Dodaj do ulubionych

trasa lotnisko - hotel pax

15.07.05, 10:14
Jak się dostać z lotniska w luxie do hotelu pax przy route de Thionville.
Lecę jutro na medicala,a tego hotelu nie mogę nidzie znaleźć na mapie,
podobno jest gdzies niedaleko dworca.
Edytor zaawansowany
  • ma_wi99 15.07.05, 11:01
    Hotel Pax wyglada tak:

www.luxcentre.lu/accomodations_showacc/472
    i miesci sie przy glownej drodze dzielnicy zwanej Gasperich, jakies 2.5 km na
    poludnie od Gare (a wiec "niedaleko dworca" to raczej eufemizm jest, chyba, ze
    sie chce zaliczyc dluzszy spacerek).

Mappy pokazuje niestety nieprawdziwy adres na rue de Thionville, ktora jest
    przedluzeniem route de Thionville w strone Hesperange (ale balagan tam maja!),
    wiec nie moge podeslac linku.

Dojechac zawsze mozna taksowka (nie polecam -- dlaczego -- to juz bylo na
    forum). Jesli chodzi o autobusy to nalezy wsiasc w 16 na lotnisku i dostac sie
    do Gare, po czym tam przesiasc sie bodajze w 2 w kierunku Gasperich i przejechac
    jakies 4 przystanki. Tej 2 nie jestem pewien, wiec albo potwierdze pozniej, albo
    moze ktos mnie poprawi?

Mam nadzieje, ze pomoglem.

• deep78 15.07.05, 11:02
    z lotniska do centrum mozesz dojechac tylko autobusem 16. W centrum (na
    Hamiliusie - petli gdzie spotykaja sie wszystkie autobusy) przesiadz sie w 125,
    192 albo 194 (jadace w tym samym kierunku co 16) - one wszystkie jada przez
    route de Thionville, z tym ze ta ulica jest dosyc dluga i najlepiej byloby
    spytac kierowcy, gdzie wysiasc. Kierowcy sa najczesciej uczynni (choc
    oczywiscie wyjatki sie zdarzaja...) i nie powinno byc problemu.
    Aha, bilet autobusowy jest wazny przez godzine, nawet z przesiadkami, powinno
    spokojnie wystarczyc.
  • ma_wi99 15.07.05, 11:03
    Uwaga -- 192 i 194 to rodzaj "pospiesznych"! Oznacza to, ze nie wszedzie sie
    zatrzymuja i nie ma gwarancji, czy nie staja 2 km za hotelem. Czy jestes pewna,
    ze maja przystanek w okolicach Pax-u?
  • deep78 15.07.05, 11:09
    jezeli hotel jest na Gasperichu, to rzeczywiscie 125, 192 i 194 odpadają. zatem
    nie, nie jestem PEWIEN :)

ale w granicach Lux-ville te autobusy staja na wszystkich przystankach
    (oczywiscie na zadanie), wiem, bo jezdze nimi codziennie :)

a mappy znowu sklamalo :(
  • vdvx 15.07.05, 12:23
    Pax jest na 121 Route de Thionville, skrzyżowanie z Rue Cimetiere. To jest
    zdecydowanie bardziej Howald niż Gasperich :) Mapka (mam nadzieję, że jeszcze
    zadziała):
    tinyurl.com/7s997

--
    Pozdrawiam,
    V
  • vdvx 15.07.05, 12:29
    A co do autobusów to:
    www.vdl.lu/data/vdl_/pdf/technique/autobus/plan_reseau/AVL_PL_16.pdf
    Czyli: linia 16 oraz linia 3.

Jak widać, hotel jest wg nich na Bonnevoie. Żeby było łatwiej to hotel jest przy
    Lycee Technique de Bonnevoie. A mogę dodać, że czasem jest całe dnie zamknięty i
    nie wiadomo, o której da się wejść.

--
    Pozdrawiam,
    V
  • klodetta 15.07.05, 14:33
    dzięki wielkie wam wszystkim, jestescie wspaniali, teraz mam nadzieję, że
    trafię, inaczej pewnie bym się błąkała gdzies w oklicach gare ;-))
  • ma_wi99 15.07.05, 14:49
    To znowu ja z garscia poprawek. Naknocilem nieco, ale luksemburczycy potwierdza
    -- pogoda nie daje tu dzisiaj szans na myslenie -- mozg paruje.

No wiec mam wiadomosci z pierwszej reki, bo bylem pod Paxem jakies 30 min. temu
    (czego czlowiek nie zrobi dla "informal correctness" naszego kochanego forum...
    a niektorzy i tak maja potem niewybredne uwagi ;-). Jest tak:

1) Nie podejmuje sie odpowiedzi w jakiej dzielnicy sie on znajduje, bo
    generalnie w Luxie dzielnice sie "zazebiaja". Jesli jakas mapa uwaza, ze jest to
    Bonnevoie, to niech im bedzie, chociaz na chlopski rozum jest to zdecydowanie
    Howald. Na pewno nie jest to Gasperich, jak pisalem poprzednio -- wiec sory for
    de mistejk (po raz pierwszy).

2) Od Gara do Paxa jest dokladnie 1800 m (odczyt z licznika samochodowego), wiec
    nastepna pomylka, bo jest troche blizej niz podawalem. Nadal nie uwazam, ze jest
    to walking dystans, jesli ciagnie sie za soba walize, ale sprobowac zawsze mozna.

3) Mappy jednak nie klamie, tyle tylko, ze nazywa route de Thionville jako rue
    de Thionville (a to jednak nie to samo). Nic to w kazdym razie hotel jest tu:

http://www10.mappy.com/sidKWaSNTrsJrnMn21w/CFGMA?csl=m1&fsl=m1&gsl=m1&msl=m1&ids=&xsl=1&posl=poi&recherche=0&show_poi=0&poi_rr=0.5&poi_rx=0.6&poi_ry=0.5&lr=0.5&flash=1&gb=&out=2&wnm1=121+Rue+de+Thionville&wcm1=&nom1=&tnm1=Luxembourg&pcm1=&tcm1=&a10m1=&ccm1=442&brand=

I jak napisal vdvx znajduje sie u zbiegu w/w route de Thionville, r.de Cimeterie
    i r. Neufchateau.

4) Dojezdza sie tam wszystkim tym, o czym pisali pozostali uczestnicy tego watku
    (a wiec zarowno 125, jak i 175, 177, 192, 194 -- rzeczywiscie staja na kazdym
    przystanku w Lux-Ville, dopiero pozniej zaczynaja sie "schody"), a na pewno NIE
    jada tam autobusy kursujace na Gasperich (czyli 2 i 5), bo to troche inny
    kierunek (kolejny apolodrzajz z mojej strony).

5) Uwaga najwazniejsza -- kursuje tam 16-tka, wiec mysle, ze mozna sobie smialo
    odpuscic te wszystkie kombinacje ze 100-ilestam. Szesnastka przywiezie cie spod
    lotniska prosto do Paxu a na dodatek nastepnego dnia zawiezie cie prosto na
    Kirchberg (bo jak rozumiem tam masz medicala). Wiec komfort erste Klasse, nie?

5a) przystanek pod Paxem nazywa sie "Neufcahteau" i w strone do-Paxa znajduje
    sie przy salonie samochodowym (bodajze MINI-Coopera, ale nie pamietam), a w
    strone do Gara znajduje sie pod stacja benzynowa Total.

6) Wazna uwaga vdvx co do godzin "drzwi otwartych" w Paxie! To nie jest hotel z
    calodobowa recepcja (w koncu kosztuje sporo mniej niz 100 eur za dobe)!
    Nieprawda jest, ze jest calymi dniami zamkniety, bo maja tam restauracje czynna
    w porze sniadania/lunchu i bodajze dineru (jesli nawet nie ma nikogo w recepcji
    to mozna wejsc kuchennymi drzwiami i glosno zasygnalizowac swoja obecnosc ;-),
    ale jesli masz zamiar przybyc o jakiejs abstrakcyjnej porze (typu 20:30), to
    lepiej jest to z nimi ustalic wczesniej telefonicznie, zeby sie nie okazalo, ze
    mimo zaplaconego noclegu zastaniesz drzwi od hotelu zamkniete na amen. Jak juz
    sie "zaakomodujesz" to dostajesz kod do drzwi na dole i mozesz sobie wtedy
    przychodzic o ktorej dusza zapragnie. Wiem, bo moja zona spedzila tam upojne
    swoje pierwsze 2 tygodnie w Luxie i jak na hotel "tani" to sprawil na niej (i na
    mnie) bardzo dobre wrazenie. Mam nadzieje, ze od tego czasu sie nie popsuli.

Aha. Jesli masz jakikolwiek wplyw na to, to wez pokoj, ktory ma okna nie od
    ulicy -- jak juz pisalem, jest to glowna arteria Howaldu i od 7 rano samochody
    daja ostro czadu. No ale jesli przyjezdzasz tylko na jeden dzien na medicala, to
    chyba to jest jednak obojetne.

I ostatnie sorry -- za pomylenie plci deep78. Jakos tak sobie pomyslalem, ze jak
    ktos ma tak ambientowy nick, to pewnie jest kobieta. Coz ten internet robi z
    nasza tozsamoscia, nieprawdaz?
  • deep78 15.07.05, 14:53
    nie ma sprawy! hihi, ambientowy nick :))
  • ma_wi99 15.07.05, 14:58
    > nie ma sprawy! hihi, ambientowy nick :))

-- jak zwau tak zwau, ale kwi-pro-kwo sie udalo prawie jak u Louis de Funes'a,
    nie ;-)

Pozdrowionka -- i dzieki za rady. Wspolnie razem na pewno pomoglismy kolezance,
    i to jest najwazniejsze ;-)

pozdro.

M.
  • vdvx 15.07.05, 15:16
    > Nieprawda jest, ze jest calymi dniami zamkniety,
    > bo maja tam restauracje czynna
    > w porze sniadania/lunchu i bodajze dineru

Otóż, napisałem, że 'czasem' :), a pozatym wiem co piszę :D, bo kiedyś chciałem
    tam umieścić moich gości i pomimo różnych pór (lunch, diner, pomiędzy...) i dni
    (2-3) próbowania nikogo nie było :(. Dziwne, bo faktycznie zwykle w restauracji
    o porze posiłkowej ktoś był. Widocznie miałem solidnego pecha, ale zdarzyło się.

--
    Pozdrawiam,
    V
  • ma_wi99 15.07.05, 15:24
    No to jest chyba jasne -- zauwaz, ze te czesc swojej wypowiedzi zaczalem od zdania:

> 6) Wazna uwaga vdvx co do godzin "drzwi otwartych" w Paxie!

Wiec mam nadzieje, ze czujesz sie doceniony?

:-)

pozdrowka

M.
  • ma_wi99 15.07.05, 20:29
    Napisalem, ze spod Paxa dostaniesz sie 16-tka nie tylko na lotnisko, ale i na
    Kirchberg. To prawda, ale jesli wybierasz sie do budynkow administracyjnych (np.
    JMO) to na pewno lepiej bedzie ci sie przesiasc pod dworcem (albo na Hamiliusie
    -- obojetne) na 18-tke. Ta dojezdza dokladnie pod niemal wszystkie budynki
    unijne na Kirchbergu. Przy przesiadce nie musisz kasowac nastepnego biletu --
    bilety jednorazowe obowiazuja godzine od momentu skasowania w dowolnym srodku
    komunikacji w Luxie.
  • deep78 15.07.05, 14:49
    faktycznie, wracajac dzis do domu na Bonnevoie widzialem drogowskaz na ten
    hotel. jedz dziewczyno szesnastka i nie zawracaj sobie glowy przesiadkami,
    wysiadziesz tam gdzie 16 skreca w prawo z route de thionville w rue de
    neufchateau.
  • elma18 15.07.05, 20:00
    Jesli jeszcze nie wyjechaliscie na weekend to prosze rowniez o pomoc. Czy mozecie podpowiedziec jak dostac sie z dworca kolejowego (przyjade z Brukseli)do tzw.Jean Monnet Building (personnel unit).Z tresci pisma, jakie dostalam z admin wnioskuje, ze jest to blisko Robert Stumper rue czyli Gasperich.
    A tak a propos - w Lux jest tylko jeden dworzec kolejowy? Pytam, bo nie wiem gdzie mam wysiasc w Luksemburgu.
  • ma_wi99 15.07.05, 20:21
    Sorry, ale na to pytanie moge odpowiedziec tylko pytaniem:

czy chcesz sie dostac na rue Stumper czy do Jean Monnet Building (w skrocie
    JMO)? Albowiem te dwie lokalizacje znajduja sie w roznych czesciach miasta?

Moze jako podpowiedz napisze, ze JMO znajduje sie przy rue Alcide de Gasperi i
    rzeczywiscie bywa MYLNIE poszukiwana w dzielnicy Luxemburga, zwanej Gasperich
    (gdzie znadjduje sie z kolei ulica R. Stumpera, o ktora pytalas).

No wiec na wszelki wypadek podaje Ci oba adresy na mappy:

r. Stumper na Gasperichu:
    http://www9.mappy.com/sidz7HgEPiCET/Mn21w/CFGMA?csl=m1&fsl=m1&gsl=m1&msl=m1&ids=&xsl=1&posl=poi&recherche=0&show_poi=0&poi_rr=0.5&poi_rx=0.6&poi_ry=0.5&lr=0.5&flash=1&gb=&out=2&wnm1=Robert+Stumper&wcm1=&nom1=&tnm1=Luxembourg&pcm1=&tcm1=&a10m1=&ccm1=442&brand=

oraz JMO Buliding na Kirchbergu:

http://www10.mappy.com/sidZ4qVjiegGe/Mn21w/AFGM?recherche=0&posl=poi&show_poi=1&ids=0&poix=0&poiy=0&poi_rr=0.5&poi_rx=0.6&poi_ry=0.5&csl=m1&fsl=m1&gsl=m1&msl=m1&xm1=&ym1=&temp_no_prop=0&comment=&xsl=1&out=2&wcm1=3927321&nom1=&wnm1=Gasperi&tcm1=2330&tnm1=Luxembourg&pcm1=&a10m1=&ccm1=442

Zakladajac jednak, ze pewnie chca Cie widziec w JMO (bo tam wlasnie miesci sie
    administracja), polecam po wyjsciu z dworca skierowac sie na plac wypelniony
    przystankami autobusowymi i znalezc ten, z ktorego odjezdza "18" w kierunku na
    Kirchberg. Jak przejedziesz nia przez slynny czerwony most (nie da sie
    niezauwazyc nawet jesli sie po nim jedzie), to wysiadasz na 2 lub 3 przystanku.
    Po prostu przy Alcide de Gasperi.

I jeszcze co do ilosci dworcow w Lux-Ville. Jest jeden glowny (Gare Centrale)
    reszta to przystanki i choc w samym Ksiestwie Lux pociag z Brukseli moze sie
    zatrzymac ze dwa razy zanim dotrze do stolicy, to w Lux-Ville zawiezie cie
    napewno na wlasciwy dworzec.

pozdr.

M.
  • elma18 15.07.05, 20:57
    Dzieki Ma_Wi. Gdybys mi nie podpowiedzial z pewnoscia szukalabym JMO na Gasperich, bo pani z administracji nie podala mi zadnej nazwy ulicy, gdzie sie miesci personnel unit - tylko jean monnet building. Chyba sadzi, ze wszyscy ten budynek znaja.
    Pozdrawiam szanowna malzonke i mam nadzieje,iz temat nieszczesnej "kanapy" ze starego watku nie zmacil szczescia rodzinnego?
  • ma_wi99 15.07.05, 22:07
    Nie ma sprawy. Ciesze sie, ze pomoglem. Mysmy pierwszy raz bedac w Luxie tez o
    malo nie szukali JMO na Gasperichu (i to za rada tubylca!), wiec temat jest
    troche znany.

Malzonka ma jak najbardziej poczucie humoru, wiec wyszla calo (razem z reszta
    forumowiczow, mam nadzieje) napasc stefana51 sprowokowana twoja "kanapa" ;-)

Takze cie pozdrawia.

powodzenia w Luxie.
  • elma18 15.07.05, 22:30
    Powodzenie w Luxie, a konkretnie na interview, bardzo mi bedzie potrzebne. Oczywiscie nie dziekuje, aby nie zapeszac.
  • ma_wi99 15.07.05, 22:38
    No to tym bardziej zycze powodzenia i tym bardziej nie dziekuj. Czekamy
    nieustajaco na nowych Polakow w Luxie, wiec i Ty zostaniesz tu na pewno bardzo
    goraco przyjeta! (mam nadzieje, ze przez panie/panow od interview w JMO takze ;-)
  • szymbi 19.07.05, 12:30
    a ileż to kosztuje nocleg w Pax-ie, że opłaca się tam zostać 2 czy nawet 4
    tygodnie? Jak wiecie sam szukam czegoś na październik...
  • ma_wi99 19.07.05, 16:18
    Ceny masz w linku, ktory podalem w mojej pierwszej odpowiedzi w tym watku (
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30150&w=26488052&a=26490657 )

Mam nadzieje, ze ceny sie nie zmienily od czasu, kiedy my tam mieszkalismy (a
    byly wtedy wlasnie takie, jak na w/w stronie www). Licze, ze klodetta podzieli
    sie z nami tak informacjami jak i wrazeniami z tego miejsca.

pozdrawiam

M.
  • szymbi 19.07.05, 16:23
    Dzięki, faktycznie nie poszedłem wcześniej za tym linkiem. Jeszcze jedna rzecz:
    czy da się w tym czy innym hotelu wynegocjować niższą cenę przy takim pobycie
    2-4 tygodniowym?
  • ma_wi99 19.07.05, 16:34
    Z reguly sie da w wiekszosci hoteli -- i to nawet latwiej w tych malych (bo
    wlasciciel jest pod reka i to on decyduje) niz w tych duzych sieciowych.

Ja cos pamietam, ze jak wtedy mieszkalismy, to w drugim tygodniu (wynajelismy
    najpierw na tydzien, liczac -- o naiwni -- ze w tym czasie znajdziemy
    mieszkanie) oni chyba sami zaproponowali troche lepsza cene. No, ale to bylo
    dawno temu, wiec nie chce sciemniac...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka