianin ja już nie tankuję :( IP: *.90.62.166.sttb.pl 25.03.11, 06:57
      Ciekawe, że sprzedaż paliwa rośnie. Ze względu na wysoką cenę, przesiadłem się na komunikację miejską - zamiast w 30 min autem docieram do pracy w 60-80 minut komunikacją. Jak na moje zarobki cena paliwa jest już zbyt wysoka by je tankować (oszacowałem, że 40-50% pensji pójdzie mi na paliwo). Czy jest więcej takich osób które ograniczyły tankowanie?
    • Gość: jeddd Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr mo... IP: *.multi-play.net.pl 25.03.11, 08:07
      W artykule znajduje się znacznie poważniejszy błąd niż jakaś cytowana wypowiedź. Chodzi mi o fragment:

"A na dodatek rośnie wartość dolara, głównej waluty rozliczeń w branży paliwowej."

Nie powiem "redaktor", bo nawet autora tego fragmentu nie ma wymienionego w stopce (sic!). Popełniono błąd ponieważ wartość dolara na światowych rynkach spada i to bardzo, ze względu na politykę taniego pieniądza w USA (FED dodrukuje w najbliższych latach nawet 600mld dolarów). Im mniejsza wartość dolara, tym wyższa cena nominalna ropy na giełdach.

Śpieszę też wyjaśnić dlaczego dolar nie traci na wartości, tak bardzo jak w innych walutach, w stosunku do złotówki. Ponieważ kolejne zawirowania na świecie, bliski wschód, Afryka i Japonia zniechęcają inwestorów do inwestowania na rynkach o mniejszej pewności. Dlatego też razem z dolarem w dół idzie złotówka. Tym samym nasz kurs wymiany się nie zmienia tak znacznie, ale ropa kosztuje nas znacznie więcej.

Mam nadzieję, że błąd zostanie szybko poprawiony - raczej złudną.
    • rojberek Czy redaktor u Was śpi jeszcze? Kto to napisał? 25.03.11, 08:19
      "Według Romaniuka w tym roku podwyżka stawki opłaty paliwowej podniosła cenę lita paliwa o 1 gr, wzrost stawki VAT z 22 do 23 gr przełożył się na podwyżkę cen o 5 gr za litr."
      Rozumiem, że autor - qub - siedzi właśnie nawalony po nocnej imprezie i wypisuje takie bzdury!?
      W mojej firmie qub mógłby już pakować manele z biurka do kartonu i mógłby iść sobie odpocząć na dłużej.
    • zino799 Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr mo... 25.03.11, 08:22
      Po raz nie wiadomo który okazuje się, że tzw. "wolny rynek" - to jest po prostu giga-spekulacja. Nośnikami energii, ich wydobyciem, wytworzeniem samej energii i dystrybucją powinny zajmować się państwa, a nie prywatne firmy obliczone wyłącznie na zysk własny i mające gdzieś interes gospodarki jao całości. Ceny paliw również powinny być ustalane centralnie.
      • przyzy Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr 25.03.11, 09:17
        Pokaż palcem ten wolny rynek, czy to w Polsce czy na świecie, porównaj, a potem się o nim negatywnie wypowiadaj.

Polecam darmową serię "Free to Choose" Miltona Friedmana, są nawet akcenty polskie^^:
        www.freetochoose.tv/
        Niestety bez napisów
        --
        www.poema.art.pl/show.php3?what=sub&ID=5676&isort=2
        • zino799 Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr 25.03.11, 09:30
          Wolny rynek nie istnieje nigdzie (Joseph Stiglitz, Flobalizacja i Szalone Lata 90-te).

Milton Friedman, czołowy ideolog lumpen-liberalizmu, wynajęty przez wielkie koncerny dyżurny pseudo-naukowiec aby im do złodziejskich praktyk dorabiał na obstalunek niby-uczoną otoczkę "naukową" nie jest żadnym autorytetem. Wprost przeciwnie. Sam zaś wynoszony pod niebiosa przez Friedmana system neo-liberalny poniósł w ostatnim czasie spektakularną klapę i się doszczętnie skompromitował, udowadniając, że jedyne co potrafi, to:

