• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Superciasteczka = superszpiedzy? Firmy będą cię...

• IP: *.dynamic.chello.pl 18.08.11, 23:21
    flash is going down...
    Edytor zaawansowany
    • 19.08.11, 05:54
      Te wszystkie reklamy traktuję jak intruza. Cookis mam ustawione na delete po każdym wyłączeniu przegląarki, flash wyłączony, jak mnie wkurzą javoskie skrypty to też wywalam i mam święty spokój. Aha, i najwaniejsze, używam Fedory i opery lub FF zamiast tego badziewia od mikroshitu.
      • Gość: sekretarka prezesa IP: 212.76.46.* 19.08.11, 08:30
        Do ff jest fajny dodatek CookieCuller usuwam kilka razy dziennie
        • Gość: ghostery IP: *.anite.com 19.08.11, 10:43
          rzuccie okiem na ghostery - piekna sprawa, dziala pod FF oraz Opera
          blokuje dostep web bugow/beaconow opdowiedzlanych za sledzenie zachowan uzytkownika, co wiecej mowi kto probuje cie wlasnie sledzic.
          • Gość: Daar IP: *.ip.netia.com.pl 22.08.11, 10:04
            Na tej stronie Gazeta.pl stosuje:
            AdMeld
            ChartBeat
            Facebook Connect
            Google Analytics
            na innych podstronach dochodzą jeszcze dodatkowe kwiatki.

Ale pisać, to trzeba o innych, że są "be". Uderzcie się sami w pierś, superszpiedzy:)
        • Gość: zenobiusz IP: *.telpol.net.pl 22.08.11, 12:30

Mylisz zwykle ciasteczka z super ciasteczkami czyli flashowymi i z silverlight . Oczywiscie prostym sposobem jest zainstalowanie wtyczek ghostery (blokuje wiekszosc szpiegujacych scriptow i ma opcje czyszczenia ciasteczek flash i silverlight przy zamykaniu przegladarki ), betterprivacy ( ciasteczka flashowe) no i adblock , ktory oprocz blokowania reklam przy opdopiednim ustawieniu moze blokowac wiele innych szpiegujacych elementow. Wtycki oczywiscie wszystkiego nie zalatwia jezeli samumu sie sprzedaje dane uzywajac wszelkiej masci spolecznociowek FB NK itp.
    • Gość: PrivacyProtector IP: *.centertel.pl 19.08.11, 13:08
      Zaszyfruj swoj ruch w Internecie i takie zagrożenia nie beda groźne: www.PrivacyProtector.eu
    • 19.08.11, 19:20
      Kupując los na kumulację lotka od razu do kosza wyrzuciłem kupon loteriady.
      www.loteriada.pl/zgloszenie
      Czemu mam dawać dla udziału w loterii moje pełne dane teleadresowe?
      Jakiejś Linea Recta?
      W kasynie, burdelu czy u spowiedzi mogę powiedzieć żem "Jan Kowalski" - ale i tak w żadnym z tych miejsc hazardu nie bywam.
      Dla "nagrody pocieszenia" pewnie mam podać także numery kont bankowych i kody do nich, by dostać "nagrodę gwarantowaną" - ucho od śledzia...
      Nie trzeba wyrafinowanych technik, bo można też "na chama"
    • Gość: Mmmm IP: *.biznes.mm.pl 22.08.11, 10:43
      To jeszcze nic...
      W szptalach po urodzeniu dziecka od firm produkujących wszelki asortyment dziecięcy dostaje sie paczkę z miniproduktami. Paczkę otrzymać musi każda mama - obowiązkowo. A w paczce 5-6 różnych (tak zwanych) "ankiet", gdzie obowiązkowo (rzekomo, wg pani położnej, która paczki wręcza) trzeba podać swoje dane osobowe i podpisać (tak zwaną) "ankietę" pod zdaniem, że wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych...
      Ankiety schowałam, nie zamierzając w ogóle ich oddawać, bo dla mnie to ewidentne wymuszanie udostepnienia moich danych osobowych... Ale do dnia wypisu byłam kilkanaście razy dziennie pytana o zwrot w/w "ankiet", bo inaczej pani mi paczki dać nie mogła - oczywiście... Więc powiedziałam, żeby zabrała tą paczkę, bo jej nie chcę, na co usłyszałam, że nie może, bo każda mam musi ją dostać... PARANOJA! Ostatecznie wypełniłam, skreślając standardową formułkę "wyrażam zgodę..." i pisząc drukowanymi literami NIE WYRAŻAM ZGODY i oddałam. Mimo to i tak jeszcze rok po porodzie wydzawaniali mi różni przedstawiciele oferując mega-niezbędną rzecz/usługę. Jakbym chciała się chandryczyć to bym to zgłosła do GIODO, bo de facto nie wyraziłam zgody, a firmy te udostępniały moje dane dalej - bo np. firmy ubezpieczeniowe także do mnie dzwoniły. I jak dla mnie to ewidentne żerowanie róznych firm na matkach, w celu wyłudzenia danych osobowych, bo gdyby nie macierzyństwo i brak czasu na bieganie po instytucjach to bym nie odpuściła.
      • Gość: Ździchu IP: *.derby.waw.pl 22.08.11, 14:34
        łomatko ludzie, to po uj prawdziwe dane podawałaś?
        • Gość: tomeczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.11, 15:30
          Gość portalu: Ździchu napisał(a):

> łomatko ludzie, to po uj prawdziwe dane podawałaś?

Skoro pielegniarka czy położna dobrze wiedziała, że pacjentka nazywa się np. Anna Kowalska to raczej nie przyjęłaby ankiety wypełnionej jako Hermenegilda Kociubińska... :) podejrzewam, że po prostu personel jest/był "na procencie" od wypełnionych (prawidłowo) i oddanych ankiet.
          Albo w odwecie wpisałaby dziecku w papierach "matka - Hermenegilda z domu Kociubińska" :)
    • Gość: realista IP: 79.141.142.* 22.08.11, 11:18
      tylko wyjechac z tego kraju

fajny filmik
      www.youtube.com/watch?v=KpUPpyl0pO4&feature=player_embedded
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.