Dodaj do ulubionych

Strajk w fabrykach Fiata. Prezes: "To bardzo, b...

IP: *.dynamic.chello.pl 21.10.11, 17:29
Zabrali produkcję pandy 2 z Tychów do Makaronów. Czas pokazał jak bardzo się mylili. Boleć będzie i to jeszcze bardziej. Makarony nie dość, że drożsi w kosztach w pracy to jeszcze podobni do greków z lenistwem.

Nie idź tą drogą...
Edytor zaawansowany
  • Gość: Kadfi IP: *.adsl.inetia.pl 21.10.11, 21:36
    Ile % miał Kadafi w fiacie ?
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 21.10.11, 21:37
    no masz racje nie to co polacy za miche ziemniorow zasuwaja bo na ich miejsce 100 innych
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.11, 22:20
    Fiat płaci bardzo dobrze w stosunku do innych pracodawców na Śląsku. Praca jest monotonna, ale zatrudniają tam ludzi, którym to odpowiada. Koszta życia we Włoszech są o wiele wyższe niż w Polsce, więc gdyby nie poważne ulgi podatkowe od włoskiego rządu, to inwestowanie w fabryki, gdzie panoszy się tuzin różnych związków zawodowych nie ma żadnego sensu ekonomicznego.
  • Gość: hg IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 21.10.11, 23:16
    z tymi wyzszymi kosztami zycia to mogles grac ale moze 10 lat temu
    polska juz dogonila czasami nawet juz przegonila ceny zachodnie poza nielicznymi wyjatkami
  • Gość: bella96 IP: *.bmj.net.pl 22.10.11, 08:53
    Oj nie - jeszcze nie, chyba że porównujesz Warszawę z Włoską prowincją - wtedy się zgodzę, że w PL wychodzi drożej.
    Na zachodzie bardzo drogie są usługi (na południu też, pomijam fakt, że prawie zawsze da się załatwić "taniej", bez podatku ;-) ).
    Czynsze średnio 2-3x wyższe niż u nas - spróbuj w Brukseli wynająć kawalerkę za 200-250 euro - śmiech na sali...
    Niemniej jednak wydaje mi się, że Fiat przenosząc produkcję Pandy do siebie strzelił niezłą gafę.
    Zapraszamy "Z ziemi Włoskiej do Polski" ;-).

P.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 09:05
    Szkoda czasu dla tego typu mędrków. Ceny nieruchomości, wynajmu lokali, ceny paliwa, żywności, parkingu, restauracji ... czy ludzie poszaleli - Wolska to kraj o kosztach życia porównywalnych do innych demoludów. Na Zachodzie potrzeba 3-4 krotnie więcej do normalnego życia.
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:09
    ceny nieruchomosci w polsce sa w czolowce najwyzszych na swiecie biorac pod uwage srednie zarobki (warszawiaka stac na mniej niz londynczyka!) - nie wspominajac juz o tym ze warszawka to zadupie w porownaniu do londka

ceny paliwa sa rzeczywiscie nizsze w polsce o cale 5-10% hahaha

ceny zywnosci: zalezy jakiej (nie przetworzonej faktycznie nizsze ale juz przetworzonej wysokiej klasy drozsze!)

ceny parkingu faktycznie w polsce duzo nizsze ale to takie wazne do zycia? moze zaczniemy porownywac inne rzeczy np. ceny toalet publicznych ktore na zachodzie sa za darmo hehe
    no i na zachodzie nie ma tzw. myjacych szyby i straznikow parkingow ktorym trzeba zaplacic za nie porysowanie auta hehe

to w polszy sa jakies restauracje? chyba macdonald hehe

na zachodzie faktycznie potrzeba wiecej do zycia ale tez zycie jest na wyzszym poziomie: lepsze drogi, urzedy, sady, policja, sluzba zdrowia, parki, czystosc na ulicach itd... innymi slowy placi sie wiecej za zycie ale wiecej tez dostaje sie w zamian

• Gość: aa IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:20
    Ceny nieruchomości, wynajmu lokali, ceny paliwa, żywności, parkingu, restauracji ... czy ludzie poszalel
    =====

do tych kosztow zycia dodaj ceny samochodow, markowych ubran i elektroniki

ale jesli ktos w bolandii mieszka w koziej wolce, na obiad je ziemniory ze swojego pola a do kosciola jezdzi furmanka to faktycznie zycie bedzie mial duzo tansze
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:23
    zapomnialem tez dodac o wycieczkach zagranicznych ktore w polsce sa srednio 2x drozsze niz w krajach zachodnich (nie biorac pod uwage srednich zarobkow nawet)

• dawid_madian 22.10.11, 09:20
    Kawalerka za 315: www.immoweb.be/en/Rent.estate.cfm?idbien=3372150&ongletactif=2&jpgnameinp=3372150_3.jpg&xincludedetail=2&xgallery=gallery&mycurrent_section=Rent&xbg=N#ongletphoto

Za 250 niestety nie udało mi się znaleźć. Ale w sumie tak samo nie udało mi się za tyle znaleźć w Warszawie... Mniej więcej też chciano ode mnie 1400-1500 zł za kawalerkę w Warszawie. Więc ceny bardzo podobne. Ale standard trochę inny
  • Gość: swoboda_t IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 09:59
    Rozmawiałem niedawno z Włochem, który często przyjeżdża na Śląsk służbowo. Pracuje zresztą w branży automotive. I sam stwierdził, że życie w PL jest znacznie tańsze. Oczywiście zarobki też mniejsze, ale różnica w poziomie życia jest mniejsza niż by wynikała z prostego przeliczenia zarobków.
  • Gość: akurat IP: *.b-ras2.cld.dublin.eircom.net 22.10.11, 11:21
    Ha, ha ha.
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:27
    Na zachodzie bardzo drogie są usługi (na południu też, pomijam fakt, że prawie zawsze da się załatwić "taniej", bez podatku ;-) ).
    =====

To tez juz mit i legenda. Uslugi w polsce bardzo podrozaly i wcale nie sa takie tanie. no chyba ze porownujesz naprawe auta w altance u pana mietka w polsce a na zachodzie u autoryzowanego dealera ? Z tego by wynikala twoja wypowiedz bo niby bez podatku czyli na lewo i bez gwarancji u jakiegos stefana z wasem (ktory przy okazji naprawy wymieni polowe czesci na stare hehe)
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 21.10.11, 23:18
    gdzie panoszy się tuzin różnych związków zawodowych nie ma żadnego sensu ekonomicznego.
    ===
    masz racje bo w polsce zwiazkow nie ma szczegolnie tych jeszcze z czasow PRL
    to dopiero ma sens ekonomiczny
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 21.10.11, 23:19
    > Fiat płaci bardzo dobrze w stosunku do innych pracodawców na Śląsku.

Taaak placa 2123zl w przeciwienstwie do innych co placa 2034zl brutto hehehe
  • man_sapiens 22.10.11, 10:40
    Gość portalu: dd napisał(a):
    > > Fiat płaci bardzo dobrze w stosunku do innych pracodawców na Śląsku.
    > Taaak placa 2123zl w przeciwienstwie do innych co placa 2034zl brutto hehehe

Załóż swoją firmę i płać robotnikom po 5-10 tysięcy. Do zobaczenia u komornika.
    --
    Join to piss! Szczyny, nie cuda.
  • Gość: ew IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:32
    a kto powiedzial ze firme chce zakladac
  • Gość: Sav IP: *.mikolow.multimetro.pl 21.10.11, 21:42
    Największym problemem Fiata jest nie to, gdzie będzie samochody produkować tylko jak przekonać do siebie kupujących. Do niedawna mogli konkurować ceną (takie Punto było tańsze niż jego odpowiedniki zarówno przy zakupie jak i w eksploatacji; chociaż różnie bywało z jakością). Obecnie ich samochody są droższe niż konkurencja (np. Chevrolet) a nie oferują nic specjalnego oprócz być może stylistyki.

W obliczu takich problemów zabranie produkcji z najlepszej fabryki za krótkoterminowy zastrzyk rządowej gotówki szybko odbije się czkawką. Zamiast restrukturyzacji (zamknięcia nierentownych fabryk we Włoszech) wybrano wegetację za darowane pieniądze.
  • Gość: Łukasz IP: *.play-internet.pl 22.10.11, 07:11
    Przejrzałem wszystkie komentarze i wreszcie ktoś trafił w sedno sprawy. Fiat przegrywa z takimi markami jak Chevrolet, Renault-Dacia, Tata. A to do tego właśnie rynku skierowany był fiat obecnie przeszedł on do półki wyżej i próbuje konkurować z najtańszymi markami wyższej półki jak np Hyundai (pięć lat gwarancji) Kia (siedem lat gwarancji), Skoda, Renault, Citroen, Seat z bardzo marnym skutkiem. Zaryzykuje twierdzenie iż gdyby w Polsce Fiat nie opychał swoich aut to Word-ów to sprzedaż ich sztandarowego obok Pandy produktu czyli Punta mocno by upadła bo osobiście mało widać na rynku prywatnych Punt (tak nawiasem mówiąc auto to okrutnie się prowadzi w przeciwieństwie do swojego poprzednika).
  • Gość: heniekk IP: *.60.classcom.pl 22.10.11, 10:17
    Fiaty były w WORD-ach kilka lat temu. Teraz egzaminy są na Toyotach.
  • an_luk 21.10.11, 21:58
    Tam gdzie króluje "maniana" tam jest kryzys:-)
  • Gość: Mojito IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.11, 22:15
    Mańana to po hiszpańsku, a po włosku to domani. Zresztą co to ma wspólnego z problemami Fiata? Hyundai czy Kia produkuje lepsze samochody za o wiele mniej. UAW niemal unicestwiło Forda i GM w Stanach, a Fiata wykańczają nieroby związkowe podobnie jak wykończyli polskie stocznie i są na najlepszej drodze ku temu w PKP.
  • Gość: pinio IP: 109.197.42.* 21.10.11, 22:33
    Im szybciej te nieroby zarżną PKP tym lepiej dla nas wszystkich.
  • traianusmaster 22.10.11, 14:35
    Ostatnio rozwalił mnie widok autobusu (nowiutkiego, błyszczącego) z napisem PKP na wyświetlaczu. Czy to autobus zamienny, który wiózł pasażerów jakiegoś zarżniętego pociągu? Wątpię.
  • Gość: docent-drwal IP: *.euro-net.pl 22.10.11, 00:51
    > W niemal unicestwiło Forda i GM w Stanach, a Fiata wykańczają nieroby związkowe
    > podobnie jak wykończyli polskie stocznie i są na najlepszej drodze ku temu w P
    > KP.

Kto wykończył polskie stocznie? Nieroby z Brukseli, Nieroby z Kataru czy też nieroby i podli kłamcy typu Tusk, Grad i spółka?

Nie jestem zwolennikiem związków. Uważam, że związki zawodowe spowalniają rozwój gospodarek, kreują bezrobocie, ale gorszego, bardziej chybionego przykładu już nie można było podać. Wkurza mnie gdy ktoś pod płaszczykiem dyskusji o ekonomii próbuje przemycić prymitywne politruckie kłamstwa.
  • shootthemall 22.10.11, 01:58
    Gość portalu: docent-drwal napisał(a):

> > W niemal unicestwiło Forda i GM w Stanach, a Fiata wykańczają nieroby
    > związkowe
    > > podobnie jak wykończyli polskie stocznie i są na najlepszej drodze ku tem
    > u w P
    > > KP.

>
    > Kto wykończył polskie stocznie? Nieroby z Brukseli, Nieroby z Kataru czy też ni
    > eroby i podli kłamcy typu Tusk, Grad i spółka?
    >
    > Nie jestem zwolennikiem związków. Uważam, że związki zawodowe spowalniają rozwó
    > j gospodarek, kreują bezrobocie, ale gorszego, bardziej chybionego przykładu ju
    > ż nie można było podać. Wkurza mnie gdy ktoś pod płaszczykiem dyskusji o ekonom
    > ii próbuje przemycić prymitywne politruckie kłamstwa.
    tacy kretyni, jak ty wykończyli polskie stocznie, czyli nieroby z dwoma lewymi rękami do roboty
  • Gość: eksp. IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 08:55
    Chłopie-związkowcu skąd wziąłeś u docenta dwie lewe ręce?
  • Gość: docent-drwal IP: *.euro-net.pl 23.10.11, 02:41
    > tacy kretyni, jak ty wykończyli polskie stocznie, czyli nieroby z dwoma lewymi
    > rękami do roboty

Napij się melisy psychopato, bo ci żyłka pęknie. W poniedziałek zaś biegnij w podskokach do najbliższego psychiatry, bo masz zwidy. Ja tam stocznie widziałem na żywo 2 razy w życiu i to z daleka. Musiałeś psycholu mnie z kimś pomylić Nie znamy się, bo ja z takimi ciulami jak ty nie zadaję się...
  • Gość: swoboda_t IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 10:03
    Stocznie wykończył swoim działaniem rząd SLD, a dobił zaniechaniem rząd PIS. W kampanii najgłośniej o stoczniach krzyczeli ci, co je udupili, słusznie licząc na krótką pamięć ludu. Rząd PO próbował reanimować trupa, z marnym skutkiem.
  • Gość: praprzyczyna IP: *.man.tk-internet.pl 22.10.11, 10:14
    i pierwotnym winowajcą jednak były związki zawodowe z solidarnością na czele.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 12:05
    Oczywiście, że tak. Jeśli ktoś nie rozumie jak destrukcyjną organizacją jest Solidarka to pewnie za dużo czasu spędza w kościele :)
  • Gość: docent-drwal IP: *.euro-net.pl 23.10.11, 02:48
    a kto widzi tylko Solidarność, a zapomina o innych typu OPZZ czy ZNP, jest starym komuchem lub starym ubeką
  • Gość: docent-drwal IP: *.euro-net.pl 23.10.11, 03:14
    > Stocznie wykończył swoim działaniem rząd SLD, a dobił zaniechaniem rząd PIS. W
    > kampanii najgłośniej o stoczniach krzyczeli ci, co je udupili, słusznie licząc
    > na krótką pamięć ludu. Rząd PO próbował reanimować trupa, z marnym skutkiem.

Historia urwana w najciekawszym miejscu. Tak nie może być. Oto ciąg dalszy.

Rząd PO próbował reanimować trupa. Mieli na to zgodę unii. Zjawił się tajemniczy inwestor z Kataru. Powiedział, że chętnie zainwestuje i uratuje stocznie, ale ma takiego kumpla, który dysponuje olbrzymimi ilościami gazu ziemnego, a wy będziecie budować gazoport. Dwóch żałosnych głąbów Tusk i Grad zgodzili się. Ten ratujący stocznie kontrakt oczywiście zerwał i zapłacił kilka marnych milionów kary, ale na gazie ziemnym orżnęli nas na grube kilkadziesiąt jak nie na kilkaset milionów. Oj, musiały Tuskowi i Gradowi dupska boleć, gdy zrozumieli jak ich Katarczycy orżnęli...

Parafrazując Marszałka, taki Tusk czy Grad to powinien kury szcz... prowadzać a nie za interesy się brać...
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.11, 08:13
    Widzę, że ta historię wymyśliłeś na niezłym haju ... rzuć "palenie" bo Ci szkodzi na łepetynkę!

Ursus, FSO, stocznie - jeden i ten sam wspólny mianowink, tzn. warchoły z Solidarki ...
  • Gość: docent-drwal IP: *.euro-net.pl 23.10.11, 16:12
    > Widzę, że ta historię wymyśliłeś na niezłym haju ... rzuć "palenie" bo Ci szkod
    > zi na łepetynkę!

A ja widzę, że jesteś głupi jak but. Nie dlatego, że nie słyszałeś o tym, ale dlatego, że zamiast sprawdzić w guglu co jest na ten temat, napisałeś swoje prymitywne i chamskie insynuacje. To, że inwestor katarski wycofał się z zakupu stoczni, to wie chyba każdy. To, że za gaz z transportem z Kataru będziemy płacić więcej niż nawet Japończycy za ten sam gaz, chociaż Japonia leży na końcu świata, to nawet wybiórcza pisała...

Mógłbym podlinkować wiele artykułów ale nie cierpię leniwych oszczerców, więc sam sobie poszukaj w ramach dokształtu z korzystania z internetu.
  • ulanzalasem 21.10.11, 22:25
    Niech prezesi wszystkich firm idą ze swoimi fabrykami do Chin, Wietnamu, Tajlandii - ale razem ze swoimi majątkami, willami, niech zabiorą kasę z kont w Szwajcarii i spędzą resztę życia ze swoimi skośnookimi pracownikami. Dodajmy im jeszcze zakaz sprzedaży produktów na terenie Japonii, USA i UE jeśli np. 51% ich produkcji nie znajduje się w tych regionach i zobaczymy kto będzie górą :D
  • kapitan_rzbik 21.10.11, 22:30
    prześcignęła ich kiełbasę
  • konichiwabitches 21.10.11, 22:34
    ktore upadly dzieki aktywnosci zwiazkowcow???? Jak wasatym smiecia sie nie podoba praca w fabrycy, to niech sie nie wcinaja do zarzadzania tylko niech szukaja sobie innej pracy - pi....ne lenie. Podobnie jest w Polsce, ile kasy idzie na tych je....ych ,,gornikow'' i ich wasatych zwiazkowcow... takie same gnidy jak i ci w sutannach, nawet wyjatkowa miloscia darza siebie wzajemie....
  • artur.1967 21.10.11, 22:51
    no to zmień prawo i zabroń im się zrzeszać szmaciarzu,a nie szczekasz i wyzywasz po kryjomu.związki wszystkiemu winne to za co hordy prezesów,rady nadzorcze i wszelkie inne przybudówki do rządzenia pieniądze brały.gdzie nadzór właścicielski i za co pół miliona urzędasów pieniadze brały.
  • Gość: Ambaras IP: 89.204.153.* 22.10.11, 09:09
    Dziwne ze pracownicy stoczni i zwiazkowcy, za swoje odprawy, nie kupili stoczni, nie kupili zadnych maszyn, narzedzi, zeby dalej prowadzic jakas produkcje.
    Przeciez wg siebie sa takimi specami od wszystkiego. Zamiast tego pokupowali samochody, sprzet agd, rtv, siedzieli na dupach az sie zasilki skonczyly, bo liczyli ze znajdzie sie kolejny jelen u ktorego beda udawac ze pracuja.
    A teraz znow darcie paszczy, ze wszyscy winni tylko nie oni i trzeba im DAĆ, bo im sie NALEŻY.

Zwiazkowcy, szefostwo, politycy- kazdy wrzucil kamyczek do tego ogrodka.
  • shootthemall 22.10.11, 02:00
    konichiwabitches napisał:

> ktore upadly dzieki aktywnosci zwiazkowcow???? Jak wasatym smiecia sie nie podo
    > ba praca w fabrycy, to niech sie nie wcinaja do zarzadzania tylko niech szukaja
    > sobie innej pracy - pi....ne lenie. Podobnie jest w Polsce, ile kasy idzie na
    > tych je....ych ,,gornikow'' i ich wasatych zwiazkowcow... takie same gnidy jak
    > i ci w sutannach, nawet wyjatkowa miloscia darza siebie wzajemie....
    gdyby nie związki zawodowe to byś zapie...ł za miskę kartofli debili, no chyba że tyle własnie chciałbyś płacić swoim pracownikom
  • Gość: Ambaras IP: 89.204.153.* 22.10.11, 09:13
    > gdyby nie związki zawodowe to byś zapie...ł za miskę kartofli debili, no chyba
    > że tyle własnie chciałbyś płacić swoim pracownikom

No popatrz, nigdy nie bylem w zwiazkach i nigdy nie bede, pracowalem w firmach gdzie zwiazki zawodowe byly, i tam gdzie ich nie bylo i miski ryzu nigdy nie zarabialem.

Nie widzialem tez nigdzie, zeby zwiazkowiec uczciwie walczyl o dobro firmy i pracownika, tylko o kase dla siebie i swoich ludzi, byle doic krowe jaka jest zaklad, a pozniej wielki krzyk i placz, ze firma padla.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 12:08
    Inne przykłady to Ursus i FSO ... dziś ci panowie mają bardzo dużo wolnego czasu :)
  • azsxdcf 21.10.11, 23:06
    Włoski pracownik kosztuje 27Eur/h, polski 7Eur/h,

tymczasem nadeszła nowina, która przy okazja miała zniechęcić polskich robotników to tych obrzydliwych strajków:
    wyborcza.biz/biznes/1,101562,9241877,Fiat_Auto_Poland_nagle_pod_kreska__80_mln_zl_strat.html
    artykuł jest tak lakoniczny i naiwny że aż boli, jakby nie było oczywiste że księgowy nie trafił w zero, witamy w PL, krainie białych murzynów

• Gość: debil IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.10.11, 23:14
    ...a kuźwa renta mojej żony jeszcze nie wpłynęła na konto :)
  • Gość: twoja mama IP: *.204.75.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.10.11, 23:56
    mam już trzeciego fiata (nowego), ale to już ostatni. Jakość - z każdym kolejnym coraz gorsza, jeszcze jakoś designem nadrabiali. Następny będzie hyundai. Też dość tani, ładny i chyba lepiej wykończony. Fiata zaorać.
  • Gość: moron IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 00:59
    Co to jest design?
  • Gość: osgoode22 IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 22.10.11, 03:57
    wzornictwo jak bys nie wiedzial tyle ze slowo design ma szersze i bardziej precyzyjne znaczenie, dobry trend z zapozyczaniem slow i zwrotow ktorych dokladnych odpowiednikow nie ma w naszym jezyku, serce rosnie ze ubogaca nam sie jezyk polski tak jak to robil przez wieki
  • Gość: płaszcz w spodniah IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.11, 00:39
    po pięciu latach twierdzę, że nie żałuję zmiany marki. Przy skodzie oszczędziłem dużo pieniążków i nerwów na nieustannych wizytach w serwisie z wieloma nieprzewidywalnymi pierdołkami jakie sprawiał mi wcześniejszy kropek. Dla fiata jako klient jestem stracony, porównanie stosowanej technologi wypadło zdecydowanie in minus dla fiata. Teraz zmieniając auto zaryzykuję chyba "kija". Wierność dotychczasowej marce chyba do mnie już nie przemawia. Trzeba patrzeć na to co dzieje sie na motoryzacyjnym rynku i wyciągac jako klient wnioski.
  • Gość: lansky IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 14:29
  • Gość: phihp IP: *.opole.hypnet.pl 22.10.11, 15:10
    Bardziej zdrobnić się nie dało? Może "pieniążeczków"?
  • Gość: samochodziarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 16:58
    Czy możesz napisać jakie to szczególnie rzeczy powodowały te ciągłe wizyty w serwisie?

Na co dzień użytkuję fiata i nie mam z żadnych problemów, z serwisem widuję się tylko i wyłącznie na przeglądach okresowych.

Nie wiem też co jest fajnego w Skodzie, wystarczy postawić obok siebie dowolny model Fiata i dowolny Skoda i wybór jak dla mnie jest oczywisty. Życie jest zbyt krótkie, aby jeździć tak nudnymi samochodami ;)
  • r1111111 22.10.11, 00:44
    "Według danych niemieckiego analityka rynku samochodowego VDA godzina pracy włoskiego robotnika kosztuje 27,69 euro, podczas gdy ten sam czas pracy w polskiej fabryce - 7,52 euro. Polskie fabryki Fiata mają też lepszą wydajność od włoskich."

Ładnie, ładnie.
    Ceny w POlsce niewiele różnią się od tych w innych krajach Unii, a dochody są 4 razy mniejsze.
    Wniosek? PO prostu POwinniśmy jeszcze wydajniej pracować. POlska jest w budowie.
  • Gość: moron IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 01:03
    Ceny w Polsce dorównują cenom na Litwie ale nie włoskim. Gdzie kupisz wagon fajek za €2 albo kilogram ziemniaków za 0,50 zeta? Wiesz ile kosztuje tam wynajęcie mieszkania?
  • Gość: Max IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 11:12
    W relacji do zarobków znacznie taniej. Polska jest krajem wyjątkowo drogim.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 12:15
    Czy Ty chociaż rozumiesz jaki jesteś śmieszny? Byłeś kiedyś na mercato we Włoszech i widziałeś ceny warzyw i owoców. Cena to funkcja płac, kosztów transportu, produkcji i wynajmu lokalu.
    Ja kupuję pomidory po 2 zł/kg, paprykę po 2 zł/kg, ziemniaki po 0,50 zł/kg i włoskie winogrona po 4 zł/kg na targu. Spróbuj tego dokonać w Bella Italia ... za mieszkanie płacę niecałe 400 zł i jedynie dochodzi gaz i światło, bo telewizji nie oglądam. Dla Twojej informacji 1€ to dzisiaj dobrze ponad 4 zł ... spece od cen i ekonomii z Garwolina :)
  • shootthemall 22.10.11, 02:03
    r1111111 napisał:

> "Według danych niemieckiego analityka rynku samochodowego VDA godzina pracy wło
    > skiego robotnika kosztuje 27,69 euro, podczas gdy ten sam czas pracy w polskiej
    > fabryce - 7,52 euro. Polskie fabryki Fiata mają też lepszą wydajność od włoski
    > ch."
    >
    > Ładnie, ładnie.
    > Ceny w POlsce niewiele różnią się od tych w innych krajach Unii, a dochody są 4
    > razy mniejsze.
    > Wniosek? PO prostu POwinniśmy jeszcze wydajniej pracować. POlska jest w budowie
    > .
    a ty jesteś głupią PiSdą
  • Gość: onamatopej IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 06:17
    niepotrzbnie się unosisz. myślisz, że to było dla nich przyjemne - 6 razy pod rząd przerżnąć wybory? a będzie jeszcze 7, 8, 9...
    ciekawe czy jeszcze im płacą za kapitalikowanie 'po', czy też pis-skarbnik przykręcił pis-śrubkę ;)
  • Gość: eksp. IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 09:02
    PISdą, nie PISdą ale c...a w galotach mam, nie jak ty nocny związkowcu.
  • shootthemall 22.10.11, 01:52
    tania siła robocza- tylko tym są Polacy, to nasz jedyny atut
  • Gość: archikrator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 02:31
    No niestety na tym poziomie dochodu i wydajności możemy konkurować tanią siłą roboczą. To nie jest zła strategia, przerabiają ją różne kraje, rzecz w tym by dorabiając się samemu umieć np przejmować (jak Chińczycy) te firmy, lub po prostu uczyć się i przeskakiwać z taniej siły roboczej na produkty wysokich technologii a potem jako kraj eksportujący nie tyle rzeczy co kapitał obracany w ramach globalizacji i wracający na macierzyste konta do banków.

Gorzej jak utkniemy na etapie taniej siły roboczej bez żadnych perspektyw na wyrwanie się z zaklętego koła "taniości". Wcale nie jest powiedziane, że istnieje możliwość istnienia krajów o podobnie wysokim Hi-Tech i rezerwach kapitałowych. Nie jest wykluczone, że są to poziomy zarezerwowane tylko dla połowy ludzkości, podczas gdy druga część będzie musiała stale pracować na nadwyżkę za miskę "kartofli".
  • Gość: automatyk IP: *.tvk.torun.pl 22.10.11, 03:12
    3 ełro k...wa zarabiamy!!!!7,przecinek to chyba ma sekretarka za parzenie kawy i robienie loda!!!-zwykly robol ma nawet 2 ełra,"specjalista nizszej grupy zaszeregowania"czyli wiekszość ma 3 ełra....moze panienka ktora ma 3 tytuły miss i nie odróżnia fiata od Ziła to ma 7 euro ale nie reszta...
  • Gość: koszty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 05:02
    może i zarabiacie - ale w artykule o tym nie było mowy - tylko o tym ile kosztuje godzina pracy - na której koszt składa się nie tylko to ile zarabiacie
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 09:14
    Dokładnie tak: montownie samochodów to bardzo kapitałochłonne przedsięwzięcie. Nie dość, że Włosi tym matołkom na Śląsku stworzyli czyste, dobrze płatne miejsca pracy to jeszcze wymachują szabelką jak pewien bezzębny polityk podobny do Chomika jednak z dziobem kaczki :)
  • Gość: .. IP: 82.113.99.* 22.10.11, 15:54
    Im to sie widzi wczesniejsza emerytura, barborki, ekwiwalenty, no i w czas pracy jeszcze jakby wliczyc dojazd do pracy.
  • Gość: baltazar_gabka IP: *.elpos.net 22.10.11, 07:43
    idz do donka, ktory zabiera ci ponad polowe pensji.
  • Gość: antypojeb IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 22.10.11, 05:49
    polskie solidaruchy będą zapierd..za grosze
  • trino1 22.10.11, 08:44
    do czasu aż solidaryzm znajdzie zrozumienie i wygra w wyborach.

a tymczasem wybraliśmy liberałów...
    --
    www.trino.com.pl/
  • Gość: Ambaras IP: 89.204.153.* 22.10.11, 09:16
    Gdzie i kiedy ty widziales liberalow w polskim sejmie???
  • trino1 22.10.11, 15:53
    całe mnóstwo i ciągle

a ze są sprzedajni i wyrzekają sie szybciutko swoich pogladów zaasiorkę ( w tym wolą posadki i nepotyzm od ideałów liberalnych) to też ja na nich nie głosuję !!
    --
    www.trino.com.pl/
  • Gość: Ambaras IP: 89.204.153.* 22.10.11, 21:45
    Jeśli jest teraz jakaś partia liberalna w sejmie (i nie mówmy o samozwańczych malowanych liberałach), to ja jestem Darth Vader.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 07:51
    przytym 4 X tańszy pracownik a przy rownych kosztach ŻYCIA / w europie ceny surowcow sa jednakowe dla wszystkich no może nie gaz, ropa rosyjska która w Polsce jest wyższa niż dla Niemcow. Może redaktor DOKŁADNIE napisze jakie jest WYNAGRODZENIE za godzinę pracy tam i tu.
  • Gość: baltazar_gabka IP: *.elpos.net 22.10.11, 08:20
    czy robol nie moze zrozumiec, ze jego wynagrodzenie to nie koszt fiata? idz do swojego donka, lemingu, i wyplacz mu sie w mankiet,z ezamiast 28 pln/h zarabiasz 10pln.

ps. powiedz jeszcze ile kosztuje wynajecie mieszkania we wloszech. na pewno wyiecej, duzo wiecej niz 200 czy 300 euro.
  • Gość: kRZYK! IP: *.internetunion.pl 22.10.11, 08:39
    a W Polsce co i gdzie wynajmiesz za 300 EUR??
  • Gość: swoboda_t IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 10:08
    W Tychach bez problemu jakieś 50-60 metrów.
  • Gość: baltazar_gabka IP: *.elpos.net 22.10.11, 10:40
    300 e to normlana cena w polsce. za mieszkanie, nie zatechly pokoj. chyba, z emowisz o wawie, na grzybowskiej;)
  • Gość: Max IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 11:16
    300 to chyba w Wolsce, w żadnym sensownym dużym mieście nie wynajmiesz mieszkania za 300.
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 12:20
    Fabryka Fiata jest w Tychach, a nie w tej zasranej Warsiawce ... FSO właśnie zamknęli, więc na Żeraniu ceny mieszkań poszły w dół :)
  • Gość: baltazar_gabka IP: *.elpos.net 22.10.11, 13:44
    wymien te "sensowne duze miasta" ,....moze uwazasz, ze 99% Polakow (jakies 36 mln) mieszka w warszawie, wroclawiu, pozaniu i gdansku? ;)))
  • Gość: KIA for ever IP: *.ip.netia.com.pl 22.10.11, 08:07
    Fiat GW wart a Ford jego brat! Tak było jest i będzie!
  • trino1 22.10.11, 08:42
    nowocześnie i zgodnioe z tradycją ;-)
    --
    www.trino.com.pl/
  • Gość: Paskudny Stary Ron IP: *.ip.netia.com.pl 22.10.11, 09:15
    Ci pracownicy są jacyś głupi czy coś? Ich wachlarz reakcji ograniczył się tylko do strajkowania lub nie? Jeszcze będą płakać mam nadzieję bo zachowują się jak rozpuszczone dzieci.
  • mrobert 22.10.11, 10:54
    Nie dziwię się specjalnie, że pracownicy protestują, kiedy pracodawca chce im odebrać ich dotychczasowe prawa czy przywileje. Chociaż w obecnej sytuacji na świecie trzeba przyznać, że mają dużo odwagi ...
    --
    Informacje gospodarcze, finansowe i bankowe
    Kredyty Lokaty Konta
  • tomekjot 22.10.11, 09:22
    Polscy eksperci tłumaczą, ze za niższą wydajność należy się niższe wynagrodzenie.

A we Fiacie jest wprost przeciwnie.

Kto tu jest idiotą ?!

--
    inwestycjenaemeryture.blogspot.com/

• Gość: zbanowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 09:28
    W artykule mamy wyjasnienie dlaczego w Polsce nigdy nie bedzie lepiej i zawsze bedziemy "murzynami". Sprzedalismy praktycznie caly polski przemysl, przy obecnej "mobilnosci" produkcji i nadmiarze rak do pracy dopoki zadowolimy sie kilkoma euro za godzine pracy "kapitalista" bedzie produkowal u nas ale jak juz zechcemy kilka euro wiecej zwinie interes i przeniesie do innego tanszego kraju. A nasze wspaniale rzady jeszcze daja takim "inwestorom" same przywileje ulgi podatkowe itp. Taki "inwestor" wysysa co sie da jak sie juz wiecej nie da sprzedaje lub zwija interes i przenosi sie do innych frajerow.
  • Gość: swoboda_t IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.11, 10:11
    Fakt, zamiast wpuścić Fiata do FSM trzeba było utrzymywać państwową własność i zarząd. Z pewnością na produkcji Maluchów zbudowalibyśmy wielki koncern samochodowy, po drodze kupilibyśmy od GM Opla i być może dziś czytalibyśmy artykuły o rozważanym przez FSM przejęciu Fiata. Tak, tak...
  • Gość: baltazar_gabka IP: *.elpos.net 22.10.11, 10:42
    niektorzy nie rozumieja, ze niestet, ale takie panstwa jak polska musza tak konkurowac-wlasnie cena sily roboczej. jednakze musimy takze starac sie absorbowac nowe technologie, a z tym u nas roznie....
  • Gość: Mirwisz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 12:25
    Kiedykolwiek słysze narzekania, że płace są w Wolsce niskie to mi się chce śmiać - gdyby były takie jak w Rajchu, to w zapanowałoby powszechne bezrobocie. W tym kraju niemalże nie ma nic polskiego, przemysł i banki należą do obcego kapitału. Tylko dzięki niskim płacom wielu z tych narzekających jeszcze ma pracę.
  • Gość: sew IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:30
    no bo sa niskie w porownaniu do kosztow zycia na poziomie europy zachodniej
  • Gość: dupek ze zmywaka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.11, 16:38
    Czy Tobie kolo się przypadkiem płyta nie zacięła? Opla, VW czy Fiata gó... obchodzi ile ludzie w PL wydaja i na co - ich interesuje koszt pracy, a ten zgodnie z artykułem jest sporo niższy niż we Włoszech ... czy Ty masz jakieś problemy ze zrozumieniem pisanego polskiego, po tych długich zmianach na zmywaku?
  • Gość: wk IP: *.olsztyn.mm.pl 22.10.11, 10:02
    A tobie proponuję robic za miskę zupy wtedy wszystkie fabryki tu przeniosą.Trzeba się szanowac!!!!!!
  • pleszak_easy 22.10.11, 11:33
    Polacy to fajny i pracowity naród, lubię Polaków bo są spoko i generalnie jestem też Polakiem, jestem z tego dumny i robię wszystko żeby wszyscy o Polakach mieli dobre zdanie, a nie złe.
    Pozdrawiam serdecznie
    ps. na drodze jestem uprzejmy i kulturalny, za granicą nie klnę i nie udaje że nikt mnie nie rozumiem, używam języka danego kraju, nawet jak znam kilka słów, jestem uśmiechnięty i wogóle
  • Gość: leon IP: *.kosnet.pl 22.10.11, 12:32
    oczywiście że związki zawodowe to jest rak który toczy zdrową tkankę
  • Gość: dd IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 22.10.11, 13:31
    no i fajnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka