roznice miedzy canida a pasozytami ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • robilem kilka razy badanie kalu w kierunku Candidy i nie wskazywalo nic na
    przerosto drozdzakow , za to zauwazylem kiedys w kale , po stosowaniu srodkow
    przeczyszczajacych , biala "glizde" tzn wygladala jak nitka makaronu o
    dlugosci ok 1 cm , moze powodem moich dolegliwosci sa pasozyty , chodz tez
    nie wyszlo nic w badaniach , w kale czesto mam jakby takie ziarenka maku
    chodz nic takiego nie jem , dolegliwosci sa podobne jak te co wymiacie przy
    candidzie , najbardziej dokuczliwe ze strony jelit , wzdecia i uczucie jakby
    niedroznosci jelit i z tego powodu zgaga , sytuacja poprawia sie po dobrym
    wyproznieniu , nie mam zimnych rak ani temteratury obnizonej , problemow z
    miesniami i stawami , problemow ze skora i paznokciami ani wlosami , czy to
    moze byc lambioza albo inne pasozyty powodowac takie dolegliwosci ? jaki
    objaw najbardziej charakterystyczny przy candidzie a lambiozie ??
    • tomku, nie wiem, czy ktos zdola ci szybciej niz ja dzis odpowiedziec. a moze
      sie to okazac dla ciebie wazne.
      lamblie i robaki bardzo lubia "nie wychodzic" w badaniu kalu :o(
      dobrze, ze obserwujesz to, co zosatwiasz w ubikacji. czy ta biala "glizda" to
      aby nie sluz jakis? jesli sluz, to mogloby to wskazywac na to, ze jednak masz
      przerost grzybow lub jakies bakterie. w tym przypadku przydaloby sie zmienic
      labolatorium i powtorzyc badania. czy stosujesz jakies srodki "wpomagajace" w
      tej chwili? pamietaj, ze przed robieniem badan, musisz je odstwaic na min
      tydzien.
      jesli owa "glizda" miala wyraznie bardziej stala "konsystencje", byc moze to
      jakis pasozyt, owsik? nie wiem. w tym przypadku polecam zrobic dokladnie to
      samo. zmienic labolatorium i powtorzyc badanie. robic je kilkakrotnie, w
      odstepach mniej wiecej tygodniowych.
      co do "ziarenek maku". hm, byc moze to jakies skrzepy, jakies odpadki z
      watroby, woreczka zolciowego? wiem, ze takie cos moze z nas wychodzic, gdy
      ktorys ztych narzadow jest bardzo zanieczyszczony...
      moze w tej kwestii pomoze ci dr Janus? smile
      co do objawow. przy kandydozie i lambliozie sa one bardzo podobne. przy czym, i
      przy jednym i przy drugim, moze byc tych objawow niewiele lub wcale ich nie byc.
      jak jest u ciebie z wyproznieniami? przy lambliozie jest problem z trawieniem
      tluszczow; moga sie pojawiac rzadkie, zolte, "tlustowate" (przylepiajace sie do
      muszli) stolce. sory za opis szczegolowy. ale moze ci pomoze wink jesli chcesz,
      pisz do mnie na priv.
      pozdrawiam cie sredecznie i zycze powodzenia
    • U mnie w badaniach tez poki co rzadne robale nie wyszly, a objawy mam pasujace i
      do lambliozy i do candidozy...Czekam teraz na wyniki...
      Najgorsze, ze u mnie w miescie tylko jedno szpitlane laboratorium robi badania.
      Musze jeszcze pognebic sanepid...

Wiecie co sie ostatnio dowiedzialam - we wspomnianym szpitalu (kiedys
      wojewodzkim) tylko! srednio raz na pol roku byly zlecenia na badanie z krwi w
      kierunku antygenu lamblii..i zaprzetsali robic te badania. Paranoja...to
      swiadczy chyba tylko o lekarzach w moim miescie..Juz sama nie wiem co o tym
      myslec...
      Nie wspomne, ze wlasne badania tez robie na wlasna reke...najgorsze sa niestety
      ceny tych badan...

A swoja droga, to tez Tomku uwazam, ze dobrze robisz zagladajac "po" do muszlismile

Byc moze Twoj organizm jest na tyle sily, ze masz tylko objawy ze strony
      przewodu pokarmowego (i dobrze, nie zycze Ci bron Boze innych).

A czy miewasz plesniawki w jamie ustnej? A jak wyglada jezyk? No i zauwaz, czy
      moze objawy nasilaja sie np kiedy zbliza sie pelnia ksiezyca? zwaz tez na gluten
      i laktoze w diecie - candidzie i psozytom czesto towarzysza nietolerancja
      laktozy i glutenu - warto wtedy odstawic produkty zawierajace te skladniki -
      objawy powinny wowczas zmalec.

pozdrawiam Cie, Asia
    • Lamblioza - Bóle brzucha, wzdęcia, utrata apetytu lub luźniejsze stolce
      Candida - wzdęcia, gazy i bóle brzucha, alergie i astma..........no i
      oczywiście tysiące innych dolegliwości.............
      Podobne, prawda....?
    • Acha.....to białe to może być glista albo tasiemiec.owsiki wygladaja jak
      cienkie niteczki, często sie wiją i potem od razu obumierają...........żadko
      wychodza w badaniach.........i najlepiej zrób antygen lablii.specyficzne
      badanie, bo w takim zwykłym badaniu kału może nie wyjść.......
      • I zalecam przeczytanie artykulu, ktory wklila zosiad w watku "leczenie
        lamblii".Wazne jest,aby najpierw wytruc robaki oble, a pozniej lamblie i taka
        zachowac kolejnosc przy stosowaniu tabletek na pasozyty.Najpierw na robale
        oble, a pozniej na lamblie.
        • ta gliste widzialem tylko raz , ruszala sie biala dosyc duza wydawala sie , to
          bylo po srodkach przeczyszczajacych, mialem problem wtedy parcie na stolec ,
          niepokoj, dopiero po srodkach przeczyszczjacych wyzucilo ze mnie i zauwazylem
          tego robala bo jakby chcial sie wydostac ze stolca.
          Nie mam bolow brzucha tylko gazy i wzdecia,i objawy nerwicowe zupelnie bez
          jakis podstaw tylko towarzyszace objawom zanikaja, po dobrym wyproznieniu
          alergie pokarmowe tak ,uprawiam duzo sportow, powiem ze sie czuje przez to o
          niebo lepiej , chodz przyznam ze jest duza niechec do wysilku ale w trakcie
          ruchu zmeczenie mija i pozniej jest ok , to tez duzy dla mnie problem ta
          niechec ale staram sie to przelamywac, dzieki wszystkim za cieple slowa i pomoc
          rowniez pozdrawiam i zalecam duzo ruchu bo naprawde pomaga
          • Ruch na pewno pomaga ale nei likwiduje przyczyny problemów.
            Jęsli po srodkach przeczyszczających (a już samo to, że musisz je stosować mówi
            bardzo wiele) czujesz się lepiej świadczy o tym ,że powinieneś chyba bardziej
            dociekliwie zająć się przyczynami. To, że widziałaę pasożyta w kale nie
            oznacza, ze pasożyty po prostu sobie poszły. Raczej wręcz przeciwnie.
            Warto zgłębić ten temat, jak i temat zagrzybienia organizmu bo to najczęściej
            idzie w parze, jedno wynika z drugiego niestety, słabszy organizm jest bardzo
            podatny na wszelkie problemy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.