Dodaj do ulubionych

Prof. Balcerowicz: grozi nam wyraźne spowolnien...

IP: *.net.autocom.pl 28.09.12, 21:06
Balcerowicz idź do domu niech ci żona zupy naleje, po co mącisz.
Edytor zaawansowany
 • koloratura1 10.10.12, 06:11
  Gość portalu: ed napisał(a):

  > Balcerowicz idź do domu niech ci żona zupy naleje, po co mącisz.

  Ty go -zapewne - zastąpisz; no, no...
 • tornson 15.10.12, 11:15
  koloratura1 napisała:

  > Gość portalu: ed napisał(a):
  >
  > > Balcerowicz idź do domu niech ci żona zupy naleje, po co mącisz.
  >
  > Ty go -zapewne - zastąpisz; no, no...
  W czym ma go zastępować? Przemysł unicestwiony, majątek narodowy rozkradziony, polska nauka nie istnieje. No fakt ktoś mógłby Balcerowicza zastąpić w gnojeniu ludzi, ale ciężko znaleźć takiego kalibru szmatę która opowiada się za odbieraniem ludziom prawa do opieki medycznej, za cięciami socjalnymi w kraju praktycznie bez socjalu, za zabraniem zasiłków w kraju gdzie pobiera je mniej niż 20% bezrobotnych, czy też apeluje o niepodnoszenie zwykłym pracownikom zarobków.
  Balcerowicz w swoim sqrwysyństwie jest niezastąpiony.
 • Gość: polak IP: *.centertel.pl 10.10.12, 07:32
  wystarczy nie sprowadzać towarów z azji i trzeba kupować wyłącznie polskie produkty to każdy polak w polsce bedzie miał pracę a polska potęgą bedzie! ponad 500 posłów i senatorów i każdy miesięcznie zarabia ponad 20 tysięcy złotych!!! a ja za darmo od ponad 30 lat trąbię co należy robić, ale niestety ciemnota dalej swoje zacofane ruchy wykonuje!
 • romad2447 10.10.12, 20:01
  Latwo jest komus zabrac fabryke prywatna i zrobic z niej panstwowa,
  ale z panstwowej zrobic prywatna to nie jest tak latwo, zwlaszcza gdy robia to byle komuchy,
  co o kapitalizmie nie maja pojecia.
 • Gość: Polan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.10.12, 21:58
  Tak więc może panie profesorze pora spojrzeć za siebie i przeanalizować następstwa prywatyzacji? Biorąc pod uwagę fachowość naszych rządzących i kadr urzędniczych niewątpliwie lepszą wydajność zapewnią prywatni przedsiębiorcy. Nie chcę jednak uwłaczać tym Polakom pełniącym funkcje urzędnicze, którzy należycie i z korzyścią dla państwa wykonują swoją pracę. Ale zostawiam to, to tylko frazesy. Moim zdaniem jednym z największych ciosów dla Polski i naszej gospodarki była zaplanowana i przeprowadzona prywatyzacja. Wyprzedaż strategicznych przedsiębiorstw i banków w ręce zagranicznych inwestorów to "błąd", który w połączeniu z wejściem do Unii stworzył legalny korytarz wypływu potężnych pieniędzy z Polski, nie wspominając już, że drugie tyle te same firmy wyprowadzają nielegalnie. Gdyby nie Polacy przywożący pieniądze zarobione za granicą to Polska gospodarka byłaby niżej dna. Dlaczego tak bezczelnie wciąż prowadzicie swoją politykę prywatyzacyjną? Teraz czas na KGHM, może dla tego, że przynosi za duże zyski i eksploatuje b. ważne surowce? Trzeba sprzedać też ostatnie polskie banki, bo jest w nich zbyt wiele pieniędzy zaoszczędzonych przez Polaków (dodajmy, że są to pieniądze z prawdziwego pkb, a nie z powstałych z niczego kolejnych zer w pożyczkach z banku światowego). Linie kolejowe sprzedamy zapewne po ich modernizacji, chociaż Niemcy już by je chętnie kupili. Nasze rządy nie widzą sensu zarabiania pieniędzy przez Polskę, dla nich ważne jest by sprzedać nasz majątek za granicę. (Mówiąc rządy mam na myśli wszystkie po kolei od 89). Następna sprawa to wołające o pomstę do nieba poczynania zagranicznych koncernów w stosunku do polskich podwykonawców jak i jakość ich szeroko pojętych produktów (czyli również budowli, usług) przeznaczonych dla Polaków. Panie profesorze pan jak mało kto wie o co tu chodzi. Niestety chyba wciąż zbyt mało Polaków się w tym tak naprawdę połapało, ale to bez wątpienia też następstwo prowadzonej polityki w stosunku do nas przez władze i media. Ale jest pewne ale - większość Polaków wie, że źle się dzieje w Rzeczpospolitej tylko nie odnajduje jednoznacznej tego przyczyny. W pewnym momencie nie będziemy nawet jej potrzebować i nie pomoże ani aspartan, ani fluor w wodzie, ani media itd. Być może na tę okoliczność formuje się nasz wizerunek za granicą jako antysemitów, pijaków, złodziej itp. co by w razie tłumienia manifestacji opinia publiczna na zachodzie nie miała dla nas współczucia, ani zrozumienia. Nie będzie łatwo nikomu, a nam już nie jest. A może w sumie nie da się tego inaczej załatwić jak jakimś przewrotem. Mam tylko nadzieję, że nie będzie pan prowadził polityki pieniężnej służącej globalizacyjnym celom masonerii.
 • zigix 11.10.12, 07:48
  "...siły wewnętrzne, przede wszystkim zaniechanie poważnych reform." Czyli to wina rządu za to że przez lata nic nie robili i tylko kasę brali a teraz zaczynamy odczuwać tego skutki, tak ???
 • twurcapunktu.blog.pl 11.10.12, 16:53
  niegrzeczny chłopczyk z Ciebie
 • Gość: semeon IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.12, 19:48
  Świetne ujęcie pana profesora, który swoim gestem najlepiej mówi co sądzi o polskiej gospodarce - spójrz na poniższy link, słowa są zbędne.

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2012/10/tak-byo-w-grudniu-2005-roku-jak-jest.html
 • w-domu 19.10.12, 22:17
  spowolnienie już czuć

  ---
  .....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka