Dodaj do ulubionych

ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi?

02.02.11, 11:49
Zawsze zastanawiało mnie dlaczego ludzie nie lubią anime. Więc prosze podzielcie się swoimi uwagami na ten temat. Typu dlaczego ich nie lubicie, konkretnie co wam się w nich nie podoba lub przeciwnie podoba. Albo przynajmniej napiszcie jaki widzicie powód nie lubienia anime przez innych ludzi. Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi wink naprawdę docenię każdą wink
Obserwuj wątek
      • virginkaa ^-^ 04.02.11, 21:05
        Kocham anime! Nie wiem jak można tego nie lubić, wiem że każdy ma inny gust... Uwielbiam Death Note- oglądam i czytam XD
      • music11 hahaha-bulwers do Polski == 03.02.11, 19:26
        ja jestem fanką japońskich rzeczy ^_^
        przeczytałam wszystkie komentarze i jestem mocno zbulwerrsowana..no okey...różni ludzie mają różne gusta.Ale trzeba przymknąc oko na to że Japonia jest raczej zboczonych krajem i nikt nic do tego mieć nie może.polska zbulwersowana że w mangach opisuja takie rzeczy ,ale przeciez coś takiego istnieje!I to jest EROTYKA a nie zakazany owoc dla dziecka.To co kurna ,może jeszcze powiedzcie mi że manga jest dla dorosłych?
        Weźcie się..
        a do koleżanki , która utworzyła ten ,,post" nie twórz czegoś takiego bo to bezsensowne.
        Tutaj są liczne ślady po emo princesek,pokemonów i innych dziwnych ludzi.Nie da sie z niektórymi rozmawiać na poziomie.
      • pomponik Re: Ponieważ... są różne gusta? 02.02.11, 17:26
        Umm ... ja na początku nie lubiłam anime ... mangi owszem, ale anime mnie nie kręciło. Było dla mnie takie ... dziwne? Ale po obejrzeniu jednej zdałam sobie sprawę, że jest to dosyć ciekawe. Nie uważacie, że postaci tam są bardzo interesujące ... i to jak anime jest wykonane? Nie chodzi mi o treść (o to o co chodzi w tej mandze) tylko o to ... no chyba rozumiecie o co. Ale niektórzy nie lubią tego. Przecież nie każdemu musi się to podobać. Niektórzy po prostu nie znają ... nie rozumieją niektórych rzeczy zawartych tam. Lub po prostu nie interesuje ich kultura azjatycka ... a oni są dosyć specyficzni jakby nie patrzeć (czyt. Azjaci) xDD
    • milya Re: ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi? 03.02.11, 19:09
      uwielbiam i anime i mangę.
      1) lubię ten styl rysowania.
      2) odpowiada mi dość specyficzny humor japończyków.
      3) mimo, że anime to kreskówki, to opowiadają o poważnych, prawdziwych rzeczach, o sytuacjach, które czasami się zdarzają <uups, w zależności od gatunku rzecz jasna.>
      4) czasami dobrze sobie to pooglądać, żeby podłapać trochę japońskiego <3.

nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że to dziecinne.
      kiedyś na telewizji trwam <przez przypadek włączone> mignął mi kawałek naruto. kiedy oglądałam dłużej był akurat przedstawiony moment, w ktorym bohaterka mówi 'kurde balans'. oczywiscie, zaraz zostalo to skomentowane, jako niszczace psychike i reklamujace buntowniczosc...
      dalej nie oglądałam. telewizja często przesadza, bo na pewno żaden reporter, który traktuje to jak prace, nie dotrze do sedna anime. no i nie każdemu przypadnie to do gustu, ale niestety, kiedy znajdzie się to w kulturze masowej powstają nieporozumienia itd.. scianascianasciana
      a anime wcale nie jest takie złe.

I<3 M&A
    • yorkie Re: ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi? 03.02.11, 19:35
      Dla mnie to po prostu dziecinne. Ot, taka sobie, bajeczka. Wiem, że zaraz dostanę po mordzie, że nie każde anime to bajka, że to nie jest dziecinne itp., ale dla mnie tak jest! Różne są gusta. Może też dlatego, że nienawidzę ich rysynkowych, nienaturalnych twarzy z wielkimi oczami, fryzurami nie mieszczącymi się w drzwiach i robieniem durnych min?
      • noitsnotgood Bo niektórzy... 03.02.11, 20:19
        a raczej, zdecydowana większość, ocenia innego człowieka po tym, jak wygląda i po tym, czego słucha. Stwierdzanie, że ktoś jest fajny, bo słucha akadaki albo blak sabaf jest.. brak mi słów, żeby nikogo nie obrazić. Tak naprawdę wielu osobom podoba się jakieś techno albo pop, ale z tym nie wychodzą na ulicę, bo reszta by ich wyśmiała. Taka po prostu głupia moda na rocka i metal, nic nie poradzisz.
        A Bieber jest do kitu.
        Głupi żart, sorry.
      • ledom ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi?wejdz 19.04.11, 22:07
        Tak zauważylam, że mało kto czyta pytanie. A brzmi ono dlaczego i trzeba to uzasadnić!!! Ja lubię anime, ale myslę, że ludzi to się nie podoba, bo są strasznie nietolerancyjni i potrafią oceniać wszystko po wyglądzie. Mam koleżanke, która nigdy nie oglądała żadnego anime, a obraża jak tylko się da jakby wiele o tym wiedziała. Nie powinniście oceniać czegoś obejrzawszy zaledwie kilka odcinków jakiegoś anime tym bardziej, że akurat to może nie wpaść w wasz gust. Jest wiele gatunków anime...są lepsze i gorsze tak jak to jest z filmami, ale nie uzasadniając swojej wypowiedzi narażacie się na śmieszność. Myślę, że macie choć krztę godności by się kulturalnie wyrazić na ten temat.
        I jeszcze dodając...są osoby, które nie lubią żadnych animacji, bo wolą pooglądać żywych ludzi....myśle, że to dobry argument dlaczego można nie lubić anime wink
        Tyle mam do powiedzenia
    • katyk Re: ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi? 03.02.11, 19:56
      Ponieważ anime potrafi być bardzo wkurzające. Wiele ludzi na co dzień styka się z animacjami typu Naruto, Bleach i tym podobne, co, spójrzmy prawdzie w oczy, nie są kreskówkami najwyższych lotów.
      Kreska większości anime nie jest również zachwycająca. Podobnie odpychający jest wszechobecny fanserwis, w niektórych seriach nawet bardzo, hm, yaoicowaty (np. Kuroshitsuji) bądź wręcz przeciwnie - iście saficki (nie znam przykładu, który nie byłby ecchi :d). Niektóre anime, takie jak GiTS, próbują wmówić tam, że mają sens, głębię, a tak naprawdę serwują nam wyłącznie znakomite efekty audiowizualne, które próbują przykryć niesmak pozostały po pseudofilozoficznej papce.
      Bywają też anime głupkowato dziecinne, które po pewnym czasie osiągają zenit infantylności, by później zaskoczyć nas przesadnie ponurą atmosferą i brutalnością - takie zmiany nastroju bywają denerwujące, zwłaszcza, że dobrze widać, iż seria tylko udaje mroczną i brutalną, fabuła staje się coraz bardziej zawiła i powoduje u czytelników mindfucki, które w połączeniu z całymi masami bezimmiennych trupów wypadają śmiesznie i nienaturalnie. Ciasteczko dla osoby, która zgadnie, o jaką serię mi chodzi devil
      • xxxnatalxxx Re: ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi? 04.02.11, 21:14
        Ja anime lubię własnie za to co wymieniłaś- to tak słodko ryje psychikę *.*
        Podoba mi się kreska choć nie zawsze- lubie ją np. w Clannad, ale Bleach mnie wnerwia -.-

Strzelam, ze chodzi Ci o Higurashi no naku koro ni? Oglądam i tak.. można podpiąć pod twój opis ;P
    • noitsnotgood pseudorealizm, fanserwis, kretyńskie tłumaczenia 03.02.11, 20:16
      Krwotok z nosa na widok gołej baby? Nakrywam się nogami jak coś takiego widzę. Ostatnia głupota.
      Wiele anime byłoby fajnych, gdyby nie idiotyczne wątki gejowskie, cycki i cała reszta fanserwisu.
      Naruto z napisami jest do zniesienia. W polskim tłumaczeniu widać, że dla kogoś zamiast do nastolatków ma to trafiać do 10-12latków.
      No i są też te niegłupie anime jak Hellsing Ultimate (i oryginał, ale tam nie ma tego, o czym mam zamiar napisać), Bleach... I są one niszczone przerywnikami z cukierkowym CZYMŚTAM. Kręcące się oczka i chibi. KURDE.
      Polecam Welcome to the N.H.K. Nie znalazłem tam żadnych głupot, a i samo anime bardzo ciekawe i mądre.
    • light Re: ANIME-dlaczego dużo osób ich nie lubi? 03.02.11, 20:28
      Wiesz, szczerze się nie dziwię, że niektórzy nie mają ochoty tego oglądać... Wystarczy raz trafić na jakieś badziewne anime, aby później mieć wstręt do innych japoński animacji.
      Prawdą jest, że jakoś sama nie potrafię przeboleć fatalnej kreski, czy dziwnych scen z krwotokiem z nosa u mężczyzn na widok kawałka piersi, ale to już raczej specyficzny humor Japończyków... Ale mangę i anime lubię, nie przeczę. Wystarczy tylko wyszperać jakieś ładniejsze, ciekawsze, z troszkę głębszą fabułą.
      • originalnick Re:......;p 03.02.11, 23:04
        Kiedy przełączam w tv kanały czasem właśnie spotykam anime ale od razu szybko przełączam tak jakbym miała to zaprogramowane . Nie przepadam za tego typu produkcjami Japończyków , zdecydowanie wolę filmy z udziałem Jackie Chan'a .smile
      • you_ Re: anime. 03.02.11, 23:42
        Ja nigdy nie oglądałam anime , mangi . I jakoś mnie zniechęcają ich twarze , jak się uśmiechają to coś im się takiego pod oczami robi , nie wiem czemu , ale mnie to odrzuca . Nie lubię grafiki przede wszystkim . Nigdy nie lubiłam tego typu bajek , nie wiem czy to można nazwać bajką x D Ale po wypowiedziach niektórych chciałabym obejrzeć anime albo mangę , bo jeśli tyle osób ją lubi to musi coś w tym być . Jeśli ktoś zna jakieś fajne anime czy magi piszcie na dole kiss
        • katyk Ja znam trochę 04.02.11, 20:48
          Jeśli chcesz fajne anime, zobacz twórczość Studia Ghibli (ale większość to, hm, bajki dla dzieci, chociaż są piękne i mają swój urok) albo Satoshiego Kona.

Jeśli chodzi o mangi - "Clover" i "Shirahime-Syo" Clamp. No i kurna w tym miejscu zaczynam żałować, że przestałam się interesować M&A, bo przydałyby mi się tytuły jakichś miłych, eksperymentalnych bądź ambitnych serii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka