Dodaj do ulubionych

Mamy Pendolino i niestrzeżone przejazdy kolejowe

12.07.15, 19:22

Podajw za dzisiejszą GW

"Zderzenie samochodu osobowego i pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Niedźwiedź koło Ostrzeszowa. Trzy osoby nie żyją, dwie są ciężko ranne."

Mamy Pendolino , ale mamy tez niestrzeżone przejazdy kolejowe.
Tak sobie mysle ,zamiast wydawać kasę na Pendolino lepiej byłoby kilka-kilkanaście przejazdów niestrzeżonych przerobic na strzeżone.
Edytor zaawansowany
  • adam111115 12.07.15, 19:28
    Tak sobie mysle ,zamiast wydawać kasę na Pendolino lepiej byłoby kilka-kilkanaś
    > cie przejazdów niestrzeżonych przerobic na strzeżone.

Załamka :(
  • remik.bz 12.07.15, 19:31
    adam111115 napisał:

> Tak sobie mysle ,zamiast wydawać kasę na Pendolino lepiej byłoby kilka-kilkanaś
    > > cie przejazdów niestrzeżonych przerobic na strzeżone.
    >
    > Załamka :(
  • adam111115 12.07.15, 19:34
    Ja o czymś większym czego twój prosty szary rozum nie pojmuje, twoje myślenie to załamka
  • mn7 12.07.15, 19:48
    Mówienie o myśleniu to w tym wypadku pewna przesada...
  • nazimno 12.07.15, 20:08
    Przeczytaj to:

www.bombardier.com/en/media-centre/newsList/details.bombardier-transportation20131216protectrail.bombardiercom.html
    Wynika z tego, ze myslano w Polsce o
    wprowadzeniu systemow bezpiecznego
    nadzoru przejazdow.
    Dlaczego konsekwentnie nie wprowadza
    sie tego, to calkiem inny problem.

Tak wiec pierwszy post ma tutaj swoje
    uzasadnienie.

I daj sobie spokoj z tymi glupawymi ripostami.
  • wiosnaludzikow 12.07.15, 21:49
    Mnie się wydaje, że załamka może mieć miejsce po Twoim wpisie w stylu " Zgoda buduje" , forumowy geniuszu.
    Dlatego schodzicie POkemony w otchłań historii. Powodem Wasza (tu Twoja) arogancja a wręcz chamstwo no i niezwykle wysokie mniemanie o samych sobie.
  • 13kisiel 12.07.15, 19:29
    niedawno były Żakowice...PO obiecywało mniej wypadków atu proszę nie dosyć ze jest więcej to doszły też kolejowe

--
    a casu ad casum
  • inocom 12.07.15, 19:35
    remik.bz napisał:

> Mamy Pendolino , ale mamy tez niestrzeżone przejazdy kolejowe.

Znak ów wygląda tak
    www.test-autoszkola.pl/lekcje_on-line/wstep/img/b20.png
    Nie stawia się ich jak grzyby po deszczu.
  • remik.bz 12.07.15, 19:42
    inocom napisał:

> remik.bz napisał:
    >
    > > Mamy Pendolino , ale mamy tez niestrzeżone przejazdy kolejowe.
    >
    > Znak ów wygląda tak
    > www.test-autoszkola.pl/lekcje_on-line/wstep/img/b20.png
    > Nie stawia się ich jak grzyby po deszczu.

Mamy wiele innych znaków I przepisów .
    Totalnie sa olewane przez "niezdyscyplinowanych"
    Potem jest śmierć.
    Uważam ,ze nalezy likwidowac przejazdy niestrzeżone na rzecz strzeżonych. I na to wydawać kasę podatników a nie na "wygody klasy średniej typu Pendolino".
    Jesli uważasz inaczej , to proszę - uzasadnij.
  • volupte 12.07.15, 19:51
    A kto za obsługę będzie płacił? Płaca minimalna rośnie , nie da sie za 3 zł/h.
  • wiosnaludzikow 12.07.15, 21:50
    To powód do żartów prostaku ?
  • inocom 12.07.15, 19:57
    remik.bz napisał:

> inocom napisał:
    >
    > > remik.bz napisał:
    > >
    > > > Mamy Pendolino , ale mamy tez niestrzeżone przejazdy kolejowe.
    > >
    > > Znak ów wygląda tak
    > > www.test-autoszkola.pl/lekcje_on-line/wstep/img/b20.png
    > > Nie stawia się ich jak grzyby po deszczu.
    >
    > Mamy wiele innych znaków I przepisów .
    > Totalnie sa olewane przez "niezdyscyplinowanych"

I następuje selekcja naturalna. Drzewiej nierozważnego atakował tygrys szablasty. Obecnie Wahadełko.
  • alistair-p 12.07.15, 19:43
    Ja bym zlikwidował tramwaje.Nie dość,że ludzie jeżdżą na gapę to jeszcze odbywają się tam bójki i grasują złodzieje kieszonkowi.Było mnóstwo tragicznych w skutkach zderzeń z innymi tramwajami i samochodami.Były też wypadki zabójstw w tramwajach.A w takiej np.Warszawie ze złomu tramwajowego można by postawić ogromny pomnik,najlepiej zawistnego kurdupla,który popełnił samobójstwo pod Smoleńskiem.
    --
    Nie mam żad­nych ra­sowych, kas­to­wych czy re­ligij­nych up­rzedzeń. Je­dyne co mnie ob­chodzi,to czy da­na jed­nos­tka jest is­totą ludzką i to mi wys­tar­czy. Gor­sza już być nie może.
    Mark Twain
  • mn7 12.07.15, 19:52
    W mieście remika kiedyś tramwaj potrącił studentkę która weszła wprost pod niego. W dyskusji, która się wywiązała całkiem sporo dyskutantów stwierdzało że przecież tramwaje nie powinny jeździć tam, gdzie jest sporo ludzi tylko gdzieś bokiem.
  • alistair-p 12.07.15, 20:09
    Zapewne tam rządzi PO.A przetarg na ten tramwaj był ustawiony.
    --
    Nie mam żad­nych ra­sowych, kas­to­wych czy re­ligij­nych up­rzedzeń. Je­dyne co mnie ob­chodzi,to czy da­na jed­nos­tka jest is­totą ludzką i to mi wys­tar­czy. Gor­sza już być nie może.
    Mark Twain
  • mn7 12.07.15, 20:20
    Zamiast ogrodzić torowisko kupili nowe tramwaje.
  • volupte 12.07.15, 19:49
    A tam dwa , trzy pociagi dziennie i całodobowa obsłyga szlabanu:-)
  • zapijaczony_ryj 12.07.15, 19:51
    podestowe raczej:
    www.tvn24.pl/zderzenie-samochodu-z-pociagiem,559551,s.html
    Wy PiS_dacy nawet tak charakterystycznego pociagu jak Pendolino nie odeóżnicie od tramwaju konnego!
    Dlaczego jessteście tacy ciemni?
    --
    No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
    tiny.pl/htd75
    I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
  • mn7 12.07.15, 19:54
    Tamtędy w ogóle nie jeździ Pendolino. Nie pierwszy to przejaw prawdomówności remika i niestety nie ostatni.
  • adam111115 12.07.15, 19:56
    Remik to prostak pisowski, taki chłop zwyczajny spod Krakowa. Na razie nie agresywny jak inne oszołomy
  • remik.bz 12.07.15, 20:10
    adam111115 napisał:

> Remik to prostak pisowski, taki chłop zwyczajny spod Krakowa. Na razie nie agre
    > sywny jak inne oszołomy

Rozumuje jak prosty chłop.
    I nie ja jeden (wybory pokażas ilu nas jest)
    A moje chłopskie rozumowanie jest takie:
    Rząd ma z naszych podatków kasiore na koleje. Moze ja wydac na Pendolino, albo na iles-tam przejazdów strzeżonych.
    Wydaje na Pendolino.
    Przejazdy olewa, bo to nie medialne I nie nowoczesne w odróżnieniu od Pendolino.
    No I gina ludzie na przejazdach , ale Pendolino jest !
  • mn7 12.07.15, 20:14
    Rząd kupuje pociągi?
    To nie jest rozumowanie chłopa tylko kompletnego idioty.
  • remik.bz 12.07.15, 20:18
    mn7 napisała:

> Rząd kupuje pociągi?
    > To nie jest rozumowanie chłopa tylko kompletnego idioty.

Z uwagi na taka porażająca wręcz pychę przegracie wybory. Mam nadzieje. Przegraliście niedawno I niczego nie zrozumieliscie. Własciwie to sie cieszę.
  • mn7 12.07.15, 20:24
    A kiedy już wygracie te wybory to wtedy rząd będzie kupował pociągi, tak?
    To niestety ty niczego nie rozumiesz. Pozujesz w kolejnych wątkach na człowieka kompletnie bezmyślnego. Albo to wcale nie jest poza
  • remik.bz 12.07.15, 21:00
    mn7 napisała:

> A kiedy już wygracie te wybory to wtedy rząd będzie kupował pociągi, tak?
    > To niestety ty niczego nie rozumiesz. Pozujesz w kolejnych wątkach na człowieka
    > kompletnie bezmyślnego. Albo to wcale nie jest poza

mn7 , dlaczego z uporem maniaka mi ubliżasz? Jak na razie to przegraliście wybory prezydenckie własnie przez pyche I olewanie Polaków -Szaraków.
    Twój post o kupowaniu pociągów przez rząd doskonale wpisuje sie w ten ciąg pychy.
    Wy wiecie wszystko najlepiej a obywatele musza Wam bałwochwalczo wierzyc.
    Otóż nie
    mamy demokrację I to wiekszość zadecyduje czy Wam "mądrym" wierzyć, czy tez nie.

I odpowiemy sobie przy urnach na pytanie: czy to ostatnio Naród zawódł eleity czy tez elity zawiodły Naród.
    PS doskonale wiesz ,ze rząd nie kupuje pociagów I nigdy czegos takiego nie mówiłem ,-tylko chcesz ze mnie zrobic "gupka"- nieładnie Pani Elitarna - nieładnie, wręcz prostacko.
  • remik.bz 12.07.15, 21:13
  • mn7 12.07.15, 21:21
    Ani ja nie przegrałam żadnych wyborów ani Twoja wysilona kreacja nie ma nic wspólnego z "Polakiem-Szarakiem". Polak Szaran nie jest bezmysłnym idiotą myślącym, ze rząd kupuje pociągi.
  • nazimno 12.07.15, 20:24
    Prz
  • nazimno 12.07.15, 20:26
    Dokonaj analizy skladow rad nadzorczych
    spolek w ten zakup zaangazowanych
    i wyciagnij inteligentne wnioski.
  • volupte 12.07.15, 20:28
    Prosty przekaz ale mylny. Wiadukty wszędzie to za duży koszt, dróznicy to nieopłacalne jak kilka pociagów na dobę. Znak stop powinien wystarczyć. To jeden z najwaznieszych znaków.
  • nazimno 12.07.15, 21:04
    To jest gledzenie na zadupiu, volupte.
    Przez zadupiowego "snafce" tematu.

Tak poradzili sobie w Kanadzie.

www.railcan.ca/safety/safety
  • remik.bz 12.07.15, 21:10
    nazimno napisał:

> To jest gledzenie na zadupiu, volupte.
    > Przez zadupiowego "snafce" tematu.

OK, wybory lada moment.
    Zadupie da swój głos w temacie "gledzenie".
    Moim zdaniem będzie to sakramencko mocny głos.
  • mn7 12.07.15, 21:22
    Wybory niestety pokażą siłę waszej odmóżdżającej propagandy adresowanej do takich, którym naprawde wydaje się, ze rząd kupuje pociągi. Albo ze to rząd ustawia znaki drogowe.
  • zapijaczony_ryj 12.07.15, 20:57
    remik.bz napisał:

> adam111115 napisał:
    >
    > > Remik to prostak pisowski, taki chłop zwyczajny spod Krakowa. Na razie ni
    > e agre
    > > sywny jak inne oszołomy
    >
    > Rozumuje jak prosty chłop.
    > I nie ja jeden (wybory pokażas ilu nas jest)
    > A moje chłopskie rozumowanie jest takie:
    > Rząd ma z naszych podatków kasiore na koleje. Moze ja wydac na Pendolino, albo
    > na iles-tam przejazdów strzeżonych.
    > Wydaje na Pendolino.
    > Przejazdy olewa, bo to nie medialne I nie nowoczesne w odróżnieniu od Pendolino
    > .
    > No I gina ludzie na przejazdach , ale Pendolino jest !

wypadkow by nie było
    --
    No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
    tiny.pl/htd75
    I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
  • volupte 12.07.15, 20:26
    Dlaczego prostak? To ublizenie. Jak na pisowca jest przeciez bardzo grzeczny. Ma swoje zdanie , wierzy w kaczyzm ale to jego sprawa. Nie pisze nienawistnych postów i nie ubliża .Z tych pisowców ci tu sa jest najstrawniejszy. Napisz ze prosty chłop a nie że prostak.
  • wiosnaludzikow 12.07.15, 21:51
    Twoje wpisy zaświadczają dobitnie, że prostakiem jesteś Ty, nie Remik.
  • x2468 12.07.15, 21:18
    O nie nie tylko nie odróżniają Pendolino od tramwaju. Une nie wiedzom jak wygląda krzesło i widelec. To jaskiniowcy.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • m.c.hrabia 12.07.15, 20:33
    Tak sobie mysle ,zamiast wydawać kasę na Pendolino lepiej byłoby kilka-kilkanaście przejazdów niestrzeżonych przerobic na strzeżone.

misiaczku i po kiego się tak katujesz , toż to ból musi być straszny,
  • remik.bz 12.07.15, 20:51
    m.c.hrabia napisał:

> Tak sobie mysle ,zamiast wydawać kasę na Pendolino lepiej byłoby kilk
    > a-kilkanaście przejazdów niestrzeżonych przerobic na strzeżone.

>
    > misiaczku i po kiego się tak katujesz , toż to ból musi być straszny,

Jaki ból ? Ja chce tylko zmiany władzy I ta chęc wcale nie boli.
  • mietowe_loczki 12.07.15, 21:48
    No to napisz na drugi raz: KOCHAM PIS. Sobie zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a innym forumowiczom frustracji, że po raz kolejny muszą tłumaczyć rzeczy oczywiste.
  • mn7 12.07.15, 21:19
    Bezmyślne powtarzanie "przekazów dnia" z pisowskiej centrali nie wymaga myśłenia. Ba, mysłenie raczej by w tym przeszkadzało.
  • bogucjusz 12.07.15, 20:54
    Jak żyć, Remiś?? No jak???

--
    Ch..! D...! I kościołów kupa!
  • remik.bz 12.07.15, 21:06
    bogucjusz napisał:

> Jak żyć, Remiś?? No jak???

To proste Bogucjuszu.
    Na kazdym niestrzeżonym skrzyzowaniu (powiedz mi co to takiego) wywiesimy portret Macierewicza.
    A kązdy potencjalny pirat drogowy jak go zobaczy to zes.a sie ze strachu i zwolni do 120 km/h.

>
  • religijnych.uczuc.obraza 12.07.15, 21:15
    Wg smalltownboya po prostu silniejszy człowiek biorący na siebie odpowiedzialność za jazdę z dużą prędkością. Smalltownboy glosuje na pus bo pis będzie pozwalało na gnanie 120 km/h na przejazdach.
    --
    Pan Prezydent Lech Kaczyński przyszedł do kabiny pilotów i zapytał, czy wiem kto jest zwierzchnikiem Sił zbrojnych RP. (...)-Tak wiem, Pan - Panie Prezydencie", prezydent odpowiedział: „w takim razie polecam wykonać lot do Tblisi
  • nazimno 12.07.15, 21:26
    buhaha haha

Najpierw inzynierostwo drogowe i kolejowe
    musi sie nauczyc tak wykonywac przejazdy,
    aby nie urywalo na nich zawieszenia.

Gdy sie juz naucza, to przyjdzie im zalozyc
    na rogatkach przejazdu nowoczesne
    bezobslugowe systemy nadzoru i zabezpieczen dzialajace bez pijanych
    droznikow/drozniczek.

• religijnych.uczuc.obraza 12.07.15, 21:31
    Niesamowite, to nie wina prawników tylko ścislowcow???
    --
    - Więcej szkody niż pożytku może spowodować założenie, że akta SB są niczym Biblia – mówił szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło, przedstawiając wczoraj w Sejmie prezydencki projekt zmian w ustawie lustracyjnej.
  • nazimno 12.07.15, 21:40
    Na szwedzkich zadupiach sa takie systemy:

www.laseroptronix.se/ladar/rail.html
    Na polskim zadupiu nikt o tym nie slyszal.

Za to na zegarkach sie znaja i zra osmiorniczki popijajac chablis po poltora patyka za flsszke.

• wiosnaludzikow 12.07.15, 21:53
    Szwedzkich, niemieckich i innych zadupiach. To takie postsowieckie : buduje się złotą operę a w tym budynku nie ma ubikacji .....ale jest Kultura.
  • religijnych.uczuc.obraza 13.07.15, 06:55
    Tak to jest z tymi po polibudach, olewusy.
    --
    - Więcej szkody niż pożytku może spowodować założenie, że akta SB są niczym Biblia – mówił szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło, przedstawiając wczoraj w Sejmie prezydencki projekt zmian w ustawie lustracyjnej.
  • x2468 12.07.15, 21:35
    I wzorem umiłowanego przywódcy 150 w terenie zabudowanym. Dodatkowo Ruski Standard do śniadania zamiast kawy. Oczywiście za swoje.
    www.newsweek.pl/g/i.aspx/720/0/newsweek/635632135243039184.jpg

--
    Financial Times:
  • bogucjusz 12.07.15, 21:34
    remik.bz napisał:

> bogucjusz napisał:
    >
    > > Jak żyć, Remiś?? No jak???
    >
    > To proste Bogucjuszu.
    > Na kazdym niestrzeżonym skrzyzowaniu (powiedz mi co to takiego)

To proste, Remisiu. Skrzyżowanie bez szlabanów.

> wywiesimy

Pluralis maiestatis. Przyzwyczajenie z nieco dawniejszych czasów?

portr
    > et Macierewicza.
    > A kązdy potencjalny pirat drogowy jak go zobaczy to zes.a sie ze strachu i zwol
    > ni do 120 km/h.

Nie, nie ze strachu, tylko z obrzydzenia. Nie wiem, czy swym wolackim ćwierćmóżdżkiem ogarniacie, Remiś, tę różnicę, ale wierzajcie mi, jest istotna.

--
    Ch..! D...! I kościołów kupa!
  • religijnych.uczuc.obraza 12.07.15, 21:22
    Trasy po których kursuje pendolino zostały zmodetnizowane i w ramach modernizacji dokonano remontów przejazdów. Jedyne miejsca na trasie pendolino gdzie są niestrzeżone przejazdy to proteza koniecpolska gdzie wszystkie pociągi jadą 120-140 km/h. Przejazdy były są i będą modernizowane, twierdzenie że nie są to typowa bezczelność remika.
    --
  • mn7 12.07.15, 21:24
    Po raz tysięczny przyłapany na tej bezczelności ale nadal nic sobie z tego nie robi i nadal podaje sie za "Polaka Szaraka", obrażając w tej sposób pra2wdziwych zwykłych ludzi, którzy jednak nie są aż tak niewyobrażalnie głupi, jak on ich odmalowuje.
  • remik.bz 12.07.15, 21:27
    mn7 napisała:

> Po raz tysięczny przyłapany na tej bezczelności ale nadal nic sobie z tego nie
    > robi i nadal podaje sie za "Polaka Szaraka", obrażając w tej sposób pra2wdziwyc
    > h zwykłych ludzi, którzy jednak nie są aż tak niewyobrażalnie głupi, jak on ich
    > odmalowuje.

Tam gdzie zgineły te trzy oosoby był przejazd srzeżony czy też nie?
    I nie ma żadnego znaczenia czy tam jeździ Pendolino czy tez cos innego. I doskonale o tym wiesz.
  • mn7 12.07.15, 21:33
    Teraz znowu dla oszusta nie ma znaczenia...
    Najpierw obłudnie się dziwi, że rząd kupuje pociągi zamiast modernizowac przejazdy. Potem po pisowsku cynicznie odwraca kota ogonem, gdy mu przypomniano, ze w całej Polsce przejazdy modernicuje się na ogromną skalę a rząd nie kupuje żadnych pociągów. I choćby nie wiadomo ile razy przyłapać oszusta remika na łgarstwie, manipulacji i zaprzaństwie, zawsze będzie udawał, ze to deszcz pada i że o co innego mu chodzi. Mieli rację ci forumowicze, którzy zawszepisali, że to obrzydliwe. Bo to jest obrzydliwe.
  • nazimno 12.07.15, 21:58
    pare tygodni temu...

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-i-swiat-niebezpieczne-przejazdy-kolejowe,552076.html
  • wiosnaludzikow 12.07.15, 21:53
    Daj spokój Remik. Nie zrozumie.
  • x2468 12.07.15, 22:01
    Ile przejazdów kolejowych zmodernizował śmieszny rząd pis? Muwiom że aż 4.

--
    Financial Times:
  • mn7 12.07.15, 22:04
    Skoro obłudnik remik obiecuje, że po wyborach będzie icnaczej nż dziś,to znaczy to, że będzie zakaz modernizacji przejazdów kolejowych zaś pendolino kupione rzekomo przez rząd zostanie skierowane na złom.
  • mietowe_loczki 12.07.15, 22:06
    x2468 napisał:

> Ile przejazdów kolejowych zmodernizował śmieszny rząd pis? Muwiom że aż 4.

Ale przynajmniej nie kupił tego strasznego Pendolino...
  • mn7 12.07.15, 22:07
    mietowe_loczki napisała:

> x2468 napisał:
    >
    > > Ile przejazdów kolejowych zmodernizował śmieszny rząd pis? Muwiom że aż 4
    > .
    >
    > Ale przynajmniej nie kupił tego strasznego Pendolino...

Ograniczył się do decyzji strategocznej, zrealizowanej kilka lat później przez zarząd PKP IC...

• pkt4a 12.07.15, 21:29
    nie powinno byc przejazdów niestrzeżonych czy strzeżonych ,powinny byc one bezkolizyjne czyli albo tunele pod torami lub wiadukty nad torami a torowisko powinno byc ogrodzone jak autostrada

--
    apostazja.info/
  • a-lfa 12.07.15, 21:45
    Teoretycznie masz racje - praktycznie jest to nie wykonalne na już istniejących liniach.
  • mn7 12.07.15, 22:05
    pkt4a napisał:

> nie powinno byc przejazdów niestrzeżonych czy strzeżonych ,powinny byc one bez
    > kolizyjne czyli albo tunele pod torami lub wiadukty nad torami a torowisko powi
    > nno byc ogrodzone jak autostrada

to samo tramwaje!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka