• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

homeopatia a ziola Dodaj do ulubionych

• 01.02.06, 08:52
    jak to jest? czy obie "metody" wykluczaja sie wzajemnie? czy np zazywanie
    ziol podczas leczenia homeopatycznego moze "psuc" jego dzialanie? a moze sa
    tylko konkretne przeciwskazania do konkretnych preparatow naturalnych, ziol,
    jakich nie powinno sie stosowac przy leczeniu homeo? i odwrotnie... czy homeo
    moze miec wplyw na dzialanie ziol i innych? tak z ciekawosci... :o) moze ktos
    wie.. :o) moze Pan Doktor wypowie sie?... :o) pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • 01.02.06, 13:02
      Homeopaci tradycyjni nie zalecają w trakcie leczenia lekami homeopatycznymi,
      łęczenia ich z preparatami roślinnymi. Zadałem więc jednemu z nich głupie
      pytanie, na które nie znalazł odpowiedzi.
      W zwiazku z tym, ze nie polecane jest stosowac tego typu preparatów wraz z
      lekami homeopatycznymi, nie mozna więc jeść żadnych surowych jarzyn i owoców?
      Przecież to jest absurd.
      Ja wręcz zalecam kojarzenie preparatów roslinnych z lekami homeopatycznymi,
      gdyż maja innych punkt uchwytu działania w organizmie i inne działanie.
      • 01.02.06, 13:58
        dziekuje Doktorze. moje zdanie na ten temat jest takie, jak Panskie.
        zadalam podobne pytanie pewnemu homeopacie z mojego miasta - tez nie znalazl
        sensownej odpowiedzi... nie jestem lekarzem, ale sadze, ze polaczenie ziol,
        preparatow roslinnych z homeopatia (szczegolnie, ze homeopatia tez
        przeciez "wspiera sie" natura...) moze dac nawet bardziej zadowalajace efekty
        lecznicze. sadze, ze wazne byloby w takiej sytuacji robienie odpowiednich
        odstepow pomiedzy przyjmowaniem preparatow tych dwoch "rodzin", czyli nie jeden
        po drugim.
        serdecznie pozdrawiam....
        • 01.02.06, 15:06
          Ja nie robię między tymi lekami pdstępów i stosuję je równolegle z znakomitym
          efektem.
    • 02.02.06, 08:09
      Michell, też chciałam o to zapytać. Przeczytałam w książeczce "Dlaczego
      homeopatia-Materia Medica-dodatek dla pacjentów" wydanej w 2002r, że podczas
      leczenia homeopatycznego należy bezwzględnie wykluczyć:
      -mięta w każdej postaci (cukierki, gumy, pasta do zębów) oraz inne silne zioła i
      olejki eteryczne
      -czosnek, inne warzywa lecznicze, przyprawy zwłaszcza cynamon

Były też wymienione kawa, mocna herbata, wermut, ocet, zapachy (geranium,
      perfumy, rozpuszczalniki)oraz leki chemiczne i witaminy chyba, że lekarz je zaleci.
      Było też zalecenie, że kuleczek, tabletek nie wolno dotykać
      Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, może warto jeszcze popytać homeopatów
      • 02.02.06, 08:27
        hmm. Ela, dziekuje. slyszalam cos o tej miecie, kawie, przyprawach... ale nie
        od homeopaty - i dlatego min jestem rozbita. dlaczego nie wolno tego
        wszystkiego stosowac wraz z homeopatia?
        zniecheca to strasznie do podjecia/kontynuowania leczenia...
        jestem zdania podobnego do dr Janusa. szkoda tylko, ze z homeopatami taka
        kiepska dyskusja...
        • 02.02.06, 10:09
          W tej książce tłumaczą to tym, że ze względu na znikomą dawkę leku homeo oraz
          mechanizm jego działania należy wyeliminować wszystko co mogłoby zaburzyć jego
          delikatne działanie. Dieta powinna być lekkostrawna, oparta na prostych i
          odżywczych pokarmach pozbawionych działania leczniczego-tyle cytatu

Może to ma sens przy ostrej chorobie i krótkotrwałym leczeniu bo przy
          przewlekłych chorobach i wielomiesięcznym leczeniu jakoś sobie tego nie wyobrażam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.