Dodaj do ulubionych

vending - automaty vendingowe - jakie zyski?

22.11.12, 11:32
Czy ktoś wie jak wygląda branża vendingowa? Ile automaty przynoszą zysku? Ile trzba zainwestować? Są jacyś duzi operatorzy ogólnokrajowi, czy to jest biznes lokalny?
Bo jak patrzę po moim miejscu pracy, to musi być żyła złota. Automat jest uzupełniany mniej więcej dwa razy w tygodniu, są w nim i napoje i batony.
A są dwa (drugi tylko z napojami).
Jest niby kryzys, a ludzie nie odmawiają sobie drobnych przyjemności. I jak ktoś podchodzi do automatu to nawet nie zauważy tych 2 zł wrzuconych na batona, czy "brązowy odrdzewiacz z cukrem".

--
Horny or hungry?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Johnek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 11:42
    Witam,

branza nie jest latwa, awarie i cwaniactwo to glowne problemy na punkcie.
    Punkty na pewno ciagle sa wsrod nas, dywersyfikacja najwazniejsza, czyli miejsce gdzie w wolne dni i swieta jest duzo ludzi jak i pozostale (np. zaklady pracy).
    Drugi podzial to kawomaty - fajnie ida w zimie i Snacki, ktore przynosza zyski w lecie, glownie napoje.
    To taka kwitesencja.
    Trzeba byc mechanikiem, malym elektronikiem i samochod typu Van, bus, bez tego raczej ciezko.
    Dwa razy w tygodniu nie swiadczy o zlotym punkcie ale moze byc dobry, nie przyjedziesz nie dowiesz sie czy np. od dwoch dni nie chodzi bo ktos chcial doladowac telefon w wyjal wtyczke z sieci albo po prostu zapchal wrzutnik groszowkami.
    Koszty dojazdow - bardzo wysokie.
  • 14.12.12, 18:22
    No ok, ale nic o kasce nie napisałeś. Rozumiem, że to jest ciężka praca, bo maszyny z batonami trzeba załadować, ale która praca nie wymaga wysiłku?
    No i nie jest tak, że te lepsze (=nowocześniejsze) automaty nie informują o poziomie zapełnienia? Np. wysyłają smsa: ”snickersów-na stanie 3”, ”puszek coli” - 4?
    --
    Krzepi Radek rulez
  • 17.12.12, 16:11
    Mi brakuje vendingów z lodami... choć to mocno sezonowy produkt.
  • Gość: vending - doradca IP: *.ip.netia.com.pl 23.01.13, 10:34
    Witaj, jeśli nadal jesteś zainteresowany tematem vendingu, to odpowiedz proszę na ten post, a ja w kolejnym dam namiary na siebie. Siedzę w tym od lat, mogę pomóc w rozwinięciu biznesu, doradzić w kwestii maszyn itp. Pozdrawiam
  • Gość: Fortuna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.13, 08:47
    Witam,
    chciałabym rozpocząć przygode z vendingiem, nie wiem jednak od czego powinnam zacząć, jeżeli to możliwe poprosze o namiary. Pozdrawiam
  • Gość: vendingowo pl IP: *.adsl.inetia.pl 29.01.13, 17:52
    Proszę wejść na stronę podaną w podpisie (vendingowo kropka pl), zapoznać się z zawartością i zadać pytanie - a w nim opisać w skrócie swoją dotychczasową wiedzę i podjęte kroki, będziemy mogli wówczas odpowiedzieć bardziej precyzyjnie.

Pozdrawiam,
    Łukasz
  • Gość: open26 IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.13, 22:45
    Jezeli moge podlaczyc sie pod temat, jestem zainteresowany kontaktem! Kamilev@o2.pl
  • Gość: vendingowo.pl IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.13, 12:50
    Bardzo proszę wejść na stronę podaną w podpisie, zapoznać się z nią i skontaktować z nami mailowo. Pozdrawiam!
  • Gość: Julian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.13, 17:13
    Witam z przyjemnościa zainwestuje w ten pomysł oczekuje konkretnych propozycji biznes plan, rachunek zysków i strat, SWOT itd.... Skoro oferujesz fachowe doradztwo wiesz o co mi chodzi pisz na gg 39404902
  • Gość: vendingowo.pl IP: *.ip.netia.com.pl 07.02.13, 17:06
    Witam, nie oferujemy pomysłu na biznes, doradzamy w kwestii jego realizacji. Można to robić z różną dynamiką i w różnej skali. Skoro oczekuje Pan konkretów, to lepiej pominąć początki i kupić działającą firmę, np. 75 automatów w lokalizacjach z długotrwałymi umowami za 850.000 zł. Proszę się kontaktować przez naszą stronę.
  • Gość: Cruk IP: *.ideabank.pl 29.03.13, 17:08
    zastanawiam się nad wejściem w ten biznes mam wybrany automat mam dobre miejsce pytanie czy jest sens jak możesz napisz stepien17@o2.pl
  • Gość: Sew IP: *.ip.netia.com.pl 02.12.13, 11:08
    Jestem zainteresowany
  • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.chello.pl 04.12.13, 15:33
    Witam,
    poszukuje informacji na temat vendingu.
    Nigdy nie mialem z tym stycznosci a chcialbym spróbowac.
    Jak Sie do tego zabrac, od czego zaczac i jak wyglada rozliczenie z zysków.
    Jesli mozęsz mi pomóc proszę o kontakt cobra48@o2.pl
    Pozdrawiam Tomek
  • Gość: Aleksa IP: *.108.152.205.wlantech.pl 13.03.14, 19:09
    Dzień dobry!Jestem zainteresowa tematem vendingu.Czy mogłabym prosić o trochę pomocy od Pana?Dziękuję serdecznie!
  • Gość: Ewa IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 02.05.14, 00:05
    Witam,
    Nie wiem czy to nadal aktuelne, ale znalazłam Pana post dot. Venddingu. Również nie jestem w tej branży dobrze poinformowana a chciałabym sie w nią wdrążyć. Mogę liczyć na ewentualne wskazówki?

Pozdrawiam, Ewa
  • Gość: Przemek IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.14, 17:31
    Witam serdecznie,
    Jeśli można to bardzo prosze o kilka słów na temat na mojega maila:
    P.gajek@op.pl..
    Jestem zainteresoeany tematem, sam zastanawiam się o wystawieniu kilku automatów.

Pozdrawiam
    Przemek.
  • Gość: Ewelina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.14, 18:58
    Interesuje sie biznesem vendigowym, potrzebuje fachowych porad, jak to rozwinąc, jakie urządzenia itd
  • Gość: vendingowo.pl IP: *.adsl.inetia.pl 29.01.13, 18:10
    Witam,
    zwięzła, ale trafna opinia. Na tym biznesie przejechało się sporo osób, które myślały, że wystarczy wstawić automat i wszystko dzieję się samo (a do tego zarabia się kupę kasy). Rację ma też kasznkazkeczupem w kolejnym poście - są systemy zdalnie informujące o sprzedaży w maszynach (telemetria), ale to kolejne koszty. Wówczas można oszczędzić na dojazdach, ale dochodzi zakup i utrzymanie systemu. Wszystko trzeba przekalkulować.

Pozdrawiam i zapraszam na vendingowo.pl
  • 17.12.12, 16:33
    Pomyślmy: baton w hurcie (powiedzmy Mars, czy inny Snickers) kosztuję złotówkę. Pewnie mozna taniej kupując w wielopaku w Makro (przeglądam najnowszą gazetkę Makro i nie znajduję niestety, ale tak bym to kalkulował). Sprzedasz to w atommacie vendingowym za dwa.
    Czyli ze złocisza musisz opłacić: paliwo, zusy-srusy, podatki, amortyzacje auta. itp. Myślę że na takim batonie można wyciągnac 20-30 groszy zysku. Mylę się, niech mnie poprawi jesli się mylę.
  • 18.12.12, 15:58
    Ja wiem, że ludzie mają coraz mniej czasu, ale kupować żarcie w maszynie to juz przesada. Lepiej, smaczniej, zdrowiej (ale nie szybciej jest samemu zrobić kanapkę).
    --
    TL;DR
  • Gość: KLIO.com.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.13, 13:43
    Zajmuję się vendingiem od 17 lat i mogę potwierdzić - to nie są łatwe pieniądze. To nie tylko praca z maszynami, ale głównie z ludzmi - niezadowoleni klienci, wredne sprzątaczki, róźnego rodzaju administratorzy budynków, którzy chcieliby "dorobić" do pensji. Jednak, rzecz jest opłacalna, zwłaszcza napoje gorące. Średni koszt zrobienia jednego napoju (czyli proszki + kubek) to około 35 gr. Sprzedaje się po około 1,50 zł. Czyli 400% marży. Oczywiście trzeba z tego opłacić maszynę, czynsz, podatki, części , ludzi, samochody itd. Na szczęście sporo zostaje. Zapraszam na swoją stronę.
  • Gość: Olilia IP: *.warszawa.vectranet.pl 24.07.13, 11:08
    Witam,

jestem laikiem w temacie. co nie co przeczytalam jednak powiem o co mi chodzi. Rodzice prowadzą działalność gastronomiczną ( bar ). Chciałabym poszerzyć ich działalność o automat vendingowy z kanapkami. Wstawiany byłby do firm znajdujących się nieopodal. proszę o informację: czy rodzice jako firma mogą taki automat zakupić ? Na jakiej podstawie będą rozliczani ?
  • Gość: Vending Kontakt IP: *.stansat.pl 06.08.13, 05:42
    Pomysł takiej optymalizacji firmy przy pomocy automatów sprzedających jest jak najbardziej do rozważenia. Należy wziąć pod uwagę możliwość dostarczania codziennie świeżych produktów (w żadnej firmie pracownik będący w niej codziennie nie zakupi produktu takiego jak kanapka widząc,że leży on tam już dwa czy trzy dni). W przypadku lokalizacji, w których obrót może pozwalać na ekonomiczne uzasadnienie codziennego serwisu możemy liczyć na rentowność przedsięwzięcia i marżę ponad 100 % na produktach o których mowa.

Warto skorzystać z Karty Analizy Klienta dostępnej pod:
    vendingkontakt.blogspot.com/2013/07/karta-analizy-klienta-dla-firmy.html
    na blogu udostępnianym przez:
    Vending Kontakt
    :-)

Tworzony ma pomagać wszystkim tzw.laikom oswajać wiedzę i narzędzia branży vendingu do wykorzystania we własnym biznesowym zakresie.
    Oczywiście przyczyniając się do podwyzszania w Polsce standardów vendingowych, co jest celem nadrzędnym dla VendingKontakt.

Zapraszamy do śledzenia nas na fanpejdżu fejsbookowym pod:
    www.facebook.com/vendingkontakt

Automatycznie prostych decyzji życzy zespół:
    Vending Kontakt
  • Gość: Seriwisant IP: *.tktelekom.pl 28.09.13, 07:50
    Witam
    Pracuję jako serwisant od trzech lat, moje obserwacje na temat biznesu to:
    - spadek obrotów w ciągu ostatniego roku ok. 20%
    - praca niewdzięczna częste awarie ( z winy maszyn i klientów )
    - dochodowe miejsca zajęte
    - sabotaż konkurencji (wyłączanie automatów, zapychanie wrzutników)
    - brak doświadczonych serwisantów (podkupowanie konkurencji, częste propozycje)
    - jeśli masz gościa który potrafi naprawiać maszyny, nie okrada automatu z towaru i nie kradnie kasy to interes w miarę opłacalny przy min. 5 automatach

Należy między bajki włożyć, że firma która ci sprzeda automaty zajmie się ich naprawą w razie awarii ( naprawi ale za potężną kasę, samo czyszczenie wrzutnika to min. 100 zł raz na 6 miesięcy). Tanie automaty to złomy sprowadzane z Hiszpanii, Włoch, Niemiec itd.
    Pozdrawiam:-)
  • Gość: zdrowy sok jacek IP: *.181.31.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.13, 23:51
    Kupiłem 3 sokomaty do wyciskania świezych pomarańczy.działają w fitnesie ktory dostalem z automatem i dwóch szpitalac-sprzedaję od 30-50 wychodzi automat po oplaceniu czynszów 1400-1500 zl/szt. Da sie ? 3 lata gwarancji - mieszkam w czeladzi (sląsk.) a dystrybutor ma siedzibe w sosnowcu i pomarańczeckupuje u niego 2razy/miesiąc do tego mam kawomat i snakomay w mojej etatowej pracy +300 -500zl.grunt to dobry towar i mało dobrych miejsc generujący niepotrzebne koszty!vending ale z głową.Jacek.pZdr
  • Gość: RADek IP: *.tktelekom.pl 30.10.13, 16:02
    Witam - daj namiar na siebie / chorzów
  • Gość: jarek IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.13, 10:47
    chciałbym zapytać ile kosztuje taki sokomat i gdzie możne je kupić?
    prosze o odpowiedź na adres jaropodkan@gmail.com
    dziękuje i pozdrawiam
  • Gość: zdrowy jacek IP: *.play-internet.pl 14.11.13, 22:39
    tel. 601 348 551 autosok.pl tak jak wspomnialem są ze śląska sosnowiec. Jest jeszcze jedna firma w Lodzi ale zabili mnie ceną i brakiem wiedzy.Powodzenia.
  • Gość: alex IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.14, 14:56
    Jesteś pewny że są z sosnowca a nie ze sławkowa ?
  • Gość: Michal_ IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.14, 08:46
    Witam. Panie Jacku razem ze współnikiem chcemy rozwinąć sieć sokomatów na podkarpaciu i szukamy osób, które by nam mogły podpowiedzieć na co uważać, itd? jaką firmę wybrać, itd. Czy jest możliwa jakaś forma kontaktu? zostawiam mojego meila bala1984@interia.pl, będziemy wdzięczni za wszelka pomoc :-)
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.14, 20:46
    Mam do sprzedania sokomat używany zummo zv25 8 miesięcy z gwarancja na 2 lata cena 20 000 netto. Jestem z Katowic niestety nie mam czasu aby do niego jezdzić. W razie pytań prosze pisac na maila k.kasprowicz@o2.pl Pozdrawiam
  • Gość: były serwisant IP: *.dynamic.chello.pl 02.01.14, 13:39
    -cyt..( brak doświadczonych serwisantów (podkupowanie konkurencji, częste propozycje)
    Jestem byłym serwisantem automatów do zimnych i gorących napojów.Mam sporą praktykę.Zajmowałem się naprawą automatów wszelkiego typu .Jestem uczciwy i sumienny ,a mimo to nikt nie chce mnie zatrudnić.Może powodem jest mój wiek 50 lat i dla niektórych pracodawców cuchnę moczem.Kiedyś usłyszałem od pracodawcy takie stwierdzenie ,jak pan zna automaty i wrzutniki i umie je naprawiać i ustawiać to ja się boję ,że będzie mnie pan okradał .Wolę zatrudnić kogoś bez doświadczenia i powiedzieć ,pokazać mu tyle ile niezbędne ale bez kodów serwisowych ,bo wiem ,że i tak mnie będzie chciał okradać.I w ten sposób szukam dalej pracy.A swoją drogą jak by dać pracownikowi zarobić godziwe pieniądze na normalną umowę o pracę to na pewno nic nie ukradnie. Automaty to zawsze był godziwy zarobek.Dawno nie liczyłem jak to teraz wychodzi ale jakoś 20 gr za kubek 180ml kawy.
  • Gość: vending IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.14, 00:12
    W jakim mieście rejonie) szuka Pan pracy?
  • Gość: Były serwisant IP: *.dynamic.chello.pl 06.03.14, 15:49
    Witam .Szukam pracy w województwie mazowieckim ew. na pograniczu łódzkiego np. Skierniewice i okolice.
  • Gość: były serwisant IP: *.dynamic.chello.pl 06.03.14, 16:21
    kontakt andrzejb113@o2.pl
  • Gość: www.maniks@onet.pl IP: *.free.aero2.net.pl 11.02.14, 17:42
    prosze o tel ,lub kontakt
  • Gość: VendingKontakt IP: *.play-internet.pl 13.04.14, 05:03
    Vending Kontakt Zaprasza
  • Gość: karolo1910 IP: *.centertel.pl 09.05.14, 21:56
    Witam !

Jestem studentem logistyki i pisze pracę magisterką właśnie na temat vendingu. Mam trochę problem z materiałami. Nie spotkałem się z żadną książką o vendingu w języku polskim. Z polskich materiałów korzystam jedynie z czasopisma Świat Vendingu. Z angielskich kupiłem książkę How to start a vending rout business ale jest to książka bardzo ogólna. Jeżeli znacie Państwo jakieś materiały ( raporty, analizy rynku, systemy dystrybucji w firmach vendingowych ) to prosze o info na adres karolo16@o2.pl Będę wdzięczny za każde info.

Pozdrawiam
  • Gość: nata IP: *.dynamic.chello.pl 07.11.13, 11:57
    Też odnoszę wrażenie, że to żyła złota. Nie tylko automaty są bardzo popularne, ale też produkty, które zawierają są znacznie droższe, niż w sklepie. Myślę, że najwięcej można zarobić na takich automatach na uczelniach, w szkołach, czy w miejscach pracy. A szczególnie jeśli chodzi o automaty do ciepłych napojów :)

____
    Doradca podatkowy
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 06.08.14, 18:23
    Odstąpię leasing na sokomat marki ZUMMO model Z10 .
    Najbardziej zaawansowana maszyna na rynku, pozwala zaoferować swoim Klientom najlepsze świeże soki z mandarynek, pomarańczy, limonek oraz granatów.
    System wyciskania unikalny na skalę świata. Owoc przecinany jest na pół i wyciskany tak, aby sok nie miał styczności ze skórką co wyłącza skażenie soku olejkiem lub goryczą.
    Idealnie nadaje się do wstawienia do szkół, na basen, siłownię do kina itp.
    Miesięczna rata leasingu to 545 zł. Odstępne w wys. 3.000,00 zł (do negocjacji). Do spłaty pozostało jeszcze 50 rat.
    Automat jest w pełni sprawny, mało używany.
    W komplecie dorzucamy wrzutnik MEI (można przestawić na inną walutę).
    Oferujemy również know-how, niezbędne kontakty i pomoc serwisową.

Maszyna znajduje się na terenie Katowic - zapraszam do obejrzenia i prezentacji pracy sokomatu.
    Urządzenie daje wiele możliwości.

www.youtube.com/watch?v=hOsqTh2ISns
    KONTAKT:
    514-465-365
    501-189-538
  • Gość: wyrwa IP: *.173.44.99.tesatnet.pl 30.08.14, 19:30
    mam pomysł na automat vendingowy. Czy ktoś z forumowiczów ma może namiar namiar na jakąś firmę produkującą takie automaty na zamówienie klienta?
    Pozdrawiam
  • Gość: Paweł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.14, 10:29
    Automaty Vendingowe po renowacji. Gwarancja. vendingcafe.eu/
  • Gość: dk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.14, 00:09
    Zgodzę się, że można zarobić ale tak jak wyżej napisane, że nie jest to tylko wstawienie automatu i siedzenie w domu ! Trzeba po pierwsze znaleźć dobre miejsce co nie jest łatwym rozwiązaniem. Jeśli znajdziesz kilka dobrych miejsc i już masz działające automaty, to poświęcasz dużo czasu na serwis i dostawy. Zyski są ale cały czas musisz myśleć o poszerzeniu, a o miejsca nie jest łatwo. Dodatkowo zdarza się zapychanie wrzutników (szkoły), zbrylanie i nie wydawanie napojów (bardzo ważna szybka reakcja). Interes jest fajny przy 10 maszynach ulokowanych w punktach, a z własnego doświadczenia wiem iże to wymaga dużo czasu. Znalezienie DOBRYCH 10 miejsc mi zajęło ok roku. Trzeba mieć dużo cierpliwości i nie zniechęcam !!
  • 19.04.15, 14:18
    Są operatorzy krajowi jak na przykład www.ploh.pl/ . Żeby nie inwestować tysięcy w automaty można je wynajmować i sprawdzić, czy biznes będzie się nam opłacał.
  • 11.01.16, 11:53
    Tanio wynajmę automat vendingowy. PRzygotowany do sprzedaży z wrzutnikiem.
    Więcej info na email: tom.lis@o2.pl
  • 29.06.16, 15:21
    A ja uważam, ze automaty do kawy, herbaty, napojów to świetny biznes. Sam mam 5 automatów w Łodzi i naprawdę mi się to opłaca. Najważniejsze jest aby znaleźć dobre miejsca na ulokowanie tych automatów oraz firmę, która sprzedaje sprzęt wysokiej jakości. Ja automaty zakupiłem w sklepie Kofeina Professional Vending. Firma oferuje bezpłatny montaż i serwis. Aktualnie wszystko działa bez zarzutu a ja zarabiam fajne pieniądze.
  • 30.06.16, 16:03
    jestm zainteresowana wstawieniem automatow, tylko interesuje mnie czy mozna bez problemu je wstawic czy trzeba miec znajomosci np. w firmach?
  • 10.01.17, 12:04
    Witam.
    Gorąco zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą. Wynajmujemy automaty vendingowe z podpaskami, tamponami i innymi artykułami higienicznymi. Na naszą stronę zapraszamy szczególnie właścicieli lokali i restauracji, w których tego typu maszyny sprawdzają się najlepiej.
    http://helpomat.pl/

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.