Dodaj do ulubionych

Zadbaj o kapitał początkowy i podwyższ sobie em...

IP: 212.244.185.* 07.04.11, 11:42
to jest chyba jakaś kpina... teraz wypełniać tyle druków...? zlikwidować to badziewie ZUS.
Edytor zaawansowany
  • inkwizytorstarszy 08.04.11, 01:44
    Gość portalu: wintertale napisał(a):

> to jest chyba jakaś kpina... teraz wypełniać tyle druków...? zlikwidować to bad
    > ziewie ZUS.
    ???
    Re: O,właśnie mamy przykład jednego z 4,5 mln. tych co nie złożyli do ZUS wymaganych dokumentów. Ciekawe, że wszyscy którzy pracowali przed 1999r i MUSZĄ je złożyć dobrze o tym wiedzą. Dlatego przewiduję że z tych kilku milionów leni i mądrali, co najmniej połowa gdy przejdzie na emeryturę, dostanie szoku na widok tych groszy które dostaną!
    Nie wystarczy im nawet na czynsz, a żywić się będą w opiece społecznej, o ile jej nie zlikwidują.
    Wyobrażam sobie ten wrzask kilku milionów kretynów, gdy zostaną nędzarzami na własne życzenie...
  • Gość: twoja_stara IP: *.nyc.res.rr.com 08.04.11, 06:21
    inkwizytorstarszy napisał:

> Gość portalu: wintertale napisał(a):
    >
    A ty pewnie myślisz, że dostaniesz emeryturę ? Nie dostaniesz. Entropia całego tego systemu jest nieunikniona. Już się rozpoczęła i nic tego nie zatrzyma.
    ===
    (2 Ks. Królewska 4:3, Biblia Tysiąclecia)
    (5) Wówczas jednemu przy ścinaniu pnia siekiera wpadła do wody i on zawołał: Ach, panie! - i to jeszcze pożyczona.
  • Gość: dcf IP: 15.04.11, 20:06
    A czego Wy się spodziewaliście?
    Że ZUS zapewni Wam godną przyszłość?
  • Gość: Szwejk IP: *.net2u.pl 15.04.11, 22:34
    Jak ja żadnego pisma od tych mundurowych popaprańców nie odbieram. To mam iść do WKU dobrowolnie, jak ten baran?
  • Gość: Krzysztof IP: *.unknown.vectranet.pl 16.04.11, 09:40
    A co to jest entropia systemu? Chciałeś byc tak mądry jak nasi dziennikarze i tez Ci sie niew udało.
  • Gość: spidersb IP: 150.254.104.* 16.04.11, 10:22
    Ucza tego na fizyce lub chemii - entropia - nieuporządkowanie. W tym przypadku zastosowanie tego wyrazu ma sens.

Nadal nie widze przyczyn dla ktorych np moje "nietykalne" pieniadze ktore zgromadzilem na OFE maja isc na pokrycie emerytur starszych.

Ani po co wnioski, co robili w ZUS. Nie rozumiecie? NIC! Brali buchte kasy i nic nie robili. Kto sie na to godzi to osioł.
  • Gość: Janek IP: *.aster.pl 16.04.11, 10:54
    Szkoda się rozpisywać, do emerytur wielu nie dotrwa, a ci którzy dotrwaja otrzymają około 25% średniej krajowej, i to przy założeniu ze zapaść demograficzna nie będzie katastrofalna
  • Gość: poznaniak IP: *.adsl.inetia.pl 15.04.11, 17:59
    ZUS trzy razy cofał mi dokumenty! Dlaczego to ja mam płacic za burdel w ZuSie? W którym oddziale pracujesz, urzędasie?
  • mara571 15.04.11, 18:23
    dlaczego "ZUS trzy razy cofał mi dokumenty! ".

• Gość: r_xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 18:22
    Zacznij idioto od tego, że nie było obowiązku przechowywania i archiwizowania dokumentów - nie przez tyle lat.
    Większość znanych mi osób, które nie zakończyły jeszcze spraw związanych z kapitałem początkowym wciąż szuka. grzebie, prosi.
    Tych ludzi okradziono w majestacie prawa. Niekiedy ze znacznej części faktycznych składek.
  • Gość: mo-mo IP: 173.233.207.* 15.04.11, 22:29
    "Zacznij idioto od tego, że NIE było obowiązku przechowywania i archiwizowania dokumentów - nie przez tyle lat. Większość znanych mi osób, które nie zakończyły jeszcze spraw związanych z kapitałem początkowym wciąż szuka. grzebie, prosi. Tych ludzi okradziono w majestacie prawa. Niekiedy ze znacznej części faktycznych składek."

Dokladnie tak! Po raz kolejny, panstwo okazalo sie pospolitym zlodziejem!!
  • Gość: Krzysztof IP: *.unknown.vectranet.pl 16.04.11, 09:45
    Obowiązku nie było, ale kapitał początkowy był liczony dokładnie tak samo jak stara emerytura i wymagane były (i są) dokładnie te same dokumenty).
    Ja zbierałem wszystkie świadectwa pracy od początku. Zbierałem papiery na kapitał początkowy w 2001 roku, problemów nie miałem zadnych. Jedynym problemem były dokumenty z firmy prywatnej w której pracowałem po 2000 roku.
  • Gość: emeryt IP: 80.48.4.* 16.04.11, 10:08
    Gość portalu: r_xxx napisał(a):
    > Zacznij idioto od tego, że nie było obowiązku przechowywania i archiwizo
    > wania dokumentów - nie przez tyle lat.

Kto jest idiotą wobec faktu?
    - Rozporządzenie Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki z dnia 25 lipca 1984 r. w sprawie zasad klasyfikowania dokumentacji oraz zasad i trybu przekazywania materiałow archiwalnych do archiwów państwowych (Dz. U. Nr 41, poz.216)
    Par. 7.2 - "Brakowanie dokumentacji niearchiwalnej polega na ocenie jej przydatności dla celów praktycznych, wydzieleniu dokumentacji nieprzydatnej i przekazaniu jej na makulaturę."
    Załącznik nr 2 poz. 334 część 9 tabeli: - "Podlegają brakowaniu po sprawdzeniu stanu zachowania akt osobowwych."
    Co to znaczy?
    Musi być protokół zniszczenia dokumentacji płacowej w postaci kart płacowych i list płac.
    Wynagrodzenie ze zniszczonej dokumentaci musi być zachowane w dokumentacji osobowej.
    "Praktyczne wykorzystanie" - w każdej chwili pracownik mógł pójść na rentę.
    "Nie ma byłej firmy". - Nieprawda. Jest Skarb Państwa, który był właścicielem tzw. przedsiębiorstw gospodarki uspołecznionej. Jest tzw. następcą prawnym.
    I z powyższym prosze iść do dobrego prawnika, który wie jak mozna wykorzystać art. 415 kc. lub 471 kc.

Pozdrawiam tylko myślących...

• myslacyszaryczlowiek1 15.04.11, 18:40
    Re: O,właśnie mamy przykład jednego z 4,5 mln. tych co nie złożyli do ZUS wymag
    > anych dokumentów. Ciekawe, że wszyscy którzy pracowali przed 1999r i MUSZĄ je z
    > łożyć dobrze o tym wiedzą. Dlatego przewiduję że z tych kilku milionów leni i
    > mądrali, co najmniej połowa gdy przejdzie na emeryturę, dostanie szoku na wido
    > k tych groszy które dostaną!

Szok to przeżyją ci co ustalili takie prawa. Ja nie zamierzam głodować. Jak mam zdechnąć gdzieś pod płotem to załatwię jakiegoś polityka, lub jego dziecko jak nie będzie żył( będę jak Stalin co się mścił na rodzinie) i będę żył na koszt podatnika w więzieniu do końca swojego życia. Przykład jeden już był
  • Gość: p IP: *.ajc.com.pl 15.04.11, 18:42
    Tu będzie wojna domowa i to krwawa. Tak się skończy kapitalizm Balcerowicza i przekrętasów.
  • Gość: xyz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.11, 19:44
    się skończy źle, gdy dojdzie do tego, ze kilka milionów ludzi nie będzie miało na chleb na starość. Niech lepiej już teraz Balcerowiczi Wyborcza zabiegają o obywatelstwo Izraela.
  • Gość: moe IP: 82.139.156.* 15.04.11, 20:45
    Ludzie skaczący z okien ,dobijani kulasami przez dziadków i babć obecnie młodych i prężnych wyborców PO.
  • czarno_to_widze 15.04.11, 21:22
    i składający daniny pod tysiącami pomników bliźniaka
  • Gość: emeryt subito IP: *.ip.netia.com.pl 15.04.11, 19:11
    Ja właśnie jestem takim leniem i mądralą, jednym z tych kilku milionów kretynów.
    Pracowałem w państwowym, a jakże, zakładzie, który istnieje nadal i nadal jest państwowy. Tyle, że nie mogą mi wydadać zaświadczenia o wysokości zarobków, bo zgodnie z prawem, dokumentów z tym związanych nie musieli przechowywać. Tak więc państwo żąda ode mnie dokumentów, które to dokumenty powinno mi wydać państwo właśnie, a których to dokumentów państwo wydać nie może bo ich już nie ma.
    I nie wiem co zrobić, żeby tym kretynem nie być.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 22:24
    Brawo Ty nie masz co zlożyć w majestacie prawa a ja zlożylem "7" lat temu a żona "8" i też jesteśmy jednymi z 4,5mln "leni". Sk......o w majestacie prawa.
  • Gość: szczypiórek IP: 178.73.49.* 16.04.11, 09:19
    1. Jak złożyłeś to wkrótce przyjdzie. Moje wyliczenie przyszło w tym roku, też po tych 7 czy 8 latach. Ciekawe, że jak składałem to był koniec ustawowego terminu. Ale widać dalej można skoro tyle ludzi nie złożyło.
    2. Podejrzewam, że wśród tych 4,5 mln są tacy którzy: pracowali b. krótko (choćby kobiety) i pewnie nie wiedzą, że mogą składać dokumenty, wyjechali za granicę i zapomnieli o istnieniu ZUS, jak zwykle część już nie żyje. I to może być łącznie spora liczba.
  • Gość: Hejmdal IP: *.zax.pl 16.04.11, 09:18
    wydaje mi się, że to nie jest legalne... skończy się pozwami państwa w Strasburgu...
  • Gość: waldek wadas IP: *.szczecin.mm.pl 15.04.11, 19:34
    pewnbie ciulu jestes mlody i masz w du... kapital poczatkowy, ja zapierd... cale zycie i teraz dowiaduje sie, ze z tego mojego zapier...... nic nie mam , sa na szczescie pozwy zbiorowe i uwierz mi panstwo polskjie, ktore tak wspiearalem przez te lata swoimi skladkami do zus zaplaci mi z nawiazka,
    zastanow sie troche pszac takie brednie,
  • Gość: Edek IP: *.play-internet.pl 16.04.11, 07:26
    Lepiej już składaj ten pozew, bo nim przejdzie wszystkie instancje by wyjść z Polski możesz nie doczekać (nie chodzi o to że Cię sprzątną :) tylko naturalny cykl człowieka zadziała).
  • czarno_to_widze 15.04.11, 21:20
    a teraz żąda aby podatnik odnalazł dokumenty z firm które ta władza doprowadziła do upadku i spływa mi że to było za komuny, następcy są odpowiedzialni za poprzednią władzę
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 22:08
    Przepraszam chyba troszkę sie mylisz. W 2003 dokumenty zlożyla moja malżomka ja w 2004 i obydwoje do dzisiaj nie mamy naliczonego kapitalu. Żona dostala już /2009/ dokumenty z info że kapital wyliczą pużniej. Ja po wycalowaniu iluś klamek w Zus wiem że moje papiery są w Bielsku Bialej/mieszkamy w Rzeszowie. Czy też zaliczamy się do 4,5 mln nędzaży ale chyba nie na wlasną prośbę.
  • Gość: samozatrudniony IP: *.play-internet.pl 16.04.11, 07:03
    Ja złożyłem i co z tego ?
    Pracę zawodową zacząłem 1990 roku. Mam kilka lat stażu na dole kopalni, oraz z pół roku byłem bezrobotnym. Od 2002 roku pracuję na własny rachunek.
    ZUS w zeszłym roku przysłał mi, że jak tak dalej będę płacił, do wieku 65 lat ( teraz prawie 900 co miesiąc ), to ( bez II filara ) dostanę 1050 zł emerytury brutto.
    Czyli podsumowując:
    Nie wystarczy mi na czynsz i będę klientem opieki społecznej.
    Na III filar, niestety mnie nie stać. Po opłaceniu haraczu ZUS-u i oddaniu kochanemu państwu vatu od paliwa ( mój główny koszt ) nie zostaje tyle by opłacać jeszcze dodatkowe ubezpieczenie.
    Oczywiście ci, którzy wcześniej mieli lata dobrych zarobków mogą przespać sprawę.
    Pozdrawiam przyszłych emerytów.
    Spotkamy się na śmietnikach.
  • Gość: NeonZamachowiec IP: *.ntlworld.ie 16.04.11, 14:59
    Ja pracowalem w latach 1993-99 i NIGDY nie dowiedzialem sie od wlasciwego organu, ze jakis kapital poczatkowy mam zbierac. NIGDY ZUS nie poinformowal mnie, ze musze cos takiego zrobic. Dowiedzialem sie kiedys od kolezanki z pracy, ktora byla w wieku przedemerytalnym i miala manie na punkcie ubezpieczen i emerytur. To ona poinformowala nas wszystkich w firmie.
    ZUS nigdy mnie nie poinformowal ze mam cos zbierac, dostarczac. Dla odmiany OFE informowalo za kazdym razem gdy cos zmienialo. A skoro ZUS pobiera MOJE pieniadze, to powinien mnie informowac ze cos jest nie tak, ze cos jest do zrobienia. Z drugiej strony ten system jest naprawde przestarzaly i nienormalny. Skoro bowiem instytucja operujaca moimi pieniedzmi, nie potrafi wyliczyc ile tych pieniedzy ode mnie pobrala w danym okresie, i potrzebuje abym jej dostarczyl dokumenty swiadczace o tym, i to pod grozba utraty tych pieniedzy (ilu, skoro instytucja nie wie? ) to, ja jako konsument powinienem miec prawo przeniesienia moich pieniedzy do innej instytucji.
    To ze taki system swiadczen socjalnych, jest przestarzaly mozna wyczytac w wielu artykulach. System ten byl dobry do warunkow z przed 80 lat, ale nie dzis.
    Nie ludz sie zatem, ze otrzymasz jakiekolwiek pieniadze. Moze ewentualnie ochlap rzucony jak psu na podloge. Ani ZUS, ani OFE nie zapewniom Polakom przyszlosci. I rzad robi idiotyzm, ze wyprzedaje skarb panstwa po to tylko, aby zalatac dziure w swiadczeniach socjalnych. Za chwile nie bedzie czego sprzedawac ( hehehe.... jak ktos ma glowe na karku, to wlasciwie skojarzy sobie dzisiejszy artykul, o Poczcie Polskiej...zaklad ze pojdzie do prywatyzacji? No zaklad?!). Gdy zabraknie juz mozliwosci prywatyzacji, system swiadczen emerytalno-zdrowotnych padnie na ryj -bo musi. I wtedy panstwo bedzie i tak musialo zaplacic swiadczenia socjalne w ramach pomocy spolecznej. Inaczej ludzie beda na ulicach z glodu umierali. Wiec tak czy owak: panstwo musi doplacic. Tylko czemu wciaz uwaza sie , ze da rade zrobic o z prywatyzacji ? Powinno sie jak najszybciej wprowadzic zasade, ze osoby do 40 roku zycia maja CALKOWITA DOWOLNOSC w wyborze instytucji w ktorej beda skladaly CALOSC swojej skladki. Nie prywatyzowac MAJATKU SKARBU PANSTWA, a sprywatyzowac SEKTOR UBEZPIECZEN SPOLECZNYCH. Zrobic nadzor ze strony panstwa (wiekszy niz nad OFE, bo OFE to skok na kase), ktory bedzie wyznaczal jakimi wielkosciami takie instytucje moga operowac na gieldzie, jakimi na obligacjach itd. itd.
    I kazda osoba do 40 roku zycia powinna przeniesc swoje skladki do PRYWATNYCH instytucji. Zas Ci powyzej 40 roku zycia niech dalej placa ZUS i OFE. Panstwo bedzie musialo do nich dolozyc (czy tak, czy tak), i to jest nieuniknione. Jednak z powodu zmniejszonej liczby klientow, zmniejsza sie tez same koszty operacyjne ZUSu. Ilez to dziesiatkow milionow pozeraja piekne ZUSowskie budynki i ich utrzymanie, ilez to pozeraja "biurwy" ktore laza od pokoju do pokoju i spedzaja 8 godzin na ploteczkach? Ilez to pozeraja prezesi i ich swita? Zmniejszenie klientow, to zmniejszenie kosztow tej hydry rozdetej. Wtedy wiecej kasy mozna przeznaczyc na wlasciwe swiadczenia.
    Jesli tak nie zrobia, to moj drogi przedmowca - tynk ze scian bedziesz wcinal, bo na ZUS nie licz. A jesli masz glowe na karku, to lokuj jak najwiecej pieniedzy na wlasna reke. W instrumenty inwestycyjne, czy nawet na konto bankowe. Wiecej zyskasz niz na ZUSie.
  • Gość: krzysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 17:55
    moim zdaniem to jakas pomylka zeby samemu gromadzic te dokumenty! przeciez przez x lat czlowiek odkladal tym zlodziejom a teraz jeszcze musi sie prosic SWOICH pieniedzy!
  • Gość: miod IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.11, 18:09
    wystarczylo zfalszowac dokumenty - dalo sie kopertke dla wlascicieli likwidowanych firm i juz sie mialo 10 lat stazu pracy wiecej...a teraz nie mozna znalezc poswiadczenia, ze sie tam pracowalo...bu ha ha...dobrze tak cwaniakom !!! nie moga znalezc dokumentow...rozumiem, ze czesc zakladow nie przelewala i nie zaswiadczala wszystkiego jak trzeba - to ganie...
  • szerszen0 15.04.11, 21:05
    za przeproszeniem piszesz bzdury .Pewnie były i "cwaniaki", ale pracowałam dawno temu w małej firmie <20 osób w księgowości i pamiętam, że musiałam zdobywać podpisy osób pod zbiorówką do Zus (co było dość trudne, bo jednocześnie pracownicy nie mogli zobaczyć nie swoichwynagrodzeń ) a potem tę zbiorówkę zanosić do ZUS. A teraz ZUS każe dostarczać dokumenty, które już dostał.
    Informacji o zarobkach z dużych firm ZUS nie ma, bo dostawał tylko kwotę zbiorczą , ale z małych firm i firemek powinien mieć w archiwum!
    --
    -----------------------------------------------------
    wszystko jest trudne zanim stanie się proste (Fuller)
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 22:33
    Sory ale chyba nie dorosleś do tematu. Przenieś się na "Bolka i Lolka" Tyle ogarniesz
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 22:27
    To wlaśnie jest POLSKA
  • Gość: Edek IP: *.play-internet.pl 16.04.11, 07:31
    To jest Polska którą stworzyli sobie Polacy. Sami na własne życzenie.
  • Gość: nie wiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 17:59
    "znikł," czy "zniknął" ?
  • prawdziwy-moher 15.04.11, 18:00
    robili.Zarznac starych.
  • Gość: Anatol IP: *.uvt.nl 15.04.11, 18:14
  • Gość: szpion IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 18:20
    no halo biora kase to niech pisza za co i od kogo, co to jest haracz, potem sznurek i idz sie wybujac ...
  • Gość: mcozio IP: *.limes.com.pl 15.04.11, 18:21
    czas ich zlikwidoac, bo za taki balagan to ja nie chce im placic ani pln
  • Gość: 1 IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.11, 18:35
    To wszystko wina tych pajaców z AWS/UW co wprowadzili chorą reformę emerytalną z roku 1999, która nie dość że kosztowała budżet do dzisiaj 230 mld zł, to jeszcze w różny sposób okrada ludzi z godziwych świadczeń na emeryturze pod hasłem tzw. zdefiniowanej składki.

Ale Polacy mają to na co zasługują, skoro niejaki Buzek został wybrany do europarlamentu za tamte "zasługi" , to naprawdę jesteśmy głupim narodem.
  • maoo 15.04.11, 18:41
    To jest burdel a nie zus,paranoja i kpina.:(
  • Gość: X IP: *.home.aster.pl 15.04.11, 18:49
    Czyli rozumiem, że jeśli firma splajtowała a ktoś podrobi sobie zaświadczenie i napisze w nim, że zarabiał kilka tysięcy to ZUS mu wypłaci od tego emeryturę? No bo skoro ZUS nie ma dokumentów to nie będzie miał tego jak zweryfikować? To po jaką cholerę się wtedy składało dokumenty? I jaka jest pewność, że za 20 lat nasze dane dalej będą w ZUS? Może znowu trzeba będzie udowadniać, że się nie jest jeleniem?
  • Gość: emeryt subito IP: *.ip.netia.com.pl 15.04.11, 19:00
    A ja pracowałem w państwowym, a jakże, zakładzie, który istnieje nadal. Tyle, że nie mogą mi wydadać zaświadczenia o wysokości zarobków, bo zgodnie z prawem, dokumentów z tym związanych nie musieli przechowywać. Tak więc państwo żąda ode mnie dokumentów, które to dokumenty powinno mi wydać państwo właśnie, a których to dokumentów państwo wydać nie może bo ich już nie ma.
    Pieniądze na strzelbę jeszcze mam.
  • Gość: z IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 15.04.11, 20:10
    a ja pracowałem w państwowym który nie istnieje,ale papiery są,więc coś zmyślasz,albo dałeś się spławić jak palant.a od czego sąd pracy.
  • Gość: Gość IP: *.home.aster.pl 15.04.11, 21:54
    > a ja pracowałem w państwowym który nie istnieje,ale papiery są,więc coś zmyślas

A co ty jakaś wyrocznia jesteś czy co?
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 22:48
    sory ale to że nie bylo obowiązku nie znaczy że niektóre firmy nie trzymaly papierów dlużej. A mi np w starej firmie rp tworzyli ze starej legitymacji zus gdzie byly wpisywane zarobki a i tak po ośmiu latach od zlożenia dokumentów jestem "leniem"
  • Gość: szal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 18:57
    WLASNIE DLATEGO BALCEROWICZ W TAKIM DRASTYCZNYM TEMPIE LIKWIDOWAL PRZEDSIEBIORSTWA.

TATUS WSZELKIEGO KOSZMARU GOSPODARCZEGO SZALEJE.
  • Gość: max IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.11, 19:03
    Żaden etatowy komuch, esbek, ubek nie ma kłopotu z zaświadczeniami o wysokości zarobków.
    OBOWIĄZKIEM państwa III RP było wydać dokument prawny zobowiązujący upadające zakłady pracy do archiwizowania dokumentów płacowych i przekazania do ZUS. Z premedytacją tego nie zrobiono. Nieprawdaż tow. Balcerowicz, Mazowiecki? Dzisiaj świadek w sądzie może potwierdzić tylko, że dana osoba pracowała ale nigdy nie udowodni przed sądem wysokości swych płac w danym zakładzie pracy. Czy nie można z pozwem zbiorowym zaskarżyć państwo przed Trybunałem w Strasburgu? Czy nie można różowo-czerwonych aparatczyków postawić przed Trybunałem? Można jedno. Miliony pokrzywdzonych przez "salon III RP" powinni w nadchodzących wyborach pokazać "gest Kozakiewicza" i odrzucić
    w wyborach ich rudych następców.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 22:53
    a kogo wybrać?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    na bez rybiu ani raka nie ma.
  • Gość: r0b0l IP: *.e-wro.net.pl 15.04.11, 19:15
    ani podatkow.
    Taka starość jak sie teraz ustawi i odloży oszczędności.
    Funduszom, Zusom i państwu bardzo dziękuję za pomoc, o swoje troszczę się sam
    .
    Zresztą ani zusu ani tego państwa za 12-15 lat już nie będzie
    A co będzie: musialbym Kononowicza zacytować
    ;))))
  • Gość: Ahk4iePaiv8u IP: *.133.195.58.krakowskiinternet.pl 15.04.11, 19:38
    Akurat kiedy brakuje kasy, zginęły informacje o emeryturach dla 4,5 mln ludzi.. dziwne..
    Ale ja płacić muszę, to pewne, tak? Znaczy, nie da się tak żebym nie płacił ZUSowi, ale
    to czy będzie emeryturka to tak, będzie, no chyba żeby nie to nie ?

Kpina w żywe oczy.
  • Gość: Ahk4iePaiv8u IP: *.133.195.58.krakowskiinternet.pl 15.04.11, 19:40
    Czas działa na niekorzyść? Bosszzz, co za świnie. Przecież sens oszczędzania jest taki, żeby oszczędności z czasem działały NA KORZYŚĆ oszczędzających!!!!!! Bezczelność.
  • prawdziwy-moher 15.04.11, 19:48
    Bo zyles z mleka twojej matki z PRl.
    Dzisiaj ja trzeba zabic, bo skonczylo sie mleko.
  • Gość: mk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.11, 19:49
    no właśnie, a nie zapłać składki - znajdą cię choćby pod ziemią, sk...rwiele.
  • Gość: ktostam IP: *.static.korbank.pl 16.04.11, 10:30
    Wiadomo o tym od ponad 10 lat. Przed 1999 firmy nie wysyłały do ZUS-u raportów imiennych, kasa szła zbiorczo do jednego wora. Większość inteligentnych ludzi już wtedy sobie wszystko pozałatwiała. Temat wraca raz w roku.
  • Gość: Ahk4iePaiv8u IP: *.133.195.58.krakowskiinternet.pl 15.04.11, 19:51
    Oczekuję że zostanę zwolniony z przymusu płacenia składek ZUS. Guzik mnie obchodzi co zus robi a czego nie robi z czyją emeryturą. Nie chcę płacić, ponieważ po prostu nie wierzę zusowi ani ofe. Chcę zatrzymać swoje pieniądze dla siebie, choćbym miał w wyniku własnej hipotetycznej głupoty wziąć i zdechnąć z głodu na starość.

Uważam że jestem bezczelnie oszukiwany i tyle. Wcale nie mam ochoty płacić za to, żeby ktoś wyjaśniał jakieś kapitały początkowe, końcowe, pośrednie, bądź jakiekolwiek inne. Chcę zatrzymać pieniądze.
  • Gość: z IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 15.04.11, 20:05
    tak jest jak się pracowało na czarno,w kraju i za granicą.a teraz rżną głupa że zbankrutował nie ma ma itd itp.a dobrze wam tak cwaniaki/buraki.chciwość zawsze się kiedyś zemści.
  • maoo 15.04.11, 20:14
    Buraki to zus i cała czeladka polityków którzy na tym zarabiają a nic nie dają w zamian.Nawet uczciwie pracując w Polsce nic z tego nie będziesz miał.Porównajcie system emerytalny chociażby z Kanady.
  • Gość: z IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 15.04.11, 20:48
    nie myl pojęć,świadectwa pracy i potwierdzenia wysokości osiąganego wynagrodzenia wystawia pracodawca.jak ktoś kombinował na czarno "bo się opłacało"to teraz niech nie jęczy że "nima".nie płacił składek a teraz łapeczka długa.kiedyś dzięki kombinatorstwu zarabiał więcej od tych co "grzecznie" płacili składki to uważa że mu się "słusznie" należy.to taki kraj, najwięcej ryja drą ci co najmniej zasługują na emeryturę.sam znam paru takich kombinatorów.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 23:03
    idż na Bolka i Lolka w sam raz bajka dla ciebie bo w ogóle bazy nie kumasz. Gdzie przed 1999 mialeś 4.5mln pracujących na czarno lub za granicą
  • krakoma 15.04.11, 20:05
    rzetelny artykul
  • andello 15.04.11, 20:06
    i zaświadczenia wypisać samemu, więc emerytura będzie nie taka zła, jak się dobre kwoty
    wpisze i stanowiska
    --
    Życie bez dragów, jest powolnym konaniem.
  • arkady.ronin 15.04.11, 20:07
    Gdyby ZUS chciał i miał pieniądze, to mógłby uczciwie podzielić ludziom ich pieniądze. Problem to nie brak świstków tylko brak pieniędzy, więc sprytny zabieg "niewiedzy" ZUS ma służyć oszczędnościom kosztem mniej skrupulatnych obywateli. Proponuję zwolnić całą budżetówkę, zamknąć instytucją publiczne i kazać ludziom się samodzielnie zorganizować. Mamy 21 wiek, internet, prywatne szkoły, prywatne uczelnie, prywatne ośrodki medyczne, prywatne armie i prywatnych ochroniarzy. Po co nam Państwo?
  • Gość: Ahk4iePaiv8u IP: *.133.195.58.krakowskiinternet.pl 15.04.11, 20:15
    Good point!
  • Gość: xx IP: *.home.aster.pl 15.04.11, 21:29
    Po co się głąbie wypowiadasz, jeśli nie masz pojęcia o całym mechanizmie? ZUS przed 1999 nie wiedział, kto był ubezpieczony (kto płacił składki). ZUS służył tylko do rozdzielania środków z budżetu emerytom.
    Żeby ZUS mógł przyznać komuś emeryturę - musi dostać potwierdzoną informację, że ktoś płacił składki. Trzeba o to zadbać, bo inaczej można mieć pretensje tylko do siebie.
    Ja złożyłem te dokumenty już dawno, mam wyliczony kapitał początkowy i jest to około 80 tysięcy PLN. Oczywiście nie wiadomo, czy ZUS w ogóle będzie istniał za dwadzieścia parę lat, ale wolę to mieć zrobione. A swoją drogą - odkładam swoje środki na emeryturę...
  • Gość: AS IP: *.home.aster.pl 15.04.11, 22:06
    > ZUS przed 1999 nie wiedział, kto był ubezpieczony (kto płacił składki). ZUS służył t
    > ylko do rozdzielania środków z budżetu emerytom.

Bzdura.

> Żeby ZUS mógł przyznać komuś emeryturę - musi dostać potwierdzoną informację, ż
    > e ktoś płacił składki.

I niby jak potwierdzi te informacje? Skoro ludzie maja dostarczać sami te informacje tzn, że oni ich nie mają więc nie ma jak tego zweryfikować.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 23:12
    czym się różni mafia od Państwa
    Mafia dba o swoich w brew prawu
    państwo okrada w majestacie prawa
    co wolisz?
  • Gość: Ano tak ano tak IP: *.ists.pl 16.04.11, 04:52
    Nie masz racji, gdy napisałeś, że "okrada w majestacie prawa".

To nieprawda. Chyba po prostu tak napisałeś z popędliwości.

Państwo ,okrada gdzie chce, kogo chce i kiedy chce, nie dbając o przepisy.

W sadzie zawsze przegrasz, bo tam też ONO decydują.

Po prostu nie ma siły na to złodziejstwo w sytuacji, gdy cały naród jest zepsuty do szpiku kości, przecież to tutaj jest największe na świecie przyzwolenie społeczne wobec zjawiska kradzieży.

Zdegenerowany naród złodziei wybiera do władzy spośród siebie złodziei, ci ustanawiają na wszystkich stanowiskach złodziei i jest to co mamy.

WYMIANA LUDZIE NIC NIE DA, BO NOWE TRAMWAJE MUSZĄ JECHAĆ PO TYCH SAMYCH TORACH, JASNE?

To jest dokładnie tak, jakbyś liczył na to, że bywalcy burdelu zmienią swoje nawyki i swoje obyczaje !

Nie zmienią !

Trzeba zupełnie zlikwidować ten system, ten ustrój, czyli ten burdel.

Zlikwidować ten burdel !

A zacząć należy od nauki moralności, od nauki dziesięciorga przykazań, których w tym kraju nikt nie umie.

Jak na przykład słucham czy czytam wypowiedzi dostojników wszelkiej maści, świeckich czy kościelnych, to w zestawieniu z dziesięciorgiem przykazań od razu widać że oni tych przykazań zupełnie nie znają ani nie stosują.

No to z czym do ludzi??
  • Gość: mrarm IP: *.dynamic.chello.pl 16.04.11, 14:51
    Co to, to nie. Żadnych przykazań od największych złodziei i manipulatorów w naszym kraju. Nie życzę sobie.
  • Gość: Ano tak ano tak IP: *.ists.pl 16.04.11, 04:40
    Dodałbym podatek pogłówny i niewielki podymny, oba celowe, tzn. tyle na głowę podatnika ile potrzeba na cele, ani centa więcej. A podatki tylko na wojsko, policję, utworzenie sądów /obecnie w ogóle nie ma sądów, są tylko przybudówki rządzącej mafii zwane "sądami powszechnymi i administracyjnymi" - mateczniki największych kanciarzy, bandytów i przestępców jakie nosi święta ziemia./.

Bardzo niewiele potrzeba na zarządzanie takim państwem minimum. prawdopodobnie 1000 urzędników z komputerami to o wiele za wiele. To zaś kosztuje ułamki groszy na głowę.

Na nic więcej podatków nie potrzeba oprócz najmniejszego możliwego VAT-u, którym można by finansować PRL-owskich emerytów

Razem podatki celowe pogłówne nie przekroczą 200 złotych na głowę podatnika, a prawdopodobnie będzie mniej.

Co zarobi ponadto, to jego i nikt nie ma prawa wiedzieć ile zarabia, czy pracuje, gdzie pracuje, jakie stanowisko, co robi, itd. To jest jego strefa prywatna.

Tak to powinno wyglądać.

Niestety żyjemy w ustroju niewolniczym, ze skarlałym narodem nauczonym żyć w komunie i faszystowskim ustroju, z narodem posiadającym złodziejskie nawyki, czego dowodem jest największe na świecie przyzwolenie społeczne wobec zjawiska kradzieży /do tej pory to państwo NIE MA ZAMIARU ZWRÓCIĆ UKRADZIONEGO PO ii WOJNIE LUDZIOM PRYWATNEGO MIENIA, NAWET GDY KRADNĄC ROBIŁO TO Z RAŻĄCYM NARUSZENIEM SWOICH WŁASNYCH ZŁODZIEJSKICH NIEKONSTYTUCYJNYCH DEKRETÓW./.

Oczywiście, że ukradli również emeryckie składki a zbudowane zakłady pracy kosztem obecnych emerytów zhandlowali nie dając emerytom z tego ani grosza, choć należało im się z tego 100 procent na fundusz emerytalny.

Dodam tak:

ŻADNE ODWOŁANIA DO ZUSU NIC NIE DADZĄ, CHYBA CHODZI ZŁODZIEJOM O WYKOŃCZENIE PSYCHICZNE EMERYTÓW, ABY SZYBCIEJ UMARLI.

Lepiej znaleźć sobie jakieś źródło dochodu i mieć w d***e to państwo złodziei.

A młodzi: jedyna rada, zaplanować ucieczkę z tego burdelu. Wyjechać, nie wracać nigdy, nie żałować. Żyć gdzieś jak człowiek a nie jak bydlę.

Trzeba się tylko dobrze przygotować, nauczyć ze 2 obcych języków i nie bać się ! Czasu też za wiele nie ma, bo mogą tu złodzieje urządzić ludziom obóz koncentracyjny z blokadą wyjazdu. Bo ktoś przecież musi zapłaci za długi narobione przez tych złodziei, którzy to od wielu lat kradną i udają władzę.

Także poważnie, nie na łapu capu, ale systematycznie i w miarę szybko przygotowywać się do ucieczki z tego burdelu. I wiać !

Powodzenia!
  • Gość: Edek IP: *.play-internet.pl 16.04.11, 07:45
    Post perełka!
    Oby niektórzy się nad nim zatrzymali i chwile pomyśleli.
    Pozdrowienia dla autora.
  • andello 15.04.11, 20:18
    wydrukuj sobie parę zaświadczeń, pieczątki się zamawia jakie chcesz i cool

--
    Życie bez dragów, jest powolnym konaniem.
  • Gość: wyborca IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.11, 20:46
    Przed laty czerwono-różowy szkodnik z IIIRP obrabował ojców i matki i teraz nadszedł ich
    rudy mutant i obrabował ich dzieciom kasę z OFE. Odrzućmy w wyborach "Nocną zmianę"
    bo nas wykończy. Pamiętaj, że PO to szkodliwy mutant PZPR-UW-KLD
  • Gość: mo-mo IP: 173.233.207.* 15.04.11, 22:37
    "Pamiętaj, że PO to szkodliwy mutant PZPR-UW-KLD"

A PiS(uar) to jeszcze bardziej szkodliwy mutant PZPR-PC-AWS !!!
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 23:19
    to na co glosować /co celowe bo nie ma na kogo/
  • Gość: pilar IP: *.icpnet.pl 15.04.11, 21:06
    już dawno nie czytałam artykułu, któryby udzielał wskazówek, załaączał informację jak napisać odwołanie - to jest bardzo dobra praca autora!
    natomiast wielkość naszych przyszłych emerytur wskazuje jednoznacznie, że będziemy krajem biedaków, więc wyjścia na ulice jak w Grecji to chyba coś co nas czeka. Co robi nasze państwo? Przerzuca cały trud na obywateli - nie może być na to zgody!
  • Gość: aurora IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 21:12
    jakie składki dostawał? Teraz wszystko z tylu lat ma ktoś zbierać, i to często papiery po dawno upadłych zakładach pracy.
  • Gość: z IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 15.04.11, 21:22
    ano nie wie,pracodawca odprowadzał składkę za ogół zatrudnionych,nie indywidualnie.pytanie czy odprowadzał.jak ktoś brał zasiłek [kuroniówkę] i zsuwał na czarno,a takich nie brakowało,i nadal się trafiają to do kogo żale.chytry dwa razy traci,tylko dowiaduje się o tym po czasie.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 23:28
    sory jesteś nie z tej bajki gdzie w latach 70-80 mialeś kuroniówki i pracę na czarno pewnie cię jeszcze tato w portkach nosil a ludzie teraz okradani już pracowali
  • Gość: z IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 16.04.11, 00:10
    spokojna twoja rozczochrana.do kapitału początkowego można podawać zatrudnienie wraz z zarobkami do 98r.chyba coś ci się porąbało z tymi latami.a jak myślisz, ci co za komuny wyjeżdżali do stanów i tak dalej albo u prywaciarza to co,mieli płacony zus.może Regan im zapłacił.podaj tylko w którym filmie to było.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 16.04.11, 00:30
    rozczochrana nie spokojna bo temat dotyczy ludzi urodzonych w 1949/i pużniej/ którzy w latach 70 mieli już dwadzieścia parę lat czyli w większości pracowali. a po paszport staleś w kolejce. a wiesz co to byla książeczka walutowa. Sory zapytaj mamy albo taty jak to bylo zanim coś napiszesz
  • Gość: z IP: *.19.165.3.osk.enformatic.pl 16.04.11, 09:51
    a co mają kolejki pod paszporty i książeczki walutowe do świadectw pracy.sam przyznałeś że zarobki można było wpisywać w książeczkę zdrowia.jak ktoś nie pilnował "papirków" to teraz ma kłopot.ale tacy właśnie jesteśmy. stare porzekadło przecież mówi"jeszcze tak nie było żeby jakoś nie było" i to jest to. a taty mamy nie muszę pytać,mam dobra pamięć.
  • Gość: `@ku'me'`nicz.n.y IP: *.dsl.bell.ca 15.04.11, 21:17
    Nie ma na swiecie wiekszej i bardziej szatanskiej nienawisci niz TALMUDYCZNA nienawisc
    wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9443354,Belgowie_chca_wstrzymac_pomoc_dla_Auschwitz__Chodzi.html
    Okradanie funduszy emerytalnych jest rowniez motywowane w znacznej czesci TALMUDYCZNA nienawiscia.
    Madoffowanie funduszy inwestycyjnych to czysta TALMUDYCZNA nienawisc.

Zydowska cenzura w gazecie to takze czysta TALMUDYCZNA nienawisc. Oni kasuja niewygodne FAKTY o swoich zlodziejach, ale trzymaja na forum taka zydowska nienawisc

CYTAT z forum gazety - policja monitorujaca internet tez jest kontrolowana przez zydow wiec cenzor nie poszedl do wiezienia

ojciecniebieski
    A ja zesralem sie na krucyfiks

atropos27
    w kosmos wyslac te cala czarna pojebana sekte
  • Gość: :))) IP: *.uznam.net.pl 16.04.11, 01:03
    "Nie ma na swiecie wiekszej i bardziej szatanskiej nienawisci niz TALMUDYCZNA nienawisc "

Co ty tam wiesz, zapomniałeś o BIBLIJNEJ nienawiści. W końcu przykład dał sam bóg katolików mordując wszystkich w potopie. Katolicy to wzięli sobie do serca i wymordowali wszystkie niekatolickie ludy Europy. Potem rzucili się do gardeł sobie nawzajem.
  • Gość: `@kum.'eni'cz.ny IP: *.dsl.bell.ca 16.04.11, 03:54
    he he he gdyby Katolicy rzeczywiscie wymordowali NIEkatolikow, ani jeden kraj nie bylby dzisiaj zalichwiony a w funduszach emerytalnych nie brakowaloby pieniedzy.
    NAWET HITLER NIE OKRADAL FUNDUSZY EMERYTALNYCH.

Bog istotnie karal o czym mowa jest w Starym Testamencie:
    1/ zboczencow seksualnych spalil zywcem
    2/ dewiantow, zlodziei i szatanistow zniszczyl potopem
    3/ lichwiarzy usilowal zagazowac

Tolerancja wobec czyniacych zlo, to ZBRODNIA i grzech.
  • Gość: asd IP: *.dynamic.chello.pl 16.04.11, 15:44

Akurat bezprzykładną i idiotyczną nienawiść widzę u Ciebie, polecam zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego.

Ładne masz zdanie o swoim Bogu, czy tam bozi, czy czymkolwiek na co zrzucasz odpowiedzialność za marność człowieka
  • Gość: Głupcio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 21:17
    Naiwni wyliczajacy kapitał początkowy myslą, że na starość będą żyć na wysokim poziomie. ZUS i tak kiwnie emerytów, bo nie będzie pieniędzy dla wszystkich. Ja sobie sam zadbam o odpowiednio wysoki poziom życia i przed emeryturą przeprowadzam sie na 20 pietro. Będę miał jeden z wyższych poziomów życia w Polsce ( na pewno wyższy od tych z 15 czy 10 pietra) i to niezależny od ZUS.
  • Gość: wacek64 IP: *.196.210.73.threembb.co.uk 15.04.11, 23:34
    gnij w polsce na 20
    ja tam wolę gdzie indziej na parterze z ogródkiem
    tu mnie nikt nie okrada i awaria windy nie grozi
  • pikkollo 15.04.11, 21:24
    pewnie specyfikacja systemu nie obejmowała tego problemu
  • Gość: epos IP: *.spray.net.pl 16.04.11, 10:49
    zainkasował setki baniek z naszych oszczędności, ucieszył się i poszedł dalej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka