Dodaj do ulubionych

Reforma mundurówek po wyborach. "Nie można dzia...

30.08.11, 19:56
Kolejny powód by sobie PO w tych wyborach odpuścić. Nowo zatrudniani powinni już od dawna być w systemie na warunkach jak wszyscy inni pracujący. Co nie znaczy jeszcze, że ten system musi się utrzymać w obecnej postaci. Podstawa to jednakowe warunki dla wszystkich.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gehenna IP: *.icpnet.pl 30.08.11, 19:59
    srutu tutu pęczek kolczastego drutu (kiełbasa się skończyła)
  • Gość: gosc IP: *.opera-mini.net 30.08.11, 20:08
    na PO zaglosuje
  • Gość: joj IP: *.aster.pl 30.08.11, 20:52
    Co tam panie w KRUS-ie słychać?
    Dalej mocno się trzymają?
  • parazyd 30.08.11, 22:12
    Chopy trzymajo sie mocno.

"We wtorek po godz. 18 zakończył się kilkumiesięczny spektakl w sprawie obiecywanej reformy mundurówek.'
    Nawet nie tyle spektakl co seans cyrkowy.
  • Gość: R-4 IP: *.globalconnect.pl 30.08.11, 20:14
    Ale przynajmniej koniec z tą żenującą grą pozorów i głupotami o "prawach nabytych".
  • Gość: fajek IP: *.centertel.pl 30.08.11, 20:36
    No i dalej pewne grupy uprzywilejowane będą przechodziły na sowite emeryturki mając po 35 lat a reszta będzie na nich harowała do 70 albo i dłużej. Gdyby to było w Afryce albo na Bliskim Wschodzie to pewnie byłaby kolejna rewolucja.
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 20:37
    Bardzo słusznie, zwłaszcza nienormowany czas pracy i służba w święta. Trzeba tylko mieć na uwadze, że po wprowadzeniu zmian do służb mundurowych nabierać się będzie z łapanki, jak kiedyś do wojska. Na dodatek za frico, czyli żołd. Niejeden z dzisiejszych pyskaczy się załapie.
  • Gość: idiot IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.08.11, 20:49
    ty patrz, szpitale też pracują w święta (mają wtedy nawet większe obłożenie), podobnie pogotowie, a na wcześniejszą emeryturę nie idą.

Co do nienormowanego czasu pracy się częściowo zgodzę, bo wielu lekarzy i wiele pielęgniarek pracuje na dwa etaty a policjant nie może.

Z drugiej strony taki chirurg jak rozpoczyna operację to tez nie wie, ile czasu ona potrwa więc nieraz musi zostać 'po godzinach' a potem jeszcze wypełniać stosy dokumentów.

Niemniej rażąca dysproporcja w przechodzeniu na emeryturę bije wszystko na głowę - tu pracujesz 40 lat w stresie i w szkodliwych i cięzkich warunkach, a tam 15 w podobnych warunkach, ale na świeżym powietrzu (zaleta/wada tej pracy).
  • Gość: pitt IP: *.ip.xcore.pl 30.08.11, 20:53
    A ile lekarzowi płacą za dyżur?
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.11, 21:06
    dajcie spokój, przecież każdy kto ma rodzinę albo znajomych w mundur wie ze takiego obijania sie i l4 nie ma nigdzie!!!
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:07
    A wiesz, przepracowałem 39 lat w cywilu, jeśli dożyję to za rok pójdę na emeryturę (mógłbym już nawet dziś). Nie zamieniłbym się, wczoraj pożegnałem niedawno emerytowanego oficera PSP, przeżył 51 lat, zmarł śmiercią naturalną. Niedawno chowano innego z tej jednostki, też był lekko po 50. , nawet przebąkiwał o pójściu na emeryturę tyle że nie zdążył, oni już chyba tak mają. Oczywiście, jednostkowe przypadki o niczym nie świadczą ale warto byłoby znać statystyki czasu życia np. strażaków, pilotów wojskowych czy innych im podobnych. A jeśli o niesprawiedliwości mowa, to po załatwieniu tej sprawy pewnie podniosą się głosy pytające, czy sprawiedliwym jest, by nieopierzony młodzieniec po SGH zarabiał w banku 12 tysięcy na rękę...
  • Gość: manitou IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.08.11, 21:21
    jesli chce nieopierzonemu mlodziencowi placic 12 tys. to jego sprawa. Mundurowi to budzetowka, oplacana z naszych podatkow.
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:26
    Czyżby bank sam produkował pieniądze czy też zdziera je z nas na najróżniejsze sposoby?
    PS. Ja temu młodzieńcowi wcale nie zazdroszczę a gdybym miał się zamienić, to tylko na wiek.
  • hooligan1414 30.08.11, 21:29
    bank z nikogo nie zdziera - chcacemu nie dzieje sie krzywda - nie chce to nie ide do banku. Oszczedzam w skarpecie etc. co innego bandycka budzetowka - by wykarmic te holote bandyckie panstewko zdziera pod przymusem z pracujacych 60 proc ich pieniedzy, ich pracy
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:41
    Może to i prawda, tyle że w mojej firmie nikomu do ręki nie płacą (każdy ma "dobrowolnie" założone konto) a teraz ukochane państwo bardzo by chciało zabrać się za emerytów i również ich zmusić do posiadania kont. Już widzę mojego 90-letniego ojca posługującego się kontem internetowym i kartą. Wprawdzie staruszek pił sporo wódki, dzięki czemu dożył sędziwego wieku, szkopuł w tym, że już chyba zapomniał, jak się nazywa. Pociesza tylko to, że niektórzy nawet w moim wieku też tak mają (ja jeszcze nie ale nic nie jest wieczne).
  • hooligan1414 30.08.11, 21:25
    widze refleks jak u psa Pawlowa. placa ci za robienie klaki na tym forum?
    a te infantylne pseudoargumenty daruj sobie. to nawet nie chodzi o ich bzdurnosc - tu idzie o elementarna uczciwosc - cocbys nie wiem jak sie napinal nie dorobisz do tego zadnej ideologii - najwyzej kleksa strzelisz w pantalony. zbyt wiele osob mialo do czynienia z polskimi mundurowymi by parsknac smiechem nad tymi opowiesciami z mchu i paproci.
    Zreszta zapasc finansow publicznych na horyzoncie - co jak co, ale to odciagnie przyspawanych do koryt
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:35
    Witaj, Hooliganie, sprostuję tylko, że nie jestem teściem tylko ojcem. Rozumiem, że PSP to nie Twoja działka (moja też nie) ale w razie czego jako młody i przyszłościowy człowiek będziesz miał okazję załapać się podczas zorganizowanej z konieczności branki do czynnej służby w WP (jak 30 lat temu mój młodszy brat, wtedy świeżo upieczony lekarz), zarobisz kupę szmalu i wykażesz się. Na szczęście mnie to już nie czeka, jestem oficerem rezerwy i pewnie starszym stopniem od Ciebie, ale w moim wieku już nie biorą, chyba że do batalionów pogrzebowych. Dobrych snów życzę...
  • hooligan1414 30.08.11, 21:42
    powiem ci szczerze - w dupie mam te sluzbe czynna i wszystkich trepich patalachow tej pseudoarmii z najwieksza liczba pdeudogeneralow do zolnierzy. nie chce zadnej kupy szmalu z MONu bo ona smierdzi - zostala przemoca zabrana uczciwie pracujacym - to jak wziac kase z mafijnego haraczu. ja po prostu nie chce, by ta kasa nie byla mi zabierana i wydawana np. na ekskursje typu Smolensk 2010.04;10, na apanaze dla polskich kalekow-generalow z mlodoscia pod Lenino i inne tym podobne cele
  • Gość: vb IP: *.internetia.net.pl 30.08.11, 21:47
    A ja mam ciebie w dupie!!! Internetowy dupku.
  • hooligan1414 30.08.11, 21:53
    a ty kim jestes, netowy alfonsie? moze merytorycznie?
  • Gość: vb IP: *.internetia.net.pl 30.08.11, 22:16
    Z tobą nie można merytorycznie internetowa popirółko, specu od spraw wszelakich.
    Wyżywaj się w sieci a trepom i tak wysoka emryturka leci.
    Sraj dalej na forum idioto pokraczny.
    Popatrze jak toczysz żółć na necie.
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:56
    Twoje poglądy zdążyłem poznać wcześniej, Twój stosunek do armii niewiele się różni od mojego tyle że ja tę instytucję uważam za zło konieczne, którego w żaden sposób pozbyć się nie da (podobnie jak większości innych tzw. służb). Nie mam w tym żadnego interesu, ale w trosce o samopoczucie młodych wykształciuchów wolę, by ta armia funkcjonowała jako zawodowa i jako tako opłacana, w przeciwnym wypadku za parę lat trzeba będzie wrócić do naboru na drodze łapanki. I po co mają znowu wykształciuchy płakać. A swoją drogą ludzie nawet w moim wieku mają przynajmniej co wspominać. Wyobraź sobie, że teść mojego młodszego syna, jako żołnierz z poboru służący w DPD brał udział w desancie i zdobywaniu lotniska w Pradze w sierpniu 1968. To były czasy (z dzisiejszej perspektywy, rzecz jasna bo wtedy nikomu nie było do śmiechu).
  • Gość: fidogucio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:37
    Witam ! Masz racje stary - zabrać mundurówce ich przywileje . Są niedouczeni , leniwi , chodzą na zwolnienia lekarskie . Zabrać też murarzom , ekspedientkom w sklepach , lekarzom , biznesmenom i reszcie darmozjadów ( przepraszam ich za to , że nie zostali tutaj wymienieni ) , którzy żerują na uczciwym Polaku takim jak TY . Nie zabierać tylko Tobie bo Ty jesteś cięzko pracującym człowiekiem . I nie napinaj sie tak bo walniesz kleksa w kalesony .
  • hooligan1414 30.08.11, 21:44
    odwaga myli ci sie z odaznikiem - klasyczna przypadlosc debila - nie wiem co chcesz zabrac murarzom, debilu. chyba nabyty reumatyzm i zwyrodnienie kregoslupa. Nie wrzucaj do jednego worka wszystkich, bo niektorym ublizasz
  • Gość: fidogucio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:58
    Witaj ! Sądząc po Twoim świętym oburzeniu ( teks o murarzach ) , epitetach i notorycznym braku stosowania polskich znaków wnoszę , że jesteś przodownikiem pracy gdzieś na zadupiu w Anglii lub Irlandii . Wracaj tutaj - służby mundurowe i ich przywileje czekają na Ciebie - ale czy Ty masz dwa jaja ?
  • hooligan1414 30.08.11, 22:03
    "sadzac" - zle sadzisz, nie dalo ci sie, coz - elementarne braki w logice. W moimi jajami wszystko w porzadku - a jak u ciebie, o tak o nich gadasz. Cos mi wygladasz na robionego miekkim fajfusem
  • Gość: fidogucio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 22:19
    Kończę już z Tobą dyskusję bo ja jestem trzeźwy a Ty chyba naćpany bo piszesz coraz wieksze bzdury ...... i jeszcze jedno żebyś nie myślał , że masz patent na obrażanie ludzi . Ty wygladasz mi na takiego co zjada to , co wytryskuje z fajfusa .
  • Gość: dd IP: *.internetia.net.pl 30.08.11, 22:22
    Nie gadaj z tym debilem , to palant i szkoda dla niego Twojej poprawnej pisowni.
  • hooligan1414 30.08.11, 22:27
    o - widze spotkanie zbowidu - o ile to jeden debil nie odpisuje sam sobie. aha - czy to prawda ze na wszystkich szkolkach wojskowych niezaleznie od szczebla daja jeden zeszyt i 10 par trampek, podczas gdy w cywilu jest odwrotnie? jesli tak, to wszystko mamy juz wyjasnione
  • Gość: dd IP: *.internetia.net.pl 30.08.11, 22:41
    po co pytasz, ty wiesz wszystko osiłku- pociagnij mi film z torenta.
  • Gość: Rozżalony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.11, 20:52
    Dalej będziemy utrzymywać tych ludzi podwójnie raz płacąc pensje i zus .
    35 letni emeryci a reszta zasuwać do 67 lat ponieważ rząd chce podwyższyć wiek emerytalny!
    Pieprzona demokracja zrobiona przez kaczych komuchów ,jeszcze im mało socjal dla gnoi
    Wieś im śmierdzi ale jak na nich zapie... to nie śmierdzi ,kłonice w dłoń i po garbie
    Hofmanów i ich kumpli!
  • Gość: a IP: *.6.199.109.static.rdi.pl 30.08.11, 21:28
    demokracja...to skoro jest demokracja to też mogłeś iść w mundur zamiast płakać teraz na forum, nikt Ci nie bronił
  • Gość: ezraone IP: *.aster.pl 30.08.11, 21:34
    Won od Hoffmana wacku nieumyty, za głupi jesteś, żeby zrozumieć, co facet chciał powiedzieć. Obejrzałeś już TVN24? Co należy jutro myśleć?
  • Gość: fidogucio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:50
    Witam ! Kolego "rozżalony" musisz zrozumieć , że każde państwo ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich obywateli i od tego są min. służby mundurowe . Dla reszty oszołomów mam propozycje : jeśli jesteś tak zazdrosny o te zarobki czy przywileje to przyjmij się jeden z drugim do wojska , Policji czy BOR . Prawda jest taka , że wiekszości krzykaczom brakuje albo sprawności albo zdolności psychomotorycznej albo poprostu jednego jaja żeby sie tam dostać . Mam 45 lat i właśnie szykuje się na emeryturę i bawią mnie takie osły , które 25 lat temu śmiali sie ze mnie , że idę na "trepa" a teraz zapier..ją na budowach i jęczą na forach takich jak to .
  • hooligan1414 30.08.11, 22:00
    hehe - uwazaj trepie - przed wojna tez niektorzy czuli sie ustawieni i drwili ze spoleczenstwa. az ich mongoly z NKWD ustawily w lesie kolo Smolenska... Jak juz powiedzialem - zbliza sie zapasc finansow - moze tego nie wiesz, ale kasy nie drukuje klich czy kto go tam zastepuje. A i wojna domowa to wynalazek nie dzisiejszy - bacz, co bedziesz robil, jak cie ktos kiedys wywlecze z twego cieplego domku za kudelki :)
    nie zycze ci tego, ale reprezentujesz szczyt bezczelnosci galupujacej, jak mawial kpt. Bednarz
    PS - a te piardy o wielkim sicie przy naborze - nie smiesz ludzi - polsscy mundurowcy przy tych z innych krajow sa jak polscy pilkarze przy Niemcach czy Hiszpanach - bo dlaczego mieliby byc lepsi? gorzej strzelaja, wolniej biegaja, sa slabsi - tyle. Hehe - ostatnio w 2 lata zginelo wiecej generalow niz przez cala II WS - smiec na sali
  • Gość: a IP: *.6.199.109.static.rdi.pl 30.08.11, 22:14
    następny fanatyk...
  • Gość: dd IP: *.internetia.net.pl 30.08.11, 22:18
    Znowu kłapiesz na trepów. Tylko tyle możesz zrobić - gdacz sobie dowoli a wojsko cie i tak pier...... li.
  • hooligan1414 30.08.11, 22:23
    na nazywanie sie wojskiem trzeba chyba zasluzyc
    samo strzelanie do narodu w 1970 I 1981 roku oraz rozwalenie z mozdzieza szalasu pastucha wielbladow w Afganie to troche za malo. Rozwalenie kilku samolotow w krotkim czasie - fakt na pierwszy rzut oka robi wrazenie - ale przeciez byly wlasne wiec efekt taki sobie.
  • Gość: dd IP: *.internetia.net.pl 30.08.11, 22:37
    bla, bla, wojsko na ciebie sra
  • hooligan1414 30.08.11, 22:53
    zeby tak jeszcze chcialo srac na Niemcow w 1939, i Prusakow z Ruskimi w 1795, i na kozactwo pod Korsuniem i Pilawcami...
    a tu niestety bierzemy w dupke, az furczy jak perkusja...
    chcialym cie pocieszyc, ale nie ma jak - podobno Chinczycy nie biora jencow.
  • Gość: fidogucio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 22:28
    No teraz jest dla mnie wszystko jasne . Jesteś DEBILEM i piszesz z zamkniętego zakładu dla psychicznie chorych z komputera w którym nie ma polskich znaków .
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 22:43
    Coś w tym jest, niektórzy scyzorykiem chrzczeni tak mają.
  • hooligan1414 30.08.11, 22:46
    O wa - odezwal sie prawdziwy polonus do genetycznego spadkobiercy tournee wojsk Czyngis-Chana. Pewnie chodzis w bialych skarpetkach do sandalow by manifestowac patriotyzm?
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 23:00
    Mylisz się Hooliganie, moje pokolenie miało więcej cynizmu i nihilizmu niż patriotyzmu, tyle że było bardzo pragmatyczne i przewidujące. A co do genetyki - jeśli wojownicy Dżingis Chana kilkaset lat temu zostawili tu swoje potomstwo, to każdy z nas jakieś ich geny nosi, nie ma bowiem siły, by jakaś nasza praprababcia nie puściła się kiedyś z takim potomkiem. Podobnie z eleganckimi panienkami z miast, które dziś czują obrzydzenie do chłopów; niejedna w prostej linii pochodzi od prababci, która zmuszona była w czasie wojny jeździć na wieś i dawać chłopom za kawałek słoniny lub worek kaszy.
  • Gość: Gosc IP: *.dyn.optonline.net 31.08.11, 05:29
    Zebys zdechl po roku na emeryturze, ty 46-latku,
  • felucjan 30.08.11, 20:57
    Kto ich będzie bronił w przypadku zamieszek? Niezadowolony gliniarz kibicujący tłumowi?
  • Gość: Generał IP: 199.48.147.* 21.09.11, 09:13
    Polska armia praktycnie już nie istnieje,oj będziecie niedługo płakać.
    Rowaliliście już wszysko armie przemysł a większość ludzi wpędziliście do nędzy.

Czy ten Rostowski naprawde panikuje, czy jest JEDYNA osoba w Europie, ktora widzi prawdziwy koszmar rozpadu Unii? Bo ja prawde mowiac sympatyzuje z Rostowskim. Wbrew piepszeniu PiS. Od dawna wiadomo, ze jak sie unia rozleci, to Polska zostanie w prozni. Polska, przez glupote tych swoich zarzadzajacych - zwiazanych ze sluzbami - doprowadzila sie do stanu calkowitej bezbronnosci. Daliscie sie wydymac przez te unia - ogolic z forsy - zatrzymaliscie dynamike produkcji i popytu wewnetrznego i jestescie jak nastoletnia ksiezniczka odwrocona do wszystkich naokolo gola dupa. I wiesz jak to sie skonczy? Ano dokladnie tak, jak mowi Rostowski.

Te wasze sluzby - ci wszyscy politycy - to jest po prostu zbieranina nic nie widzacych idiotow - a skutki beda tego przykre. Polska powinna sie zaczac zbroic. Zbroic na potege, powinniscie wywalic z budzetu polowe wydatkow na urzednikow i zaczac finansowac wojsko i sluzby specjalne. Powinniscie zlikwidowac VAT i rozdac ludziom w malych miasteczkach forse.
    Powinniscie miec te unie w dupie - nawet jak zaczna na was narzekac - to im palec pokazac.
    Podniesc tempo wzrostu gospodarczego i wszystkie dodatkowe pieniadze przeznaczyc na armie. Te wasze sluzby powinny dostac tyle forsy - ile sie tylko da. Nie po to aby szpiegowac Kowalskich naokolo - ale po to, aby sie szykowac na zblizajaca sie szybko wielka awanture.
    Kupic nowe rakiety i systemy radarowe. Nie klupowac drogich samolotow i czolgow - tylko kupic rakiety, bron i amunicje dla wojska. Kupic systemy komputerowe - budowac schrony, systemy dowodzenia obrony powietrznej i rakiety, setki i tysiace rakiet. Juz nawet nie mowie tu o flocie, bo jestescie goli i biedni. Jak widze jak w Polsce ludzie zyja, to mi sie plakac chce. Jestescie w Polsce golcami. Wszyscy. To sie zle skonczy. Naiwniacy. Polacy naiwniacy.
  • Gość: j.an IP: *.inft.multifox.pl 30.08.11, 21:04
    Wychodzi średnio dla rolnika 750zł/m-c i musi pracować do 65 roku a szanowny pan policmajster średnio 2700zł/m-c i po 15 latach wcześniejsza emeryturka ot i demokracja ale nie ma się co dziwić tak zawsze jest w państwach policyjnych.
  • sammler 30.08.11, 21:04
    akiraxx napisał:

> Kolejny powód by sobie PO w tych wyborach odpuścić.

Słusznie prawisz. Jeżeli w PO myślą sobie, że ludzie machną na tę i podobne sprawy ręką, grubo się mylą.

S.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.11, 21:07
    ja głosuję na Korwina, kolejny raz!
  • maxixxx 30.08.11, 21:13
    Skoro związki i rząd coś uzgodniły to oznacza, że można przygotować stosowną ustawę

Skoro taka ustawa nie jest szykowana i zapowiada się powrót do tematu po wyborach to oznacza nie mniej nie więcej jak to, że koalicja rządowa coś zmyśla licząc na głosy mundurowych i ich rodzin w nadchodzących wyborach

Ja bym na miejscu mundurowych PO-PiS-PSL nie ufał bo te partie zgodnie głosowały za obniżeniem emerytur przez osoby które po upadku PRL w imię tzw. demokratycznej III RP uzyskały prawo do pracy w służbach

• Gość: R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:19
    Sama prawda
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.11, 21:28
    Po wyborach temat zostanie zapomniany. Władza potrzebuje płatnych zbirów do okradania niewolników.
    Tylko jakoś tak skromnie to ogłosili.
  • boznik1 30.08.11, 22:10
    Zycze powodzenia ze sluzbami mundurowymi, szkoda ze zwykla zawisc bedzie decydowac o emeryturach, a kiedy rzadzacy poznaja role i znaczenie sluzb mundurowych w panstwie bedzie za pozno. Podniescie pobory poslom.
  • Gość: wykidajlo2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.11, 22:15
    Najlepiej skłócić wszystkich po to, by zachować władzę. Władza nie potrafiła nawet porządnie zorganizować lotu śp. prezydenta ale potrafi jeszcze wiele. Gdy pod jej wodzą kryzys się rozkręci, piękne i wykształcone panienki z miast będą jeździć na wieś i dawać chłopom za 5kg worek kaszy lub kartofli. Obrzydzenie będzie mniejsze niż 70 lat temu; wielu gospodarzy dorobiło się już łazienek z ciepłą wodą...
  • Gość: gość IP: *.aster.pl 30.08.11, 22:10
    W poprzednich wyborach parlamentarnych reforma mundurówek to było jedno z głównych haseł PO. Nawet tego nie zrobili w tej kadencji ! Nie wiem jak wy, ale ja na PO nie zagłosuję. A niech przyjdą pisuarowcy i rozwalą wszystko do fundamentów. Na jedno wyjdzie, a ja najwyżej wyjadę do cieplejszych krajów.
  • Gość: Marcin IP: *.star.net.uk 30.08.11, 22:10
    Żeby uchronić głosy Milicjantów PO zrezygnowało z reformy.
    Piszę milicjantów bo to jedna z ostatnich gr. która uchroniła przywileje socjalistyczne w kapitalistycznym kraju. Nic nie mam przeciwko tylko doliczcie te emerytury i przywileje do pensji tak, żeby były widoczne w zarobku i potem dajcie możliwość wyboru wyższej pensji lub przedwczesnej emerytury.

Super, czy uchronili w ten sposób głosy reszty społeczeństwa zobaczymy po wyborach.
  • Gość: Rexhunt IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.11, 22:57
    :/
  • haryjesion 30.08.11, 23:07
    Dobra, wszystkim napinajacym się na te niesamowite i boskie przywileje, ten miód i lukier spokojnej służby proponuję uruchomić wyobraźnię w krótkiej historii pod tytułem:
    "Zrównujemy całą mundurówkę do systemu powszechnego"
    lub jak niektórzy wolą
    "Bierzemy psom i monowym darmozjadom te emerytury"
    (strażaków wszyscy lubią - ja osobiście też :) - więc wybaczcie chłopaki że was pominąłem)
    Trzeba zapłacić im ZUS za wszystkie latka, (pewnie podnieśc podstawę bo po odjęciu składek osZUSta wyjdzie z tego troszkę powyżej najniższej krajowej) trzeba pomyśleć o kodeksie pracy - płatne dodatkowo niedziele, święta, nocki itd., szkodliwe warunki pracy, dać prawo do strajku. Oczywiście zachowujemy wszystkie restrykcje jakimi te służby są obciążone:niekaralność, sprawność fizyczna, predyspozycje, multiselecty, opinie środowiskowe, psychologowie...
    Jak to wpłynie końcowo na liczbę etatów/vacatów i poziom obsługi klienta jakim jest obywatel? Sądzicie, że teraz jest tak źle/fatalnie/do d...? To co się stanie później? Jaki kretyn popracuje na ulicy w takich warunkach? Ja osobiście znajdę na dzisiaj kilka miejsc pracy w sektorze prywatnym gdzie:
    a)lepiej zarobię, nawet trzykrotność aktualnej kwoty b)będę spał spokojnie c)mam coś z życia (weekendy, święta).
    Czy znajdzie się wreszcie ktoś kto odważy się na gruntowną reformę tej chorej i patologicznej instytucji jaką jest KGP i Policja w ogóle a nie półśrodki i tematy zastępcze?
    A trolle niech sobie plują żółcią dalej, przecież po to jest internetowe forum. Przyjdźcie, zobaczcie, posmakujcie jakie to fajne i po 15 fajrant! Takie proste, nie?
  • Gość: Rexhunt IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.11, 23:11
    :.
  • Gość: podatnik IP: *.uznam.net.pl 31.08.11, 00:53
    haryjesion napisał: (...) wszystkie re
    > strykcje jakimi te służby są obciążone:niekaralność, sprawność fizyczna, predys
    > pozycje, multiselecty, opinie środowiskowe, psychologowie...
    > Jak to wpłynie końcowo na liczbę etatów/vacatów i poziom obsługi klienta jakim
    > jest obywatel? Sądzicie, że teraz jest tak źle/fatalnie/do d...? To co się stan
    > ie później? Jaki kretyn popracuje na ulicy w takich warunkach? (...)

Wielu ludzi pracuje na ulicy. Specjalne przywileje za siedzenie w krzakach i nicnierobienie? Czy to troszkę nie za wiele? Policja od lat nie służy społeczeństwu, tylko samym sobie i władzy. A odpowiadając tobie poważniej: poziom obsługi "klienta" już spaść nie może, chyba że "obsługą" nazywasz napady z radarem w ręku.

> A trolle niech sobie plują żółcią dalej, przecież po to jest internetowe forum.
    > Przyjdźcie, zobaczcie, posmakujcie jakie to fajne i po 15 fajrant!

Ale o co ci chodzi? To, że gliny narzekają i że "nie jest słodko" ma być jakimś argumentem za tym, żeby na nich pracować? Jak im nie jest słodko, to niech zabiorą się do uczciwej roboty. Niczego nie potrafią robić, co? Tu jest problem?

A na koniec:
    > Trzeba zapłacić im ZUS za wszystkie latka, (pewnie podnieśc podstawę bo po odję
    > ciu składek osZUSta wyjdzie z tego troszkę powyżej najniższej krajowej) trzeba
    > pomyśleć o kodeksie pracy - płatne dodatkowo niedziele, święta, nocki itd., szk
    > odliwe warunki pracy, dać prawo do strajku.

A dlaczego "trzeba"? Innym Polakom nic się nie należy a gliniarzom nagle "trzeba"? Co wy, wdowy smoleńskie, że całe państwo na wasze usługi? Gdybyście pracowali a nie oszukiwali to ludzie nie byliby tak na was cięci. Pomyśl sobie o tym za każdym razem, kiedy olejesz jakiegoś obywatela, kiedy dojazd na interwencję zajmie ci godzinkę, kiedy zaczniesz przekonywać okradzionego, że nie warto zglaszać kradzieży, bo i tak nikogo nie znajdziecie. Wtedy przypomnij sobie ten wątek i ci się rozjaśni pod czapką. Może...
  • mazur.krzysztof 31.08.11, 00:47
    Pracownikom służb mundurowych trzeba podnieść wynagrodzenia i przenieść ich do powszechnego systemu emerytalnego. Nie jest niestety możliwe podniesienie wynagrodzeń i utrzymanie obecnego systemu przywilejów emerytalnych. Rząd negocjuje bardzo niekorzystne dla społeczeństwa tzn. podatników zmiany w emeryturach pracowników służb mundurowych na warunkach, które podyktowanych przez związki zawodowe. To co proponują związki zawodowe nie zmniejszy w sposób istotny kosztów emerytur mundurowych. Jak należy zreformować emerytury mundurowe można przeczytać w dwóch tekstach: krzysztofmazur.blox.pl/2011/07/Reforma-systemu-emerytalnego-Emerytury-mundurowe.html
    krzysztofmazur.blox.pl/2011/07/Reforma-systemu-emerytalnego-Emerytury-mundurowe-1.html
  • Gość: Jarek z Wrocławia IP: 79.139.99.* 31.08.11, 00:54
    To skandal aby wysyłać gó...arzy mundurowych na emeryturę po 25 latach ich pseudo pracy !!
    Do łopaty zagnać tę bandę nierobów !! chcą uprawnień wcześniejszych proszę bardzo !! Ale wypłata świadczeń dopiero jak osiągną wiek emerytalny tj 60 i 65 lat !!! Tak jak każdy obywatel tego Kraju !!!!
  • Gość: strażak IP: *.tktelekom.pl 07.09.11, 11:19
    Jak przyjadę do pożaru do Twojego domu to odpowiednio się zachowam z należytym szacunkiem do twojej rodziny i mienia, tak jak ty dla "nas" mundurowych. Pozdrawiam, strażak
  • Gość: prorok11 IP: 217.17.41.* 21.09.11, 08:40
    Burak z Ciebie
  • Gość: Grzesiek IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.11, 02:53
    Napewno pójdę do pracy, żeby pracować na tych obiboków. Niedoczekanie. Wybieram zasiłek
  • Gość: Gosc IP: *.dyn.optonline.net 31.08.11, 05:21
    Po prostu noz sie w kieszeni otwiera.
    Dlaczego jest tyle uprzywilejowanych grup w Polsce?
    Zaloze mundur i dostaje 2 razywiecej niz przecietny ZUS-owiec.
    Co za sprawiedliwosc?
    Polska to jeden z najbardziej niesprawiedliwych panstw na swiecie.
  • hooligan1414 31.08.11, 07:26
    hehe - fajna retoryka - kiedy tylko w takiej np. Gazetce bez Napletka pojawiają się artykuły opisujące niesprawiedliwy system panujący w mundurówkach i budżetówce w ogóle, zaraz rózne mameje piszą coś "skłócaniu". Halo - pobudka - tu chodzi o kształtowanie świadomości. Tacy jak wy oskarżaliby o skłócanie XVIII i XIX-wiecznych działaczy, którzy proponowali zniesienie pańszczyzny i uwłaszczenie chłopstwa - no przecież skłócali społeczeństwo, godzili w "arcysprawiedliwy" układ.
    Poza tym wszystko to jest tylko czcze gadanie, bo kryzys się zbliża i przyjdzie nieuchronne. Nawet taki bezjajeczny i bezhonorowy naród jak Polacy będzie w stanie w końcu upomnieć się o swoje...
  • Gość: soldier IP: *.lw.lannet.pl 31.08.11, 20:23
    jestem zołnierzem ,wyksztalconym mam ukończone studia prawnicze ,podoba mi sie wojsko a wszystkich ujadających na tym forum pozdrawiam i odpowiadam im ,sami weżcie ,się do roboty ,a nie szczekacie na mon, pewnie 80% ujadający to stali odbiorcy kuroniówki,wykształcenie podstawowe,nooo max gimnazjum, jak trzeba to za łopatę łapać i i rowy kopać bo do tego tylko się nadajecie ,armią się nie zajmujcie do tego trzeba ludzi myslących,a takich w armii jest mnóstwo,a wy miernoto cywilna brać się do roboty, drogi czekają
  • mazur.krzysztof 31.08.11, 23:49
    A odwagi aby się imieniem i nazwiskiem podpisać to zabrakło.
    Proponuję przeczytać: krzysztofmazur.blox.pl/2011/07/Reforma-systemu-emerytalnego-Emerytury-mundurowe.html
    krzysztofmazur.blox.pl/2011/07/Reforma-systemu-emerytalnego-Emerytury-mundurowe-1.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka