Dodaj do ulubionych

po cichu ludzie będą wywłaszczani

23.02.12, 11:15
Złoża gazu to tak między 1/3 a 1/2 Polski.
biznes.onet.pl/lupkowe-prawo-do-wywlaszczen,18567,5033920,1,prasa-detal
--
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree it will live its whole life believing that it is stupid"
Edytor zaawansowany
 • losiu4 23.02.12, 11:32
  wg szacunków faktycznie trochę go jest. Z czego powinniśmy się cieszyc i czesac pieniadze. Jedyna niewiadoma to ryże. Kto ich tam wie kto nimi steruje i czy aby na pewno działaja w polskim interesie.

  Pozdrawiam

  Losiu
 • Gość: Lupin IP: *.business.telia.com 23.02.12, 13:05
  "Palestynczyk" z dziadkiem w Wehrmachcie. To nie moze dobrze sie skonczyc.
 • tornson 23.02.12, 13:24
  losiu4 napisał:

  > wg szacunków faktycznie trochę go jest. Z czego powinniśmy się cieszyc i czesac
  > pieniadze. Jedyna niewiadoma to ryże. Kto ich tam wie kto nimi steruje i czy a
  > by na pewno działaja w polskim interesie.
  Jaka niewiadoma! Wiadomo że jak u żłobu będzie POPiS to zyski z łupków czerpać będzie Watykan i USA, Polacy pewnie jeszcze dopłacą byle tamtym się opłacało wydobywać.
 • lump-1 23.02.12, 11:36
  Od czasu do czasu będzie głośno.
  Tak to już jest, że ten gaz jest pod czyimś gospodarstwem, domem i czasami kogoś trzeba wywłaszczyć.
  Podobnie jest z drogami.
 • ina2222 23.02.12, 11:49
  Prawo własności polega na tym, że mogę robić ze swoją własnością co chcę, czyli mogę sprzedać i mogę zachować dla siebie. To raz. Dwa to są w dużej mierze koncerny amerykańskie, które płacą nędzne grosze za koncesje i będą zużywać ogromne ilości wody, którą mamy dostarczać za darmo (a nie mamy jej nieskończonej ilości). Tereny będą górnicze, więc padnie rolnictwo na tak dużym obszarze, a my jesteśmy krajem rolniczym. Kolejna rzecz, że na etapie wydobycia nie mają obowiązku nam tego gazu odsprzedawać, mogą robić co z nim chcą.
  Interes więc taki, ze dopłacamy. A dla nich to tak atrakcyjne było (najtańsze na świecie mówią), że już handlują z dużą korzyścią tymi koncesjami.
  A ludzie śpią, gdy niszczą nam ziemię.
  --
  "Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree it will live its whole life believing that it is stupid"
 • ina2222 23.02.12, 11:53
  Idealnie pasuje: www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A
  --
  "Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree it will live its whole life believing that it is stupid"
 • powiatowy.inteligent 23.02.12, 11:59
  A tak na marginesie to wysoka cena gazu z Rosji, nitka Bałtycka groźby zakręcenia kurka itp. wszystkie te czynniki są korzystne dla firm amerykańskich, które zdobyły koncesje na poszukiwanie i z automatu dostana na wydobycie jak znajdą. Mało tego, będa miały monopol, zagwarantowały sobie bezpłatną wodę. Władza będzie nas straszyć powyższym i pacyfikować demonstracje. POpatrzcie jak to amerykańskim firmom "otoczenie" sprzyja. kto by POmyślał, taki zbieg okoliczności.
 • Gość: twoja_stara IP: *.nyc.res.rr.com 23.02.12, 15:31
  Czyli jak ? Rząd będzie zabierał polskim obywatelom ziemię i płacił za nią pieniędzmi polskich podatników żeby ją przekazać amerykańskim korporacjom ? Tak ?
 • Gość: zen IP: *.dc.dc.cox.net 25.02.12, 03:48
  które juz ukradły złoża polskiego gazu. To jest ten cel "społeczny".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka