Jak wygląda wydalony grzyb

Candida

założyciel: monikx2

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak wygląda wydalony grzyb i czy mozna wogóle wydalić go w jakiś widoczny
    sposób. Pytam dlatego że w kupie mojego synka (20 mies), które dość często
    oglądam zauważyłam parę dni temu coś dziwnego: długie (ok. 10 cm może
    więcej), białawe włókniste COŚ, co mi się nie spodobało. Mój mąż twierdzi że
    to było niestrawione jedzenie, ale mi się nie wydaje. Niestety nie oddałam
    tego do analizy, więc sie nie dowiem. Czy grzyba można wydalić???? Leczę
    synka od 2 mies.
    • 17.10.06, 10:33 Odpowiedz
      U mnie to były takie białe kropy obłozone śluzem. sorry za ten nieapetyczny
      opis, ale jakze inaczej opisać.
    • 17.10.06, 14:23 Odpowiedz
      Z tego co mi wiadomo to przerost Candida moze zmieniac swa forme z drozdzowej w
      grzybowa oraz bakteryjna, co zawsze swiadczy o zachwainiu rownowagi w jelitach.

Drozdzaki candida albicans wychodza w postaci bialego sluzu, ale kazdy sluz w
      kale to informacja o przeroscie jakiegos rodzaju candida (niekoniecznie
      albicans).Biale zbite kulki sluzu lub dlugie pasma sluzowate jak wlokno to sa
      cale kolonie grzyba wydalone przez organizm pod wplywem albo pogorszenia stanu
      zdrowia (i nadmiar grzybow sam sie uwalnia) albo poprawy naskutek zazywania
      duzych ilosci probiotykow (wtedy te grzyby usuwaja sie z drogi dobrej florze
      probiotykowej i oddaja jej czesc jelit do zakolonizowania) .
      Candida w postaci grzyba (a nie drozdzaka) widoczna jest w postaci
      nitek/wlokien w jeltach. Biale kropki to tez oznaka przerostu candida,ale nie
      wiem jakiego rodzaju. Ja akurat takie u siebie wynajduje od czasu do czasu i
      musza to byc grzyby (zaczely wychodzic po podaniu nystatyny).
      • 17.10.06, 14:27 Odpowiedz
        mam na mysli, ze cale kolonie candidy drozdzakowj w tych bialych sluzach to
        wlasnie moze byc to co Ty widzialas.

I najpewniej moze to byc candida albicans, bo ona zwykle daje bialy kolor.

Zas candida w postaci grzyba a nie drozdzaka widoczna jest w postaci wlokien, a
        biale kropki to tez jakis grzyb czy drozdz...ale nie wiem jaki.
        • 17.10.06, 14:56 Odpowiedz
          Mam nadzieję że to faktycznie uwolnił sie grzyb z powodu poprawy zdrowia. Mały
          od 2 miechów zażywa citrosept, aloes na czczo, prebiotyki 3x dz. no i teraz
          włączyłam mu Colon C. Od 2 mies. nie widzę żeby przybrał na wadze, ale może
          trzeba poczekać.
          Piszesz że to śluz, to co ja widziałam wyglądało jak śluz ale dało się "wziąć"
          w palce i dzieliło się na włókna, taki jakby śluz ale wysuszony.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.