Dodaj do ulubionych

podejście do osób z zaburzeniami psychicznymi.

09.09.12, 16:13
witam. czytając komentarze pod postem o złapanym psychofanu Miley Cyrus, który miał poważne urojenia zdecydowałam się poruszyć ten poważny temat. Dużo uwagi poświęca się, bezdomnym pieskom, sierotom czy ofiarą przemocy. owszem, to bardzo ładnie, ale czemu się nie mówi o osobach z zaburzeniami psychicznymi? wiecie ile nastolatków słyszy głosy? aż 23 % dzieci w wieku 11-13 lat przyznaje się, że ma omamy słuchowe! to przerażające! ja sama cierpię na nerwicę i jest to przeraźliwa choroba z którą bez wsparcia otoczenia nigdy sobie nie poradzę. nie oczekuję, że temat ten wywoła burzę na kotku, ale może komukolwiek otworzą cię oczy. ten temat jest i nie zniknie. przyznajcie się, jak wy traktujecie osoby mające zaburzenia psychiczne? może sami macie jakieś problemy natury psychicznej? nie bójcie się o tym mówić, nam też należy się szacunek. my też mamy prawo prowadzić normalne życie. pozdro, mydoubt. ;*
Obserwuj wątek
    • roswell Re: podejście do osób z zaburzeniami psychicznym 25.06.13, 00:22
      Hmm... Poruszyłaś temat - rzekę. Pamiętaj, że zaburzenia psychiczne są i lekkie, i te cięższe. Mam nerwicę, ale nie uważam, że jest to jakaś bardzo "psychiczna" choroba. Nad tym da się samemu zapanować, tylko trzeba chcieć, starać się, brać systematyczne leki. Są ludzie (osobiście znam), którzy np. muszą dotknąć Cię, choćbyś tego sobie nie życzył, bo oni tak chcą. Przyznaj, że w tym momencie, gdyby dotykał Cię facet po 60-tce, nie byłabyś ani zadowolona, ani już tak wielce tolerancyjna. Ja niestety spotykam takiego pana parę razy w tygodniu i czasem nerwy mi puszczają. Także nie oceniaj, jeśli ktoś po prostu nie może zachowywać się w stosunku do chorych psychicznie jak do małego szczeniaczka. Czasem po prostu się nie da, nie potrafi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka