Dodaj do ulubionych

Gimnazjum - co zrobić ? Pomożesz ?

03.03.11, 16:06
W tym roku kończę szóstą klasę i do końca marca mam złożyć podanie do gimnazjum. Tylko jest problem , bo je nie wiem do którego.
Gimnazjum nr 1 [ mówimy na nie "stare" ] :
- Idą tam prawie wszyscy z mojej szkoły. [ Szczególnie zależy mi na kilku osobach. ]
- Autobus podjeżdża prawie pod same drzwi [ nie jestem z miasta ], musiałabym przejść tylko przez ulicę i po kilku minutach bym była.
- Biorąc pod uwagę rejon , to należę do właśnie tego.
- Jest tam ponad 5oo uczniów.
- Z zewnątrz wygląda tak Klik
Gimnazjum nr 2 [ mówimy na nie "nowe" ]:
- Idzie tam mało osób z mojej szkoły , ale są to takie osoby , które maja rodziców w tym samym zakładzie pracy , co mój tata pracuje i mogłabym z mini jeździć na kolonię.
- Chodzą tam dwie moje koleżanki , które mogłyby mi ewentualnie pomóc.
- Niedaleko mieszka moja babcia.
- Kuzyn i kuzynka chodzili do tej szkoły i bardzo ją sobie chwalili.
- Szkoła ta znajduje się na zrytej ulicy , uważanej za jedną z najgorszych w mieście. Piją tam i palą , ale mieszka tam jedna z tych koleżanek i moja babcia i one są zupełnie normalne.
- Z zewnątrz wygląda tak klik i inna fotka , bo tamta trochę ciemna klik

Nie będę pisała o piciu , ćpaniu i biciu , bo robią to w każdej z tych szkół ..

Gdybyście byli na moim miejscy , które gimnazjum wybralibyście ? ; D<br />
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za błędy ; **

Edytor zaawansowany
  • blanus 03.03.11, 16:15
  • klaudiau11 03.03.11, 16:26
    A ty gdzie wolałabyś iść ? . Na twoim miejscu porozmawałabym jeszcze z rodzicami lub innymi członkami rodziny i poprosiła o radę .
  • 5 04.03.11, 16:28
    Nie uważasz, że pytanie o takie sprawy jak wybór gimnazjum osób, których nie znasz jest co najmniej dziwne?
  • ashley001 04.03.11, 16:36
    1
  • 300flowers 04.03.11, 16:41
  • farnoholiczka 04.03.11, 16:50
    Myślę że to drugiesmileserce
  • klauudus 04.03.11, 17:02
    Sądzie, że to pierwsze Gimnazjum " stare " jest ok smile
    " nowe " też jest nawet fajne, ale może jakbyś szła to tego co pracuje Twój tata to by mówili, że masz dobre oceny, bo jestes córką nauczyciela, tak mi się wydaje.
  • blanus 04.03.11, 17:51
    klauudus napisał(a):

> Sądzie, że to pierwsze Gimnazjum " stare " jest ok smile
    > " nowe " też jest nawet fajne, ale może jakbyś szła to tego co pracuje Twój tat
    > a to by mówili, że masz dobre oceny, bo jestes córką nauczyciela, tak mi się wy
    > daje.

Nie o to mi chodziło ..
    No bo to jest tak , że mój tata pracuje na kopalni i rodzice tych uczniów , którzy idą do "nowego" też tam pracują , to moglibyśmy razem na kolonię jeździć ..
  • koniara8 04.03.11, 17:10
    To pierwsze wydaje się odpowiedniejsze ;]
  • mila13 04.03.11, 17:15
    A ja myślę że jeśli lubisz swoją klasę to powinnaś wybrać pierwsze gimnazjum skoro tam idą prawie wszyscy z twojej klasy.
  • kropka_myslnik 04.03.11, 17:18
    Po tym się szkołę wybiera.
    Wykonująca spektakularny facepalm Kropka.
  • kingura117 04.03.11, 17:52
    Miałam podobny problem z wyborem szkoły. Albo tam gdzie idzie bardzo dużo znajomych i jest pod ręką. A do drugiego poszła 5 znajomych i bym miała trochę problem z dojazdem. Pod wpływem otoczenia wybrałam gimnazjum, które jest pod ręką i bardzo tego żałuję crying
  • blanus 04.03.11, 18:11
    kingura117 napisał(a):

> Miałam podobny problem z wyborem szkoły. Albo tam gdzie idzie bardzo dużo znajo
    > mych i jest pod ręką. A do drugiego poszła 5 znajomych i bym miała trochę probl
    > em z dojazdem. Pod wpływem otoczenia wybrałam gimnazjum, które jest pod ręką i
    > bardzo tego żałuję crying

Możesz trochę bardziej rozwinąć swoją wypowiedź , bo powiem Ci , że zrobiła się bardzo ciekawa i nie chcę popełnić takiego błędu .. ; *
  • made_in_italia 04.03.11, 18:23
  • basket_girl 04.03.11, 18:40
    Byłam a tym gim. nr 1 na turnieju...jest tam naprawdę ładnie i poszłabym tam ale nie tylko dlatego,że jest ładnie smile
  • mikessa 04.03.11, 18:49
    Hmm no nie wiem, trudny wybór.. Pierwsze wydaje się byc troche lepsze, bo idą tam twoi znajomi i wgl. Ale z drugiej strony to drugie jest ładniejsze i pewnie poznasz masę nowych ludzi... Ja bym chyba wybrała to drugie ( ale poszłabym z przyjaciółką, albo jakąś bliską koleżanką). Jeśli masz kogoś takiego to go namów i iccie do tego drugiego. Ja bym tak zrobiła wink
  • mary_ 04.03.11, 18:51
    Ja bym wybrała drugie, bo wypróbowane, że tak powiem. Ale podanie możesz złożyć chyba do dwóch. Poza tym o ludzi się nie martw, bo poznasz na początku roku szkolnego.
  • kotek.bieberka 04.03.11, 19:00
    Jezuu, wiem co czujesz .!

też mam taki problem chce iść do gimnazjum nr 1 , podobno jest to najlepsze gimnazjum w moim mieście, ale musiałabym jechać dwoma tramwajami ; //
    Jedynka z zewnątrz wygląda tak -- > To pierwsze zdj

I chce też iśc do siódemki do której mam 10 minut drogi, to też jest jedno z najlepszych gimnazjów w moim mieście, i wygląda z zewnątrz tak -- > klik

No i ogólnie dyrektorki obydwu szkół mi powiedziały że pod koniec marca mam składać podanie, ale na stronach tych szkół jeszcez o tym nic nie pisze, a przecież już jest marzec, tyle że do jedynki bd miała jeszcze rozmowe kwalifikacyjną w czerwcu bo zdaje do KAT < klasa aktywności twórczej > i kompletnie nie wiem do którego chce iść gimnazjum . Bo mam rejon do szóstki < nie bd wam pokazywała zdj bo sie przestraszycie > a tam bardzo nie chce iść , więc doskonale Cie rozumiem . i myśle że dobrze zdecydujesz ; ) . Powodzenia ; ** 3maj sie < 3
  • kotek.bieberka 04.03.11, 19:04
    ale to ''stare'' gimnazjum wydaje sie być odpowiedniejsze bo jest tam więcej kół zainteresowań < ale nie tylko o to chodzi > a poza tym z wyglądu jest ładniejsze < co wydaje sie być lepsze, przynajmniej moim zdaniem > . Jak już mówiłam mam nadzieje że dobrze wybierzesz i że nie bd miec takiego problemu z wyborem gimnazjum jak ja ; |
  • agata_953 04.03.11, 19:21
    Ja bym wybrała chyba to pierwsze wink
  • pretty 04.03.11, 19:22
    jak piją i palą to ja bym wybrała tą 2 opcję...
  • iampositive 04.03.11, 23:05
    Chyba nie chodzisz codziennie do babci?
  • sylwek11 31.03.11, 13:36
  • sims 01.04.11, 19:28

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka