Olej Oregano Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Juz pisalem kiedys, ze ten olej ma jedne z najsilniejszych wlasciwosci przeciwgrzybiczych i dziala pewnie kilkadziesiat razy lepiej od innych lekow naturalnych. Moze byc troche drazniacy.

Sa pacjenci, ktorzy odczuli wyrazna poprawe juz pol godziny po zazyciu leku: zniknely swiady i zaczerwienienia skory.

Moze byc uzywany zarowno wewnetrznie jak zewnetrznie na zmiany skorne i plukanki. W tym celu nalezy go najpierw rozcienczyc woda. Do pol szklanki wody dodac kilka kropli np 5 i pic kilka razy dziennie. Do plukanek stosowac dokladnie takie samo rozcienczenie.

W Kanadzie gdzie mieszkam taki olej mozna kupic za grosze, czyli 15 ml az firmy Organika na bazie dzikiego oregano kosztuje ok 10$. Wystarczy pewnie na kilka tygodni.

Sa tez w sprzedazy drogie olejki np tyle samo za 70$, ale ponoc wcale nie lepsze.
  • dzieki Artur za wskazowkesmile
  • czy w Polsce jest olej oregano? Czy mozna zrobic go samemu zalewajac oregano np
    goracym olejem winogronowym i ekstrahować 2 tygodnie. całą procedure mozna
    powtórzyc ,żeby wzmocnic ekstrakt ,tylko czy to bedzie to samo?
  • 5 kropli na pół szklanki wody pić kilka razy dziennie? tzn wypijać te pół szklanki na raz i potem znów następne pół szklanki czy pół szklanki pić łykami kilka razy dziennie?
  • wklejam link do artykulu o oregano, ktory pojawil sie na forum kafererii "grzybica pochwy"
    www.vivanatura.nl/pl/Unknown.htm
    --
    sister moon
  • Hmmm a gdzie ja kupię ten olej z oregano? czy dostanę to w aptece albo w
    sklepie zielarskim?
  • Dziennie te np 20 kropli (lub nawet wiecej, jak komus dobrze sluzy)
  • Jak komus oregano nie pomaga, to napisze to co zwykle: zapewne masz inna chorobe.
  • Kiedys pisano na forum o jakis zrodlach tego, ale cena byla wysoka nie te 10$ CAN o ktorych pisalem (10$ CAN =30zl).

Czy mozna robic samemu? Pewnie mozna ale ja nie mam pojecia jak. No i trzeba miec duzo surowca.
  • W ekstrakcie z pestek grejfruta firmy Inno-Vite (też zakupiony w Kanadzie),
    który jest jednym ze składników zestawu Yeast Buster jest również olej z
    oregano, w stosunku 18ml:3ml...
  • i coś takiego, ale to podejrzanie tanie i aż 250 ml - przeznaczone dla gołębi tongue_out

www.pigeonsport.pl/index.php?description=7556
  • Ja zapytam sie w sklepie zielarskim o ten olejek, nawet jak nie będzie poroszę
    sprzedawczynię żeby sprowadziła. Olejek z oregano to chyba to samo co lebiodkowy.
  • Znalazłam coś takeigo w necie:

"Olej lebiodkowy Oleum Origani: 1/2 szkl. świeżego lub suchego mielonego ziela
    zwilżyć spirytusem czystym i zalać 250 ml ciepłej oliwy, wytrawiać 10 dni (nie
    krócej!); przefiltrować. Zażywać 2 razy dz. po 1 łyżce jako środek żołciopędny
    i rozkurczowy; ponadto stosować do okładów na ropnie, rany, oparzenia, do
    oczyszczania ran, zrywania przyschniętych opatrunków, do pielęgnacji suchej
    skóry i małżowin usznych przy nadmiernym słuszczaniu się naskórka. Do leczenia
    wyprysków i ran na narządach płciowych po zmieszaniu z tranem w proporcji 1:1.
    Do lewatywy przy świądzie i zaparciu. "
    Nie ma nic o zastosowaniu olejku w candidzie, choć w opisie ziela napisano:
    "Składniki czynne Origanum hamują rozwój bakterii (np. Escherichia coli,
    Klebsiella pneumoniae, Salmonella enterica, and Staphylococcus aureus), grzybów
    chorobotwórczych (Aspergillus, Candida albicans), pierowtniaków patogennych (np.
    Giardia, Eumeria) i niektórych wirusów (np. Herpes)."

Nie jest to zbyt drogie w przygotowaniu, ciekawe czy działa w jakikolwiek
    sposób. Może się skuszę.
  • Taki olej bedzie mial duzo oliwy z oliwek a malo oregano. Te komercyjne zawieraja rzeczywiscie cos z 30% oleju oregano a reszta to olej kuchenny.
  • Artur, więc ten Candimin też się nie nadaje???
    66.249.93.104/search?q=cache:xWKyjvGy5n0J:www.kami.med.pl/product_info.php/cPath/33/products_id/336+olej+z+oregano&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=19&lr=lang_en|lang_pl
  • Z opisu sie nadaje. Ktos musi sprobowac i zobaczyc. W produkcji srodkow naturalnych ciagle jest sporo oszustw i do konca nic nie wiadomo.
  • To ja chyba wypróbuje ten dla gołębi. Przynajmniej jest tani.
  • Hehehe, zawsze jak otwieram nowa puszke z jedzeniem dla kotow to mnie prawie korci by sprobowac. Pachnie pysznym pasztetem, a sklad na etykiecie tez robi dobre wrazenie. Niemniej nie mam jednak odwagi.

Duzo dobrych rzeczy produkuje sie dla zwierzat.
  • A jakie fajne tworzy się strony dotyczące żywienia zwierząt. Wielu rzeczy
    związanych z dietą dowiedziałam się z takich stron. A ludzi karmi się ogólnikami...
  • czy nie uważacie że ta oferta dla gołębi jest ciekawa? wink

www.irbapol.pl/oferta.htm
  • Zamówiłam Candimin. Będę informować o efektach.
  • Zaczęłam brać Candimin. Jest bardzo armoatyczny i te niepozorne 2 krople nieźle zapiekły w gardło. Na razie za szybko by mówić o efektach, ale produkt raczej jest dobrej jakości. Wygląda na to że jest silnie skondensowany. Napiszę za kilka dni czy są jakieś efekty.
  • Dobrze rozbeltaj w niepelnej szklance wody to wtedy tak nie bedzie palic.

Bierze sie przynajmniej po 5 kropli na raz (albo nawet wiecej)
  • Ok, dzięki bardzo. Brałam po 2 krople tak jak w ulotce polecają, ale w takim razie zwiększę do 5 smile
  • bałamutka super że relacjonujesz przebieg kuracji - bardzo ciekawa jestem
    efektów, ja mam problem ze zdobyciem olejku ale zaczęłam stosować napar z
    lebiodki - może nie ma takiej siły jak olejek ale spróbowac nie zaszkodzi smile
  • A ja słyszałam o olejku z drzewa herbacianego, że ma również niezłe działanie
    na candidę i kosztuje o 10 zł mniej.
  • Ja się uparłam na olejek z oregano bo Artur bardzo go poleca jako znakomity preparat na candidę. Za kilka dni napiszę jak działa ^^ jak na razie jest oki
  • sporo o zaletach olejków eterycznych pisze Różański na swoich stronach,
    ostatnio troche się zagłębiam w ten temat - wiele z nich - nie tylko oregano
    i herbaciany ma działanie grzybobójcze. Tylko ciekawe jak to sie ma w praktyce.

• Ten stosuje sie zewnetrznie.
  • Wodka tez drapie w gardlo a ludzie i tak pija.
  • Artur mam jeszcze pytanie - ile czasu się powinno przyjmować olejek z oregano?
    Muszę przyznać że już widzę efekty po tak krótkim czasie big_grin
  • Nie ma jakiejs opisanej szkodliwosci tego olejku. Wiec nalezy brac tak dlugo jak trzeba.
  • A ja to znalazłam w internecie: sklepcynamonowy.pl/sklep/p356-Grecka-
    oliwa-z-oliwek-z-oregano.html
    Chyba spróbuję - cena przystępna, niewiele droższy od innych olejów. Może ktoś
    zna ten produkt?
  • mozesz napisac jakie sa te pozytywne efekty? tez zastanawiam sie nad kupnem smile

--
    sister moon
  • Przeciez to nie lek tylko przyprawa do salatek.
  • Artur, mam prosbę, chciałabym kupić ten olej ze stron
    www.vivanatura.nl/pl/OreganolP73/P73_Oil_oregano.htm,
    tyle że są dwa rodzaje: silnie skondensowany i "zwykły".
    Który należałoby kupić Twoim zdaniem?
    Dodam, że w terapii ze srodków p/grzybicznych stosuje czosnek w kapsułkach i
    srebro koloidalne, często zapper.
    Pozdrawiam
  • Zawsze skondensowany
  • Stwierdzam że olej z oregano jest rewelacyjny. Objawy się bardzo zmniejszyły.

Sylvi możesz podać jeszcze raz ten link bo nie działa.
  • Również się przymierzam do kupna oleju z oregano. Chodziłoby mi o ten:
    www.vivanatura.nl/pl/OreganolP73/P73_oregano_SS.htm
    Ale czy nie taniej byłoby kupować z USA niż z Holandii?
    Wystarczy wpisać w googlach "oreganol". Na Ebay'u też jest kilka aukcji.
    Nie wiem tylko ile za przesyłkę.

Aha czy 1 FL OZ to tyle samo co 30 ml ?
  • Aha czy 1 FL OZ to tyle samo co 30 ml ?

Mniej wiecej
  • www.vivanatura.nl/pl/
    Mam nadzieje ze tym razem będzie ok.Jeśli nie to po prostu wpisz w
    googlach "vivanatura" lub "olej z oregano". Wyświetalją się jako jed=ne z
    pierwszych.
    pozdrawiam
  • Zamówiłem ten olejek...
    www.vivanatura.nl/pl/OreganolP73/P73_oregano_SS.htm
    pozniej bede Was informowal czy sa efekty.
  • Witam,

Czy można podawać ten olej tak:
    "Chroniczna Infekcja Grzybicza (wewnętrzna): często wymaga dużych dawek, w
    zależności od stanu infekcji stosować 5-10 kropli 3 razy dziennie, na łyżeczce
    oliwy z oliwek. Dodatkowo 1-2 krople pod język, trzy razy dziennie."

Na oliwie ? Nie na wodzie ?

• Moze producent sie boi, ze jak rozmieszasz w wodzie to czesc oleju zostanie na sciankach szklanki i zmarnuje. Tak sie rzeczywiscie stanie i jak ktos chce byc super oszczedny to rzeczywiscie olej chyba troche lepszy. A przy tym wpadnie troche kalorii.
  • Jesu 55 euro to chyba lekka przesada. Ze Candimin zapłaciłam 80 zł z przesyłką. Tak czy siak lepiej się opłaca nawet jeśli ma tylko 10 ml.

Artur - czy to normalne że po super polepszeniu się pogarsza? Bo przez kilka dni prawie zniknęły mi objawy a dzisiaj znów gorzej.
  • Nie wiem, moze lepiej jakby sie nie pogorszylo. Leczenia nie przerywalas?
  • Nie, cały czas jestem na diecie i suplementach. Ale wzięłam parę dni temu anry II dawkę i może to od tego. Boli mnie też brzuch zaraz pod pępkiem- pali i piecze, jest mi niedobrze. Badania na lamblie i robale wyszły negatywnie.
  • Artur, w ktorym sklepie w Kanadzie kupiles ten olejek za 10$?
    Najtaniej widzialam go wczoraj w GNC i kosztowal 15 bucks.
  • Nie pod pępkiem, ale nad pępkiem - chyba dwunastnica. Czy to moze wskazywać na jakąś konkretną chorobę? Bo mam to nie pierwszy raz, boli przez kilka dni, jak byłam z tym kiedyś u lekarza to oczywiście zero badań tylko prochy od razu. Te bóle wracają co kilka miesięcy.
  • Nigdy nie kupowalem. Ale 10 czy 15 niewielka roznica, biorac pod uwage, ze ludzie placa po $80 za taka sama ilosc.
  • Zgadzam sie ze 10 czy 15 dolarow to niewielka roznica ale po co placic wiecej
    za ten sam preparat, zwlaszcza gdy chce kupic kilka sztuk? Kupuje mnostwo
    roznych preparatow ale wczesniej wole porownac ceny, np Kolorex tej samej firmy
    kosztuje 26$ w jednym miejscu a 47$ w innym. To samo dotyczy reszty produktow.
    Za roznice w cenach mam kilka dodatkowych preparatow.
    Nie wiem o jakim olejku za 80$ piszesz, ale przypuszczam ze rozni sie jakoscia
    albo skladem od tego za 10-15.
  • Sprawdzalam dzis rozne olejki oregano. Im tanszy, tym mniejsza proporcja oleju
    oregano do oliwy z oliwek. Mozna kupic takie gdzie jest 40 albo np 75% oleju
    oregano. Do wyboru do koloruwink
  • Ehh że w tej Polsce nie można dostać nic porządnego, Candimin ma tylko 30% crying
  • Olej z oregano firmy North American Herb & Spice można już kupić w Polsce.
    Właśnie otrzymałam przesyłkę Oil of Oregano Super Strength, po uprzednim
    przelaniu kwoty 170 zł.
    Buteleczka ma 30 ml. Mam nadzieję ze na trochę starczy.
    No i najważniejsze - zamawiałam ze stron firmy "vivanatura" - naisałam maila na
    podany adres ze jestem zainteresowana kupnem i przesłano mi dane wraz z numerem
    konta. Zaryzykowałam, przesłałam i mam. Także pieniądze można przelewać, mimo
    że trochę "w ciemno"
    Pozdrawiam
  • A jakie stężenie procentowe oleju z oregano ma ten preparat?
  • Piszą ze min. 62%... Faktycznie jest b. ostry i piekący.
    Chyba znieniawidzę przyprawę oregano po tym olejku...
  • sylvi25 napisała:

> Olej z oregano firmy North American Herb & Spice można już kupić w Polsce.
    > Właśnie otrzymałam przesyłkę Oil of Oregano Super Strength, po uprzednim
    > przelaniu kwoty 170 zł.

Sylvi niech lepiej tego nie czyta!
    Donoszę uprzjmie wszystkim zainteresowanym, ze jest prosty domowy sposób na
    naturalny Oleum Origani. Trzeba pół szklanki ziela lebiodki, suszonego lub
    świeżego, zwilżyć spirytusem, zalać 250 ml ciepłej oliwy, wytrawiać 10 dni,
    przefiltrować, pić 2 razy dziennie po łyżce.
    Trudno mi zgadnąć, czy okaże się równie skuteczny, co ten produkowany przez
    wyspecjalizowaną firmę (czy wszystkie aktywne skłądniki przenikną do wyciągu (to
    chyba macerat?), ale można spróbować.
    Ciekawe, jak wiele ciekawych dla zdrowia rzeczy można znaleźć na stronach
    rolniczych...
    Podaję link: luskiewnik.strefa.pl/farmakologia/origanum.html
  • Po przeczytaniu powyzszych postow pilam prawie codziennie wywar lebiodkowy
    z ziol przyprawowych kupionych w sklepie. I widze poprawe, na dwoch frontach:
    1. Rechot towarzyszacy kaszlowi w gornej czesci drog oddechowych zanikl, czyzby
    swiadczylo to o zniszczeniu gronkowca czy tez paciorkowca....(nigdy nie robilam
    zadnych posiewow) ktore dawaly znac o swoim istnieniu czestym kaszlem polaczonym
    z "rechotem" od dwoch lat po niedoleczonym przeziebieniu.
    2. Jelita pracuja normalniej, znaczy ze wogole odczuwam potrzebe wyprozniania.
    Sukces, ale niepelny jeszcze.
    Dodatkowo nastawilam olej lebiodkowy, tylko zastanawiam sie nad dawkowaniem.
    W postach powyzej radzono: "Do pol szklanki wody dodac kilka kropli np 5 i pic
    kilka razy dziennie", a w przepisie podanym "pić 2 razy dziennie po łyżce"
    Miedzy 5-cioma kroplami i lyzkowym dawkowaniem jest duza roznica. Czy to nie
    za duzo? W/g przepisu dr.Rozanskiego ile %-wy bedzie ten olej? Pozdrowienia, Ala
  • > Olej z oregano firmy North American Herb & Spice można już kupić w Polsce.
    > Właśnie otrzymałam przesyłkę Oil of Oregano Super Strength, po uprzednim
    > przelaniu kwoty 170 zł.
    > Buteleczka ma 30 ml. Mam nadzieję ze na trochę starczy.

Zamowilas z tej holenderskiej strony za 55 euro??? Bo mi jak by nie liczyc 55
    euro wychodzi troche wiecej niz 170 zl.
  • Bardzo proszę o radę:kupiłam w Niemczech Origanum 100% Atherisches Ol.
    w składzie jest:
    Citronellol 0,037%
    Geraniol 0,162%
    D-Limonene 5,174%
    Linalool 2,079%.
    Jak stosować nic nie pisze. Nie jest możliwe wypić nawet jednej kropli na dwie
    szklanki. Strasznie szczypie w jezyk i usta.
    A może to nie jest olej do picia? Jest tak silnie skondesowany, że szok.
  • po skończeniu Candiminu zamówiłam za strony amadeo24 olej z oregano 10ml za 42 zł. Niestety nie jest napisane jaki ma procent olejku z oregano, ale tak samo piecze jak Candimin, więc mam nadzieję że jest ok. Cena miła w prównaniu do 70zł za tę samą ilość.
  • a na ile starczyl ten candimin?
  • Jak uzywacie olejek oregano? moj jest juz gotowy (ma 15 dni)
    i nie wiem jak go uzywac.
  • No na długo nie starczył, jakieś niecałe 3 tygodnie, ale ja biorę po 5 kropli na raz a nie po 2 tak jak jest napisane.
  • Czy trzy tygodnie brania tego olejku wyleczylo Ci cokolwiek
  • Nie! Na początku była super poprawa przez 3 dni, potem wszystkie objawy wróciły, ale wzięłam wtedy Anry i może to po tym to pogorszenie. Jednakże do tej pory jest źle.
  • Jak przeczytalem jakie dawki proponuja na tej holenderskiej stronie do leczenia
    kandydozy to zwatpilem czy jest sens kupiwac taki slabszy olej.
  • Ciekawe tez dlaczego tylko na polskiej wersji strony jest taka informacja.
  • Olej z oregano jest tak dobrym srodkiem, ze jak komus nie pomaga zakladajac, ze dawka jest dobra i srodek dobrej jakosci, naprawde nalezy rozwazyc czy przyczyna dolegliwosci nie jest jakas inna choroba.

• Prosze o rade jak dawkowac olej zrobiony w domu metoda dr.Rozanskiego?
  • Artur ale co ja (i nie tylko ja)mam biedna zrobić w tym kraju ignorantów? Wiem że to może nie być candida lub też nie sama candida, ale tutaj nikogo nie obchodzi co dolega pacjentowi. Byłam już u tylu lekarzy że to straciło sens. Jak z nimi rozmawiam i patrzę im w oczy to widzę że oni po prostu nie mają pojęcia o niczym co nie pasuje do schematu i nie wiedzą najzwyczajniej co zrobić. Stwierdzą ZJN i mają z głowy a pacjent dalej cierpi.
    Zostaje leczenie w Stanach za rok jak się uda big_grin
  • Jak ktos ma cos nietypowego, dziwne objawy, to tak sie dzieje. Na calym swiecie lekarze beda krecic nosem bo nie beda mogli rozpoznac nic z tego co sie uczyli na studiach.
  • balamutka, gdzie masz opisane swoje objawy i cala historie?
  • Jak piszą na stronie
    library.gnc.com/health_notes/healthnotes.aspx?ContentId=2140005&lang=en
    stosowanie liści oregano jest przebadane klinicznie i bezpieczne, natomiast nie
    ma badań klinicznych wewnętrznego działania olejku. Wiadomo, że w próbówkach
    świetnie truje różne grzyby, bakterie i pasożyty, więc przypuszcza się, że w
    organizmie powinien robic to samo,ale nie zostało to klinicznie potwierdzone.
    Także ewentualne uboczne dzialania szkodliwe nie zostały ani stwierdzone ani
    wykluczone. Podobno ze względu na duże stężenie może być potencjalnie szkodliwy
    dla kobiet w ciąży.
    Nie piszę tego, aby przeczyć Arturowi. Po prostu sam staram się jakoś to sobie w
    głowie poukładać. Skoro - jak piszą - przy dużym stężeniu olejek może być
    niebezpieczny, to zapewne bardzo ważne jest jego właściwe rozcieńczenie? Jakie?
    A może są jakieś wyniki pozytywnych badań klinicznych, na które nie mogę trafić?
    Arturze, jeśli możesz, podeślij jakiś link.
  • Nie ma takich prob klinicznych. W przypadku produktow naturalnych po prostu nie ma komu za to placic wiec nikt nie robi.Nie mozna tego przeciez opatentowac wiec nikomu sie nie zwroci koszt badan.

Jezeli psychicznie cos takiego potrzebujesz to raczej trzymaj sie farmaceutycznych preparatow z apteki.
  • No dobrze, zadnych klinicznych prob nie trzeba ale powiedzcie jak stosowac
    wewnetrznie olej zrobiony w domu, na czczo, przed snem a moze miedzy posilkami.
  • Artur, nie mam tu nigdzie swojej historii choroby, ale jeśli zechcesz rzucić okiem na mój przypadek to chętnie napiszę smile
  • Zaloz wiec nowy watek i tam opisz swoje kalendarium najlepiej jak umiesz.
  • Moi drodzy czy ktos ma jakieś nowe doświadczenia (pozytywne) ze stosowania
    oleju z oregano (nazwa produktu i gdzie można kupić)? Nie wiem czy warto
    spróbować. Pozdrawiam
  • Ja powiem tylko tyle ze kupilem
    amadeo24.pl/product_info.php?products_id=606 i nie zaluje.
  • Witam. 3 dni temu kupiłem sobie ten sam olejek z oregano OREGNOL P37 SUPER
    STRENGHT (www.vivanatura.nl/pl/OreganolP73/P73_oregano_SS.htm)
    zapłaciłem 170 zł. Przedtem stosowałem Fluktonazol (i nadal stosuje - dawka
    200mg). 3 dni po rozpoczeciu stosowania olejku w dawkach 10 - 20 kropli na
    dzien, nalot grzybiczy całkowicie zniknął z języka. Równierz poprawiło się
    znacznie moje samopoczucie. Nie wiem co bedzie dalej ale na razie jest naprawde
    dobrzesmile . Pozdrawiam
  • Euro stoi mniej wiecej 4 zl, a cena tego olejku to 55 euro, 55 x 4 = 220? wiec
    skad to 170 zl?
  • Też myślałem, że bedzie wiecej, ale wysłałem maila i okazało się, że cena dla
    polskich odbiorców jest stała i wynosi 170 zł. Nie trzeba wiec zamieniać
    złotych na euro, tylko wpłacić 170 zł na konto które podadzą. To jest przelew
    troche w ciemno, ale jak się okazało wszystko jest OK. Po wysłaniu maila w tym
    samym dniu dostalem odpowiedź dotyczącą zamówienia. Przesyłka również okazała
    się stosunkowo szybka. Zachęcam do kupna tego olejku, bo naprawde działa.
  • Mam pytanie do osob, ktore pija olej oregano... Czy likwiduje on gazy, wzdecia i przelewanie?
  • ja niestety nie potrafie odpowiedziec ci na to pytanie, ale proponuje bys
    zalozyl nowy watek - wtedy powinno to przyciagnac wiecj uwagi smile
  • uwazam, ze jest bardzo pomocny
    pije olejek, moglam wrocic na normalna diete i wszystko jest chyba ok (slodycze
    itp jem juz od miesiaca)
  • podnoszę - napiszcie o efektacha zastanawiam sie nad kupnem
  • Olejek oregano z amadeo24 (lub allegro, to to samo) trzeba koniecznie kupować
    do tego kapsułki żelatynowe, bo wypić to trudno (paskudnie pali, bo to 100%
    wyciąg, tak podają). To bardzo silny lek, u mnie daje
    właśniwości nasenne (najlepiej tuż przed snem), koniecznie brać na czczo max. 5
    kropel w kapsułce, resztę dopełnić innym płynem (ja dodaję nalewkę z orzecha
    czarnego), popijając szklanką wody na 2 razy (z przerwą ok. 2 minut), aby
    uniknąć zgagi. Ja mam niewielkie problemy, to i różnicę trudno zauważyć (oprócz
    tej senności jako skutku ubocznego). Zalecają, aby kuracja nie przekraczała 3
    tygodni i przerwa pół roku!
  • Ja po olejku z oregano mam straszne gazy-chyba już o tym było w tym wątku. Nie
    wiem czy to efekt niszczenia grzyba-mam nadzieję, bo trudno to wytrzymać. Mam
    olejek z finclubu, 30% oregano, 70% oliwa z oliwek, nakraplam go do wody.
  • Artur, przeciez olejek oregano to nic innego jak Lebiodka pospolita, ktora ja
    kupilam za 1,70 w sklepie.Powiedz mi czy ma takie samo dzialanie jak olejek?>
    domyslam sie ,ze olejek jest jakos ulepszony..
  • frytka wkleje fragment ze str.
    luskiewnik.strefa.pl/luskiewnik/origanum.html

Ziele zawiera flawonoidy (apigenina, luteolina, diosmetyna), seskwiterpeny,
    garbniki (ok. 8%), gorycze, olejek eteryczny - do 1,3%, sporą ilośc witaminy C
    (około 300-500 mg/100 g)
    Olejek eteryczny bogaty jest w octan geranylu, karwakrol, tymol, cymol,
    borneol, linalol i pinen.

W naparze nie ma tyle karwakrolu i tymolu co w samym olejku a nam chyba o te
    substancje chodzi. Przetestowałam i ziele oraz od kilku dni sam olejek i nie
    ma porównania w sile działania oczywiście na korzyść tego drugiego.
    Faktycznie silny preparat z działaniem niemal natychmiastowym.
  • Niezupelnie. Roslina ma wiele odmian. Te ktore sa hodowane w goracych klimatach produkuja o wiele wieksze ilosci olejku i to te sluza do wyrobu olejku. Nadto nie mam pojecie ile nalezaloby skonsumowac ziela by otrzymac takie samo dzialanie jak kilka kropel olejku. Zapewne bardzo duzo.
    Dobry olejek zawiera ok 30% czystego oleju z oreganu z reszte stanowi np olej z oliwek.

Wg tego co wiem to olej z oregano nie powoduje gazow. Wrecz przeciwnie, likwiduje je.
  • W badaniach wyszła candida. Zgodnie z sugestiami z tego forum kupiłem ten olej
    w Amadeo24. Brałem tak jak napisał Artur a nawet więc. Np. 10 kropli na
    łyżeczkę oleju z oliwek, po paru godzinach 10 kropli wpuszczałem do kapsułki,
    którą połykałem, za jakiś czas ponownie na łyżeczkę i wieczorem następna
    kapsułka w sumie ponad 40 kropli w ciągu dnia - bez efektów. Potwierdzam opinię
    innych, że wydziela się więcej uciążliwych gazów. Dodam, że w ulotce stoi, iż
    należy brać 3 razy dziennnie po 1-5 kropli. Więc ich dawka maksymalna
    przekroczona została ponad dwukrotnie.
  • czy kapsułki sa w komplecie czy oddzielnie sie kupuje?
  • Kapsułki kupuje się oddzielnie, na różne schorzenia się z nich korzysta, można
    wsypywać np. pieprz chayenne (przy opryszczce), czy kurkumę (podobno
    eksperymentują z tym ludzie chorzy na boreliozę, którzy nie wytrzymują zbyt
    długich kuracji antybiotykiem) itd. Pojawiły się w sprzedaży w aptekach gotowe
    kapsułki z olejem oregano, nie pamiętam nazwy, ale bardzo drogie, ok. 60 zł za
    opakowanie. Taniej wychodzi w płynie, niektórzy stosują to też zewnętrznie, to
    ma dużą moc (jak to olejek), nie do porównania z samym oregano w proszku.
  • Oto cytat z artykułu "Ustalenie łańcucha epidemiologicznego dermatomikoz w
    wybranych Wyższych Seminariach Zakonnym i Duchownym Archidiecezji Łódzkiej.
    Część III. Ocena właściwości przeciwgrzybiczych wybranych olejków eterycznych
    na szczepy grzybów Candida albicans wyizolowanych..." (polskie badania wpływu
    olejków eterycznych na Candida Albicans, badane olejki Herbapol-Łódź) z
    czasopisma Mikologia Lekarska:

"... olejki eteryczne, których głównymi składnikami są fenole, najsilniej
    działają na mikroorganizmy i mają najszersze spektrum działania, np. olejek
    tymiankowy, czombrowy, oregano. Nieco mniej aktywne są olejki eteryczne, w
    których dominują alkohole, np. olejek z drzewa herbacianego, olejek geraniowy,
    miętowy i lawendowy."
    Choć w samych badaniach nie brały udziału czombrowy i oregano, więc na drugim
    miejscu po tymiankowym pojawił się jałowcowy. Badania laboratoryjne (nie na
    ludziach).

Źródło www.cornetis.com.pl/
  • Czy można być uczulonym na olejek oregano? Pytam, bo pozaźyciu dostałam lekkich
    duszności i swędziało mnie gardło (to samo miałam podczas zażywania antybiotyku)
    i zaczęły mnie boleć zatoki.
    Co prawda w ulotce pisze, że leczy alergie, ale może jestem jakimś dziwnym
    przypadkiem smileMam nadzieje że to poprostu proces oczyszczania to spowodował.
    Ktiś z was miał podobnie?
  • Zapomniałam dodać że stało się tak podczas trzeciego dnia przyjmowania olejku.
    Po dwóch pierszych takich objawów nie było (tylko ból brzuchasmile
przejdź do: 1-100 101-119
(101-119)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.