Dodaj do ulubionych

Programy do firmy

IP: *.dynamic.chello.pl 21.09.11, 13:22
Każda firma jakoś prowadzi swoją ewidencję. Często używa się również programów komputerowych, które ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej. Jakie programy polecacie dla każdego przedsiębiorcy? Chodzi mi zarówno o programy dla płatników, do faktur, magazynowe, prowadzenia ewidencji i inne.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Truton IP: *.dynamic.chello.pl 21.09.11, 15:51
    Jeśli chodzi o mnie to używam tylko "Płatnika". Oczywiście kiedy jest mi potrzebny. Resztę robię bez użycia komputera.
  • 22.09.11, 17:36
    A czy "Płatnik" nie jest obowiązkowy dla wszystkich firm, i nie "musisz" go używać w kontaktach z tą zusowską hydrą?
    --
    Tylko Korwin!
    youtu.be/Vscr0YC8vCU
  • Gość: gość IP: *.pl 31.03.14, 10:33
    "Chodzi mi zarówno o programy dla płatników, do faktur, magazynowe, prowadzenia ewidencji i inne" <br />
    To wszystko masz w jednym programie w ifirma.pl. W tym 1 programie jest program do faktur, program magazynowy, i crm z ewidencjami, raportami, kontrahentami itd. Po prostu przełączasz się między zakładkami.
  • Gość: manto IP: *.dynamic.chello.pl 22.09.11, 12:51
    Polecam pakiety Symfonii i Raksa.
  • 22.09.11, 18:07
    a ja mam inne pytanie: czy prowadząc działalność gospodarczą/ i wykorzystując do tego swój sprzęt komputerowy z zainstalowanym wcześniej oprogramowaniem łamię prawo?
    Czy musze wykupować oprogramowanie z odrębną licencją dla biznesu?
    Bo chyba licencja firmowa do tanich nie należy.

No i co się dzieje gdy ten sam komputer wykorzystuję do celów prywatnych? To juz z oprogramowania z licencją firmową korzystać bym nie mógł?
  • Gość: Piotr IP: *.adsl.inetia.pl 21.10.11, 17:22
    Ja polecam wszelkiego rodzaju programy on-line. Cały swiat idzie w tym kierunku
    Faktury - infakt.pl
    Maile, pliki - apps.google.com
    CRM - centriumcrm.com
    Kampanie mailowe - mailchimp.com
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.13, 11:01
    Ja korzystam z systemu BizIn www.bizin.pl/. Możesz dodać własne logo na fakturze, a ponadto faktury mogę od razu wysyłać mailem do kontrahenta. Jako nowość i chyba jedyny program dodaje do faktury QR kod, (linki do odczytu faktury przez kontrahenta).
    :brawo:
  • Gość: gość IP: *.pl 29.01.14, 09:01
    jest jeszcze ifirma, darmowy program do faktur. ifirma jest w sam raz, jak ktoś prowadzi małą księgowość internetową, albo szuka biura rachunkowego online. możesz tam zalozyc konto za darmo na 3 miesiace, dostajesz wtedy wlasnego ksiegowego, ktory wszystko robi za Ciebie i reprezentuje Cie przez ZUS/US, a po trzech miesiacach mozesz albo przedluzyc abonament, albo nie przedluzac i wtedy zostaje Ci darmowy program do faktur z CRM, programem magazynowym, bazą kontrahentów.
  • 19.04.13, 10:04
    Ja polecam zainwestować w system ERP. Inwestycja na pewno się zwróci a my będziemy mogli efektywniej zarządzać przedsiębiorstwem. Systemy ERP są to programy zbudowane z modułów, np. tj . sprzedaż, kadry i płace, księga handlowa, CRM. Programy te można dostosować do różnych branż. Więcej na ten temat na system dla MSP
  • Gość: Tomasz IP: *.adsl.inetia.pl 05.06.13, 15:24
    W takim wypadku najlepiej wybrać system ERP, który składa się z modułów odpowiedzialnych za to wszystko. Są one w pełni zintegrowane ze sobą, co jest fajne, bo oszczędzamy czas i nie musimy skakać między różnymi programami. W mojej firmie mamy system Enova i dobrze nam się z nim pracuje. Mogę polecić stronę, z której ściągnąłem sobie wcześniej wersję demo: www.enova.net.pl
  • 07.11.13, 14:51
    A co sądzicie o www.abaspolska.pl/ ? Zostało mi to polecone, ale szczerze mówiąc nie mam gdzie zweryfikować tego.
  • 20.06.13, 22:48
    Polecam również zerknąć na prosty program do fakturowania Faktum Faktura.

Szczególnie przydatny dla małych i średnich firm. Więcej o programie dowiesz się z powyższego linka.

PS 60 dni darmowego testowania z dostępem do wszystkich opcji!! :cool:
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.13, 11:04
    Ja korzystam z systemu BizIn www.bizin.pl/. Możesz dodać własne logo na fakturze, a ponadto faktury mogę od razu wysyłać mailem do kontrahenta. Jako nowość i chyba jedyny program dodaje do faktury QR kod, (linki do odczytu faktury przez kontrahenta).
  • Gość: MAjda IP: *.adsl.inetia.pl 30.07.13, 15:35
    Już któryś raz trafiam na polecenie Bizin... Teraz mają ofertę na B2B Deal za śmieszne pieniądze - ktoś naprawdę z tego korzystał? Bo cena kusi i może warto zaryzykować i wypróbować?
  • Gość: firmowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.13, 02:22
    Wszytko razem w jednym pakiecie zapewnia program do księgowości internetowe szybkafaktura.pl. To jeden z niewielu programów na rynku, które oprócz standardowego fakturowania i KPiR, pozwala również na obsługę magazynu (i wystawianie stosownych druków), rozliczanie kilometrówki, ewidencję list płac, środków trwałych, kontrahentów, towarów, usług itd. Pozwala praktycznie na obsługę całej firmy z własnego komputera.
  • Gość: GOSC IP: 80.50.230.* 09.01.14, 08:34
    Polecam Ci zainwestować w system ERP. W ostatnim czasie pojawiło ich sie dość sporo na naszym rynku także jest z czego wybierać. System ERP zbudowany jest z modułów także możesz wybrać tylko te które Cie interesują np sprzedaż, księga handlowa, kadry i płace, CRM. Więcej możesz poczytać tutaj ERP
  • Gość: kamil IP: *.szczecin.mm.pl 09.01.14, 19:14
    Teraz jest dostępnych sporo różnych platform online, które ułatwiają zarządzanie firmą, czy to do księgowości, czy do prowadzenia szkoleń jak vincilms. Takie rzeczy jeszcze 10 lat temu były niedostępne, a teraz dzięki temu można trochę zaoszczędzić na działalności.
  • Gość: Corleone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.14, 23:24
    Używam programu szybkafaktura.pl bo wolę jeden prosty program, w którym zrobię wszystko niż kilka specjalistycznych, każdy do czegoś innego. Inna rzecz, że moja firma nie ma jakichś skomplikowanych potrzeb - zwykła knajpka - ja, kucharz, barman i dwie dziewczyny "do wszystkiego". Moje potrzeby to zrobić remanent w lokalu, wystawić pracownikom pity, KPiR i rozliczenie samochodu. Taka internetowa księgowość spokojnie mi wystarcza.
  • Gość: Zadowolony IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.14, 22:09
    Zdecydowanie polecam system BizIn. Służy on do fakturowania, kontroli należności i zobowiązań, analiz finansowych przedsiębiorstwa oraz do magazynowania. Polecam go bo jest on z dostępem online oraz koszt jego użytkowania to 0zł. dla wersji podstawowej, a dla bardziej wymagających wersja rozbudowana, którą można za darmo wypróbować przez 3 miesiące, a później użytkować, bądź nie, za przysłowiowe grosze co miesiąc. Program BizIn jest według mnie idealny dla firm, które cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Gość: ania IP: *.szczecin.mm.pl 08.03.14, 20:51
    Podstawowym dokumentem regulującym należności w obrocie gospodarczym jest faktura VAT, więc trzeba zaopatrzyć się w jakieś rozwiązanie tego typu. Akurat niedawno pojawiła się nowa platforma afaktury.pl która umożliwia wystawianie faktur online. Można ją na razie testować za darmo, więc jak ktoś szuka programu to może sprawdzić.
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.14, 12:20
    ja korzystam z programów Pakietu Przedsiębiorcy Sprzedaż i Magazyn, a dodatkowo mam z nim zintegrowany program do kpir Księga. Świetna sprawa - to co wpisuję w program fakturujący przenosi się do programu księgowanego - zaoszczędzam w ten sposób bardzo dużo czasu. Wersję testowe można pobrać stąd:

pakietprzedsiebiorcy.pl/sprzedaz-i-magazyn
    pakietprzedsiebiorcy.pl/ksiega
  • Gość: Justyna IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.14, 14:08
    ja używam programów Pakietu Przedsiębiorcy - do fakturowania z magazynem i do kpir - zaoszczedzam czas bo programy mam zintegrowane ze sobą, a więc to co wpiszę w program Sprzedaz i Magazyn pojawia się w Księdze - ktos mial naprawdę świetny pomysł z ta intregracja :))) wersje testowe programów mozna pobrać stad:

pakietprzedsiebiorcy.pl/ksiega
    pakietprzedsiebiorcy.pl/faktura-vat
  • Gość: Kagata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.14, 22:16
    Jeśli firma chce sie rozwijać to zdecydowanie powinna zainwestować w ERP. Ale decyzji nie można podejmować na szybko i za tzw. owczym pędem.
    Dwa lata temu gdy właśnie zastanawialiśmy się nad wyborem systemu wszyscy polecali nam CDN XL, jednak po spotkaniach z kilkoma firmami wdrażającymi okazało się że sam system jest kompletnie niedostosowany do naszej branży (budownictwo drogowe), a wszystkie oferowane udogodnienia to doróbki firm wdrażających, które kompletnie nie mogą zagwarantować że będą one działały w kolejnych wersjach systemu - wiem, bo chcieliśmy zawrzeć taki paragraf w umowach. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na system Sykof, mimo że firma mniejsza i mniej znana system na tle konkurencji wypadał bardzo dobrze. I co najważniejsze profesjonalna nielimitowana godzinami opieka serwisowa nad systemem po wdrożeniu - naprawdę mało firm oferuje taki zakres pomocy :brawo:. Podaję adres strony www.sykom.pl
  • 11.09.15, 13:16
    może w takim wypadku skontaktuj się z jakąś firmą, np. Graphcom. Oferują kilka fajnych programów i na pewną dobiorą do branży i rodzaju działalności. A jak nie to są programiści i na pewno stworzą jakieś rozwiązanie, które Cię zadowoli. W kazydm razie - nic nie stracisz na skierowaniu zapytania do nich.
  • 10.03.16, 12:12
    Od jakiegoś czasu używam jeen program właśnie do zarządzania firmą. I ogólnie sprawdza się dobrze. Można śmiało próbować sobie na moim czy innym programie. Ja polecę stronkę: www.systim.pl
  • 19.09.16, 16:21
    Ja do zarządzania klientami korzystam z chmiuro.pl/pl. Bardzo fajny i przejrzysty panel zarządzania, klientami, który jest prosty w obsłudze. Jak ktoś szuka czegoś niedrogiego a dobrego to jest to idealne rozwiązanie
  • 25.11.16, 10:52
    Dowiedz się też, jakie zalety ma system elektronicznego obiegu dokumentów opisywany na stronie portalu nf nf.pl/manager/chcesz-wdrozyc-elektroniczny-obieg-dokumentow-musisz-to-wiedziec,,54982,97 wiele firm decyduje się na niego i integruje go z popularnymi ERPami.
  • 26.01.17, 18:29
    BArdzo ciekawie wygląda odświeżone WAPRO ERP . Jest magazyn, fakturowanie , księgowość, kadry, środki trwałe i oczywiście obsługa deklaracji elektronicznych i raportowania JPK. Można zacząć od małego pakietu, a potem stopniowo dorzucać funkcje (przez przejście na wyższe warianty). Śmiało polecam.
  • 14.03.17, 11:04
    W kwestii ERP ja mógłbym polecić decyzje-it.pl/centrum-wiedzy/klasa/erp. Generalnie, dobrą praktyką jest dowiedzieć się jak najwięcej na temat danego rozwiązania przed jego wdrożeniem, a tutaj znalazłem wiele objaśnień co do mniej dal mnie zrozumiałych aspektów.
  • 25.04.17, 09:21
    Tak naprawdę pieniędzy mamy za dużo tylko że ukrytych w rajach podatkowych i dodatkowo inwestujemy w banki a nie w rozwój przemysłu i to jest nasz błąd bo pieniądze są pompowane tam gdzie nie są potrzebne i nie pracują ale to też jest problem całej Unii Europejskiej który trzeba naprawić.Mamy tylu bogatych ludzi że ich pieniądze aż wypływają do rajów podatkowych więc chyba nie jest tak źle. Niektórzy mają mocno zawyżone emerytury i renty SB-ckie, wcześniejsze emerytury mundurowe i górnicze oraz specjalne. Redukcja zawyżonych świadczeń miała objąć ponad 32 tys. osób ale nadal mamy to szambo z poprzedniego systemu bo jest nadmiar pieniędzy w bankach i są nie dostępne wielkie rezerwy.
  • 27.04.17, 09:53
    Ja używam systemu Modus ERP, który działa w obszarze zamówień, zaopatrzenia, magazynu, planowania i rejestracji wykonania produkcji, finansów, CRM. Polecam :)
  • 18.05.17, 09:26
    Do zarzadzania zakladami produkcyjnymi Modus ERP jest najlepszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.