Dodaj do ulubionych

Populistyczna jazda na akcyzie

30.03.11, 16:58
Kublik buj (to na cześć p.Prezydenta) się Boga!Nawet najwięksi zwolennicy PO nie uwierzą w tę propagandę prorządową!
Edytor zaawansowany
 • vriesg1 30.03.11, 19:40
  koloratura1 napisała:

  A nie lepie taką PiS-o-opozycję z jej szefem na czele, po prostu olać równo i w
  ogóle nie reagować?
  --
  www.naturalnegeny.pl: GMO - z czym to się je?
 • Gość: zzz IP: 195.82.180.* 30.03.11, 22:25
  ..rządziło 6 lat temu i mam nadzieję, że rządziło wtedy ostatni raz.

  Jeżeli grubo ponad połowa ceny towaru NIEZBĘDNEGO gospodarce stanowi akcyza i VAT oraz inne debilne podatki (drogowy) to to jest CHORE, niezależnie od tego czy benzyna jest po 2, 3 czy po 7 zł i to należy zlikwidować.
 • Gość: chyrzy ruj IP: 188.59.252.* 30.03.11, 23:56
  przekrecales.
  Skoro Tusk znowu nic nie robi ws. oszczednych aut to b. dobrze ze opozycja chociaz mowi o ch...owo wysokiej akcyzie bo nie ma sensu matolku zeby opozycja mowila o oszczednych autach poniewaz to by wymagalo durniu nowej ustawy a taka ustawe wiadome z gory ze Tusk z gajowym by odrzucili.
  Natomiast kwestia obnizki akcyzy wymaga tylko rozporzadzenia ministra a nie ustawy !!
  No sami panstwo popatrzcie na te zacisneta gembe wyksztalciucha klamczucha wszystko naklamal zeby znowu zwalic wine za nierzondy na opozycje a nie na sam nierzond uff co za gemba
 • vriesg1 30.03.11, 19:44
  Zwiększyć rolę opozycji, bo on akurat w niej jest i nie może awansować wyżej.
  To może w ogóle dawać władzę tym, którzy przegrali wybory? Byłby to rzeczywiście szczególny, autorski pomysł na demokrację.

  Jak zwykle w wykonaniu pis żadnej sensownej, wartej rozpatrzenia propozycji, tylko wciąż to samo - wciąż desperackie próby zdobycia jakiegokolwiek wpływu na władzę w państwie, podejmowane przez żałosnego furiata, który nie może się pogodzić z tym, że przerżnął kolejne wybory i resztki tej władzy utracił.

  Chętnie złożyłbym się na jakąś kapsułę dla pana prezesa. Wsadzić do niej tę obmierzłą łajzę i wyp.....lić w kosmos. Na zawsze.


  --
  www.naturalnegeny.pl: GMO - z czym to się je?
 • prodromos48 30.03.11, 19:47
  A nie lepie taką PiS-o-opozycję z jej szefem na czele, po prostu olać równo i w ogóle nie reagować?
  --
  Naturalne Geny - Żywność GMO
 • Gość: xc IP: *.ip.netia.com.pl 30.03.11, 19:52
  nie dla psa kiełbasa nieroby z wiejskiej!
 • boamorte 30.03.11, 19:57
  "Ministrowie finansów wielu państw UE wskazywali, że jeśli obniży się podatek od paliw, to potem trudno go znów podnieść, a w jakiś sposób trzeba wypełnić ubytki w budżecie. I takie manipulowanie stawkami podatków nabija tylko kabzę nafciarzy, którzy mogliby dalej windować ceny ropy, licząc na kolejne ustępstwa podatkowe w państwach, które muszą ją importować."

  ale wy, towarzyszu Kublik, oczywiście populistą nie jesteście, co?
  Naprawdę wierzycie, że ludzie kupują jeszcze takie gadki o bohaterskich urzędnikach z unii broniących nas za pomocą wysokich podatków przed krwiożerczymi "nafciarzami"?
  Wolne żarty...
 • antybiurokrata 30.03.11, 20:07
  Akcyza i VAT (liczony od ceny po akcyzie) powodują ze okolo 50 % ceny paliwa to podatki VAT i akcyza doliczone do ceny zakupu od rafinerii np PKN Orlen. Nalezy do tego dodać podatek CIT który płaci rafineria i mamy śmiało jakieś 70% ceny paliwa na stacji idącej do budżetu aby opłacić miedzy innymi zarobki polskiej biurokracji - czyli placic za chamstwo i glupote o jakiej sie nawet tworcom horrorow nie śniło.

  Czyli jak cena ropy wzrasta o 5% to my nie placimy 5% wiecej tylko 20% wiecej, co cieszy chamow rzadowych, bo to pozwala zatrudnic dwa razy tyle nieudolnych gnoi, uposledzonych kuzynow i znajomych watażków partiii przy wladzy.
 • pjaxz 30.03.11, 20:18
  I tak opłata paliwowa, akcyza, VAT na litrze paliwa jest jedną z najniższych w UE. Polski nie stać na to (nikt tego w obecnych czasach nie robi), żeby lekką ręką pozbyć się mld zł z tego tytułu, bo budżet padnie. Winienie rządu za cenę paliwa jest skrajnym debilizmem, jak ktoś lubi takie babranie się w błocie to proszę bardzo, ale zorientowanych ludzi na to nikt nie nabierze.
 • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 20:46
  Nie wiem do której potęgi jesteś kretynem (na pewno do wysokiej), skoro uważasz, że łupienie ludu to normalka.
  Odpowiedzią na wygłupy p. Rostowskiego powinny być weekendy w domu i bojkot stacji benzynowych. Może facet załapie, że przegina pałę.
 • pjaxz 30.03.11, 21:34
  Spie...j pajacu. Jak mamusia kultury w domu nie nauczyła, to w realnym życiu dostaje się po gębie i troluje na forach internetowych.

  Opłata paliwowa i akcyza są względnie stałe, a wahanie cen paliw są bardzo duże, więc oczywistym jest, że za obecną cenę paliwa nie odpowiada Rostowski, no chyba że w bajce Jarosława i spółki.
  Nie odpisuj, bo z takim pospolitym chamem nie mam zamiaru kontynuować dyskusji.
 • 1410_tenrok 30.03.11, 23:39
  ponieważ, jeżeli cena nettoa paliwa przed opodatkowanie wzrasta o 5% to cena na stacji wzrasta o jakież 20%. Panstwo jest pazerne. A jest to pazerność klienteli politycznej aktualnie rządzących, a zwłaszcza tych tzw. języczków u wagi (=psl). Zamiast obłożyć wszystkich równo podatkiem, obkłada się podatkiem jedynie krowy do dojenia.
  Jeżeli panństwo nie inwestuje w alternatywne transport - kolej, żegluga śródlądowa - to: niestetyż, im bardziej wzrastają ceny poalwiwa inkl. obciążenia podatkowe, tym bardziej wzrastają ceny, zwłaszcza towarów szybko rotujących, co dla rządzących na dłuższą metę będzie nieprzyjemne. Tego p. kublik wydaje się nie pojmować, tego również nie pojmujesz ty!
  Państwo winno wyciągnąć wnioski ze starego kryzysu z 1973 roku! Wówczas to dramatyczny skok cen ropy spowodował dramatyczny rozwój nowych oszczędnych technologii.

  Morał z tej historii jest taki:
  a. należy intensywnie popierać transport publiczny
  b. należy po równo obłożyć wszystkich podatkami, również chłopów Chełmońskiego (może ci, co im robić się nie chce, wezmą się wreszcie do roboty!).
  c. należy obniżyć daniny z tytuły paliw
  d. należy oszczędzać na administracji, i to za wszelką cenę.
 • Gość: chyrzy ruj IP: *.one.com 31.03.11, 01:28
  sens zdzierac z chlopa ktory zarabia malo, sam koszt sciagniecia z chlopa przewyzsza to co sie sciagnie plus koszt kawy, herbaty dla urzednikow.
  Chociaz oczywiscie chlop powinnien tez placic a nie tak jak chce PO na ktora glosowales.
  Ale powtarzam glowny ciezar podatkowy powinni ponosic bogacze osoby fizyczne i korporacje, za komuny prywaciarz placil np. 70% a nawet w USA w czasie wojny podatki siegaly 90% ale dla bogaczy to i tak pestka.
  www.marketwatch.com/story/tax-the-super-rich-now-or-face-a-revolution-2011-03-29
 • 1410_tenrok 31.03.11, 12:03
  do tego durnym lewakiem i wyjazd do korei pn lub na cubę, gdzie młodzież w ramach miłości do komunizmu puszcza się za każdego dostępnego dolara lub euro!

  Nic nie pojąłeś, nic nie pojmujesz, nic nie będziesz pojmował!

  To obortni są bogaci, a lenie są biedni!
 • Gość: chyrzy ruj IP: *.154.118.135.static.quadranet.com 31.03.11, 12:47
  durnym jak ty.

  To ty nic nie rozumiesz - skoro bogacze "obrotnie" kradna to wiadome ze ludziom nie chce sie pracowac bo co za sens pracowac na bogacza skoro i tak zostana okradzeni.
  Zatem nie wyzywaj od leni bo tych "leni" sami bogacze wychowali swoim zlodziejstwem.

  Oczywiscie oprocz banksterow kryminalistow w tym twoich politykow z PO jest i masa ludzi ktorzy doszli do majatku praca, talentem, dziedziczeniem i tych sie nie czepiam niech im bedzie na zdrowie

 • Gość: pjaxz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.11, 10:17
  Opłata paliwowa i akcyza na litrze ON z roku 2010 na 2011 wzrosła o sześć groszy. Dalej się będziesz upierał, że to główna przyczyna podwyżki o 90 groszy i więcej na stacjach paliwowych?
 • 1410_tenrok 31.03.11, 12:04
  przestań bredzić. Czy ty rozumiesz słowo pisane?
  Wzrasta cena netto, to po wielokroć wzrasta cena brutto i to za sprawę wszelkich obłożeń podatkowych! to jest proste!
 • Gość: pjaxz IP: *.centertel.pl 31.03.11, 15:58
  Myślałem, że jesteś tylko niedoinformowany, ale jednak jesteś zakuty łeb, który idzie w zaparte. Klapki na oczach i będzie bronił swojego zdania do końca, choćby nie miało potwierdzenia w faktach. Z 6 groszy zrobiło się 90 wg twoich rozważań bo podatki hahahah
  Przestań dyskutować w temacie którym się nie ma pojęcia. Dość
 • 1410_tenrok 01.04.11, 23:10
  zacznij myśleć i policz od ceny netto przed opodatkowaniem, wówczas może pojmieszą tą zabawę, ty doinformowany! A nie truj o najnowsze korekcie narzutów!
 • Gość: quallalumpur IP: *.adsl.inetia.pl 30.03.11, 20:56
  inteligentny inaczej sie odezwał :D , a nie pomyślałeś że przez wysokie ceny tego paliwa się sprzedaje mniej? na początaku roku co było, Orlen dostał kopa w zadek bo jak ludzie zobaczyli 5 na początku ceny to nie zatankowali-> spadek sprzedaży aż o 10% był teraz sobie pomyśl o ile niższa bedzie sprzedaż za cały 1 kwartał i o ile spadną wpływy do budżetu z akcyzy, wiosna idzie można do pracy rowerkiem pojechać a już nawet teraz widać gołym okiem że korki jakieś mniejsze są w miastach :) na pochybel debilom rządowym nie tankuje drogiego , wole od ruska kupić wache :P
 • antybiurokrata 30.03.11, 21:48
  Ja o tym wiem. Ale Rostowski nie. W tym problem.

  DLATEGO: Jedynym zdrowym sposobem roziazania problemow byloby obnizenie wydatkow na biurokracje a nie podnoszenie podatkow.

  Podatki w funkcjonujacych ekonomiach sa obnizane w czasie kryzysu aby rzeczy podkrecic - a nie podnoszone.

  Z tego samego powodu - podniesienie stawek VATu obnizy wplywy do budzetu.
 • Gość: swoboda_t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 21:48
  To, że zużeycie paliwa spadnie to akurat dobrze. Mniej kasy oddamy Rosjanom i Arabom.
 • Gość: swoboda_t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 21:51
  A pan Kublik jak zwykle lobbbuje na rzecz sprzedawców aut. Niby co ma rząd robić, by zachęcać ludzi do zakupu ekonomicznych aut? Ceny paliw zachęcają najlepiej :D Pan Kublik po prostu lobbuje dotacji/ulg dla nowych samochodów, ot co. Tyle, że takie dotacje nie są w interesie państwa polskiego i podatników. Bardzo dobrze, że rząd nie poszedł w dopłaty przy złomowaniu i inne takie bzdury.
 • Gość: ehhhh IP: *.elk.mm.pl 30.03.11, 20:12
  "na Zachodzie politycy głowią się nad promocją aut, które zużywają mało paliwa"
  Kublik znów swoje, okazja sie trafiła :) powinno się zakazać użwyanych "złomów", i zmusic lud do kupowania nowych, bo w nówkach Kublik ma swój interes.
 • Gość: bart IP: *.ip.netia.com.pl 30.03.11, 20:17
  Najlepsze jest to , że ropa na rynkach była nawet droższa niż obecnie i wtedy cena przekraczała magiczne 4 zł. Później staniała 30 procent , ceny nie zmalały. Ciekaw jestem skąd się wzięła cena obecna ?
 • Gość: Autor IP: *.lan.mannet.pl 30.03.11, 20:41
  Prawdopodobnie wtedy ceny ropy były wyznaczone przez kontrakty terminowe na dużo niższe ceny niż na wolnym rynku. Teraz zapewne ceny kontraktów i na giełdzie sie mniej więcej wyrównały.
 • rraleighh 30.03.11, 23:39
  "Problem wysokich cen paliw powrócił dopiero w połowie 2008 r., gdy gospodarka USA zaczęła pogrążać się w kryzysie i ceny ropy ostro poszły w górę."

  Aaaaa! To nie jest prawda, chyba ze przez "ceny ropy" ma Pan na mysli cos innego, niz cena ropy na gieldzie. Rzut okiem na wykres

  www.wikinvest.com/futures/Brent_Crude_Oil_Futures/WikiChart
  upewni nas, ze w polowie 2008 roku cena ropy zaczela gwaltownie spadac z poziomu 140 dolarow do 40 dolarow w lutym 2009. W tym samym czasie dolar zaczal bardzo gwaltownie drozec wzgledem zlotowki. To nie wyjasnia zachowan ropy na rynku detalicznym, bo tam wchodza w gre techniczne szczegoly, takie jak natura kontraktow zawartych przez rafinerie z dostawcami i byc moze jakies inne rzeczy, ktorych nie jestem swiadom.
 • Gość: driwer IP: *.dynamic.caiway.nl 30.03.11, 20:19
  obnizka akcyzy to kreci polska gospodarke a jak rzad nic nie bedzie robol to ekonomia tez bedzie kulala to logiczne
 • Gość: 7 IP: *.aster.pl 30.03.11, 20:34
  Oczywiście Libia leży w pobliżu Morza Północnego. I to pewnie wielbłądami Kaddafiego transportowana jest do Europy. Pasza dla wielbłądów zdrożała, Kaddafi strzelił focha a wielbłądy od zapachu ropy dostają sraczki i trzeba więcej pampersów kupować. Dlatego wacha na stacji niedługo będzie po 8 zł.
 • cillian1 30.03.11, 20:41
  Uśmiałem się, dziennikaż <---- celowe

  promocja aut mniej palących - ale oni promują swoje auta (własnej krajowej produkcji). Dziennikaż <---- celowe
  mówi, kupujcie droższe auta, a akcyzą się nie przejmujcie.

  ROTFL
  --
  Może jest wyjście, zamiast dyskutować z Rosjanami i pisiakami. Zrobić na koszt Polaków ankietę wśród wszystkich pilotów:
  "Znając warunki i stan lotniska jakie miał polski Tu-154, podjąłbyś się lądowania?"
 • Gość: na-plus IP: *.netfala.pl 30.03.11, 20:41
  na-plus.blogspot.com/2011/03/co-dalej-z-libia-co-dalej-z-ropa.html
 • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 20:41
  Za trucie środowiska.
 • cillian1 30.03.11, 20:49
  mam lepszy pomysł, opodatkować ludzi za pierdzenie, auta nie zdrożeją, a doop się nie sprzedaje - no, zależy co kto lubi :)
  --
  Może jest wyjście, zamiast dyskutować z Rosjanami i pisiakami. Zrobić na koszt Polaków ankietę wśród wszystkich pilotów:
  "Znając warunki i stan lotniska jakie miał polski Tu-154, podjąłbyś się lądowania?"
 • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 21:10
  Głupiś.
  Firmy motoryzacyjne nie ponoszą żadnych kosztów kryzysu. Są oczkiem w głowie rządzących. W kraju takim jak Polska gdzie nie kupuje się aut nowych a tym bardziej produkcji krajowej przywalenie podatkiem w producentów samochodów jest idealnym sposobem na podratowanie budżetu.
  P. Kublik znany jurgieltnik firm motoryzacyjnych usiłuje odwrócić uwagę, od głównego winowajcy problemu - przemysłu motoryzacyjnego, który nie robi praktycznie nic aby auta paliły mniej poza fałszowaniem wyników testów spalania.
 • cillian1 30.03.11, 21:25
  w kryzysie to aut się nie kupuje - a sprzedaż spadała. A że bronią, bo mają czego. Gdyby Polak więcej myślał niż biegał do kościoła/pałace (o politykach) żeby się pokazać, to może też byśmy mieli o co dbać :)
  Ale to inna bajka!

  Auta zawsze będą palić, czy mniej czy więcej jeden mało ważny szczegół! Najgorsze jest to, że z akcyzy płacisz na to wszystko, z czego nie korzystasz - na polityków utrzymanie! szkoda gadać zresztą!
  --
  Może jest wyjście, zamiast dyskutować z Rosjanami i pisiakami. Zrobić na koszt Polaków ankietę wśród wszystkich pilotów:
  "Znając warunki i stan lotniska jakie miał polski Tu-154, podjąłbyś się lądowania?"
 • Gość: ss85 IP: 212.178.243.* 30.03.11, 20:50
  Ale tu nie chodzi tylko o auta osobowe! Tu chodzi o koszty transportu W OGÓLE! TIRy i dostawczaki przecież nie jeżdżą na powietrze tylko zwykle na ropę. A czymś, do cholery, trzeba towary do sklepów dowieźć. Tak samo ludzie muszą czymś do roboty dojechać (tu piję do autobusów, busów itp.) A wysokie koszty transportu biją po kieszeni nie tylko przy dystrybutorze. Biją też przy kasie w sklepie i przy zakupie KAŻDEJ usługi!
  I te koszty Polaków bolą. Bo nawet jeśli ceny u nas są średnio o 10-20% niższe niż np. we Francji to zarobki są niższe o dobrze ponad 50% (tak optymistycznie i ostrożnie liczę)! I o ile Francuzi mogą wysokie ceny paliwa jeszcze przełknąć (choć pewnie też klną na czym ten świat stoi...), o tyle Polacy już niekoniecznie.
 • Gość: FUNIA IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.03.11, 20:59
  Dzis na stacji SHella w Kurowie pod Lublinie zaplacilam za litr 95 V-Power zaplacilam 5.62 PLN, nie mialam wyjscia, pusty bak. Czyste zlodziejstwo.
 • Gość: AdA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.11, 20:59
  www.biznespolska.pl/ludzie/index.php?personid=93615
  Ot, i cała dziennikarska wiarygodność imć Kublika.
 • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 21:13
  To są dwa różne indywidua o takim samym nazwisku.
  Jeden przewodzi przedstawicielstwu nieudolnej firmy motoryzacyjnej z Dolnej Europy, drugi zabawia się odwracaniem uwagi od przewin przemysłu motoryzacyjnego.
 • Gość: miś IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.03.11, 22:00
  po tym durnym łbie! Gdyby to sie działo za Pis-u to by sie zesrał w krytyce, jak to jest drogo i rząd nic nie robi a tak liże dupę popaprańcom i z dziennikarza przerodził się w funkcjonariusza partyjnego.
 • sselrats 30.03.11, 23:14
  w pelni kwalifikuje sie na oblozenie akcyza, czyli podatkiem od luksusu.
 • 1410_tenrok 30.03.11, 23:42
  aby dziesiątki kilometrów dojeżdżać do pracy.

  Towarem luksusowym to są mózgi urzędników i niektórych żurnalistów, i to te winne być obłożone akcyzą!
 • sselrats 31.03.11, 01:03
  2. Czy probowali wynegocjowac wyzsza pensje w zwiazku z ich niezbywalna wartoscia dla firmy i dlugim dystansem dojazdu?
  3. Czy probowali uzywac komunikacji publicznej?
  4. Czy probowali dojezdzac z innymi pracownikami i dzielic koszt paliwa?
 • 1410_tenrok 31.03.11, 12:07
  ale może najpier sprawdzić sytuację, a dopiero później będziesz się wymądrzał!

  PS.
  PLK aktualnie skasowały w woj. Katowickim (sląsk to wiecej niż same jakies Katowice) 60 połączeń z istniejących 120. Jak myślisz, o ile wzrośnie spożycie paliw w tym wojewódzwie?
 • Gość: gugcia0 IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.11, 23:47
  pobierac od lipca oplaty za przejazd zwykla Zakopianka i droga zwykla (jednopasmowa przez wsie,chyba 15 fotoradarow) na Olkusz,na razie od ciezarowych i busow ale mysli!!!!!o pobieraniu tych oplat takze od aut osobowych.Myslalem,ze źle slysze.Najpierw chcieli oplat na autostradach, a teraz chca na jednopasmowych przez wsie.Pewnie z biegiem upadku kasy panstwa,po zabraniu kasy z OFE,rezerwy demograficznej,po wejsciu oplat na autostradach,po wejsciu oplat na drogach typu Zakopianka i ta na Olkusz,przyjdzie pora na zwykle ulice w miescie i drogi we wsiach,do pola.Potem myto na mostach i za wjazd do miasta,potem podatek na rower i konia,potem na wrotki i deskorolki.Ciekawe co jeszcze rzad musi zrobic w tym kraju aby ludzie przestali na niego glosowac.U nas ludzie w niedziele wyborcza po zatankowaniu paliwa nawet po 10 zl za litr pojada z rodzinka glosowac na obecny rzad.Ciekawa forma zmian mozgowych u tak duzej populacji-temat do badan naukowych na Nobla.
 • Gość: tomek_82 IP: *.adsl.inetia.pl 30.03.11, 23:41
  Jak myślicie, czy jak się uspokoi sytuacja w Libii, to benzyna spadnie powiedzmy do 4,50-4,60? Jeszcze w styczniu była po 5 zł, potem gwałtownie spadła w lutym do 4,60, żeby urosnąć dziś do 5,10. Jestem ciekaw czy będą chcieli utrzymać to 5 zł nawet kosztem spadku sprzedaży i w ciągu roku dojść do 6 zł, czy nie dadzą rady. Ja zużywam miesięcznie jakieś 80 litrów, więc dla mnie złotówka na litrze to jeszcze nie jest jakaś tragedia. Ale współczuje jak ktoś dużo jeździ...
 • Gość: tad-tad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 23:55
  SLD musiał dorównać w głupocie PISow, skoro tamten mały człowieczek postanowił się błażnić w spożywczaku, to SLD zatankował , Jednak Napieralski ,jest inteligentniejszy od kaczora, i wysłał tego Kubusia o małym rozumku,Do wyborów bedziemy mieli z takimi pokazami wciąż .Ani jednym ani drugim, nie starcza mądrości i przyzwoitości ,by stać się poważną partią. Wolą robić jaja.
 • Gość: seboc IP: *.play-internet.pl 31.03.11, 06:31
  Niedługo wszystko oddam na podatki
  i jeszcze będzie mało, sku...synom.

  Ten kraj tonie, nasza waluta coraz mniej warta, coraz mniej warta nasza praca i nasze produkty.
  Rząd pie..., że słabsza waluta jest dla gospodarki pozytywna - nie ma większej bzdury, bo te sku...ele krajowe zobowiązania spłacają coraz większym udziałem naszej pracy.

  Ceny cukru czy mąki to TYLKO I WYŁĄCZNIE rezultat dania dupy w negocjacjach z US. Dziady nie mają czasu bronić pozycji naszego kraju, podpisują wszystkie porozumienia, zarówno ze Wschodem jak i Zachodem, pogrążając nasz kraj coraz głębiej.

  S.
 • Gość: Ja IP: 195.137.208.* 31.03.11, 08:07
  Boję się o Ciebie żebyś się nie załamał. Głowa do góry człowieku. Zauważ że są kraje w których dzienny limit na przeżycie to około 1 dolara
 • Gość: JurandZeSpychaczem IP: 193.0.242.* 31.03.11, 09:03
  Ja wierzę. Jakby obniżyć akcyzę o 1 zł, to cena na stacjach spadnie o 30 gr.
  Wystarczy popatrzeć na wahania USD/PLN kontra ceny benzyny. Dolar w górę - ceny w górę.
  Dolar w dół.  (Tak, po dolarze w dół jest koniec wywodu).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.