* prowadzić świat od kryzyzu przez kryzys do kryzysu;
          * powodować, że bogaci stają się jeszcze bogatsi, a biedni jeszcze biedniejsi;
          * kreować giga-marnotrawstwo na skalę globalną mydląc jednocześnie ludziom oczy problemami zastępczymi (np. "ocieplenie klimatu", 10 mln lat temu zawartość CO2 w atmosferze ziemskiej była znacznie wyższa niż obecnie).
            • zino799 Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr 25.03.11, 13:00
              Widać, że ze zrozumieniem masz spore trudności. Ja tylko chciałem powiedzieć, że skoro 10 mln lat temu zawartość CO2 w atmosferze była znacznie większa niż obecnie - to obwinianie człowieka i jego działalności gospodarczej za obecny wzrost CO2 jest zwykłym oszustwem i nadużyciem. Cytowane wyniki badań geologów dowodzą, że zawartość CO2 nie pozostaje w ŻADNYM związku z obecnością bądź nieobecnością czlowieka, z jego działalnością bądź jej brakiem. Cały ten hałas o CO2, limity emisji, konieczność płacenia za to - to kolejna sztucznie wykreowana hucpa medialna, na której różnej maści cwaniacy w rodzaju Al Gore'a tłuką giga-kasę. Pochodzącą z Twojej i mojej kieszeni.
          • Gość: Sir Galahad Re: Kto winduje ceny paliw? Średnia cena za litr IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 25.03.11, 11:55
            1_facet ale zagłada wolnego rynku jest naturalnym finałem historii wolnego rynku. Co oznacza wygrana jakiegoś podmiotu a grze wolnorynkowej? Ustanowienie monopolu lub oligopolu, zmowy cenowej czyli koniec istnienia wolnego rynku. Naturalną konsekwencją wolnego handlu globalnego i globalnym rynków z globalną spekulacją było powstanie podmiotów za dużych by upaść i za dużych by z nimi konkurować (linia kredytowa otwarta zawsze i w gigantycznych rozmiarach). Jak obronić wolny rynek przed ... wolnym rynkiem, by się sam nie wykończył?
        • Gość: gugcia0 ciekawe jak to rosnie popyt na tak drogie paliwo IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.11, 09:23
          jezeli wiekszosc aut,przynajmniej w Krakowie,stoi w tygodniu pod blokami,a na wielu ulicach, gdzie stalem wczesniej o godz.15 w korku do 20 minut,np.Pradnicka,Wroclawska,Krolewska,jade te trase w 3 minuty?Moze rosnie popyt na ON,bo jest wiecej Tirow do budowy drog i wiecej maszyn na budowach realizowanych za unijne dotacje.No,ale to wtedy jest nieco sztuczny rachunek,bo jak skoncza sie dotacje to nagle okaze sie ile ludnosc realnie kupi paliw po 5,25 zl.Mysle,ze ceny takie beda ale krotko.Jezeli sie myle,to zaczekam do jesieni i zamienie mojego 11 letniego Diesla na mlodsze auto benzynowe i zrobie w nim LPG,auto kupie tez mniejsze i mniejszej pojemnosci(moze miec te sama moc),zejde w dol z rachunkami o jakies 40%,LPG widuje juz w Krakowie po 2,41 zl,ON od 4,84 (Carefour) do 5,09 zl Statoil.Jako,ze jezdze ok.1200 km na miesiac,wylacznie po Krakowie i do 15 km pod miasto,to calkiem z auta nie zrezygnuje,mysle,ze na male auto z LPG na te 1200 km miesiecznie bedzie mnie stac.Sadze,ze w miescie pojawia sie liczne rowery i skutery oraz bedzie spory tlok w srodkach MPK,caly czas karta na wszystkie linie MPK w okolicach 90 zl jest super propozycja,to jest obecnie cena 14 l paliwa,14 l paliwa wystarcza na ok.5 dni malej jazdy po miescie autem,a w MPK jest to koszt jazdy przez 1 miesiac kazdym srodkiem komunikacji.Znam kilka osob,ktore juz zamienily auto na MPK,auta stoja pod blokami i trzeba za nie placic OC/AC oraz robic przeglad do dowodu rej.,zmieniac im olej i opony,naprawiac,walczyc o miejsce do parkowania,w centrum parkowac za 3 zl za godzine,lub drozej.Mysle,ze wiele aut zostanie przy cenie paliw 5,25 lub wiecej,sprzedanych.Czekam na te tanie auta uzywane na jesieni.
          • kofoga Re: ciekawe jak to rosnie popyt na tak drogie pal 25.03.11, 09:34
            Mnie się jeszcze długo będzie opłacało jeździć samochodem, pali toto 6.3-6.8 l ON ( w mieście), więc mi wystarczy na ok. 850 km po mieście miesięcznie - do tej pory robiłem ok. 650-700. Kosztuje mnie to 280 zł miesięcznie ale mogę dojechać wszędzie ( no prawie - do centrum nie jeżdżę ). Jak bym miał kupić 2 karty miesięczne ( żona i ja ), to koszt jest ok 200 zeta ale komfort mniejszy i nie zawsze można wszystko przewieźć ( np. duże zakupy - kilka zgrzewek wody ). Dodatkowo do pracy samochodem z żoną jadę ok 15-20 min. a autobusem ok pół godziny.
    • Gość: AnWroc Bojkot IP: *.e-wro.net.pl 25.03.11, 10:39
      Namawiam do bojkotu Shell i BP. Szanujmy swoje pieniądze i siebie. Nie jesteśmy stadem baranów tylko rozumnymi jednostkami. Nie dajmy się! W jedności siła! Odrobina wtrwałości! Musimy pokazać, że jestesmy zjdenoczeni. Ludzie przed nami maj i wakacje. Jeśli zwątpimy to po nas ! Proszę pamietajcie o tym! Pozdrawiam.
    • smelt Nagonka na PO 25.03.11, 11:14
      w ostatnich tygodniach mamy do czynienia z eskalacją ataków na Platformę.

Prof. Balcerowicz, różni ekonomiści, Pis, SLD, itd, pewne rozgłośnie radiowe...

A teraz jeszcze do nagonki dołącza Gazeta Wyborcza?

Szanuję to pismo, ale nie podoba mi się wasze coraz częstsze dołączanie do chóru krytykantów.

naturalnie rząd PO ma swoje wady i z pewnością nie udaje mu się dokonać tego wszystkiego, czego by chciał, ale pamiętajmy, że nie rządzi SAMODZIELNIE. Jest jeszcze PSL...

A malkotentom na tym forum radzę: zabierzcie się do roboty, a nie pytajcie, co kraj może zrobić dla was.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka