Dodaj do ulubionych

zap. dziąsła + opryszczka i zajady. Poradźcie!

05.05.15, 14:28
Prawdopodobnie zaraziłam się od córki, bo miała zajady, schodziła skóra z ust.
Ze 2 tyg. temu pojawiły się kąciki i schodziła skóra z ust. W zeszłym tyg.zaczęło się coś robić na dziąśle, stosowałam czosnek, olejek oregano (kapsulke rozwaliłam i wlałam na te miejsca), potem robiłam fioletem, brałam probiotyki ( ale nie co dzień) nie było lepiej, ale się nie rozszalało. Od wczoraj biorę nystatynę (4x wzięłam po 1ml). Od kilku dni zaostrzyłam dietę ( od pól roku stosujemy dietę przeciwcandidowa ze względu na córy ( ja sobie w ostatnim czasie pozwoliłam 2 x na pół ciastka, raz jakiś biały wiejscki serek- ale żeby taka reakcja?), dietę zaostrzyłam czyli minimum weglowodanow, zadnych cukrów, nabiału, dużo zieleniny, ewentualnie mieso , jajka itd. No i niestety boli mnie pół paszczy do tego dziś wyskoczyła opryszczka.

Co robić?
Czy oprocz nystatyny brać wit. z grupy B i brać probiotyki?
Dzis rozrobiłam biopron i wlałam na te miejsca (zaczęło włazić na wew. policzek).
To jest taka rozlana rana pokryta jakby białym nabłonkiem, jak to w zeszłym tyg. zdrapałam to pod spodem jakby żywe mięcho.
Czy przez zaostrzenioe diety, zaostrza się to w buzi, czy co?
Brac te probiotyki czy nie?
Sama nie wiem co zrobić?
--
Julka: 27.08.2007
Agatka: 31.08.2010
Edytor zaawansowany
  • mama_kki 07.05.15, 22:42
    Witaj smile
    Moja córka też to załapała i póki co jest dobrze. Mam ogromną nadzieję że tak juz zostanie. Leczyłam ją fluconazolem (syrop) do buzi na afty aphtin, a na zainfekowany srom- clotrazolum. Taki sposób leczenia trwał tydzień, a wszystkie zmiany ustapiły. Oczywiście dieta też była i jest nadal chociaż nie tak restrykcyjna. Obecnie podaję jej czosnek, cebion multi (suplementacja witaminami z grupy b jest bardzo ważna), oraz probiotyk dicoflor.
    Oczywiście żadną ekspertką nie jestem.
  • hashitess 08.05.15, 11:28
    Na mnie, a raczej na problemy w jamie ustnej, pomaga
    Płukanie wodą utlenioną i roztworem z sody oczyszczonej.
    --
    m.newsweek.pl/nietykalni-lekarze,104256,1,1.html

"lekarze, którzy leczą otrzymali wraz z dyplomem lekarskim patent na mądrość i nieomylność. Pacjenci zgłaszający jakiekolwiek uwagi dotyczące swojego stanu zdrowia są traktowani jak półgłówki."
  • cytruska1 08.05.15, 12:57
    Byłam u 2 lekarzy i dentysty. Dentysta wzięła wymaz i czekam na wynik, ale nie spodziewam się cudów bo brałam nystatynę, probiotyki na to lałam, czosnek, sodę też i ustępuje, nie wiem w sumie co pomogło, ale chyba wszystko po trosze.
    Dentystka stwierdziła, że nie wie co to, wygląda na grzybicze, ale jeszcze takiej grzybicy nie widziała, a mnie się w najgorszym momencie jakby połączył niewidzialną nicią policzek z dziąsłem- takie odczucie. Dziś 1 raz normalnie zjadłam, bo do tej pory bolało jak ch...a
    Pytanie co dalej, bo jeżeli to siedzi w całej mnie, to jak się tego pozbyć?
    Zapomniałam o wodzie utlenionej włączę ją jeszcze, może przyspieszy proces gojenia.

Córa niestety też jeszcze kąciki ust ma nie całkiem zwyczajne, daje co któryś dzień probiotyk, ale czy do końca życia będę ją suplementować?

--
  • cytruska1 08.05.15, 13:52
    Przed chwilą sprawdziłam wyniki i jest normalna flora bakteryjna.

Pytanie czy nystatyna i cała reszta mogła zafałszować wynik?
    A jeżeli na ten grzyb nystatyna nie działa, to i tak mogła zafałszować?
    Bo spektakularnych efektów po niej nie było, a dentystka robiąc wymaz zebrała nabłonek zdzierając do krwi dziąsło a i tak się nic nie wyhodowało.
    Nie wiem czy się cieszyć czy płakać, bo dalej nie wiem co to..
    --
  • hashitess 08.05.15, 17:33
    Heh. ...
    laboratoria to często wielka pomyłka.
    poza tym najważniejsze jest Twoje samopoczucie,
    a sama piszesz, że masz objawy przerostu candida.
    Uwierz w siebie.
    uważam, że córeczka codziennie do wyleczenia potrzebuje
    probiotyków, Ty zresztą też.. wyjście z tego paskudztwo może
    trwać i 3 lata. Podobno należy wzmacniać system immunologiczny,
    aby organizm zaczynał sam się bronić przed inwazją candida.
    Organizm sam musi trzymać ją w ryzach.
    --

"lekarze, którzy leczą otrzymali wraz z dyplomem lekarskim patent na mądrość i nieomylność. Pacjenci zgłaszający jakiekolwiek uwagi dotyczące swojego stanu zdrowia są traktowani jak półgłówki."
  • hashitess 08.05.15, 17:42
    Jaką pastą myjesz zęby? Ma w swoim składzie cukier?
    --

• cytruska1 11.05.15, 09:31
    Od tygodnia Meridolem (nie pisze nic o cukrze), a córa Elmexa dla dzieci.

Czy Tobie się udało wyjść z candidy?
    Jak wyglądał twój pierwszy etap i jak długo? Czy w ogóle dzieliłaś walkę z candidą na etapy?
    Jadłaś w I etapie jakieś węglowodany czy tylko mięsa i zielonki?
    I czy brałaś jakieś fluconazole, nystatyny i inne?
    Ja tylko tą nystatyne do ust, ale ja łykałam potem, teraz biorę czopki homeopatyczne (zostały mi po córce wink). Oprócz tego piję sok z aloesu na pusty brzuch, herbate la pacho, dziennie zabek czosnku w koktajlu warzywnym, włącze jeszcze kapsulki z olejem z oregano.
    Pytanie czy probiotyki od początku, czy włączyć później?

Czytałam, że czasem z probiotyków też można się nabawić grzbya ( z Enterolu konkretnie) i teraz się boje zwykłych probiotyków...

--
  • hashitess 12.05.15, 09:41
    cytruska1 napisała:

> Od tygodnia Meridolem (nie pisze nic o cukrze),

sorbitol to też cukier.

ja kupiłam vilcacorę.

a córa Elmexa dla dzieci.

niestety w elmexie znajduje się też cukier.

>
    > Czy Tobie się udało wyjść z candidy?

eeee....... to nie tak szybko.
    Teraz byłam na wyjeździe. Niestety nie miałam możliwości
    prowadzić swojego sposobu odżywiania i teraz cierpię bo mam
    candidę w pełni rozkwitu.

> Jak wyglądał twój pierwszy etap i jak długo? Czy w ogóle dzieliłaś walkę z cand
    > idą na etapy?

tak. przez kilka tygodni jadłam tylko warzywa i mięso.

> Jadłaś w I etapie jakieś węglowodany czy tylko mięsa i zielonki?

posługiwałam się tabelą IG. Jadłam tylko to co miało do 35 w IG.

> I czy brałaś jakieś fluconazole, nystatyny i inne?

nie, i do tej pory nie wiem czy dobrze robiłam.

> Ja tylko tą nystatyne do ust, ale ja łykałam potem, teraz biorę czopki homeopat
    > yczne (zostały mi po córce wink). Oprócz tego piję sok z aloesu na pusty brzuch,
    > herbate la pacho, dziennie zabek czosnku w koktajlu warzywnym, włącze jeszcze k
    > apsulki z olejem z oregano.

ja brałam tyle specyfików, że trudno mi dziś wyliczyć.

> Pytanie czy probiotyki od początku, czy włączyć później?

ja zajadam probiotyki od początku diety.
    Kupuję przez internet kilka rodzai i zażywam po kilka kapsułek.
    Staram się kupować te, które należy przechowywać w lodówce.

>
    > Czytałam, że czasem z probiotyków też można się nabawić grzbya ( z Enterolu kon
    > kretnie) i teraz się boje zwykłych probiotyków...

wkleisz link do tego enterolu?!
    Dzięki.
    >

--

• cytruska1 12.05.15, 10:30
    Jak znajdę to wkleję smile

Czy candida wyszła ci w jakiś badaniach?

Mi nigdy nie wyszła. Pierwsze badanie w lipcu zeszłego roku, ale kilka dni wcześniej piłam sodę i wprowadziłam dietę, więc już mogłam uzyskać niewiarygodny wynik.
    Od tego czasu robiłam jeszcze dwukrotnie badanie z kału (starałam się, żeby było min. 2 tyg. wcześniej bez jakichkolwiek leków i suplementów), ostatnie badanie kału było dodoatkowo po moim nadużyciu słodkości i i tak nic nie wyhodowali. Oprócz tego robiłam wymaz z gardła (często mnie bolało, było suche, może jednak z refluksu?) też się nic nie wyhodowało i na koniec ten wymaz z jamy ustnej gdzie ewidentnie coś było i nic!
    W takcie tego czasu stosowałam wiele rzeczy i było w miarę, co mnie niezmiernie cieszy pozbyłam się nieświeżego oddechu. Robię ostatnie podejście, jeżeli po 6. tyg. ostrej diety nie minie wszystko to chyba zarzucę temat.

Zastanawiam się czy w I etapie mogłabym jeść jogurt zrobiony z mleka od prawdziwej krowy.
    Na razie się nie zdecydowałam, ale czy to nie byłby jednak najlepszy probiotyk?

--
  • cytruska1 12.05.15, 10:32
    Dodam, że przy pierwszym badaniu obydwom córom wyszła candida obfita z kału od razu!
    Jednak one najpierw miały badanie a potem dietę wink
    --
  • cytruska1 12.05.15, 11:34
    A jeszcze jedno pytanko, czy na początku leczenia miałaś jakieś nasilone objawy?

Ja jak zaczęłam w lipcu, to kilka dni miałam chęć non stop spać, byłam jakby przeziębiona, a teraz jak się pojawiło to w jamie ustnej to dobrych kilka dni się to utrzymywało mimo leczenia Ogólnie wczoraj jeszcze czułam w ustach jakby bliznę, dziś już nic, ale trwało to w sumie 1,5tyg od pierwszych objawów do wyleczenia całkowitego. Została opryszczka, której niczym nie smaruje i powoli bardzo schodzi.
    Oprócz tego miałam kilka nocy, że okropnie się pociłam (musiałam cała się przebrać, koldre odwrócić na drugą strone), 2 razy w nocy miałam jakieś majaki, czasem po posiłku czułam osłabienie (mimo jego dietetyczności), miałam czasem nerwa, ale nie było herxa takiego, że musiałabym plackiem leżeć wink Może po prostu nie nastąpił taki przerost, jaki był na początku. Moje córy w trakcie leczenia też się tak pociły, że je musiałam przebierać i zaczęły się posikiwać, starsza miała 7 lat i takie wpadki nigdy jej się nie zdarzały, więc może tak się oczyszczała. Więc się pocieszam, że skoro się pociłam to choroba wyłazi wink

--
  • hashitess 14.05.15, 14:01
    cytruska1 napisała:

> Jak znajdę to wkleję smile
    >
    > Czy candida wyszła ci w jakiś badaniach?

candidę dostałam w pakiecie leczenia antybiotykami boreliozy.
    Badań żadnych nie robiłam z powodu braku kasy.

>
    > Mi nigdy nie wyszła. Pierwsze badanie w lipcu zeszłego roku, ale kilka dni wcze
    > śniej piłam sodę i wprowadziłam dietę, więc już mogłam uzyskać niewiarygodny wy
    > nik.

z tego co wiem to trudno w krótkim czasie pozbyć się przerostu candidy.

> Od tego czasu robiłam jeszcze dwukrotnie badanie z kału (starałam się, żeby był
    > o min. 2 tyg. wcześniej bez jakichkolwiek leków i suplementów), ostatnie badani
    > e kału było dodoatkowo po moim nadużyciu słodkości i i tak nic nie wyhodowali.

eee..... bo w labach też oszczędzają.

> Oprócz tego robiłam wymaz z gardła (często mnie bolało, było suche, może jednak
    > z refluksu?) też się nic nie wyhodowało i na koniec ten wymaz z jamy ustnej gd
    > zie ewidentnie coś było i nic!

wymaz z jamy ustnej pobrał mi stomatolog i też nic nie wyhodowali,
    a język mam biały jak śnieg.

> W takcie tego czasu stosowałam wiele rzeczy i było w miarę, co mnie niezmiernie
    > cieszy pozbyłam się nieświeżego oddechu. Robię ostatnie podejście, jeżeli po 6
    > . tyg. ostrej diety nie minie wszystko to chyba zarzucę temat.

to trudna decyzja co z tym fantem zrobić.
    Byłam kilka dni poza domem i jadłam to co mi dali bo mogłam
    chodzić głodna albo jeść. Niestety candida tak się rozrosła,
    że teraz brzuch mam jak balon. A było już całkiem przyzwoicie. Ehh.....

>
    > Zastanawiam się czy w I etapie mogłabym jeść jogurt zrobiony z mleka od prawdzi
    > wej krowy.

ja jadłam, ale czy to jest zgodne z dietą? nie wiem.

> Na razie się nie zdecydowałam, ale czy to nie byłby jednak najlepszy probiotyk?
    >
    >
    >

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka