Dodaj do ulubionych

Przestajemy pić soki. Za drogie czy za słodkie?

11.05.12, 01:28
Taa,po jakims czasie,jak zyski beda male,pewnie wprowadza napoje z marichuany.
Edytor zaawansowany
  • inkwizytorstarszy 11.05.12, 01:29
    Dlaczego soki z krajowych jabłek są droższe od tych z pomarańczy...?
    I dlaczego nie podaje się na opakowaniu stężenia czyli proporcji ekstraktu do wody...?
  • Gość: ''' IP: *.150.172.198-fenomenalny.net 11.05.12, 06:24
    Eee... Te gumy funkcjonalne się całkiem ciekawie zapowiadają...
  • Gość: i ch.. IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.12, 08:03
    to mieszanka wody, cukru lub syropu skrobiowego, barwników, aromatów zaprawiona niewielką ilością koncentratu.
    Wrzućcie do sprzedaży koncentrat to sam sobie namieszam wg uznania.
    Kiedyś dawno temu za komuny można było kupić w sklepach koncentrat jabłkowy w postaci pasty.
    Brało się tego łyżeczkę na szklankę wody i był "sok" wg własnego uznania i bez cukru. Dzisiaj już nie ma takich specjałów bo łatwiej sprzedawać ludziom farbowaną , zaprawioną i posłodzoną wodę zapakowaną w karton i trzepać z tego sporą kasę.
    I tak jest niestety z każdym przetworzonym głównie chemią produktem spożywczym.
  • jez855 11.05.12, 08:13
    Panowie redaktorzy. Soki owocowe mają niewiele wspólnego ze zdrowiem. Są wysoko przetworzone, nie mają w ogóle błonnika, tracą wiele witamin, mają mnóstwo cukru. To, że soki są zdrowe wmówiła ludziom branża spożywcza. Być może coraz więcej ludzi o tym wie i rezygnuje z soków na rzecz wody i herbat.
  • antagoniss 11.05.12, 09:49
    Jeszcze niedawno producenci soków straszyli klientów ilością cukru w produktach konkurencji, chyba każdy pamięta jeszcze te reklamy. I tutaj leży chyba sedno problemu, picie soków nie ma wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem, czy trybem życia. Ludzie po prostu się utwierdzili w tym przekonaniu.
    Osobiście piję wodę i nawet nie staram się wyszukiwać najlepszych marek, po prostu kupuję zawsze tę samą wodę w butelkach 5l. Wcześniej w UK piłem tylko wodę z kranu, a z reklam wody butelkowanej tylko się śmiałem i nie miało to nic wspólnego z oszczędzaniem. Teraz w Polsce już tak nie robię, bo jakość wody nie zawsze jest u mnie dobra.
  • jestem-z-miasta 11.05.12, 09:10
    Czy jak założy się taką gumę z pieprzem kajeńskim to potem nie piecze fujarka?
  • Gość: wafelek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.12, 10:11
    To trochę jak z mineralką, gdzie 60-70% jest gorsze od kranówki a kosztuje kilkaset razy więcej.
    Zresztą znaleźć w sklepie sok to też niełatwe zadanie.
    Najlepsi są Ci, którzy na opakowaniach z przodu umieszczają napis "sok 100%" a w składzie nektar/napój owocowy bla bla bla...
  • Gość: konsument z Wlkp. IP: *.wagrowiec.vectranet.pl 11.05.12, 10:49
    Nie kupuję soków. Dlaczego? Bo jako konsument nie rozumiem, po diabła dodaje się do soków przecierowych syrop glukozowo-fruktozowy! Chcę pić sok z owoców, a nie jakiś syrop!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka