Dodaj do ulubionych

Balcerowicz: Każdy chce wzrostu, podobnie jak s...

IP: *.sta.etb.net.co 28.05.12, 22:17
Gadomski i Balcerowicz o gospodarce. Bez czytania zgaduje, ze wszystko poza glebokimi cieciami, to socjalizm.
Edytor zaawansowany
  • saint_just 28.05.12, 22:22
    ..................
  • saint_just 28.05.12, 22:24
    To o tym przydupasie Von Hayeka i Friedmana , nie poprzednim forumowiczu.
  • cmazui 28.05.12, 22:33
    Wedlug Balcerowicza nalezy Grekom zabrac wszystkie pieniadze. Przemysl sprywatyzowac, rozpirzyc, niech choduja owce i barany.
  • q-ku 28.05.12, 22:36
    nie dawać im naszych pieniędzy i nich hodują kozy jak dawniej
  • Gość: strejtmen IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.05.12, 23:45
    waszych?
    a co WY się dorzucacie do pomocy greckiej?
    pisanie durnych postów na forum to nie pomoc
  • eu_ropejczyk 29.05.12, 00:18
    z tego co ja wiem to Grecy dawniej tworzyli podstawy wspolczesnej cywylizacji zachodniej - w przeciwienstwie do Polski, ktora NIGDY nie byla czescia Cesarstwa Rzymskiego, czyli nie nalezala politycznie i kulturowo do tego co teraz nazywamy EUROPA. Co zreszta widac po twoim wpisie.... .
  • tornson 29.05.12, 12:25
    q-ku napisał:

> nie dawać im naszych pieniędzy i nich hodują kozy jak dawniej
    Naszych, czyli? Chyba nie mówisz o polskich, bo dzięki Balcerowiczowi i jego dzikiej prywatyzacji niema już polskiego kapitału.
  • q-ku 28.05.12, 22:38
    gdy pada słowo "Balcerowicz" hejterzy wbiegają na forum i wylewają swoje "myśli" i "wiedzę"
    żaden z Was nie jest wart procenta zasług i wiedzy tego faceta, karły pioruńskie

nie to że ja jestem wart więcej - ale znam miarę
  • hapita 28.05.12, 22:56
    Ja tam przemądrzałym ekonomistą nie jestem,ale pamiętam dobrze I i II plan Balcerowicza.Pierwszym wykończył tzw.popiwkiem polski przemysł oraz rolnictwo związane z PGR-ami i spółdzielczością.Drugim dobił gospodarkę która chwytała oddech tzw,schładzaniem.
  • pis_busters 29.05.12, 07:16
    Kolega w przedszkolu tak mówił ?
  • saint_just 28.05.12, 23:04
    q-ku napisał:

> gdy pada słowo "Balcerowicz" hejterzy wbiegają na forum i wylewają swoje "myśli
    > " i "wiedzę"
    > żaden z Was nie jest wart procenta zasług i wiedzy tego faceta, karły pioruński
    > e
    Gdzie są te zasługi? Czy pieprzysz bo tak gadają na mieście? Jeśli zasługi, to tylko jako Święty Mikołaj dla orligarchów . Rozdawnictwo majątku i dochodu poza wszelką kontrolą w ich łapy jest "rynkiem" a rozdawnictwo dla tych , którzy ten majatek wypracowali jest "socjalizmem" ...Co za bezczelne bydlactwo.. Ten ch. nie ma wstydu...Nawet jego nauczyciel i doradca w trakcie "reformowania" kraju po '89 G. Sachs przyznał ,że ta droga to był koszmarny błąd - zachował sie jak człowiek i przyznał do błędu, ale ten wielki 'wolnorynkowiec" z odzysku, były kacyk PZPR z fanatyzmem typowym dla kmiotka - neofity, bardziej papieski od papieża, będzie sie trzymał swojej wersji do upadłego.
    On i Gadomski to ostatnie relikty neoliberalizmu na świecie. Teraz już nie ma pytania, CZY od niego odejśc , lecz JAK to zrobić, bo nowotwór - beneficjent tego systemu , finasjera tak się dzięki niemu rozrosła i spotężniała ,że trudno ją wyaciąc bez ryzyka perturbacji czy prowokowanych konfiktów, bo na pewno pola za darmo nie oddadzą.
  • Gość: cehaem IP: *.173.0.95.tesatnet.pl 28.05.12, 23:15
    > żaden z Was nie jest wart procenta zasług i wiedzy tego faceta,

Wiedza tego Pana ogranicza sie do recytowania Hayeka. A zaslugi ograniczaja sie do zawolania: "prywatyzowac wszystko". Nie wazne, za ile, nie wazne, kto bral o po co...

O klamstwach na temat pomyslow lewicy juz nie wspomne.
  • Gość: trzeciadroga IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.05.12, 23:53
    Oczywiście hejterzy są. Ale chciałbym zwrócić uwagę, że nie ma klimatu do tetgo żeby rzeczowo zanalizować politykę nokonów w Polsce. Balcerowicz to jedno, to tylko profesor o dużym potencjale organizacyjnym, który w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu uchwycił władzę i wdrożył program neoliberalny. Dlatego nie o Balcerowiczu powinna się odbyć debata tylko o tym jakie skutki realne neoliberalna polityka przyniosła i czy nie można było inaczej.
    Kiedyś ślepo wierzyłem w niewidzialną rękę rynku.. jakoś dziś słabo to widzę.. na całym świecie jest porażka takich koncepcji - chociaż interesariusze mają się dobrze.
  • yoda84 29.05.12, 01:16
    q-ku napisał:

> gdy pada słowo "Balcerowicz" hejterzy wbiegają na forum i wylewają swoje "myśli
    > " i "wiedzę"
    > żaden z Was nie jest wart procenta zasług i wiedzy tego faceta, karły pioruński
    > e
    >
    > nie to że ja jestem wart więcej - ale znam miarę

jakie zasługi? ten facet powinien siedzieć w więzieniu, a tu ktoś o jakiś zasługach pieprzy
  • Gość: Adam IP: *.unknown.uunet.be 29.05.12, 01:49
    prace czy publikacje Balcerowicza. Nie ma takiej, pod wzgledem naukowym i jako ekonomista ten facet jest zerem.

Szkoda gadac, w wiekszosci podaje nieprawdziwe informacje.

Ostatnio, w paiskiem po oczach powiedzial znowu pare bzdur lub nieprawdziwych informacji: jakoby w niemczech wiek emerytlny automatycznie uzalezniony jest od sredniej oczekiwnanej dlugosci zycia, co jest nieprawda!

Nie zauwazyl ze wedle jego teorii grecja winna byc krajem mlekiem i miodem plynacym gdyz nikt nie placil tam podatkow, czyli efektywne obciazenie gospodarki podatkami bylo tam duzo mniejsze niz w Niemcech, Belgii, Szwecji itp, a wiadomo ze podatki to najgorsza rzecz na swiecie.
  • liber166 28.05.12, 23:20
    Panie Balcerowicz, a Niemcy to ile procent swoich własnych banków mają? Może "profesor" odpowie? No proszę byle szybko?
  • baalsaack 28.05.12, 23:31
    Niesamowite.

"Wyborcza" potrafi jednego miesiąca opublikować wywiad z Wolfgangiem Streeckiem (pt. "Ulica zmieni świat", którego jednak online nie przeczytacie...), a innego - z Balcerowiczem (ten już zbyt ważny i zbyt ideowo bliski redakcji, żeby ograniczać do niego dostęp).
  • wenzel2 29.05.12, 00:02
    Ciekawe dlaczego tylko zabobony pana Balcerowicza mają mieć powszechne uznanie?
  • ignorant75 29.05.12, 00:46
    Czy Leszek jest taki nieludzki wobec swojej rodziny? Liczby, efektywność to nie wszystko!
  • ignorant75 29.05.12, 00:50
    to swojej rodziny!
  • yoda84 29.05.12, 01:12
    mistrz i uczeń hahahahaha zestaw na miarę wybiórczej
  • Gość: Adam IP: *.unknown.uunet.be 29.05.12, 01:59
    Jakis jasnowidz. Widac takie totalitarne skrzywienie, wszyscy ludzie musza chciec tego samego bo inaczej koncepcja sie wali, a jak nie chce to sie ich do tego tak czy inaczej skloni.

Sednem liberalizmu jest metodologiczny indywidualizm, na ktory sklada sie nieznajomosc niemozliwosc poznania motywow dzialalnia jednostek, gdyz sa one idywidualne a nie koletkywne. Jezeli bylyby one kolektywne, zbiorowe, to system na takiej zalozeniach zbudowany musi zawsze byc totalitaryzmem.
  • dlugpubliczny 29.05.12, 03:42
    Pokaż mi system totalitarny, który zrodził się z systemu liberalnego - czyli opartego na wolnościach osobistych..

Libertarianizm
    Z czym się nie zgadzasz? Z prawem własności? Wolnym rynkiem? Nienaruszaniem wolności innych?

Za to przykładu systemów totalitarnych zrodzonych z różnych form socjalizmu wiele - hitlerowskie Niemcy i narodowy socjalizm wyrosły na kryzysie ekonomicznym spowodowanym m.in. pieniądzem fiducjarnym czy bolszewicki socjalizm w formie komunizmu. CHRL gdzie wszyscy są równi ale ci, którzy nie rozumieją, że 'świnie' są równiejsze są likwidowani.

Socjalizm prowadzi do totalitaryzmu i niewiele się od niego różni - tylko i wyłącznie skalą opresji.

• Gość: Gosc IP: *.play-internet.pl 29.05.12, 14:05
    Prawo wlasnosci jest zbyt czesto naduzywane do okradania innych ludzi i krajow, a wolnosc w kapitalizmie jest towarem, dostepnym tylko dla bogaczy.
  • dlugpubliczny 30.05.12, 03:02
    Nie, wolność to podstawa liberalizmu. To o czym piszesz to zepsuty socjo-kapitalizm, gdzie władza, urzędnicy i ich znajomi robią co chcą za nasze pieniądze firmując to wszystko 'demokracją'. Czyli to co mamy obecnie.

W prawdziwym kapitalizmie opartym na równych, prostych zasadach każdy może być bogaty, w obecnym systemie zazwyczaj tylko 'wybrani' podłączeni do koryta.
  • Gość: Adam IP: *.unknown.uunet.be 29.05.12, 17:58
    przynajmniej w sensie ekonomicznym co w konsekwencji doprowadzilo do bolszewizmu i faszyzmu. Zwiazek ten zauwazyli tak zwani neoliberalowie, ze stystem liberalny konczy sie faszyzmem i dlatego wynalezli cos takiego jak neolibralizm po drugiej wojnie swiatowej, gdzie panstwo ma zapewnic warunki ramowe dla dzialania gospodarki w tym pokoj spoleczny gdzie skrajne roznice i wyzysk sa wyeliminowane. Liberalizm typu 19 wieku, prowadzil albo do rewolucji lewicowych lub faszystowskich, w krajach o wiekszej tradycji demokratycznej jak USA czy Anglia proces ten zostl wstrzymany poprzez reformy spoleczne wiekszy wplyw pantwa na ekonomie (New Deal).
  • dlugpubliczny 30.05.12, 03:14
    W Rosji i w Niemczech panowal system liberalny

Nie panował tam system liberalny - jak widzę nie masz pojęcia czym jest liberalizm.

Państwo, banki centralne, monopol na pieniądz, pieniądz fiducjarny, urzędnicy i narzucane przez nich prawo nie mają nic wspólnego z systemem liberalnym.
  • dlugpubliczny 29.05.12, 02:23
    Fajnie by było rozdzielić nas na dwa państwa - w jednym moglibyście (przeciwnicy Balcerowicza) zadłużać się do woli (rynków),drukować pieniądze do 'walki z kryzysem', zatrudnić wszystkich w bardzo ważnych urzędach i mieć raj niczym w Grecji czy Hiszpanii. Oczywiście uprzywilejowani mieli by lepiej niż reszta ale tak ma być - bo wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze.
    Na koniec eksperymentu moglibyście, tak jak zawsze to się odbywało w naszej historii, winić wszystkich dookoła tylko nie siebie.

W drugim państwie byłyby głupie wymysły 'liberałów' czyli niskie proste podatki, wolność gospodarcza, osobista, byłaby bieda niczym w Hong-Kongu.

Wasze komentarze mają jedną cechę - nie mają kontr-argumentów na argumenty Balcerowicza, pełne są inwektyw i ataków ad hominem.

Dla posiadających znajomość języka angielskiego - kilka minut dobrej muzyki:

Fight of the Century
  • baalsaack 29.05.12, 02:54
    dlugpubliczny napisał:

> Dla posiadających znajomość języka angielskiego - kilka minut dobrej muzyki:
    >
    > Fight
    > of the Century

Jak jeszcze raz rzuci mi tym ktoś z Twojej opcji światopoglądowej, to chyba kogoś zamorduję. Nie, to nie jest dobra muzyka!
  • dlugpubliczny 29.05.12, 03:23
    Dlaczego nie?
    Przedstawia argumenty obydwu stron, a nie jednej i to w profesjonalny sposób.

Tak jak np:

LHR

Kompromitujesz się o mówiąc o morderstwie. Jak rozumiem lubisz uszczęśliwiać ludzi na siłę, a jak nie chcą to stają się śmiertelnym wrogiem. Nie mam żadnej opcji - po prostu nie lubię być sterowany i nie lubię gdy gdy 'naprawiacze świata' wydają ponad połowę moich pieniędzy na swoje zachcianki wmawiając mi, że to dla mojego dobra. Nie jestem bogaty, zostawcie mnie i moją rodzinę w spokoju.
  • baalsaack 29.05.12, 11:22
    dlugpubliczny napisał:
    > Kompromitujesz się o mówiąc o morderstwie.

To była figura retoryczna i dobrze o tym wiesz.
  • tornson 29.05.12, 14:09
    dlugpubliczny napisał:

> W drugim państwie byłyby głupie wymysły 'liberałów' czyli niskie proste podatk
    > i, wolność gospodarcza, osobista, byłaby bieda niczym w Hong-Kongu.
    A to drugie to co to miałoby być? Jak rozumiem państwo-miasto. Trójmiasto czy Szczecin, a może Łeba (kiedyś chciano zrobić z niej księstwo)?
    No ale niestety pralnie brudnych pieniędzy i raje podatkowe dla szemranych biznesmenów już są w Szwajcarii, Liechtensteinie, na Cyprze czy Wyspie Man, więc na kolejną taką pralnię raczej już niema miejsca, tym bardziej że normalne kraje powoli ukracają te złodziejskie patologie na których tego typu państewka-pasożyty żerują.
  • dlugpubliczny 30.05.12, 03:25

> A to drugie to co to miałoby być? Jak rozumiem państwo-miasto.

Źle rozumiesz.

> No ale niestety pralnie brudnych pieniędzy i raje podatkowe dla szemranych bizn
    > esmenów już są w Szwajcarii, Liechtensteinie, na Cyprze czy Wyspie Man, więc na
    > kolejną taką pralnię raczej już niema miejsca

Nie wiem jak mam się do tego odnieść.. Kolega coś pił???
  • tornson 30.05.12, 10:13
    dlugpubliczny napisał:

>
    > > A to drugie to co to miałoby być? Jak rozumiem państwo-miasto.
    >
    > Źle rozumiesz.
    >
    > > No ale niestety pralnie brudnych pieniędzy i raje podatkowe dla szemra
    > nych bizn
    > > esmenów już są w Szwajcarii, Liechtensteinie, na Cyprze czy Wyspie Man, w
    > ięc na
    > > kolejną taką pralnię raczej już niema miejsca

>
    > Nie wiem jak mam się do tego odnieść..
    Boś głupi i brak ci podstawowej wiedzy dzieciaku.
  • pis_busters 29.05.12, 07:21
    Masakra! Ci gimnazjalni "ekonomiści" z forum to ma być alternatywa dla Balcerowicza?
  • tornson 29.05.12, 14:16
    pis_busters napisała:

> Masakra! Ci gimnazjalni "ekonomiści" z forum to ma być alternatywa dla Balcerowicza?
    Nawet przedszkolak byłby alternatywą dla Balcerowicza, miejsce Balcerowicza jest w Tworkach.
  • Gość: pola IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.12, 13:43
    Balcerowicz to marnej klasy naukowiec z czasów PRL. Nauczył się na pamięć parę regułek z ekonomii i udaje, że jest następcą zmarłego Friedmana - noblisty z ekonomii. A ten pan nie tylko wpajał mędrcom z USA (chłopcy z Chicago), że należy wszystko prywatyzować, prywatyzować, sprzedawać i robić zamęt w gospodarkach narodowych innych krajów, ale również realizować przy pomocy takich balcerowiczów i terapii szokowej. Proponuję obejrzeć w Planete+ film dokumentalny pt: "doktryna szoku" i wszystko okaże się zrozumiałe.
  • alfred.skowronski 29.05.12, 23:11
    W ksiazce "Doktryna szoku -Naomi Klein" jest lepiej pokazano terapie szokowa , ktorej doswiadczyla nie tylko Polska.Warto poczytac.
  • dlugpubliczny 30.05.12, 02:47
    Bankructwo pojawia się gdy zadłużenie wew/zew jest zbyt duże lub gdy majstruje się przy pieniądzu. Polecam doskonałą pozycję naukową: This-Time-Different

Podatki nie doprowadziły Grecji do ruiny ale ich niepłacenie, biurokracja, unia monetarna i wysokie zadłużenie - produkty uboczne fałszywego socjalizmu.
  • dlugpubliczny 30.05.12, 03:35
    > Nie jest on wiec w stanie zrozumiec, ze w kapitalizmie najlepiej sie zyje z
    > cudzej pracy
    , Tak sie wiec sklada, ze interesy kapitalistow nie sa z definc
    > ji zgodne z interesami ludzi pracy

Ja też jestem ludź pracy.. Jak dostaję wypłatę staję się wrednym kapitalistą. Całe szczęście, że państwo zabiera mi 50%, a później 50% z tego co zostało więc nie czuję się tak wrednie a i tak wszystko jest darmowe.
    Sam nie zostanę kapitalistą bo mi się nie chce.
    Lenin wiecznie żywy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka