• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czy można się zarazić u stomatologa WZW B, AIDS?

• 23.09.09, 19:40
    Czy można się zarazić u stomatologa WZW typu B lub AIDS lecząc
    zęby.

Czy w Polsce były już takie przypadki?

Edytor zaawansowany
    • 23.09.09, 20:03
      zarazic mozna sie wszystkim. Opisze ci przypadek osobisty:

1. Bedac u wysoce udekorowanego dentysty z praktyka wielkosci malego servisu
      Mercedesa, chodzilem na tzw rutynowe czyszczenie zebow. 2, 3 razy do roku. Za
      kazdym razem wychodzilem z bolem obu szczek, ktory zamienial sie potezne
      infekcje i trwal tygodniami, ba miesiacami. W koncu za ktoryms razem nie
      wytrzymalem i zapytalem tego speca jak on sterylizuje narzedzia. Wsciekl sie i
      pokazal mi przedpotopowy autoklaw (rzecz dzieje sie na ksiezycu). Zaczalem
      drazyc na temat wlasciwosci autoklawu i dorobilem sie pytania: czy cierpisz na
      paranoje?) Dalem spokoj bo ewidentne bylo ze ma brudy a higienistki to idiotki.
      2. Inni, cwansi, maja umowe z firma ktora sterylizuje narzedzia i dowozi je w
      wiadrze. A jeszcze inna firma wyrywkowo pobiera probki i trzyma statystyke na
      ten caly bajzel. I tak, jakby cos sie stalo to dentysta jest kryty, firma jest
      kryta a statystykow biora na swiadkow. Brudy nadal sa.
      3. W koncu opracowalem system poradzenia sobie bez dentystow. Na szczescie nie
      bylo za pozno. Metoda jest niezwykle prosta.

Rozmawiajcie tutaj o dentystach a nie czepiajcie sie homeopatii!
      • 24.09.09, 00:37
        WZW i inne syfy możesz złapać też u fryzjera, w salonie tatuażu czy przy
        robieniu piercingu.
        Nie wiem jak sytuacja wygląda w tej chwili ale pamiętam z rozmowy przed wyjazdem
        kilka lat temu że bez autoklawu nie można otworzyć w Polsce gabinetu dentystycznego.
        Ciekawa sprawa że nie ma homeopatów wśród chirurgów i dentystów ;)
        --
        “Knowledge is power. Power corrupts. Study hard. Be Evil.”
      • 24.09.09, 09:03
        Dlatego najbezpieczniej korzystać z usług bioenergoterapeutów, którzy
        uzdrawiają przez telefon. Nic nie wyleczą, ale i nie zarażą.

S.
        --
        Forum Aquanet, tygrys6789: "Nikt w Polsce dna nie osiągnął ponieważ w Polsce dno
        nie istnieje. Są tylko różne poziomy nieba."
        Forum o Nasza-klasa.pl
        • 25.09.09, 20:25
          niezależnie od tego co piszą lekarze na forum, niestety wirusami, o które pytasz
          możesz się zarazić u stomatologa (u fryzjera i kosmetyczki, i przy okazji
          tatuażu też itp), a także u ginekologa, podczas pobrania krwi, podczas zabiegu,
          chociaż raczej dotyczy to wirusów obecnych we krwi, więc nie WZW B. Tak po
          prostu jest.
      • 25.09.09, 20:57
        "W koncu opracowalem system poradzenia sobie bez dentystow. Na szczescie nie bylo za pozno. Metoda jest niezwykle prosta."

Zacząłeś myć zęby ???
        • 25.09.09, 21:11
          sorry barbara, ale nie żartuj. Wkurzyłam się, ponieważ jestem jednym z tych
          przypadków, który swoje schorzenie zawdzięcza właśnie stomatologowi; prywatnemu
          i bardzo drogiemu (żeby nie było) i przypadkiem mam na to dowód, ponieważ 2 dni
          przed wizytą miałam robione badania (z innych powodów) i nie było wirusa, potem
          zero kontaktów z służbą zdrowia, kosmetyczkami i innymi, że nie wspomnę o
          kontaktach seksualnych (żeby też nie było!), oprócz tego stomatologa, a po 6
          m-cach wirus. Więc nie żartuj, proszę.
          • 25.09.09, 21:50
            a co bylo do 3-4 miesiace przed?
            "2 dni przed" nie wyklucza wczesniejszych ekspozycji
            • 25.09.09, 22:01
              dobre pytanie :-) ale, wyklucza, zero niebezpiecznych kontaktów we wspomnianym
              okresie, a nawet dłużej, a badania tak. Nikt aż tak się nie zabezpiecza i nie
              robi takich takich badań. Więc trudno to udowodnić, wiadomo. Mnie akurat
              autentycznie przypadkiem wyszło to co wyszło.
              • 28.09.09, 21:04
                zresztą, dlaczego akurat ja się tłumaczę? Hmm.... Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.