• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ciągła gorączka Dodaj do ulubionych

• IP: 5.2.* / *.chello.pl 21.03.04, 22:43
    Od ponad pół roku mam ciągle gorączkę od 37,4-37.7 czszególnie
    wieczorem,dodam że mierzę termometrem do ucha nie wiem jakie są różnice
    między tym pod pachę.Czy to może być objaw czegoś poważnego.Proszę o radę
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Doki IP: *.10-200-80.adsl.skynet.be 22.03.04, 06:52
      Na poczatek zmierz porzadnym termometrem. Termometry do ucha sa do niczego-
      bardzo niedokladne.
      • Gość: kasia09 IP: 5.2.* / *.chello.pl 22.03.04, 14:40
        na tym pod pachą mam 37.1 ,czy on jest dokładny i czy taki stan podgorączkowy
        to normalne?,będę wdzięczna za odpowiedż.
        • Gość: Doki IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 22.03.04, 15:48
          Nie mozna przyjac, ze to normalne, dopoki nie wykluczy sie nieprawidlowosci,
          ktore moga powodowac lekkie podwyzszenie temperatury. A przyczyny moga byc
          rozne: od hormonalnych (tarczyca, czy miesiaczki masz normalne?) do zapalnych
          (pomocne bedzie badanie krwi, czy cos Ci dokucza poza tym?).
          • Gość: kasia09 IP: 5.2.* / *.chello.pl 22.03.04, 16:29
            W RTG płuc miałam stwierdzone jakies zwłóknienia guzkowate,ale pani doktor
            powiedziala że to są stare zmiany prawdopodobnie po kontakcia z wirusem
            grużlicy,nie mam pojęcia skąd się wzięły przecież grużlica sama by nie
            minęła,poza tym męczy mnie przewlekly ranny kaszel może to jest przyczyną??.Nie
            wiem chyba pójdę sobie zrobić badania tylko jakie??.
            • Gość: Termometr IP: *.ip-pluggen.com 22.03.04, 17:15
              Masz jak najbardziej wlasciwa temperature!
              Kiedy sie mierzy starym termometrem pod pacha, ma sie klasyczne 37,5.
              Kiedy sie mierzy pod jezykiem, jest ca 5 stopni wiecej.
            • Gość: Doki IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 22.03.04, 17:25
              lekko podwyzszona temperatura plus zmiany w plucach plus kaszel: gruzlica?
              sarkoidoza? zwloknienie pluc?

Poszukalbym pulmonologa. Nie polegalbym na tym, ze to "prawdopodobnie" sa zmiany
              gruzlicze. Wszystkie w/w choroby maja charakter postepujacy. Moze to nic, ale
              lepiej wyjasnic.
              • Gość: kasia09 IP: 5.2.* / *.chello.pl 22.03.04, 19:22
                dzięki tak zrobię
                • Gość: halinka IP: *.ip-pluggen.com 26.03.04, 01:25
                  KASIU! Nie wiem czy piszesz powaznie. Z poczatku nadmieniasz tylko podwyzszona
                  temperature bez zadnych innych objawow.
                  Nagle puszczasz "bombe" ze masz objawy ktore rzeczywiscie moga wskazywac na
                  gruzlice. Czy robisz to dla wywolania lepszego efektu???
                  • Gość: kasia09 IP: 5.2.* / *.chello.pl 26.03.04, 10:21
                    pisałam jak najbardziej poważnie,tylko pani doktor pulmonolog
                    zresztą ,powiedziala że zmiany na RTG są stare z przed kilku lat,a gorączkę mam
                    od pół roku gdzieświęc dlatego nie wiem co to może być .W poniedziałek idę na
                    badania do szpitala więc może wszystko się wyjaśni.
            • Gość: agulha IP: *.aster.pl / *.acn.pl 29.03.04, 00:40
              Mam nadzieję, ze coś przekręciłaś. Jeżeli masz lekarkę, która wierzy, że
              gruźlicę wywołują wirusy, natychmiast ją zmień, bo jest kompletnie niedouczona.
              Zrób sobie na wszelki wypadek jeszcze jedno porządne ("duży obrazek") zdjęcie
              Rtg AP (czyli przednio-tylne) i boczne, jeżeli tamto było robione choć kilka
              miesięcy temu, to daj do porównania radiologowi, który będzie oceniał to obecne.
              • Gość: eLKA IP: *.wroclaw.mm.pl 30.03.04, 20:34
                Nie mogę znaleźć opisu mojego zdjęcia rtg, ale pamiętam, ze lekarka mówiła mi,
                że są tam widoczne jakieś zwłóknienia po grypie i innych wirusowych infekcjach.
                To była lekarka z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, a więc myślę, że
                wiedziała co mówi. Jak często prześwietlać klatkę i czy wystarczy małe zdjęcie?
                • Gość: agulha IP: *.aster.pl / *.acn.pl 31.03.04, 00:26
                  Ja nie jestem pulmonologiem. Jeżeli daje się do porównania radiologowi stare
                  zdjęcie, to zdjęcie (kliszę), a nie opis. Zdjęcia małoobrazkowe, o ile wiem,
                  uważa się obecnie za niewystarczające. Jak często? Nie wiem, kiedyś
                  prześwietlano wszystkich co roku. Ale to były badania profilaktyczne,
                  przesiewowe, czyli u zdrowych ludzi, a pacjent z niewyjaśnionymi objawami to
                  zupełnie co innego.
    • 14.04.04, 21:46
      Cześć, jak tam wizyta u lekarza?
      Coś się wyjaśniło? Ja miałm kiedyś właśnie taki objaw: lekki stan
      podgorączkowy, przez jakieś pół roku. Zrobiono mi próbę tuberkulinową i wyszła
      dość duża (ok. 11 mm). (Świadczy to o kontakcie z prątkiem gruźlicy). Przez
      kolejne pół roku brałam jakieś tabletki i przeszło. Może więc zaproponuj
      zrobienie próby?
      nika
      • Gość: kasia09 IP: 5.2.* / *.chello.pl 25.04.04, 23:09
        cześć, byłam przez trzy dni w szpitalu ,przebadali mnie na wszystkie
        sposoby ,łącznie z probą tuberkulinową też nic nie wyszło,troche podwyższone
        leukocyty,ktore ponoć świadczą o jakimś stanie zapalnym w organizmie(ale
        pytanie jakim),wiec dalej nie wiem skad ta goraczka.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.