• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 27.09.05, 11:35
    Wiecie co,
    juz lata temu czytalm sporo o ziolach andyjskich. Glosno bylo o nich swego
    czasu w mediach (i o ojcu Szelidze - ktory, tak na marginesie, zmarl w tym
    miesiacu sad ). Zastanwiam sie czy za jakis czas nie zaczac stosowac preparatu
    Vilcacory (jestem w zasadzie po kuracji oczyszczajacej, wiec andyjskie ziola
    oczyszczajace moge sobie powiedzmy podarowac), natomiat mysle, ze moze warto
    siegnac po cos co wkazauje silne dzialanie immunostymulujace (oraz
    antygrzybiczne). Pasozyty tez ponoc nie lubia Vilcacory.
    Hmm, co myslicie?

• Ja kupilam spray do gardła vilacory wlaśnie........dla synka.i sama nie wiem
      czy go uzywać........
      • Stosuję często Wilkacorę o nazwie Detox firmy dystrybucyjnej Vision. Uważam, że
        Wilkacora połączona z czosnkiem wywiera najsilniejsze działanie niszczące
        Candida. Jej wielką zaletą jest to, że bardzo szybko przyczynia się do
        wydalania toksyn z organizmu. Należy ja jednak stosować ostrożnie, gdyż może
        uwalnić zbyt dużą ilość toksyn, dzieki czemu mogą pojawić się nieporządane
        objawy uboczne. W takim przypadku należy zastosować preparat z ostropestu
        plamistego (sylimaryna)w celu ochrony wątroby przed działaniem toksyn Candida
        (aflatoksyn), których działanie można porównać do toksyn muchomora
        sromotnikowego.
        • Waham sie czy zastosowac to um ojego trzyletniego alergika, ktory ma wieczne
          problemy z krtanią............ten spray do gardła zawiera także propolis i
          alkohol.........
          • O ile pojawia się częste zapalenie krtani, to przyczyna tego zjawiska nie leży
            w stanie miejscowym śluzówki krtani ale wynika z działania konkretnego czynnika
            wewnątrz organizmu. Tego typu areosole mogą przynieść chwilowa ulgę ale nie
            zlikwidują choroby. U małego dziecka nie radzę stosować preparatów obartych na
            bazie alkoholu. Proponuje podać np. preparat Antiox firmy Vision, w którym jest
            połączenie 5 mg. cynku, witC 60 mg i przeciwutleniacza o nazwie - wyciag kory
            sosny kanadyjskiej ( pestek winogron ) albo każdy z nich kupowany oddzielnie.
        • Dziekuje Panie Doktorze za dopowiedz.

A tak z ciekawosci - odnosnie sylimaryny - probowalam kupic ostropest plamisty
          (susz) w sklepie zielarskim - i nic z tego. W zasadzie to jst chyba dostepny na
          polskim rynku jedynie w postaci Sylimarolu(tabletki zawieraja cukier) i
          ostatniego tworu Herbapolu - Syllicaps-u (zelatynowe kapsulki, bez cukru).
          Moze slyszal Pan o jeszcze jakims preparacie z ostropestem (sylimaryna), albo o
          mozliwosci kupienia suszonego ziela?

A vilcacore zakupie, zaczne stosowac u siebie i w razie przeziebiania u meza
          (mysle, ze efekty powinny byc zadowalajace).
          Zastanawiam sie tylko co bedzie skuteczniejsze w dzialaniu - susz (do
          sporzadzania naparu), wyciag (plynny), czy moze kapsulki?
          Jesli chodzie o cene - to najtanszy jest wyciag (i jednoczesnie wydaje sie byc
          najbardziej ekonomiczny - starcza na dluzej).

pozdrawiam,Asia
          • Niestety nic dobrego w aptece nie można dostać. Ja używam preparatu z
            ostropestu plamistego z 2 firm dystrybucyjnych:
            Milk Thistle z firmy Starlife www.starlife.pl
            Cupers z firmy Vision
            Oba są dobrej jakości.
            • Ja stosuję u siebie zestaw Detox, Pax, Antiox, Chromvital z Vision.(2 mies. kuracja) i jestem bardzo
              zadowolona z efektów. Już po raz drugi zresztą. Bo niestety zaprzepaściłam efekt poprzedniej kuracji.
              Moje pytanie jest skierowane do dr. Janusa. Mianowicie czy mogę stosować Detox u 2,5 letniego
              dziecka? Mój "lekarz"- stosujący te preparaty polecił mi zamiast antybiotyku podawać właśnie Detox
              2x3 kapsułek (wsypać na jogurt). Tylko nie wiem czy mogę. Poza tym powiedział, żeby podawać 1/2
              kapsułki Pax na noc. Ponoc wspomaga rozwój umysłowy dziecka. Oprócz tego Lifepack Junior 2x1, ale
              moje dziecko reaguje alergicznie na ten preparat. Na stronie Vision jest napisane, aby nie
              podawać tych preparatów poniżej 3 lat.
              Co Pan o tym sądzi? Czy te prepatraty są bezpieczne dla tak małego dziecka? Głównie chodzi mi o ten
              Detox?
              • Life Pack Junior stosuję już u rocznego dziecka w dawce 1 x 1. Odnośnie
                stosowania Wilkakory to stosuję ją tylko w wybranych schorzeniach jak Candida.
                Uważam, że zdecydowanie lepsze efekty w leczeniu infekcji uzyskuje się stosując
                preparaty oparte na bazie Jeżówki purpurowej oraz leki homeopatyczne.
                Wydaje mnie się, że dawki jakie zaleca się dziecku są odpowiednie dla osoby
                dorosłej. Nie wiem po co Pax jest dziecku potrzebny, może jest bardzo nerwowe.
                Jest oparty na bazie Melisy.
                Bardzo dobry magnez jest w Chlorella i ma działanie tonizujące na układ nerwowy.
                • Dziękuję za szybką odpowiedź. Może źle sformuowałam pytanie. Chodziło mi o to czy Detox (Vilcacora)
                  nie jest zbyt mocny czy wręcz szkodliwy dla 2,5 letniego dziecka w/g Pańskiej wiedzy.
        • Zamowilam Detox z Cupers ale nie wiem jak stosowac te 2 preparaty. Czy dawke
          podana na ulotce zazywac czy tez wieksza? Jestem dosc mocno zagrzybiona. Czy z
          innymi lekami rotacyjnie mozna ten lek przyjmowac?
          • Producent nie zaleca podawania Wilkacory przed ukończeniem 3 roku życia, ze
            względu na to, że nie sostały przeprowadzone badania kliniczne w tej grupie
            wiekowej. Ja stosuję Detox od 1.5 roku życia w dawce 1/4 - 1 kaps/dobę, w
            zalezności od wieku.
            Uważam, że Wilkacora jest najbardziej efektywnym związkiem roślinnym w usuwaniu
            toksyn z organizmu. Jest bardzo silnie działającym preparatem i zalecam pewną
            ostrozność w jego stosowaniu. We wielu wypadkach wątroba i nerki nie radzą
            sobie z usuwaniem tak dużej ilości toksyn, które próbuje usunąć Wilkacora.
            Stosuję więc preparat we wzrastających dawkach, uważnie obserwując chorego.
            Wilkacora stosowana u dorosłego:
            3 - 5 dni 1 kaps
            5 - 8 dień 2 x 1
            potem 3 x 1
            Szybkośc zwiększania dawki zależy od tego czy pojawią się niekorzystne objawy
            usuwania toksyn i jak są duże. U wielu ludzi nie obserwuje się żadnej reakcji i
            w związku z tym zwiększam dawkę szybciej. 3 kaps/dobę jest dawką przeciętną.
            Bezwzględnym przeciwskazaniem do stosowania preparatów z Wikacory są wszczepy
            np: baypasy, protezy itp.
    • www.borgis.pl/czytelnia/pf/2004/01/05.php
      w miare obiektywne zrodlo informacji o uncariii,
      pozdr. Asia
    • Przedwczoraj zaczelam stosowac wilkakore - wyciag standaryzowany. Biore 30
      kropli dziennie. Nie wiem czy to od tego, ale zlagodnialy objawy przeziebieniowe
      (pije tez miksture sloneckiego). I niejestem pewna cz dobrze robie. dawka
      wilkakory nie jest duza, taka posrednia. Zabacze co bedzie dalej.

• U mnie czas spróbować Detoxu. Jestem z Warszawy - gdzie kupić aby nie
      przepłacić,a może Allegro albo int. sklep producenta.
      • Vilcacora - Uncaria tomentosa to inaczej Koci Pazur. Uważam, że najlepszym i
        najtańszsym prep jest K.P. f-my NOW cena ok 45 zł 100 kaps. do nabycia m.in.w
        Przychodni KOMED AL Ujazdowskie 20.
        • Swoje reklamy można zamieszczać w TV, radiu, ale tu nie ma na to miejsca.
        • To co tanie, nie musi byc dobrej jakosci....
          • Panie doktorze, ponieważ żaden lekarz nie był w stanie określić mi dawki fluconazole przy stwierdzonej grzybicy przełyku i gardła, poza zapisaniem na 10 dni po 100 mg i 10 dni po 5 mg - sama sobie zwiększyłam. Badanie krwi, które zrobiłam samodzielnie na przeciwciała (wysokie miano - 164) wykazało candidę albicans. W wynikach badania plwociny po leżeniu w szpitalu w 2005 roku też znalazłam dodatnią candidę albicans, ale powiedziano mi wtedy, że mam POCHP i dostałam leki wziewne. Potem twierdzono znów, że to astma, a w tym roku przechorowałam 2 miesiące. Serwowano mi na grypę 3-4 różne antybiotyki a ze mną było coraz gorzej. Aż jeden lekarz pogotowia zwiózł mnie na larygologię i nie wyszedł aż mnie nie zbadano. Tam właśnie dowiedziałam się, że to grzybica.

Leczę się praktycznie sama, z pomocą Pana książki " Jak nie dać zjeść się grzybom Candida".
            Przez dwa miesiące brałam fluconazole 100 mg, a od 3 tygodni 200 mg, bo jedna lekarka powiedziała, ze to za mało. Jednocześnie jestem na ścisłej diecie przeciwgrzybiczej, biorę vilcacorę, olejek z oregano, AC Zymes i zrobiłam 7 dniową kurację Para Farm na odrobaczenie. Czuję się bardzo dobrze, wiem że suplementy trzeba brać co najmniej 2 lata, dietę też trzymać, ale co z fluconazole? Czy już odstawić?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.