Dodaj do ulubionych

Choroba lokomocyjna.

16.06.11, 19:12
Cześć. W lipcu wyjeżdżam na kolonie nad morze, czyli muszę wytrzymać w autobusie kilka/kilkanaście godzin. Muszę przejechać całą Polskę.
I mam pytanie. Gdyż, kiedy gdzieś jadę zawsze występują u mnie bóle głowy, niekiedy wymioty. Brałam "AVIOMARIN" lub "LOKOMOTIV", ale "AVIO" działa na mnie dosyć dobrze tylko pozostaje ból głowy, i niekiedy ból brzucha. A po "LOKO"- myślę że jest dla mnie za słaby. confused Jest tak, jakbym wcale go nie wzięła. Ostatnio kupiłam sobie opaski na rękę przeciw chorobie. Ale nie wiem czy działają, bo nie miałam okazji sprawdzić.

Jak wy sobie radzicie? Co jeszcze można zrobić, aby zlikwidować chorobę?

Proszę i z góry dziękuję za odpowiedzi. smile
Edytor zaawansowany
  • pauliska1212 16.06.11, 19:17
    ja też mam chorobe lokomocyjną i nie dawno jechałam na wycieczkę do zakopca i bałam się , ze będę wymiotowac, ale był luz całą drogę dobrze się czułam xd
    to mija z wiekiem i tyle, musisz to przeczekac.

staraj się nie myślec o tym , że masz tą chorobe , najlepiej odrazu idź spac i tyle xd
  • selciaaa 16.06.11, 19:34
    pauliska1212 napisał(a):

> ja też mam chorobe lokomocyjną i nie dawno jechałam na wycieczkę do zakopca i b
    > ałam się , ze będę wymiotowac, ale był luz całą drogę dobrze się czułam xd
    > to mija z wiekiem i tyle, musisz to przeczekac.
    >
    > staraj się nie myślec o tym , że masz tą chorobe , najlepiej odrazu idź spac i
    > tyle xd

zgadzam sie najlepiej od razu zasnąć, ale wiesz też mamtą chorobę biore aviomarin i mi pomaga a jeśli chodzi o ból głowy myśle, że powinnaś brać jakiś inny lek na to np. ibuprom czy coś
  • katsuumi_17 16.06.11, 19:49
    Współczuję Ci. Ja kiedyś naklejałam na nadgarstki specjalne plastry- nie czułam mdłości, ale za to była ospała i jak wysiedliśmy na postoju coś zjeść, byłam dość słaba. Z wiekiem to przechodzi, albo jak ktoś się przyzwyczai do jazdy samochodem/ busem/ autobusem.
  • domi.bieber.xdd 16.06.11, 21:50

Też mam chorobę lokomocyjną i to nic dobrego. Gdy wyjeżdżam na jakieś dalsze wycieczki, boję się , że będę wymiotować. Zazwyczaj biorę 'aviomarin', lub najnowsze tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej 'motomarin'. Działają, ale i tak "czuje żołądek". No, a co do tego, że po tabletkach jesteśmy ospałe, mnie to w ogóle nie przeszkadza. Wolę to niż rzyganko w autokarze. Te całe 'lokomotiv' mnie też nie pomagają. Brałam je na wycieczkę do Zakopanego i nic nie pomogły. Musiałam wziąć 'aviomarin'. Według mnie jest on najlepszy. Słyszałam też, że można plastrem zakleić pępek na krzyż i to podobno też pomaga. smile
    No i najlepiej to zaraz zasnąć.
  • claudia17 17.06.11, 19:40
    Dzięki wielkie za rady. Mam nadzieję, że będziemy wyjeżdżać w nocy i uda mi się zasnąć i będzie chłodno. smile
    smile
  • meredith. 17.06.11, 19:47
    Dwa aviomariny i zaśniesz. Ja mam chorobę lokomocyjną, ale znośną, więc plaster na pępek mi wystarcza.
  • sandrolaxd 18.06.11, 11:08
    Mi pomaga AVIOMARIN. ;]]
  • szalona12345 19.06.11, 21:56
    Osobiście nie mam takiego problemu . Koleżanki z mojej klasy mają chorobę lokomocyjną tak jak Ty i one zaklejają sobie pępek plastrem na czas jazdy i biorą tabletki . Ponoć to pomaga smile.

Pozdrawiam smile.
  • kiwi 19.06.11, 23:14
    przed podróżą i w trakcie podróży nie pij napoi gazowanych i `jedz lekkostrawnie`. a próbowałaś sobie kiedyś zakleić pępek?
  • claudia17 23.06.11, 19:30
    nie ... nie zaklejałam sobie pępka, nie słyszałam o czymś takim, ale dzięki za podpowiedź. wink
  • blizniaczkii 23.06.11, 19:38
    Banany i coca cola działają przeciw wymiotnie smile
  • pola16 08.08.11, 12:09
    Jak byłam młodsza to nic nie pomagało, więc podróżować nienawidziłam. Teraz już mi trochę przeszło, ale nie mogę nic zjeść przed i w trakcie podróży. Ograniczam się do wody i jakieś bułki, inaczej kręci mnie w brzuchu. Okropne to jest, ale lubię zjeść to co mogę, więc nie narzekam. A i jeszcze nie patrz się na drogę, ani na drzewa/ludzi, które omijasz, bo to także podróży nie sprzyja.
  • camper_kala 08.08.11, 12:15
    są tabletki t.j. aviomarin sale mocny i słabszy locomotiv( ja go biore i sie sprawdza tylko troche jestem spiaca)smilesmilesmile
  • klaudia10621 08.08.11, 15:08
    heej , ja właściewie choroby lokomocyjnej nie mam , ale zawsze biorę lokomotiw , co 3 godziny ; D tak na wszelki wypadek , na bole głowy , weź ibuprom , czy nurofen ,
    POł roku temu jak leciałam do Egiptu moja mam te plastry , opaski na rekę kupiła mojemy 6 letniemu bratu , ale jeden wziełam , ja by zobaczyc jak to działa ,Ja maiłam taki plasterek , z taką gumową , cześcią która lekko uciskała w rękę , mi pomogł o ; D
  • karolkas.85 14.08.19, 15:26
    A ja polecam opaskę Opaska akupresurową Sea bAND, poczytaj sobie ten artykuł, może Ci coś podpowie. Mój synek jeździ teraz zadowolony i się nie męczy smile

ciekawyswiata.pl/aktualnosci/mdlosci-podczas-jazdy-samochodem-choroba-lokomocyjna/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka