Dodaj do ulubionych

Dobry kompromis emerytalny

01.04.12, 11:57

Kto ukradł pieniądze ze składek !!!
Edytor zaawansowany
 • prawdziwy-moher 01.04.12, 12:01
  Polacy zyja srednio 6 lat mniej niz obywatele Europy Zachodniej.Wiec jest to kompromis obozu koncentracyjnego.
 • Gość: Neoliberał IP: 101.172.111.* 02.04.12, 08:31
  Co ty tam wiesz. W Polsce potrzebujemy dziś likwidacji wszelakich zasiłków, rent i emerytur, gdyż oznaczają one tylko zabieranie pieniędzy od jednostek wartościowych, czyli wytwarzających PKB, aby niepotrzebnie utrzymywać przy życiu jednostki bezwartościowe, takie jak np. bezrobotni, inwalidzi, chronicznie chorzy czy też niezdolni do pracy starcy!
 • tanebo 01.04.12, 12:50
  Nikt. Problemem są pokolenia urodzone tuż po wojnie. Ich składki są zamrożone. W drogach, chodnikach, fabrykach, torach i... mieszkaniach. Zauważcie że pokolenia naszych rodziców i dziadków są posiadaczami nieruchomości. Prawie każdy polak pod pięćdziesiątkę ma jakieś mieszkanie. Większość to pozostałości z PRL.
 • kotek.filemon 02.04.12, 11:08
  tanebo napisał:

  > Nikt. Problemem są pokolenia urodzone tuż po wojnie. Ich składki są zamrożone.
  > W drogach, chodnikach, fabrykach, torach i... mieszkaniach. Zauważcie że pokole
  > nia naszych rodziców i dziadków są posiadaczami nieruchomości. Prawie każdy pol
  > ak pod pięćdziesiątkę ma jakieś mieszkanie. Większość to pozostałości z PRL.

  Ale do grobu tych mieszkań nie zabiorą. Może dzięki temu sporo młodych ludzi będzie się miało gdzie podziać na Zielonej Wyspie Dobrobytu(TM).

  --
  Sekretny plan zniszczenia Narodu Polskiego
 • zalesand 01.04.12, 15:09
  Twoja Mama, Twój Tata. Moja Mama, Mój Tata, Jej Mama, Jej Tata. Jeżeli już osiągnęli wiek emerytalny.
 • Gość: drMuras IP: *.icpnet.pl 01.04.12, 15:47
  Szkoda że mój brat nie zasiada w radzie nadzorczej Orlenu. Wtedy też pisałbym tylko pozytywnie o polityce Tuska. Prawda Wielowiejska?

  Ot taki żart prima aprylisowy
 • es_zet_pe 01.04.12, 16:48
  Pani Wielowieyska z jednej z najbardziej obiektywnych dziennikarek GW staje się propagandzistką rządów Tuska i wielkiego kapitału taką samą jak reszta. Co też pani wypisuje o tej "obudowie" że niby już jest? Łatwo pani pisać, jak się pracuje w Agorze na etacie. Niech pani się wczuje w rolę zwykłego obywatela na umowie śmieciowej i spróbuje zapisać dziecko do żłobka albo skorzystać z normalnej państwowej służby zdrowia... powodzenia...
  I niech Pani sama zachrzania do 67 roku życia - ale nie w kreatywnej pracy w Agorze, a np. przy zbieraniu pomidorów albo krojeniu mięsa w fabryce kebabów... na stojąco w lodowatej sali z tureckim albo włoskim kierownikiem na karku...
 • jurber1 01.04.12, 17:44
  Nawet gdyby średnia długość życia nie wymuszała (i nie uzasadniała) zmian w systemie emerytalnym, to fakt że w okresie przejściowym (2 - 5 lat) mniejsze będą wypłaty emerytur, pozwoli zmniejszyć (do znośnych rozmiarów) zadłużenie skarbu państwa. Chyba że znowu do rządzenia dorwie się jakiś Krzaklewski, Miller, czy Kaczyński...
 • szatek100 01.04.12, 18:00
  System emerytalny w Polsce bankrutuje, gdyż prostytutka MFW nazwiskiem Balcerowicz w ciągu 800 dni obniżyła standardy socjalne życia do poziomu Meksyku i wywołała 20% bezrobocie utrzymujące się permanentnie. To z kolei spowodowało szok społeczny porównywalny jedynie z wybuchem totalnej wojny i owocujący spadkiem liczby urodzeń z niemal 800 tysięcy na początku lat 80tych do nieco ponad 400 tysięcy w zeszłym roku (z tendencją spadkową!). W Anglii Polka rodzi średnio 2,5 dziecka, podczas gdy w Polsce - 1,4. Kłania się rozwalenie sieci przedszkoli, spekulowanie nieruchomościami i wieczne bezrobocie od ćwierć wieku. Tuskową "reformę" emerytur możecie sobie w d... wsadzić- ona nie uratuje bankrutującego systemu, gdyż jej założenia już się zdezaktualizowały. Wg jej autorów ilość urodzeń wśród pokolenie "wyżu stanu wojennego" miała rosnąć do 2013 roku. W rzeczywistości załamała się już 2 lata wcześniej, czego nie przewidzieli najgorsi sceptycy. "Reforma" nie bierze też pod uwagę, że już niedługo kto żyw i zdolny do pracy będzie uciekał z tej tonącej łajby - młodzi z dwoma dyplomami i znajomością języków obcych nie będą całe życie tyrać za 1500 spłacając absurdalnie drogie mieszkania i oddając połowę pensji na utrzymanie systemu emerytalnego (bo w to właśnie zmieni się nasz budżet - w maszynę do dotowania ZUS). Niemcy, Austriacy czy Szwajcarzy przyjmą ich z otwartymi ramionami- u nich nie ma dobrej demografii ale jest świetna gospodarka. U nas nie ma ani jednego ani drugiego. Ten kraj nie ma żadnej przyszłości. Po 40 latach III RP będziemy w gorszej sytuacji, niż po 40 latach PRL. Wspomnicie moje słowa...
  --
  =======================================================
  Cześć Zbyszek
 • tomekjot 02.04.12, 13:36
  W sumie 20 lat minęło i jesteśmy już na półmetku, na razie się wszystko sprawdza :))
  --
  inwestycjenaemeryture.blogspot.com/

  serwiskonsumenta.blogspot.com/
 • singing6 01.04.12, 18:10
  W USA standardowa emeryture dostaje sie w wieku 66 lat. Mozna przejsc na wszesniejsza, odpowiednia nizsza, w dowolnym miesiacu miedzy 62 rokiem a 66 rokiem zycia. Mozna tez pracowac dluzej az do 70 roku zycia i przejsc na emeryture w dowolnym miesiacu miedzy 66 rokiem a 70 rokiem zycia, za odpowiednio wyzsza emeryture. Tak wiec w wieku 62 - 70 lat kazdy moze przejsc na emeryture w dowolnym miesiacu ale ma zachete finansowa aby pracowac jak najdluzej.
 • tomekjot 02.04.12, 13:38
  U nas jest to samo- a Tusk chce wszystkich zmusić do pracy do 67 r.ż
  --
  inwestycjenaemeryture.blogspot.com/

  serwiskonsumenta.blogspot.com/
 • aekielski 01.04.12, 21:13
  W reformie tej wcale nie chodzi o emerytury tych co je mają zagwarantowane po długoletniej pracy w aparacie władzy. Tu chodzi o zdjęcie odpowiedzialności państwa za los ludzi mających dochód z pracy rąk i umysłów. Jest to przytłaczająca większość obywateli. Jedni z nich dają sobie świetnie radę, inni niestety nie. Bez pomocy państwa ci ludzie sobie nie poradzą. Wielu z nich należy kontrolować i starać się ich wyprowadzić na prostą. Są tacy co nie chcą żyć jak ludzie i na siłę nic tu się nie poradzi. Martwi mnie,że wielu młodych ludzi zaczyna swoją karierę od nadużywania alkoholu, papierosów i narkotyków. Czy państwo może jakoś te tendencje zminimalizować?
 • mignik 01.04.12, 22:01
  My, tak, nie mylicie się, my, daliśmy wam całkiem dużą miskę do wylizania, więc nie biadolić, ale wylizać to, co po nas zostało, a tak się posiliwszy, do roboty. Do roboty, do roboty.
 • Gość: Kaczus (Tomek) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.12, 08:24
  Niestety- ale tak na prawdę to porozumienie niczego nie rozwiązuje... Problemy jakie były takie zostają, czyli grupy uprzywilejowane.... Na których emerytury płacą wszyscy inni pracujący...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.