Dodaj do ulubionych

komora hiperbaryczna

28.04.11, 14:11
czy ktoś stosował??? albo ma jakaś kompetentną wiedzę na ten temat??
Edytor zaawansowany
  • atamed 14.11.13, 10:13
    Witam jesteśmy właścicielami pojedyńczej komory hiperbarycznej znajdującej się w centrum warszawy zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat hiperbarii tlenowej na naszej stronie internetowej www.atamed.com.pl
  • martynakania 04.09.14, 13:50
    Na czym polega ta komora? Jakie daje to korzyści??
  • 2marta366 04.09.14, 13:55
    Z tego co wiem, to jest do natleniania organizmu. Moja mama chodziła na odmładzanie, ale to też leczy wiele chorób.
  • martynakania 05.09.14, 10:37
    Ciekawe, a znacie jakieś strony gdzie można o tym więcej poczytać? Bo mi się coś obiło o uszy o tej komorze ale nigdy się nie zagłębiałam w temat...

A przecież każda z nas chce wyglądać o kilka lat młodziej i czuć się zdrowiej smile
  • 2marta366 05.09.14, 11:01
    Strony to ciężko, ale na pewno wiem, że taką komorę ma vimed, więc może u nich na stronie będziesz mogła doczytać.
  • zimbwa 08.09.14, 16:23
    tutaj jest strona poświęcona ogólnie komorze hiperbarycznej - komorahiperbaryczna.pl/
    Sama jestem ciekawa takiego zabiegu. Słyszałam, że znacząco poprawia funkcjonowanie organizmu. Ja mam problemy z cerą i jestem ciekawa, czy rzeczywiście pomaga. ktoś coś?
  • mariusz8591 22.04.15, 11:38
    WSKAZANIA DO TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ TO:
    - proces starzenia się skóry (zwiotczenia, przebarwienia) ,oraz narządów wewnętrznych
    - przewlekłe zmęczenie
    - choroby przewlekłe skóry (łuszczyca, pokrzywka, wysypka, rumień, AZS, trądzik)
    - wspomaganie procesu gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
    - profilaktyka chorób przewlekłych
    - przyspieszenie procesów rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych
    - problemy z wchłanianiem pokarmu ? zaburzenia przewodu pokarmowego
    - choroby związane z niedotlenieniem tkanek
    - leczenie obrzęków
    - leczenie trudno gojących się ran(w tym ?stopa cukrzycowa?)
    - anemia, migreny, depresje, grzybice
    - choroby układu krążenia (miażdżyca, nadciśnienie)
    - choroby układu nerwowego (ADHD, Autyzm, CH. Alzheimera, CH. Parkinsona)
    - choroby z autoagresji i inne przewlekłe choroby zapalne (S M)
    - nadwaga i otyłość
    - poprawa wydolności organizmu u sportowców
    Komora hiperbaryczna (twarda o ciśnieniu do1,5 ATA) znajduje się w Poznaniu na ul. Mogileńskiej 4/U2.
    tel. 604-592-100 , www.salustlen.pl
  • aldo-naa 11.02.15, 12:23
    hej, radzę uważać na firmy oferujące zabiegi w komorze hiperbarycznej i dokładnie poczytać o rodzajach komór. sam zabieg jest świetny, jeśli jest wykonywany w miejscu z odpowiednio wyszkolonym personelem i odpowiednim sprzętem. Z tego co wiem, w komorach miękkich nie można stosować ciśnienia wyższego niż 1,4 ATA, maksymalnie jest zazwyczaj do 1,3 ATA. Do piero w komorach twardych, które mają właściwości lecznicze stosuje się cisnienie do nawet 3,2 ATA.

warto sobie poczytać na temat komór i sprzętu stosowanego w różnych placówkach. Jeśli się umawiacie na zabieg, przed nim, poprosicie osobe, która go wykonuje o certyfikat, czy ma uprawnienia do jego przeprowadzenia. Niestety, spotkałam się z sytuacją, że zabieg wykonywał magazynier uncertain niedopuszczalne.

www.hyperbarics.info/

www.fda.gov/ICECI/EnforcementActions/WarningLetters/ucm191719.htm
  • jan440 24.04.15, 21:08
    I to mi się podoba - opisanie co trzeba brać pod uwagę, czym się różni, no i zakładam, że są przedstawiane konkurencyjne oferty.
  • ewa.miszczok 22.08.15, 14:19
    ja byłam raz w komorze hiperbaryczne, bardzo innej niż wszystkie bo zrobionej w domu jest to tak zwane mieszkanie normobaryczne czyli komoro składająca się z kilku pomieszczeń w których można normalnie mieszkać. W mieszkaniu jest stałe ciśnienie 1500 hPa, z kolei zawartość dwutlenku węgla w pomieszczeniu to aż od 0,7 do 1,3%, a na zewnątrz to tylko 0,03%. A jak wiadomo podwyższona zawartość dwutlenku węgla we krwi umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka.

Takie mieszkanie jest w okolicach Kłodzka, jak ktoś chce więcej informacji to link hiperbaria tlenowa polecam bo ciekawe, nie słyszałam o drugim takim mieszkaniu w Polsce a może jest.
  • miroslaw111 30.08.15, 12:45
    ciekawe
    choremu na boreliozę zpewnością pomogłoby zdecydowanie, gdzie są takie miejsca gdzie niedrogo można by wykupić cały abonament i stosować regularnie , najlepiej w niedalekiej odległości od Śląska,

czy ozonoterapia to coś zupełne innego ?
  • tessio123 11.01.16, 10:36
    Aldo-naa - Radze uważać na portfel w niektórych ośrodkach np. v.... słyszałem że wmawiają że nieodzownym zabiegiem jest lewatywa, lekarstwa na całe zło!!! następnie pakiet za 5000-15000.
    Jak niestety kogoś nie stać to nie schudniesz i umrzesz w wieku 30 lat. Takie życie tylko bogaci są szczupli hahaha.
    Ale jest gwarancja że jak nie schudniesz ty to na pewno twoje konto.
    Całe szczęście ze są jeszcze takie miejsca gdzie za pieniądze można dożyć 120 lat.

• tessio123 11.01.16, 10:39
    Przecież reklamowana przez aldo-naa firma nie mam żadnych certyfikatów hiperbarycznychsmile
  • kornelia_kornelka 05.04.16, 12:30
    Ja chodziłam do komory hiperbarycznej w Warszawie, na Sienną 72A. Miałam bardzo częste migreny, lekarze rozkładali ręce. Łykałam coraz więcej chemii i było coraz gorzej. Po tlenie zdecydowanie się poprawiło. Nadal zdarzają mi sie bóle głowy, ale o wiele rzadziej i sa mniej dotkliwe. Za jakis czas powtórzę zabiegi.
  • vefarts 27.04.16, 08:32
    Nie ma to jak komory chłodnicze warszawa warto sobie ogarnąć to jak potrzebujesz do jakiś mięs czy coś to na pewno będzie idealne.
  • ewamaya 30.07.16, 03:20
    Ja miałam 10 zabiegów w takiej komorze po ciężkim wypadku. Faktycznie bardzo szybko się goiło.
  • ewamaya 30.07.16, 03:25
    Ja miałam 10 zabiegów w takiej komorze po ciężkim wypadku. Zabiegi w komorze przepisali mi lekarze w szpitalu, więc nie płaciłam. Faktycznie bardzo szybko się goiło.
  • szczesliwa4042 16.12.16, 10:17
    Kiedyś bardzo często miałam migrenowe bóle głowy, które zwalały z nóg. Po pewnym czasie tabletki przestały pomagać. Zaczęłam szukać dla siebie ratunku. I znalazłam go! Dowiedziałam się o zabiegach w komorze hiperbarycznej. Podchodziłam do tego sceptycznie, ale postanowiłam spróbować. Lepszej decyzji nie mogłam podjąć! od roku chodzę regularnie na seanse w komorze i juz prawie zapomniałam, co to ból głowy. Bardzo się cieszę, że jest takie miejsce we Wrocławiu, przy ul. Boya Żeleńskiego 40/42! Na pewno będę nadal stałą klientką!
  • anet.nowak 14.07.17, 11:37
    Słyszałam, że pomaga to nie tylko na leczenie ran, ale także na autyzm. Czy to prawda?
  • kaska686k 04.07.18, 19:14
    Tak, komory maja bardzo pozytywny wpływ na organizm u dziecka z autyzmem. Podczas zabiegów w komorze hiperbarycznej zwiększa się 8- krotnie ilość komórek macierzystych, które mają właściwości naprawcze i odbudowują neurony. Dzięki temu znacznie poprawia się m.in. kontakt z pacjentem, zwiększa się jego koncentracja, reakcja na bodźce wzrokowe.

Natomiast należy pamiętać, że u dziecka z autyzmem należy działać za pomocą synergii dwóch ścieżek, zarówno dietą jak i rehabilitacja na poziomie komórkowym. Udowodnione jest, że produkty spożywcze, które wchodzą w reakcję z układem białokrwinkowym, wywołują stan zapalny, prowadząc do degeneracji, uszkodzeń i wadliwego funkcjonowania komórek nerwowych. Wprowadzenie diety eliminacyjno-rotacyjnej umożliwia prawidłowe odżywienie organizmu na poziomie komórkowym, a w tym komórek nerwowych. Równocześnie z wprowadzeniem zmian z w jadłospisie należy zastosować zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej. dzięki działaniom tych dwóch czynników pacjent zdecydowanie lepiej funkcjonuje. Komórki nerwowe są dotlenione, odpowiednio odżywione.
  • lalakont 14.08.18, 15:44
    Moje dziecko cierpi na autyzm. Do komory w Bielsko-Białej trafiłyśmy przez przepadek - przeczytałam w internecie informację o jej właściwościach.
    Byłyśmy na 9 zabiegach i już widać efekty. Rehabilitant, który pracuje z nią na co dzień też zauważył znaczną poprawę.
    Pierwsza rzecz, na którą zwróciłam uwagę - dziecko jest bardziej ożywione, nawet czasami się uśmiecha i chętniej nawiązuje kontakt z domownikami.
    Na te zabiegi dzięki fundacji www.tlenoterapiabielsko.pl/ można dostać 50 % dofinansowania na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności.
    Zachęcam wszystkie mamy, aby pomagać swoim dzieciom!

• a-k.lidia 03.10.18, 13:41
    Ja też korzystałam w vimedzie. Ten pan który obsługuje komorę jest ratownikiem medycznym.
    Mnie komora pomogła bardzo przy moich migrenach (to nie jest tylko zwykły ból głowy tylko wymioty, światłowstręt i płacz z bólu) a przy okazji przy oparzeniu po wyjmowaniu ciasta z piekarnika uncertain
    Także z czystym sumieniem mogę polecić ten zabieg nawet w ciężkich stanach. Choć wiadomo zawsze warto skorzystać z kwalifikacji lekarskiej. Ja taką przeszłam u nich i jestem pewna że mogę z tego zabiegu korzystać.
    Co do autyzmu to wydaje mi się że tak, bo w poczekalni byłam Pani z maluszkiem i mówiła że mu właśnie przy tym pomagają te zabiegi.
  • klinika_tlenu 03.01.19, 01:02
    Dzień dobry,
    zapraszamy do nas:
    Centrum Medyczne NZOZ
    Klinika Tlenu
    ul. Teligi 8, Gabinet 112, I piętro
    30-835 Kraków
    mail: kontakt@klinikatlenu.pl
    tel.: 796 887 526
    tel.: 733 801 571
    www.klinikatlenu.pl
    www.facebook.com/komora.hiperbaryczna.krakow.klinika.tlenu - chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Dysponujemy jednoosobową komorą hiperbaryczną o ciśnieniu ATA 1,6. Zabiegi przeprowadzane są w miłej i przyjaznej dla pacjenta atmosferze pod okiem wykwalifikowanego personelu . Mamy bardzo atrakcyjne pakiety cenowe przystępne dla wszystkich.
    Zapraszamy serdecznie,
    Zespół Kliniki Tlenu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.