Dodaj do ulubionych

Ostrożnie z leczeniem.

11.03.11, 10:30
Jako, że leczenie i dieta były u mnie przyczyną dość dużego spadku na wadze postanowiłem działać.
Jako, że w moim mieście jest problem z gastrologiem postanowiłem iść prywatnie. Doktor stwierdził, że najlepszym sposobem będzie badanie kolonoskopii. Badanie wykazało, że nie mam candidy a jelita mam naprawdę w dobrym stanie.
Mam zespół jelita drażliwego i mogę powiedzieć że po tygodniu używania leków właśnie na te schorzenie mam naprawdę wilki spokój z żołądkiem.
Do tej pory prze większą część ostatnich 200dni miałem biegunkę i dodatkowo występowały bóle brzucha i przelewanie w jelitach i żołądku.
Piszę to dla tych, którzy podjęli decyzję leczenia na własną rękę.
Edytor zaawansowany
  • ania.rene 15.03.11, 16:55
    to ja mam pytanie, czy kolonoskopia wykaże candidę?
    na jakiej podstawie leczona ona była u ciebie?
  • mateo19771 16.03.11, 09:01
    Moje objawy:
    -Mocne przelewanie w brzuchu
    -kilka razy dość mocne bule
    -bardzo częsta i długa biegunka
    -wzdęcia
    Okres o którym mowa 6 miesięcy.
    Zacząłem od badania na posiew drożdży i grzybów, który nic nie wykazało ale już stosowana prze zemnie dieta nie pomagała więc postanowiliśmy z lekarzem rodzinnym dać jakieś antybiotyki antygrzybiczne. Zaznaczę, że przez 3 miesiące stosowałem dietę i zażywałem wszystkie ziołowe dostępne na rynku preparaty łącznie ze sprowadzonymi z wielkiej brytani tabletek Tyda czy jakoś tak. Niestety nic tak naprawdę nie pomogło oczywiście miałem już lepsze dni ale problem powracał bez przyczyny.
    Od początku mojego leczenia lekarz zalecał wizytę o specjalisty gastrologii ale niestety mieszkam w mieście w którym już w październiku limity się skończyły. Więc czekałem do stycznia nadaremnie gdyż w styczniu okazało się że specjaliści nie podpiszą nowych umów. Postanowiłem iść prywatnie (koszt badania wraz z konsultacją 450zł) co nie było zbyt dobrym pomysłem gdyż jak się okazało skierowanie na kolonoskopie może dać lekarz prowadzący.
    Cóż przed padaniem gastrologowi przeprowadzającemu zabieg wytłumaczyłem swoje obawy. Na konsultacji lekarz stwierdził że mam jelita w nadspodziewanie dobrym stanie (możliwe że to efekt 6miesięcznej kuracji bioprotykami ale to moje domysły) i na dowód tego co mówi pokazał jak wyglądają jelita zainfekowane Candidą ( takie białe plamy na jelicie).
    Ja po 2 tygodniach mam naprawdę już coraz większy spokój a jem co chcę no może przesadziłem że co chcę ale czasem pozwolę sobie już na batona itp.
  • ania.rene 16.03.11, 15:51
    ale teraz co za leki bierzesz na jelito wrażliwe??
  • monhann2 22.03.11, 15:14
    Czesto wystepujaca biegunka nie nalezy do objawow candidy. Raczej zaparcia. To juz by mi dalo do myslenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.