Dodaj do ulubionych

Komisja Europejska wzywa kraje UE do reform

IP: 222.128.41.* 08.06.11, 08:17
Ciekawe... Ale Polska tak naprawde nie ma gdzie oszczedzac poza

-duzymi Rolnikami z KRUSU (bo mali to margines spoleczny i i tak nie maja z czego placic)
-mundurowymi. To skandal, ze niemiecki policjant zasuwa do 65 roku, a Polski 40....
-zlodziejami z kleru...ta banda pedofiilii dalej dostaje nieruchomosci za 1%

Moim zdaniem poza tym nie ma latwych oszczednosci. Dalsza prywatyzacja i upraszczanie prawa i bedzie ok.
Obserwuj wątek
  • Gość: maciacho Widzę że polscy politycy to krętacze i debile chyb IP: *.onninen.pl 08.06.11, 08:45
   bo jak nam mówią inni co powinniśmy zrobić a oni tego nie robią bo boją się wyborców to oznacza jedno! NIE DBAJĄ O POLSKĘ! WON Z KRAJU!
   jestem rolnikiem i pracownikiem dużej firmy i jestem za tymi wszystkimi reformami co EU wskazała. Kto się ze mną nie zgadza należy do ludzi tzw. Oszustów i złodzieji co im teraz dobrze ale za to Polacy cierpią. Ja nie cierpie i zapewniam Was że reformy są dobre i one skutkują tylko dobrem w przeciągu kilku lub kilkunastu lat.
  • asperamanka Polska nie ma gdzie oszczędzać" 08.06.11, 09:11
   "Ciekawe... Ale Polska tak naprawde nie ma gdzie oszczedzac poza

   -duzymi Rolnikami z KRUSU (bo mali to margines spoleczny i i tak nie maja z czego placic)
   -mundurowymi. To skandal, ze niemiecki policjant zasuwa do 65 roku, a Polski 40....
   -zlodziejami z kleru...ta banda pedofiilii dalej dostaje nieruchomosci za 1%

   Moim zdaniem poza tym nie ma latwych oszczednosci. Dalsza prywatyzacja i upraszczanie prawa i bedzie ok."


   Otóż Polska, jak każdy kraj na tym etapie rozwoju, ma ogromne możliwości oszczędzania, bo przez lata, wskutek dawania przez polityków elektoratowi kiełbasy wyborczej, narosły patologie kosztujące krocie. Tylko że to oszczędzanie zawsze będzie biło w czyjeś grupowe interesy, i dlattego politycy zawsze wolą chować głowę w piasek, póki wszystko tak nie pierdyknie, że już nie mają wyjścia. Kilka przykładów:

   1) Cały KRUS, i szerzej sektor rolny, to patologia. Należy wprowadzić w rolnictwie powszechny system emerytalny, podatku dochodowego, czy odprowadzania składek na zdrowie. Jeżeli kogoś nie stać na to płacić z jego dwóch hektarów, to zamiast utrzymywać fikcje trzymania "rolnika" w KRUS-ie, lepiej traktować go jak bezrobotnego, i płacić z tego tytułu. To, pominąwszy kwestię oszczędności uzyskanych z likwidacji KRUS-u jako instytucji, wymusiłoby z pożytkiem dla kraju zmianę struktury agrarnej na bardziej konkurencyjną; dziś mamy ninimalny odsetek gospodarstw towarowych które produkują na rynek, i masę ziemi de facto nie wykorzystanej rolniczo lub wykorzystanej bardzo nieracjonalnie, bo w dwuhektarowym gospodarstwie to by się opłaciła tylko hodowla normalnego maku na heroinę.
   2) System emerytalny powinien być rzeczywiście "powszechny". Grupy zawodowe korzystające z wcześniejszych emerytur jak górnicy, czy mundurowi? Proszę bardzo, ale za dodatkową składkę. Wynikła stad podwyżka kosztów pracy pokazałaby rzeczywistą rentowność wielu rzekomo "dochodowych" branż. Nie ma też żadnego uzasadnienia żeby urzędnik za biurkiem w Policji przechodził na emeryturę w wieku innym niz powszechny, a wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn był różny. Efekt dzis mamy taki, ze mamy słabą policję, ale za to ćwierć miliona policyjnych "emerytów" w agencjach ochrony, którzy w dodatku zniekształcają rynek pracy, bo można im płacić mniej jako że od zatrudnionego emeryta nie odprowadza się już składki emerytalnej.
   3) Korupcja i niesprawne sądownictwo powodują że tracimy miliardy na zamówieniach publicznych, które w wielu krajach kosztują połowę tego co u nas. Tyle że uporządkowanie tego bajzlu uderzyłoby w interesy polityków i urzędników bezpośrednio.
   4) Administracji mamy za dużo, niekompetentnej, i w dodatku na wielu niepotrzebnych szczeblach pośrednich typu powiaty, które służą jedynie daniu zatrudnienia kadrom partyjnym w terenie. Z każdą kadencją rośnie liczba biurokratów na wszystkich szczeblach władzy. To samo zresztą dotyczy wielu zawodów "budżetowych".
   5) Marnotrawstwo w publicznej służbie zdrowia i NFZ jest gigantyczne; to towarzystwo jest w stanie przeputać każde pieniądze, i krzyczeć że mają za mało.
   6) Finansowanie kościoła z budżetu w różnych formach to kwota 3 do 5 miliardów zł. rocznie, więcej niz uzyskano z podwyżki podatku VAT.
   7) System podatkowy mamy do bani, opodatkowujemy pracę a nie kapitał. W ten sposób dusimy rynek wewnętrzny, bo konsument o niskich dochodach i bez majątku zamiast konsumować, płaci podatki. Żaden kraj sie w takim systemie podatkowym nie rozwinął. Preferujemy zagranicznych "inwestorów" zamiast naszych "konsumentów". W rozwiniętych krajach o lepszej ściągalności podatków do dziś znacznie większa pozycję w przychodach stanowią podatki majątkowe, np. od nieruchomości, niz trudno ściągalne, kosztowne w administrowaniu, i stosunkowo łatwe do uniknięcia dochodowe. Znacznie łatwiej i taniej jest namierzyć, że Pan Iksiński nie zapłacił podatku od willi na trzech hektarach w centrum Warszawy, niz że zapłacił zero podatku dochodowego, bo "zoptymalizował" koszty na Cyprze i w Luksemburgu.

   Przykłady można mnożyć. Tylko że ruszenie każdej z tych "świetych krów" bije w czyjeś interesy, a tego politycy boją sie jak ognia. Lepiej przejąć media i trąbic że mamy "zieloną wyspę".
   • Gość: lukas Re: Polska nie ma gdzie oszczędzać" IP: *.xdsl.centertel.pl 08.06.11, 09:32
    Rozsądny post. Ale nawet bankructwo niczego w tym kraju nie zmieni na lepsze. Stety lub niestety ale to mentalność ludzi zamieszkujących dany obszar warunkuje poziom życia. Dlatego Nigeria czy Wenezuela, które opływają w ropę nigdy nie staną się drugą Norwegią. Polska nigdy nie stanie się drugimi Niemcami czy Holandią. Zawsze poziom życia na ziemiach polskich był kilkukrotnie niższy niż u zachodnich sąsiadów i zawsze już tak pozostanie. Często śmieje się czytając Statuty piotrkowskie z 1493 r. opisujące emigrację zarobkową polskich chłopów na niemieckojęzyczny Śląsk i do Prus. Jak widać po kilkuset latach nic się nie zmieniło. Wtedy polska władza zabroniła takich praktyk bo szlachta narzekała, że nie ma komu robić w Królestwie Polskim. Jak widać wszystko jest kwestią mentalności. Nie zmienia się ani mentalność narodu ani mentalność władzy, która z tego narodu się wywodzi.
   • Gość: zen Re: Polska nie ma gdzie oszczedzac" IP: *.formlessnetworking.net 08.06.11, 12:18
    Bardzo merytoryczny post, z ktorym w wiekszosci musze sie zgodzic - moze pzoa tym psuciem rynku pracy przez emerytow, rownie dobrze mozna napisac ze jak ktos zasuwa na 2 etatatch to tez psuje rynek pracy odbierajac komus miejsce. Poza tym ile taki ochroniarz zarobi w takiej pracy - pewnie jego roczna pensja to zaledwie tygodniowka czlonka Rady Nadzorczej, ktory psuje rynek zasiadajac w kilku naraz. Poza tym sam bedac za jakis czas na emeryturze, nei wyobrazam sobie nie dorabiac - pewnie w formie jakichs umow o dzielo, ale zawsze jest to dochod i nie wyobrazam sobie zeby to mialo decydowac o emeryturze, na ktora skladki oplacam.
   • realgniot Re: Polska nie ma gdzie oszczędzać" 08.06.11, 14:10
    asperamanka napisał:

    Wszystko fajnie, hasła są super, ale...
    Skąd wziąć do tego ludzi, gdzie znajdziesz kompetentnych urzędników?
    Wszystkie pomysły o kant dupy rozbić, bo w ten sposób zrobi się rewolucja i będzie jeszcze większy bajzel. Zostaje wyłącznie jedna droga, stawiać na edukację, rozwijać uniwersytety. Efekty będą z kilkudziesięcioletnim opóźnieniem, ale dadzą szansę na to, iż nasz kraj będzie bogaty i nowoczesny.
    Szansę mieliśmy ponad dwadzieścia lat temu, ale nie było do tego ludzi, dziś też nie ma, a jak tacy są to nie znajdziesz ich, bo mają własne interesy i państwo w dupie.
  • leszekkrzysztof Komisja Europejska wzywa kraje UE do reform 08.06.11, 09:22
   Komentarz "na gorąco"
   "Polska reguła wydatkowa" jest super-narzędziem ograniczania wydatków - wymaga jedynie działań na rzecz osiągnięcia kosmicznej inflacji (zadziałały efektywnie).
   Pominięto problem skutków "wielkiego skoku" z ostatnich lat w poziomie długu publicznego. Postulujemy nadal: wdrożenie optymalizacji długu (prace na ten temat zrealizowano 12 lat temu, autora koncepcji wyrzucili z długu publicznego realizatorzy "wielkiego skoku") i ustanowienie efektywnego nadzoru nad zadłużeniem.
   Optymalizator, basista na zastępstwie

  • Gość: swan czyli możemy oczekiwać w przyszłym roku IP: *.2a.pl 08.06.11, 09:24
   dużego wzrostu biurokracji... Ktoś przecież musi te zalecenia z Brukseli przeanalizować, zbadać możliwoscie zaszczepieniach ich w polskiej gospodarce i zrealizować a do tego będa potrzebni kolejni profesjonaliści w urzędach.... Ewentualnie włądza zeralizuje to przy pomocy przetargów zlecając takie działania instytucjom zewnętrznym i buissnes będzie się kręcił dalej...
   Dla podtanik tak czy inaczej oznacza to kolejne koszty bo oznacza to, ze albo zapłącimy za zatrudnienie kolejnych, bezproduktywnych pasożytów albo zapłacimy ustosunkowanym cwaniaczom z firm zewnętrznych..
   Po wyborach będzie więc nowelizacja budżetu i wtedy dowiemy się ile będzie nas kosztował kolejny cud Donka...
  • kartownik Jak oni śmią! 08.06.11, 09:31
   Zalecenie zwiększenia liczby miejsc w przedszlach bije w model polskiej katolickiej rodziny. Nie po to Kościół na fali przemian ustrojowych zażyczył sobie zmniejszenie sieci żłobków i przedszkoli, a jak zażyczył to oczywiście słowo ciałem się stało, aby teraz biurokraci z Brukseli to negowali. Toż to powrót do bezbożnej komuny. Sama katecheza w przedszkolach problemu nie załatwi.
  • needmoney Mundurowych pasożytów nie ruszą ... 08.06.11, 09:55
   Mundurowych pasożytów nie ruszą, ubeków i innych zasłużonych też.
   Rolników i górników ? sporo głosów ? Biurew i biurfonsów z agencji, funduszy, komitetów, oddziałów i spółek skarbu państwa też mnóstwo głosów i posadek dla swoich .
   To co mogą zreformować ? Na czym zaoszczędzić ? Na biedocie ?
   --
   Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę ...
   Jestem dowodem na to, że Polska jest w dalszym ciągu dzikim krajem ...
  • ulanzalasem Komisja Europejska wzywa kraje UE do reform 08.06.11, 10:08
   Tnicjie...a może nie kradnijcie, nie piszcie ustaw na zamówienie konkretnych grup, nie marnotrawcie pieniędzy - nauczcie się zarządzania państwem.
   Bo wg Balcerowicza powinniśmy pracować przynajmniej do 70 roku życia..o ile ktoś dożyje to dostanie głodową emeryturę ;) Czas się przyznać że obecna "demokracja"-"kapitalizm" są niewydajnie i nieprzystosowane do obecnych realiów.
  • wj_2000 Re: Komisja Europejska wzywa kraje UE do reform 08.06.11, 10:23
   Gość portalu: www napisał(a):

   > Ciekawe... Ale Polska tak naprawde nie ma gdzie oszczedzac poza
   >
   > -duzymi Rolnikami z KRUSU (bo mali to margines spoleczny i i tak nie maja z cze
   > go placic)

   Na "dużych rolnikach z KRUS" zarobić dużo się nie da bo jest ich mało, a ich emerytury są skromne.
   Za to "małych rolników" jest kupa. W prawdzie dochodów dużych nie mają, ale emerytury dostają (praktycznie) za darmo.
   A dostali je od "geniuszy" solidarnościowych, bo za Gierka emeryturę dostawał rolnik który oddał ziemię PAŃSTWU.
   W efekcie, tam gdzie był spadkobierca staruszkowie żyli w gospodarstwie pomagając synowi, czy córce.
   A solidaruchy zarządziły, że ten co przekaże ziemię synowi (czy córce) dostanie TEŻ emeryturę od Państwa.
   Też bym taki PREZENT przyjął, ale on nie ma ani moralnego, ani ekonomicznego uzasadnienia.
   I są to olbrzymie pieniądze w skali całego Państwa.

   Na mundurowych zarobić się nie dużo da, ale już nie mam siły o tym pisać, bo spotyka mnie całkowite niezrozumienie, z kimkolwiek rozmawiam. Powiem krótko - mundurowi powinni być poza ZUS, a tzw. wczesne emerytury nazywać rekompensatą (ewentualnie stypendium) dla tych liniowych funkcjonariuszy, którzy (gdy im brzuszki wyrosły) MUSZĄ odejść ze służby (bo nie dla wszystkich starczy posad magazynierów, czy innych tego typu) POŚWIĘCIWSZY IM NAJLEPSZE LATA ZA SKROMNE PIENIĄDZE i zaczynać od nowa karierę zawodową startując z przegranej pozycji (gdy ich rówieśnicy w cywilnej pracy mają jakieś osiągnięcia i zdobyte doświadczenie).
   Bez takiej rekompensaty NIKT nie zechce służyć za marne pieniądze wiedząc, że za 20 lat będzie wszystko musiał zaczynać od nowa. A wystarczająco atrakcyjna płaca (i płacenie składek do ZUS) kosztować będzie resort WIĘCEJ niż obecnie.
   --
   "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
   • janonet4-4 Re: Socjal, socjal i jeszcze raz socjal. Co? Ciąć 08.06.11, 11:20
    -- -- tak tyko ze już zbliża BANKRUCTWO CAŁEJ EUROPY ...........ZA PÓŹNO zadłuzenie sięgające 100T$ brutto ,a netto 150T$!!!!!!!! oto europy po ziemnej wojnie -czas na neo komunizm, a socjalizm i coś mi wydaje ze zbliża się wielkimi krokami III wojna!!!!!!!!!!!!
    jan paszek
    tnij.org/d892
    pol-ska-to dziwy kraj,dziwni ludzie,historia tez dziwna,potrzeba tu ładu,porzątku-a nie-BURDELU.
    ORMO+ PORNO = DWA KRZYWE CYCE !!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Noah Kapitalizm wszystko niszczy i wykańcza. IP: *.cloudlet-computing.net 08.06.11, 13:04
   Kapitalizm wszystko niszczy i wykańcza. USA i EU to bankruci. W EU wszystkie kraje są zadluzone do niemożliwych granic.Niemcy mają 2bln Eur długu, Francja 1,5 bln eur długu i tak mozna wyliczać dalej.Żadne z tych państw nie jest w stanie spłacić swoich długow i ostateczny krach odsuwany jest tylko w czasie.
   Powodem tego jest kapitalistczna pazerność i chciwość. Politycy i rządy kupione przez lobby kapitalistyczne oszukują społeczeństwa i wyciągają nasze pieniądze i pakują w prywatne kieszenie cwaniackich kapitalistów. Do tego celu służą dopłaty do prywatnych firm, subwencje i ratowanie firm pieniędzmi państwowymi czyli naszymi. Jeżeli prywatna firma plajtuje to oglasza się jej bankructwo a nie daje jej właścicielom nasze pieniądze.To bezprawie i oszustwo, Kapitaliści wywołali kryzys, który się nie skończył i uderzy ponownie z ogromną siłą.Politycy kupieni przez kapitalistów nadal pozwalają na kapitalistyczne oszustwa, lichwe,spekulacje czyli wyciąganie pieniędzy nie tylko z kieszeni nas wszystkich ale z całego systemu finansowego.Ciemnemu społeczeństwu opowiada się bajki propagandowe o życiu ponad stan gdy tymczasem
   kapitaliści okradają nas gdzie tylko można. To jest absurd jeżeli nasze pieniądze daje się kapitalistom do finansowania przenoszenia prywatnych firm do państw taniej siły roboczej.To prywatne firmy i same powinny to finansować.Dość tego złodziejstwa kapitalistycznego! Państwowymi czyli naszymi pieniędzmi są płacone subwencje do produktów rolniczych żeby koncerny kapitalistyczne mogły dumpingiem czyli zaniżonymi cenami niszczyć rolnictwo w Afryce i sprzedawać swoje produkty i niszczyć miejscowego rolnika,który w ten sposób nie ma szans konkurować a tyle mówi się o głodzie w Afryce i umieraniu tam tysięcy ludzi. Kapitalizm kryminalnie bogaci się na ich tragedii i na ich śmierci a korupcyjne rządy EU dają na to przyzwolenie.
   • Gość: KasHer To nie jest kapitalizm IP: 160.83.30.* 08.06.11, 13:35
    Zgadzam się z tym co piszesz tylko "szczekasz nie na to drzewo co trzeba" - jak to mawiają anglicy. Wysokie skladki dla panstwa i ingerencja w gospodarke, sztuczne podtrzymywanie pewnych galezi, i przy tym nieszczenie innych to kroki do centralnego planowania gospodarki.
    Powinnismy dac upasc tym instytucja i wtedy bylby to kapitalizm. Na ich miejsce mielibysmy nowe, nauczone doswiadczeniem, ktore wiedza ze jak sobie tak narobia to pozniej nikt ich dlugow splacac nie bedzie. To o czym mowisz to socjalizm. I wlasnie z tym powinnismy walczyc i rzadac wprowadzenia wolnego rynku z wolnorynkowymi zasadami.
    Panstwo ulega roznym cwaniaka, pod przykrywka "losu zwolnionych pracownikow" finansuje sie firmy, aby te niby nie musialy zwalniac (a jesli faktycznie istnieje potrzeba zrestrukturyzowania dla celow uzyskowienia spolki to te zwolnienia mimo niewiadomo jak duzej kasy beda mialy miejsce). Okrada się wielu obywateli aby jakaś część miała dłużej prace, a przy tym duża prowizja za to wpadnie niewiadomo komu. W systemie socjalistycznym jest mase okazji do wyłudzeń co widac obecnie i o czym pisałeś.
   • surfer_dude Re: Kapitalizm wszystko niszczy i wykańcza. 10.06.11, 16:38
    Prosze, jaki przyklad dobrego gospodarowania daje nam KE.
    (zrodla: "Biuro Dziennikarstwa Sledczego" i www.thebureauinvestigates.com)
    Wybralem kilka kwiatkow:
    - na prywatne podroze komisarzy jetami wydano ponad 7,5mln euro w latach 2006-2010
    - Barroso i jego osmiu asystentow zaplacili rachunek 25tys euro podczas 4-ro dniowego pobytu w hotel Peninsula w NY
    - prelegenci zaproszeni przez KE otrzymywali upominki w postaci bizuterii Tiffany'ego, w latach 2008-2010 laczne wydatki na upominki - ponad 20tys euro
    - w 2009 wydano ponad 300tys euro na imprezy okreslane przez EU mianem "przyjec koktailowych"
Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka