Dodaj do ulubionych

Nadużycia w fabrykach trampek. Nike: to wina po...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.11, 18:04
trampki pseudo buntownikow i alterglobalistow. na pewno po tej aferze firmie obroty nie spadna
Edytor zaawansowany
  • mustafa_0 13.07.11, 18:20
    Nobliwa marka i smrodliwe koneksje. Nic nie mogą? Mogą zmienić podwykonawcę. Po prostu globalkolonializm.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 13.07.11, 18:39
    Podobno chińskie Nike w Polsce kosztują prawie 500 zeta ... masakra!
  • Gość: Gamoń IP: 109.74.100.* 14.07.11, 21:09
    Gość portalu: Mirwisz napisał(a):

> Podobno chińskie Nike w Polsce kosztują prawie 500 zeta ... masakra!

Kosztują różnie, niekoniecznie aż tyle (np. biegowe Lunar Glide+ 2 "chodzą" w okolicach 300 PLN), ale generalnie tzw. markowe obuwie to w Polandii niemały wydatek, zwłaszcza w relacji do dochodów.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 15.07.11, 01:03
    Wiem, gdyż będąc w ojczyźnie "świętego" doznałem szoku widząc ceny, a w szczególności ceny butów sportowych, dżinsów czy perfum w tzw. galeriach.
    Do dziś dnia klienci są dymani jak w czasach gdy wszystkiego brakowało. Żałko!
  • Gość: ax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.11, 18:36
    "Nike tłumaczy się, że niewiele może zdziałać w zakresie warunków pracy u swoich podwykonawców"

Klasyczna wymówka sqsynów. Kto to jeszcze kupuje?
  • tyberium11 13.07.11, 19:06
    panowie szefowie w fabrykach pomiatają swoimi pracownikami.

Niesamowite odkrycie!!! Nobel się należy oczywiście panu szefowi ! Zapraszamy Greenpeace do naszych fabryk i biur. Pan szef potrafi!!!
  • tyberium11 13.07.11, 19:08
    psychopata to najlepszy szef, każdy psychopata o tym wie.
  • tyberium11 13.07.11, 19:10
    szanuj pana szefa swego, bo możesz mieć gorszego :-(
  • Gość: drMuras IP: *.icpnet.pl 13.07.11, 19:37
    Produkować w Azji sprzedawać w Europie . Jak długo mieszkańcy Europy tak wytrzymają. Aż do czasów kiedy zabraknie ropy do przewozu ? NIke marka dla napinaczy....
  • Gość: Amol IP: *.cpe.distributel.net 13.07.11, 22:25
    Nike: to wina podwykonawców, te wina to chyba podwykonawców a ile tych win?
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 15.07.11, 01:06
    Paranoik robił zakupy. Za pazuchą schował dwa wina, za które nie zapłacił. Kasjerka to zauważyła i pyta:
    - A czyje te wina?
    Prezes odpowiada:
    - To wina Tuska!

• Gość: mk24 IP: *.ghnet.pl 13.07.11, 22:59
    nno te trampeczki to miszczostfo jest jesli chodzi o przebitke

koszt prod 1PLN podwykonawca ma 2zl, nike kasuje 200zl sklep 400
  • Gość: asd IP: *.xdsl.centertel.pl 13.07.11, 23:23
    no niestety :] był tu kiedyś artykuł o tshirtach od h&m że cena produkcj takiego to 5 zł po przypłynięciu do niemiec to 100 zł ;d
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 15.07.11, 00:00
    Converse ... www.chictopia.com/photo/show/474227-la+geometrie-black-headscarf-vintage-scarf-white-ladywolf-bag-light-blue-denim-high-rise-
  • Gość: kgb IP: *.toya.net.pl 13.07.11, 23:38
    wystarczy przestać do tego czasu zakupów produktów NIKE

:)

ps.
    obrzydliwe onanizować sie publicznie towarami z logiem. szkoda mi dzieciaków, takie gó... mają w mózgu
  • Gość: max_heiliger IP: *.range86-154.btcentralplus.com 14.07.11, 19:21
    a pomysleć że w sobotę miałem kupić tenisówki

wsadzcie sobie je teraz w dupy, pie...ne ku...szcza, do gazu z jebanymi kapytalystami !!!!!
  • Gość: mkhr IP: *.open.pl 14.07.11, 19:22
    Po takich info odzew powinien być jeden: bojkot obu marek! JA TAK ZROBIĘ- DOŁĄCZCIE SIĘ!. Na globalny wyzysk powinna być globalna odpowiedź konsumentów. Niewiele nas to kosztuje. Pewnie koszt wytworzenia tych trampek to jakiś okrągły 1$ a cena w Polsce 77$
  • Gość: @ IP: *.85-237-171.tkchopin.pl 14.07.11, 19:44
    w tej książce opisane są wszystkie mechanizmy, jakie rządzą firmami, których ciuchy kupujemy w galeriach.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 14.07.11, 19:48
    Dziwne, bo ja w galeriach oglądam obrazy, a kupuje czasami w centrach handlowych. :)
  • Gość: 3333 IP: *.ostnet.pl 14.07.11, 20:44
    wreszcieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!! wreszcie wiem, że nie jestem jedyny! ja też w galeriach oglądam obrazy, a kupuję w centrach!!! uffff, ale ulga. nie jestem sam...!!
  • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.11, 20:04
    :/
  • Gość: Marian IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.07.11, 20:13
    jak produkuje swoje produkty. Róbcie to samo tylko taka zamsowana akcja może przynieść skutek
  • Gość: le ming IP: *.compower.pl 14.07.11, 20:45
    LOL, jakie tu wspaniale stadko moralistow na tym forum.

Misie moje, świat jest cholernie, CHOLERNIE brutalny. Odwrotu już nie ma, obecne młode pokolenie za dużo przebywa w sieci by stać ich było na realny bunt. Siła wywrotowa internetu jest mocno przereklamowana, internet usypia, a nie budzi, działania takich Anonymous to wyjatek.

A Converse'y oferują naprawdę dobry stosunek jakości do ceny, żadna para nie rozpadła mi się wcześniej niż po 2 latach naprawdę intensywnego użytkowania, a nie tylko chodzenia w niedzielę do kościółka. Ci zarzynani robotnicy w sweatshopach naprawdę się starają, chwała im.

Lepsze są tylko trampki od Lanvin albo Common Projects, ale trzeba wydać 7-8 razy tyle...
  • qurdi 14.07.11, 20:53
    Drogi Lemingu, powiedz to tym robotnikom jak świetną robotę wykonują. Zapewne w chwili uniesienia, podbudowani twoimi pochwałami zapomną a bólach swojego życia i nakarmią nimi swoje rodziny.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 14.07.11, 21:10
    W wielu przypadkach to jedyny pracodawca w okolicy - te firmy specjalnie tak wybierają miejsca na swoje fabryki. Brak związków zawodowych, kiepska egzekucja prawa pracowniczego, etc. Później w całej okolicy koszty życia powoli idą do góry i ci ludzie już nie mają wyjścia poza tyrką dla zagranicznej firmy, żeby związać koniec z końcem. Zresztą obrazek znany również z Wolski, jedynie w innej skali.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 14.07.11, 21:00
    Żarty na bok - każda z dużych marek "sportowych" używa od bardzo dawna taniej siły roboczej do produkcji swoich wyrobów. Azjaci są do tego bardzo dokładni i pracowici, a na dodatek biedni. Nike od lat ma dużo produktów z Tajlandii, Adidas z Chin i Wietnamu, etc. Ja najbardziej lubię New Balance albo Asics, ale rzadko płacę za parę więcej niż $60-70 czyli bardzo znośnie jak się weźmie pod uwagę moje zarobki.

Bajery o bardziej czy mniej "ludzkich" firmach to zwykłe brednie. Każdej z tych firm przyświeca jeden i ten sam cel, tzn. maksymalny zysk. Udziałowcy tego wymagają, paniali?
  • Gość: dsa IP: *.acn.waw.pl 15.07.11, 00:58
    Widać, że jeden z niewielu kumatych to napiszę Ci co mnie śmieszy jeszcze:
    gloryfikacja niektórych firemek z ładnymi logami na opakowaniu.. Ludzie myślą, że firmy z ładnym logo mają inne metody zarobku. To jest smieszne i bardzo smutne zarazem.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 15.07.11, 01:17
    Zarząd Nike był niedawno pod spora presją akcjonariuszy, aby zwiększyć zysk - oczywiście wpadli na pomysł aby podwyższyć ceny jak leci o kilka procent.
    Mnie to akurat lata 60-tką wokół rynny, bo Nike (a w szczególności Converse) produkuje głównie rzeczy w guście "amerykańskich Afrykanów" czyli w kolorach typu łoz-ap-łoz-ap-jo!
  • czarnymaczupikczu 15.07.11, 07:07
    no ale co to mamy pochwalać takie praktyki czy jak ?? to że świat jest misiu brutalny to nie musisz nikogo przekonywać wierz mi :)
    pozdro i załóż sobie wreszcie konto na gw a nie :p
  • Gość: blablub IP: *.dip.t-dialin.net 14.07.11, 21:37
    Właśnie wróciłem z garażu. Wyniosłem do kosza moje niebieskie trampki. W marcu, w Berlinie dałem 68€uro choć podobno w Kesz end Kery były przez polowe.
    Można jeszcze coś kupić do ubrania w normalnym sklepie co nie jest w Chinach(albo na dalekim wschodzie) produkowane?
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 15.07.11, 01:25
    Jak będziesz następnym razem robił zakupy w Aldi albo Billa to spytaj się skąd jest czosnek ... Chiny, meine freunde :)
  • patman 14.07.11, 22:25
    zrezygnować z noszenia conversów.

--
    Człowiek to marionetka, za której sznurki pociągają inne marionetki.
  • ulanzalasem 15.07.11, 00:02
    bi.gazeta.pl/im/6/9610/z9610396X.jpg - Czy bez napisu Nike, Adidas, Converse nikt nie kupi tego chłamu? Chłamu bo na pewno nie jest warty 200-350zł, nawet nie chodzi o zarobki w Polsce bo ile kosztuje produkcja, a jaką mamy cenę na półce?! Gdyby to jeszcze był produkt znanego domu mody, firmy, która nie produkuje wszystkiego i jest "ekskluzywna" i znana od dziesiątek lat. Trampek/but jak but - a da się kupić taniej? Nie bardzo bo mało jest sklepów z butami - wszędzie te same marki Nike, Adidas, Converse, Puma, Reebok a przecież mają dwóch właścicieli :D Nikną sklepy w miejscach poza centrami - a tam oferta wygląda tak, że mamy najbrzydsze i najdroższe modele. Ile kosztuje produkcja czarnego trampka jak na zdjęciu w Indonezji i ile kosztowała by w Polsce?
  • Gość: KAS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.11, 00:13
    Nike ma w dupiej jak traktuja ludzi w ich fabrykach, dla nich liczy się zysk!!!

NIE KUPUJMY BUTÓW NIKE I CONVERSE!

JA JUŻ NIE KUPIĘ.
  • not_so_serious 15.07.11, 00:31
    Żyjemy w wolnym świecie. Każdy świadomie wybiera sobie pracę. Nie podoba się pracowanie w Nike,czy innym syfie - TO ZMIEN PRACĘ. Proste?
  • Gość: dsdsd IP: *.acn.waw.pl 15.07.11, 00:55
    jaki ty ku... głupi jesteś...
  • Gość: mietek IP: *.static.dsl.as9105.com 15.07.11, 00:42
    Znaczy 50 pensow na dzien - gimnazjalisci z wyborczej powinni podszkolic angielski
  • Gość: mietek IP: *.static.dsl.as9105.com 15.07.11, 00:43
    nc
  • Gość: Mirwisz IP: *.dsl.bell.ca 15.07.11, 05:50
    www.youtube.com/watch?v=GllEDACUbNo&feature=relmfu
  • flekut 15.07.11, 03:57
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: sowa_46 IP: *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net 15.07.11, 06:04
    Trampek może być tylko i wyłącznie jeden, gamonie GW.
    Dopełniacz liczby mnogiej od rzeczownika trampek, brzmi: trampków, a więc fabryka trampków.
    A tak przy okazji, nie sądziłem że ten towar jest jeszcze na rynku, ten wytwór komuchów, produkowany przez żółtków, śmierdzący po jednym dniu, w którym noga pływała przed przerwą w meczu miedzyklasowym. Kto to goowno jeszcze kupuje, płacąc takie pieniądze?
    Już wiem, chyba tylko PO-.bany klient.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka