• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

citrosept

• 18.08.05, 13:02
    Myślę, że ten specyfik zasługuje na osobną uwagę, ponieważ większość z nas go
    aktualnie przyjmuje. Chciałam dowiedzieć się w jakich dawkach go
    przyjmujecie. W Polsce moim zdaniem najbardziej wiarygodną firmą go
    produkującą jest CINTAMANI POLAND, ja własnie taki przyjmuję. Biorę 2x
    dziennie po 20 kropli. Zastanawiam się czy to wystarczajaca dawka. Podzielcie
    się swoimi doświadczeniami.
    Edytor zaawansowany
    • 18.08.05, 15:05
      ja mysle, ze mozesz czasami nawet zwiekszyc ta dawke jesli bedziesz miala
      nasilone objawy, nie powinna ci zaskodzic.I pij to jak najczesciej.
      • 18.08.05, 15:15
        Zacytuje tu jeszcze slowa pana Andrzeja Janusa odnosnie skutecznosci citroseptu:

"Uważam, że Citrosept jest dobrym i skutecznym preparatem. Stosowalem go
        wielokrotnie. Należy pamiętać o tym, że zwiększa wchłanianie w jelitach
        wszystkich składników organicznych i nieorganicznych o 300%."
        • 18.08.05, 20:27
          Ja stosowałam przez 3 miesiące 3*20 kropel, ale jeszcze zanim dowiedziałam się,
          że należy przestrzegać diety. Tak więc piłam go z sokiem pomarań. - czysty
          cukier, marne efekty - zrozumiałe. Skończyłam pod koniec czerwca. I mam
          pytanie : od 10 dni stosuję ostrą dietę, biorę srebro koloidalne 2łyżeczki/dz.,
          probiotyki, wit.B i chciałabym dorzucić do tego citrosept ale nie wiem czy
          odstęp od ostatniego stosowania nie jest zbyt krótki? Może mi ktoś
          odpowiedzieć? Ewentualnie może zamiast tego coś innego zastanawiam się na Pau
          d'Arco. Nie wiem co jest
          • 18.08.05, 20:30
          • 18.08.05, 20:35
            Coś mi przerwało.
            Chciałam napisać, że nie jestem pewna który jest lepszy, skuteczniejszy:
            citrosept czy Pau d'Arco?

• 18.08.05, 20:53
              Pisalem ponizej aby nie polegac na jednym preparacie przeciwgrzybiczym ale
              stosowac 2 lub 3 na raz. Wlasnie np Pau d'Arco, citrosept oraz olej z origano.
              • 18.08.05, 21:06
                Ale ja już stosuję srebro koloidalne i zastanawiam się nad drugim : citrosept
                czy Pau d'Arco? Przykro mi ale nie wyrobiłabym czasowo i finansowo gdybym miała
                brać 3 specyfiki. Ponadto jem dużo czosnku w piątki, soboty i niedziele smile. To
                też antybiotyk.
                • 18.08.05, 21:44

Bardzo watpie w to srebro koloidalne w grzybicy.
                  • 18.08.05, 21:58
                    No co ty ?! Dlaczego? Tak go zachwalają na tym forum?!
                    • 19.08.05, 03:56
                      ja bym stawiala na citrosept, jest supergrzybo i bakteriobojczy.
                      Jak dla mnie to rewelacja zaraz po czosnku.
          • 19.08.05, 08:43
            Odnosnie Twojego pytania, czy okres od ostatniego brania Citroseptu nie jest za
            krótki powiem tak: niesmile Można go brać nie tylko trzy miesiące (jak jest
            napisane na ulotce), ale nawet duzo, dużo dłużejwink Także mozesz go spowrotem
            brać bez problemuwink Nie wiem tylko, na ile jest skuteczny. Sama go biorę i
            kiedyś brałam, ale nie zauważam jakichś pozytywnych zmian z tego powodu. Chyba,
            że są one bardzo subtelnewink
            • 19.08.05, 10:20
              Pau D' Arco - polecam jest bardzo dobry. Czy ktoś wie gdzie kupić dobry olej z
              oregano ? przez internet
    • 26.08.05, 11:22
      Jak Wy pijecie ten citosept? Ja go rozcieńczyłam w wodzie, ale zaraz po jego
      wypicu wszystko zwymiotowałam sad(( To chyba przez ten gorzki smak, którego
      poprostu nie mogę znieść.
      • 26.08.05, 11:29
        ja zaczełam od 5 kropli 3 x dziennie
        krople w małej szklaneczce wody (50-100 ml) i do popicia dużo wody... (250 ml)
        codziennie zwiększałam o 1 kroplę....
        i od 3 miesięcy biorę 3 x po 15 kropli... około 1/2 godziny przed posiłkami
        • 26.08.05, 11:38
          To można go popijać wodą???! Ja myślałąm, że nie. Jakbym poiła wodą to pewnie
          bym nie zwymiotowała...
          • 26.08.05, 11:45
            Najlepiej pić Citrosept w schłodzonej herbatce z melisy. Wtedy wcale nie czuć
            gorzkiego smakuwink
            • 26.08.05, 11:53
              Herbatka z melisy odpada. Odkąd pamiętam, to zawsze nie lubiłam różnych
              ziołowych herabtek i tak mi zostało niestety do dziś sad
              • 26.08.05, 12:28
                No to nie pozostaje Ci nic innego, jak się przekonac do ziółek. ja kiedyś też
                nie lubiłam...a teraz bardzo lubię.
                • 27.08.05, 10:54
                  Ja go rozpuszczak w soku pomaranczowym oczywiscie swiezo wyciśniętym,wtedy nie
                  czuc goryczy.
                  • 27.08.05, 12:21
                    Pisalam wyzej ze z pomarancza.
                  • 28.08.05, 08:36
                    Sok pomaranczowy jest na liscie 'nie mozna' w kandydozie.
    • 27.08.05, 10:53
      Przeczytałam gdzieś, że nie mozna pić przy kandydozie żadnych suszonych
      herbatek, bo zawierają one plesni, a to - wiadomo - wzmacnia "kandyda".
      Ja zaczęłam pić citrosept własnie z herbatką z melisy, ale teraz się
      zastanawiam, czy to nie jest błąd? Może lepiej byłoby wycisnąć z pomarańczy
      odrobinę soku do szklanki, dolać wody i do tego wrzucić krople citroseptu?? Co
      myślicie?? Tylko, że owoce tez sa zakazane sad
      Nie wiem, jak go pić.
      • 27.08.05, 11:15
        Ja wlasnie tak pije jak napisalas.
        • 27.08.05, 12:18
          Golden, czyli jak pijesz? Z melisą czy z pomarańczą ?
    • 27.08.05, 22:24
      Polecam wszystkim pić citrosert z sokiem z cytryny (pół cytryny na szklankę
      wody) z kilku powodów:
      a) cytryna jest absolutnie dozwolona (suche melisa ze sklepu lub pomarańcza
      jest raczej ryzykowna)
      b) pijąc czujemu tylko smak kwaśny (im więcej cytryny tym bardziej oczywiście)
      a nie gorzki i to da się przeżyć
      c) cytryna ODKWASZA organizm, a to w kuracji też jest ważne (załatwiamy 2
      rzeczy za jednym zamachem, bo dzień jest za krótki żeby pochłonąć te wszystkie
      specyfiki, które musimy zjeść/połknąć/wypić etc.,)
    • 28.08.05, 08:21
      Boshe, co Wy robicie?
      Citrosept zawsze należy pić w rozcieńczeniu. Jest to jak wół napisane na
      opakowaniu i w książeczce, którą powinniście mieć w pudełku. Jest też napisane,
      że picie nierozcieńczonego grozi uszkodzeniem błon śluzowych. Oczywiście można
      dodatkowo popić wodą.
      Soku z pomarańczy nie można pić przy diecie przeciwgrzybicznej.
      Zabronione są też herbatki z suszonych owoców, ale nie ziół.
      Ja citrosept piję w wodzie, jest trochę gorzki, ale bez przesady. Zwykłe piwo
      jest podobnie gorzkie.
      • 28.08.05, 08:46
        Tylko nie sok pomarańczowy!
        Herbatka z melisy jest jak najbardziej dobra.
        10 kropli rozpuszczonych w 200 mililitrach wody wchodzi bardzo łatwo.
        I właśnie o to chodzi, żeby było gorzkie. Trzeba się przyzwyczić do tego smaku.
        Zero słodkiego już od dziś.
      • 28.08.05, 09:18
        paszczak44 napisał:
        > Boshe, co Wy robicie?
        > Citrosept zawsze należy pić w rozcieńczeniu.

Paszczak, a co my takiego robimy??? Nie podoba mi się ton Twojej wypowiedzi.
        Czytaj uważnie posty, na które odpowiadasz, bo sie ludzie zaczną na Ciebie
        obrażać! ;P
        • 28.08.05, 10:01
          Wypicie citroseptu nierozcieńczonego lub w zbyt małym rozcieńczeniu może być
          groźne dla zdrowia, skutkować poparzeniami przełyku,wymiotami itp. O to mi chodziło.
          Natomiast picie razem z sokiem pomarańczowum mija się z celem. Owszem, dla osób,
          które nie chorują na grzybicę nie ma żadnego znaczenia w czym rozcieńczają.
          Ale dla nas działanie citroseptu zostaje zniwelowane przez cukier zawarty w
          pomarańczy. Jest to, moim zdaniem, wyrzucanie pieniędzy w błoto.
          • 28.08.05, 10:09
            Nie chcę , żebyście zrobili sobie krzywdę. Jeśli rozpoczynamy leczenie
            citroseptem, trzeba sprawdzić czy nie ma reakcji alergicznej. Dlatego
            rozpoczynamy od bardzo małych dawek w dużym rozcieńczeniu. Jeśli wszystko ok,
            zwiększamy dawki do zalecanych.
            A picie citroseptu z sokiem pomarańczowym to wg. mnie błąd.
            • 28.08.05, 10:18
              Ok, Paszczaku, dzięki za rady, ale powiedz, kto pije nierozcieńczony
              citrosept?? Bo ja - tak jak juz napisalam w tym wątku piję z melisą, ale
              przeczytałam w jakims artykule, że to źle, bo w suszonych herbatach (bez
              względu na to, czy to susz z owoców, czy ziół) zbira się pleśń. To samo z
              pomarańczą - nie powinno się, bo cukier... A w ulotce citroseptu, którą
              polecasz do czytania, jest jak wół napisane, żeby pic z melisą albo sokiem z
              pomarańczy (jak nie wierzysz, to przeczytaj) - stąd zapewne ten cały wątek i
              mnóstwo wątpliwości.
              Dzisiaj wypiłam z sokiem z cytyny + woda - i nawet dało sie to przełknąć,
              lepsze w smaku niż melisa (ja po tej melisie mam odruchy wymiotne, chyba mi nie
              służy).
              • 28.08.05, 10:41
                Nierozcieńczonego citroseptu oczywiście nikt nie pił, Ty też nie. Prawdopodobnie
                koleżanka an_aneczka rozcieńczyła go w za małej ilości płynu, potem nie popiła
                wodą- stąd wymioty.
                Ulotka jest napisana dla wszystkich,ale w naszym przypadku picie soku
                pomarańczowego jest złe; musimy unikać cukru za wszelką cenę, niestety sok
                pomarańczowy ma go mnóstwo.
                Herbatki z suszonych owoców zawierają pleśń, z suszonych ziół (chyba) nie.
                Czy ten emot skierowany do mnie miał podtekst erotyczny? ; )
                • 28.08.05, 11:15
                  Paszczaku, o tych herbatkach czytałam tutaj
                  www.ktagdansk.org/content.php?content=325candida.htm
                  ten link jest podany juz na tym forum w wątku pt.: Produkty zabronione przy
                  kandydozie.

Mi dzisiaj bardzo dobrze piło sie citrosept z cytryną+woda mineralna. Nie wiem,
                  czy to jest dozwolony sposób picia tego specyfiku i czy w ogóle można
                  cytrynę...? W końcu to jest owoc, a owoców nie wolno? Poza tym jest kwasna i
                  jakos nie moge zrozumiec, dlaczego on odkwasza, skoro taka kwaśna jest...? No
                  ale ja nie znam się na tych odczynach kwasowych, zasadowych, jakoś nie uważałam
                  kiedyś na chemii chybawink

Emot miał charakter żartobliwy wink) A swoja drogą ciekawa jestem, jak mógły
                  wyglądać emot o charakterze erotycznym <lol> wink)

• 29.08.05, 09:04
      Taka mała uwaga: nie powinno się brać Citroseptu (ani innego środka z
      grapefruita)jeśli się bierze środki antykoncepcyjne.
      • 29.08.05, 09:11
        masz na mysli tabletki antykoncepcyjne? dlaczego?
      • 29.08.05, 09:13
        hej! baset co z taa antykkoncepcja??? czemu niie mozna pic wtedy citroseptu??
        • 29.08.05, 09:26
          Nie chcę kłamać ale czytałam, że nie powinno sie łączyć. Nie wiem, czy to w
          związku ze zwiększonym wchłanianiem, czy tworzą się jakieś toksyczne
          substancje. W każdym razie tak czytałam.
          Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat bedę wdzięczna za info.
          • 12.09.05, 07:39
            No właśnie. Biorę Luteinę (progesteron), Luteina nie ma działania
            anytkoncepcyjnego no ale to też hormony. Chciałam zacząc brać Citrosept - nie
            powinnam? Jesli nie to, czy mam zrobić jakąs przerwe po Luteinie zanim zacznę
            brać Citrosept? Pomóżcieeeee.
            • 30.10.05, 20:57
              Ja brałem długo citrosept (kilka miesięcy). Przerwałem jak zacząłem mieć piasek
              w rogach moczowych i nerkach. Piekło przy sikaniu. Tak więc ludziska uważajcie
              z tym. I to pomimo że piłem 3-4 litrów wody na dzień. Teraz jak sobie czasami
              zażyje to od razu mam problemy z piaskiem.
              • 30.10.05, 21:08
                A skąd ten piasek?
                • 31.10.05, 11:10
                  Skutek uboczny zażywania citroseptu. W ulotce o tym piszą ale nie sądziłem że
                  przy 3-4 litrach wypijanej wody może się to przytrafić.
                  • 31.10.05, 12:12
                    No,jesli brales przez tak dlugi okres czasu citrosept to faktycznie
                    przesadziles.Z ta woda rowniez uwazaj!Za duzo jej pijeszsmile
                    • 02.11.05, 20:59
                      No to jak dlugo go nalezy brac? Bralam przez 3 tygodnie i wlasnie mi sie zapas
                      skonczyl, zaczne znowu brac od przyszlego tygodnia. Tak ze 2 miesiace pobrac?
                      Mam przez lekarza zalecona dawke 2 x 30 kropli. Czy w miare jak mi sie
                      kandydoza podleczy powinnam zmniejszyc dawke?
                      • 02.11.05, 22:55
                        A ja mam w załączonej książeczce napisane że przy grzybicy jelit brać:
                        1 tydz - 1 x 3-9 kropli
                        2 tydz - to samo ale 2x
                        3 tydz - 3x

więc jak to jest w końcu?
                        • 03.11.05, 00:16
                          nie wiadomo jak to jest ale chyba wiecej niz 9kropli na grzybice, i najlepiej
                          to chyba wypic z wycisnietym sokiem z połówki cytryny + szklanka wody, a ile
                          trzeba pic tej wody dziennie żeby nie piekło przy sikaniu?? bo wypilem z
                          15kropel citroseptu w szklance wody i pozniej nic nie pilem i mnie pieklo przy
                          sikaniu na drugi dzien przestalo...
                          --
                          Szukam wszystkich mozliwych srodkow do zwalczenia Candidy!!!
                          • 03.11.05, 09:01
                            Powiem Wam ze ja zazywam go rotacyjnie z innymi lekami. Nigdy nie trzymam sie
                            kurczowo 1 preparatu na dluzsza mete (co 4 dni zmieniam) Wypijam swoja ustawowa
                            dawke plynow (2,5 litra)dziennie i jem zupki gotowane na samej wodzie (bez
                            wywarow miesnych) W pracy pije 1,5 litra(zawsze wloke ze soba codziennie
                            butelke wody filtrowanej) a reszte w domu. Citrosept wkraplam do herbatki
                            malinowej(mam wiekszy kubeczek) w ilosci 25 kropli 3 x dziennie. Musze sobie
                            jeszcze tylko poradzic z czyms co splywa mi z zatok poczas brania citroseptu.
                            Pozdrawiamsmile
    • 03.11.05, 09:39
      mam wątpliwości co do soku z cytryny, gdyż kiedyś znajoma dentystka,
      powiedziała mi, że bardzo niszczy szkliwo zębów. Ja piłam citrosept z melisą,
      albo z sokiem greipfrutowym, też odkwasza, a nie niszczy tak szkliwa i nie czuć
      smaku citroseptu.
      • 03.11.05, 15:10
        Też o tym słyszałem niestety a sam go pije. A jak sie go wlewa prosto do gardła
        to też szkodzi, jak myślicie?
      • 03.11.05, 16:17
        co do wypowiedzi tej dentystki...to mam watpliwosci.
        Jakis czas temu (okolo 5 miesiecy) robilam sobei kuracje cystrynowa wg Tombaka
        - pilak czysty sok z cytryny w duzych iloasciach. Nie zauwazylam zeby rzutowalo
        to negatywnei na moje zeby. a sam Tombak - jak dobrze pamietam - zaleca nawet
        masowanie zebow i dziasel sokiem z cytryny...
        no nie wiem..
    • 14.10.06, 21:33
      Stary watek,podbijam by nie zniknal.
      • 15.10.06, 05:08
        ja pije dodatkowo wode z octem jablkowym, dziala tez dobrze na PH.

A citrosept albo przestal na mnie dzialc (czy to mozliwe???) albo candidy nie
        mam az tak duzo...nie wiem...
        Jedno z dwojga.
        Kiedys mi glownie cuitrosept pomagal, a teraz jak mnie co lapie to juz nic nie
        pomaga jakby...Ale mam homeopatie i ta sobie radzi szybko z intruzami.
        • 15.10.06, 13:35
          Faktycznie zbyt długie zażywanie citroseptu doprowadza do tego, że organizm
          przestaje na niego reagować, pisał o tym Józef Słonecki, dlatego właśnie w jego
          miksturze należy robić zmiany co 3 miesiące z aloesem (mimo ich małych dawek).
          • 15.10.06, 13:56
            magnumator napisał:

> Faktycznie zbyt długie zażywanie citroseptu doprowadza do tego, że organizm
            > przestaje na niego reagować.

Zastanawiam się.Citrosept to przede wszystkim środek bezpośrednio grzybobójczy,
            w mniejszym stopniu pobudzajacy org do walki o ile się nie mylę.
            Czy organizm może też przestać reagować np na czosnek?
            • 26.01.07, 11:31

• Citrosept - gdzie trzymać
              kowali 06.04.06, 11:30 + odpowiedz

Może mam i głupie pytanie ale zapytam:czy trzeba trzymaC citrosepr w lodówce
              i jak długo?dzieki za odp

• Re: Citrosept - gdzie trzymać
              zocha18 08.04.06, 00:06 + odpowiedz

Z tego co wiem, to nie w lodówce.
              pozdrawiam

• Citrosept - gdzie trzymać
              kowali 06.04.06, 11:30 + odpowiedz

Może mam i głupie pytanie ale zapytam:czy trzeba trzymaC citrosepr w lodówce
              i jak długo?dzieki za odp

• Re: Citrosept - gdzie trzymać
              zocha18 08.04.06, 00:06 + odpowiedz

Z tego co wiem, to nie w lodówce.
              pozdrawiam

--------------------------------------------------------------------------------

• 01.02.07, 15:24
      Mam pytanie do doswiadczonych- dzis dolaczylam do terapii przeciwgrzybkowej-
      citrosept.Wypilam na probe- 5 kropli rozcienczonych w szklance wody i potem
      popilam to jeszcze porzadnie....i jakos mi dziwnie i niedobrze i jakby
      slabawo...
      Histeria? jak czuliscie sie- tak ogolnie po rozpoczeciu terapii citroseptem?
      • 01.02.07, 18:50
        Gama tylko nie nazywaj się histeryczka please, bo dobre myslenie o sobie przyda
        sie Ci do walki z chorobą smile. tak się człowiek czuje jak tłucze
        grzyba ,niestety i im go więcej ma tym silniejsze osłabienie i inne historie/
        histerie. POmagaja wtedy mega dawki magnezu i potasu i picie picie picie...
        • 01.02.07, 19:20
          Dzieki dobra kobieto...bo ja juz chwilami siebie nie poznaje..Choc trzymam sie
          twardo diety i jestem z siebie dumna...Musze zakupic magez i potas - bo jesli
          chodzi o picie to pije nawet wiecej niz to przepisowe 2.5 litra wody...
          a citrosept mimo wszystko bede brala- paskudny ale skoro pomaga ? ....
    • 04.02.07, 18:11
      Mam kolejne pytanie do doswiadczonych- jak czuliscie sie po citrosepcie? ja od
      3 dni biore dawke 2x 20 kropli i czuje sie fatalnie- mega oslabienie, sennosc
      i paskudne samopoczucie...jakis bobolewanie w rzuchu- do zniesienia ale jednak
      niepokoi...Nie wiem czy moge powiazac jedno z drugim - mam przed soba jeszcze
      kilka badan- ale zapytac nie zaszkodzi- z forum mozna wiecej otrzymac rzetelnej
      wiedzy niz od niejednego lekarza...
      pozdrawiam.
      • 04.02.07, 21:14
        Wygląda na silne tłuczenie grzyba.Przynajmniej ja tak mam , że jak tłukę to i
        słaba jstem i brzuch boli. W takich wypadkach zawsze zmniejszam dawkę i karmie
        sie magnezem+ potasem.
        • 06.02.07, 09:11
          Mam kolejne pytanie do doswiadczonych.Od poczatku mojej diety wypijam ten napar-
          z 5-6 rozgniecionych zabkow czosnku - dziennie, probiotyki, ecomer, a od kilku
          dni wprowadzilam tez citrosept.I kiedy zaczelam go pic w dawce 2x20 kropli-
          moja watroba chyba protestuje- dosyc nieciekawie pobolewa.Za duzo lekow czy za
          duzo toksyn...??? teraz planuje zmniejszyc dawke citroseptu- ale czy taka
          mniejsza bedzie skuteczna...na dodatek puscil mi sie jakis katar.. nie bardzo
          przeziebieniowy- jakby uczuleniowy- woda z kranu-- czyzby po citrosepcie?
          • 06.02.07, 11:27
            Zajrzyj na pocztę. To problem niewłaściwej kolejności działania, duży problem
            zanieczyszczeń organizmu (jelit, wątroby itp.) powoduje, że citrosept działa
            zbyt mocno, co nie znaczy, że warto zrezygnować z leczenia naturalnego. Mnie
            znudziły wypowiedzi moich lekarzy:
            Laryngolog "ja tu nic nie widzę"
            Dermatolog "to nie jest przyczyna dermatologiczna"
            itp. A pomogło np. BRT na schorzenia gardła, katary. Z candida nadal walczę,
            ale to kwestia czasu (mam nadzieję), bo nie widzę u siebie żadnych negatywnych
            reakcji na kolejne testowane preparaty. A ten katar, to pozytywna oznaka
            oczyszczania zatok!
          • 10.02.07, 16:11
            gama2003 napisała:

> Mam kolejne pytanie do doswiadczonych.Od poczatku mojej diety wypijam ten napar
            > -
            > z 5-6 rozgniecionych zabkow czosnku - dziennie, probiotyki, ecomer, a od kilku
            >
            > dni wprowadzilam tez citrosept.I kiedy zaczelam go pic w dawce 2x20 kropli-

Wyglada jak jeden z wariantow leczenia naturalnego boreliozy. W
            USA ten sposob jest propagowany przez Dr. Zhanga.
            Dla mnie nie ulega zreszta watpliwosci, ze wiele osob z forum Candida ma albo borelioze albo Candide i borelioze.
            Zwlaszcza ci co maja bole stawowe sa moimi glownymi podejrzanymi.

Ostatnio bardzo duzo osob na forum borelioza znalazlo obiektywne potwierdzenie swojej choroby badaniem real-time PCR w Poznaniu po przyjmowaniu citroseptu przez kilka dni (citrosept uwalnia kretki do krwi i znacznie latwiej je wykryc).
            Bez citroseptu skutecznosc tego testu to tylko marne 10%.
            Wlasciwie to jak dotad wszyscy, ktorzy robili to badanie na citrosepcie uzyskali potwierdzenie wiec byc moze w koncu metoda prob i bledow ustalilismy jakis sposob podejscia do diagnostyki, ktory dziala i jest skuteczny zapewne w 90% lub lepiej. Wiec jak ktos ma watpliwosci co do swojej diagnostyki to zachecam.

Koszt cos okolo 200 zl a szczegoly na forum Borelioza. Mozna tez robic wysylkowo za dodatkowe 25 zl.
            • 10.02.07, 18:38
              ............. I na pewno w wielu wypadkach Artur ma rację i ratuje ludziom
              zdrowie. Ale czy bierzesz Arturze drogi pod uwagę, że w dzisiejszych czasach
              mega konsumpcji antybiotyków, ludzie nierzadko miewają nie tylko candidę, ale i
              grzybki typu penicyllium? Że osłabione hormonami i antybiotykami układy
              odpornościowe łapią fusaria z ziaren i grzybki typu aspergillus i mucor. ? I
              uwierz mi, a pisze to z autopsji swojej i dwóch znanych mi osób, od tego tez
              boli właściwie całe ciało i to jeszcze jak! Choć już tego bólu mam o 80- 90 5
              mniej, dobrze pamiętam, oj dobrze, jak było...: (
              Tak jak w boreliozie można też mieć objawy neuro-lingwistyczne z wysławianiem
              się, przekręcaniem wyrazów czy problemy neuro-psychiatryczne , szczególnie od
              grzybka mucor.
              U mnie tak było i pomaga leczenie przeciwgrzybicze w tym okropny , ale co
              zrobić jak muszę, flukonazol czy orungal.( citroseptu akurat nigdy nie
              brałam). A po samych objawach sądząc, gdybyś mnie spotkał, mógłbyś podejrzewać
              jak dwa razy dwa boreliozę. I nie znając grzybic pleśniowych, dałabym temu
              wiarę.
              Zapewne jest tak jak piszesz, dlatego jeszcze raz szacuneczek wink dla Twojej
              działalności; wiele osób leczy candidę a ma boreliozę lub i jedno i drugie. Ale
              ja dodam jeszcze ; wiele osób leczy candidozę , a to ich mniejszy problem, mogą
              mieć grzybice pleśniowe.
              Może warto sprawdzać jedno i drugie, co?
    • 17.02.07, 12:07
      Biorę citrosept od tygodnia i zauważyłam,że czuje się ogromnie zmęczona. Sypiam
      po 8 godz a w dzień w pracy ledwo żyje. Dziś jestem po 10godz śnie w nocy a
      musiałam zdrzemnąć się jeszcze 2 godz. Aby funkcjonować muszę wypić kawę. Czy
      ktoś miał taką reakcję? Możliwe,że citrosept obniża ciśnienie? Nie mam
      możliwości zbadania sobie cisnienia.
      • 17.02.07, 19:42
        U mnie z kolei, odkąd biorę citrosept, pojawiły się codzienne, silne bóle głowy. Nie wiem dlaczgo sad Toksyny? Reakcja alergiczna? Nie wiem też, czy zupełnie odstawić, czy może zmniejszyć dawkę?
        --
        Strona Wiki
    • 19.02.07, 12:12
      Witam,
      Czy herbatką z citroseptem można popijać probiotyki. Jak wszyscy wiedzą ma on
      działanie przeciwbakteryjne, nie citrosept działa na te dobre?
      • 19.02.07, 13:14
        Tak mi się wydaje, ale to niczym nie poparte stwierdzenie, że najneutralniej i
        najbezpieczniej popijac hadwao
        • 22.03.07, 22:46
          ania999917 26.03.06, 08:21 + odpowiedz

napiszcie ile kropli citroseptu dla 5 latka
          nie moge się nigdzie doszukać
          dzięki

• Re: citrosept
          atopik 26.03.06, 19:11 + odpowiedz

Ja podawałam 1 kroplę na 1kg masy ciała dziennie w dwóch - trzech porcjach.
          Warto zaczynać od małych ilości, np 2 - 3 kropli dziennie i obserwować reakcję.
          Jeżeli nie dzieje sie nic niepokojacego to zwiększać systematycznie dawkę.
          Pozdrawiam
          --
          Radość jest tu i teraz.
          Nie trzeba czekać, aż wszystko się ułoży...
          • 22.03.07, 23:04
            mamaliv 23.04.06, 18:27 + odpowiedz

Pozwalam sobie wkleic pewien watek smile

WIEDZA WEDYJSKA NR 4 (4)
            CITROSEPT raz jeszcze
            Korespondencja z Ośrodka Rehabilitacji i Medycyny Naturalnej DEESIS
            Redakcja

W poprzednim numerze Wiedzy Wedyjskiej proponowaliśmy ekstrakt z grejpfrutów –
            CITROSEPT. Dla przypomnienia – CITROSEPT to w pełni naturalny i ekologiczny
            środek, który z niebywałą skutecznością radzi sobie z bakteriami, wirusami i
            grzybami chorobotwórczymi. Ponieważ mikroorganizmy te są przyczyną tak wielu
            dolegliwości, CITROSEPT ma bardzo szerokie zastosowanie i skutecznie działa
            przy bardzo wielu problemach zdrowotnych. Dlatego wydawać się może “że pomaga
            na wszystko”, jak mówią czytelnicy broszur o tym ekstrakcie. Z pewnością nie
            pomaga na wszystko, lecz przyznać trzeba, że spektrum jego działania jest
            zaskakująco szerokie. (Broszura informacyjna zaczyna się na sposobach
            pielęgnacji jamy ustnej a kończy na usuwaniu owrzodzeń żylaków, omawiając po
            drodze sposoby zwalczenia np.: problemów ze skórą, chorób zapalnych, grzybic,
            dolegliwości przewodu pokarmowego, spadku odporności, i wielu innych
            dręczących nasze ciało problemów.)

Dziś chcieliśmy omówić jedno z zastosowań CITROSEPTu. Myślimy, że zainteresuje
            to wiele osób, ponieważ problem jaki tu poruszymy trapi bardzo dużą część
            naszego społeczeństwa i dopiero ostatnio zidentyfikowano jego prawdziwe
            przyczyny. Chodzi o grzybicę przewodu pokarmowego, zwaną powszechnie candida (
            czyt. kandida). Zwykle jest ona dosyć trudna do wykrycia, ponieważ przeważnie
            nie daje widocznych i ostrych objawów. Przy łagodnym przebiegu zagrzybienia
            człowiek czuje się ciągle zmęczony, brak mu energii, a czas jej regeneracji
            jest wydłużony, występują niedobory mikroelementów i witamin, drażliwość lub
            ospałość. Grzyb rozrasta się w jelitach i pochłania najwartościowsze składniki
            naszego pokarmu oraz witaminy wytwarzane przez sprzyjające nam bakterie z
            jelita grubego. W ostrzejszym przebiegu zagrzybienia możemy mieć do czynienia
            z obrzękami, zmianami na skórze, zaburzeniami pracy układu nerwowego, zupełnym
            osłabieniem, rozkojarzeniem, przykrym zapachem z ust i całą gamą dolegliwości
            wynikających z niedoborów witamin i mikroelementów. Towarzyszy temu ciągłe
            zmęczenie, dla którego nie możemy znaleźć przyczyny. Spożywamy właściwy
            pokarm, żyjemy zdrowo lecz ciągle coś zabiera nam nasze siły witalne. Jeżeli
            zauważysz coś takiego u siebie to bardzo możliwe, że masz candidę. ( Więcej o
            tym przeczytasz w wakacyjnych numerach “Świata Wegetariańskiego”wink.

Candida, jak i inne dolegliwości grzybicze, jest bardzo trudna w zwalczaniu.
            Leczenie jej często wiąże się z przyjmowaniem wielu środków chemicznych
            dających w swym działaniu wiele skutków ubocznych. W naszym Ośrodku DEESIS
            często stawaliśmy przed problemem zwalczenia candidy. Zarówno lekarze jak i
            sami pacjenci zgodnie stwierdzili, że CITROSEPT jest niezastąpionym środkiem
            radzącym sobie z tą uciążliwą i trudną w usunięciu dolegliwością.
            Podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami z pracownikami innych przychodni,
            którzy potwierdzili nasze obserwacje co do skuteczności grejpfrutowego
            ekstraktu w zwalczaniu candidy i podobnych jej dolegliwości grzybiczych.
            Zaletą CITROSEPTu jest brak skutków ubocznych, które zwykle towarzyszą
            kuracjom przeciwgrzybiczym.

Na zakończenie, dla potwierdzenia powyższych słów, przytoczymy przykład pani
            Lidii (lat 39), która od ponad pół roku cierpiała na zagrzybienie przewodu
            pokarmowego w wyniku źle przeprowadzonej kuracji preparatem drożdżowym.
            Utraciła energię do tego stopnia, że nie była w stanie zrobić kilku kroków!
            Nawet przy siedzeniu w łóżku kręciło się jej w głowie, miała nudności,
            wymioty. W wyniku powstałych obrzęków przytyła ok. 8 kilogramów. Na jej skórze
            pojawiły się liczne czyraki. Poza tym miała całą gamę objawów związaną z
            brakami witamin. O jej samopoczuciu nie trzeba chyba wspominać. Próbowała
            różnych metod leczenia, różnych leków. Skutek – coraz gorsze samopoczucie.
            Zwrot w jej chorobie nastąpił po tym, jak córka przyniosła jej CITROSEPT. Pani
            Lidia sama czuła, że to jest “to”. Po następne opakowania grejpfrutowego
            dobrodziejstwa przyszła już sama.

Życząc dużo zdrowia w nadchodzącej jesieni żegnamy się do następnego numeru
            “Wiedzy”.

Ośrodek DEESIS Warszawa

• Re: Citrosept
            hopik 24.04.06, 11:00 + odpowiedz

a jak zażywacie Citrosept? na stronie internetowej jest opisana taka kuracja
            przeciwgrzybicza: tydzien 1x10 kropel dziennie, tydzien 2x10 kropel, tydzien
            3x10 kropel, a potem znowu 2x10 kropel. Z kolei na opakowaniu stoi, ze mozna
            brac 2-3x dziennie po 10-20 kropel (kropli??). Jak wy stosujecie ten preparat?

ludzikowa1 25.04.06, 10:55 + odpowiedz

Ja stosuje tak jak jest na stronie czyli 10 kropli przez pierwszy tydz itd. Po 4
            dniach stosowania zaczelam sie zle czuc Zaczelam miec objawy grypowe,skroniowe
            bole glowy i zatkane uszy Zauwazylam jednak rowniez poprawe Skonczyly sie
            biegunki i moje jelita zachowuja sie rewelacyjnie Tak jak powinnysmile co po
            kilkumiesiecznych biegunkach jest naprawde dla mnie czyms wspanialym Oprocz
            citroseptu stosuje probiotyk Probacti4,biore tran, jem 2 zabki czosnku dziennie
            i bcomplex. No i oczywiscie dieta: nie jem cukru w zadnej postaci, pije wode
            mineralna, herbatki ziolowe i kompot jablkowy, ciemne pieczywo, pije jogurty
            naturalne, nie jem ziemniakow i gotowanej marchewki, jem ryz brazowy i kasze ale
            wedliny i mieso jem normalnie jak przedtem tyle ze nie panieruje miesa, smaze je
            na oliwie z oliwek albo gotuje na parze.Oprocz tego jem duzo surowek i zupy bez
            wywaru miesnego Z owocow jem jedynie jablka i grapefruity Wszystko to dopiero od
            4 dni a juz widze poprawe smile

hopik 25.04.06, 11:11 + odpowiedz

to super!
            no a jak skończysz juz zazywac zgodnie z instrukcja (czyli po tym cyklu 1x, 2x,
            3x i 2x), to bedziesz jak brała? ja teraz biore 2x 20 kropli, ale nie wiem czy
            to dobrze.

hopik 25.04.06, 11:12 + odpowiedz

aha, i nigdy nie mialam zadnych symptpmow przy przyjmowaniu citroseptu, dzien
            jak co dziensmile

ludzikowa1 25.04.06, 12:01 + odpowiedz

Potem bede brala 2 razy dziennie po 10 kropli smile Pozdrawiam

ludzikowa1 25.04.06, 12:03 + odpowiedz

Podobno kuracja ma trwac nawet do 3 miesiecy

mamaliv 26.04.06, 11:38 + odpowiedz

Po stosowaniu diety, probiotykow i citroseptu od tyg czuje sie fatalnie Slaniam
            sie na nogach,glowa i gardlo mnie boli i czesto siusiam a moje dziecko ma
            straszne zaczerwienienie naokolo odbytu Czy tez tak bylo u Was?

mamaliv 25.04.06, 12:13 + odpowiedz

Ja tez stosuje citrosept od tygodnia U mnie tez poprawa choc troche krecilo mi
            sie w glowie na poczatku a teraz mam objawy przeziebienia Natomiast u mojego
            synka dalej biegunki, nasilila sie nawet sucha skora na policzkach ale wedlug
            tego co pisalo na stronie to tez prawidlowa reakcja Musze chyba tylko zmniejszyc
            mu troche dawke Teraz bierze 5 dziennie ale to chyba za duzo Zwiekszalam mu
            dawke o jedna krople dziennie Juz sama nie wiem czy to prawidlowo

homeopatkaqq 25.04.06, 13:12 + odpowiedz

PODPISUJE SIE POD TYM TEKSTEM! To wszystko prawda.
            Od samego poczatku leczenia zauwazylam, ze citrosept to moj lek number one w
            walce z candida.
            I czesto strzelam sobie zamiast kilkunastu kropel nawet pol lyzeczki
            citroseptu na pol litra wody.
            Oprocz niego babka plesznika i bentonite.
            Probiotyki i czosnek oczywiscie tez.
            Naprawde zadne inne leki nie daja tak szybkiej poprawy jak wyzej wymienione.
            Bez citroseptu ani rusz w walce z candida.

homeopatkaqq 25.04.06,
            • 29.05.07, 21:50
              up
    • 02.06.07, 21:12
      a u mnie poprawa była jedynie krótkookresowa. Po stosowaniu (piciu)przez 2 tyg
      ucieszyłam się że objawy na języku ustąpiły niestety wróciły gdzięs po
      nastepnym tygodniu i pomimo skończenia pierwszej całej buteleczki (2mc-e)
      niestety jest tak jak było.
      --
      [url=www.tik-tak.pl]http://www.tik-tak.pl/forum/img/tickers/tickers15397.gif[/url]
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.