Dodaj do ulubionych

Ciekawy wpis z konsylium24

09.11.10, 19:26
"głosiła się dziś do mnie (do POZ) mama z 4-letnim synkiem, który wymiotował, miał biegunkę.Na koniec wizyty zapytała: Pani doktor to mieszka w W., jakby z małym nie było dobrze to przyjdę do pani wieczorem. Stwierdziłam ,że nie przyjmuję prywatnie, ale mama nalegała na wizytę, więc w końcu stwierdziłam,że nie przyjmuję w mieszkaniu, bo mam małe dziecko i nie chcę żeby coś "złapało".Na co pani oburzona wykrzyknęła:Pani doktor, to pani dziecko jest dla pani ważniejsze niż moje?
Przyznaję że zatkało mnie.... Bąknęłam tylko: tak. I pani oburzona wyszła.
Brakuje mi celnej riposty (ew. na przyszłość)"
Obserwuj wątek
   • pct3 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 09.11.10, 20:51
    powstrzymam się od komentarzy na temat tego jak bardzo sięga Twoja pogarda dla lekarzy. Powstrzymam się również od rozstrząsania kwestii, że nienawiść obywateli pacjentów do lekarzy musi w końcu owocować niechęcią lekarzy do pacjentów. To są oczywistości.
    Mam tylko jedno proste pytanie: w jaki sposób Twoja odpowiedź pozostaje w jakimkolwiek związku treściowym z wyjściowym postem?
    Mnie odpowiedź na to pytanie -................................- zgadłeś! Przerasta.

    --
    pokaż lekarzu co masz w garażu zwróć za studia odebrać mu prawo wykonywania zawodu zapomniał o przysiędze Hipokratesa
    • igor14141 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 09.11.10, 21:27
     leka4rz napisała:

     Stwierdziłam ,że nie przyjmuję prywatnie, ale mama nalegała na wizytę, więc w końcu stwierdziłam,że nie przyjmuję w mieszkaniu, bo mam małe dziecko i nie chcę żeby coś "złapało".Na co pani oburzona wykrzyknęła:Pani doktor, to pani dziecko jest dla pani ważniejsze niż moje?
     Przyznaję że zatkało mnie.... Bąknęłam tylko: tak. I pani oburzona wyszła.
     Brakuje mi celnej riposty (ew. na przyszłość)"


     Jak szybko naszych lekarzy "zatyka"-- zamiast poszukiwania celnej riposty na przyszłość,
     nie lepiej podać ewentualnie przypomnieć ,że istnieje nocna opieka ambulatoryjna i która przychodnia ja sprawuje.

     To chyba jest obowiązkiem pani "doktor". grzecznie podana informacje na pewno nie oburzyła by mamy.
     • iza42 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 09.11.10, 21:49
      Zgadzam sie z Igorem. Celne riposty tylko zaogniaja sprawe. Mamie nalezy spokojnie wytlumaczyc, ze nie przyjmujesz w domu, poinformowac, gdzie sie ma udac jezeli stan dziecka sie pogorszy i nigdy nie podawac prywatnego adresu i numeru domowego. Wiekszosc pacjentow to zaakceptuje. Tym, ktorzy bardzo nalegaja na wizyte w domu i znaja adres mozna w ostatecznosci powiedziec, ze nie bedzie Cie wieczorem w domu. Kazdy ma prawo do prywatnosci, lekarz tez.
    • oby.watel Re: Ciekawy wpis z konsylium24 09.11.10, 21:46
     Oczywiście, że piramida bzdur, które wciskasz swoim rozmówcom, a szczególnie mnie w końcu Cie przerosła. Żałosne jest to Twoje wzorowaniu się na wodzuniu i powtarzanie jak mantry jego zaklęć o pluciu, nienawiści i tego podobnych frazesów. Nie zapominaj, doktorze, że Ty bez pacjentów jesteś nikim, nie masz z czego żyć. Bo działasz w sferze usług. Szczególnych, ale jednak usług.

     Dzięki swoim kolesiom w rządzie stworzyliście sobie pompkę zgrabnie przepompowującą składki obywateli do swoich kieszeni bez ogladania się na jakość świadczonych usług. Ale komuna nawet w służbie zdrowia trwać wiecznie nie będzie, bo system tego nie wytrzyma mimo zabiegów waszej p. dr mini ster. I prędzej czy później obywatele powiedzą "sprawdzam".

     Na razie to oczywiste, że nie widzisz niczego nagannego w tym, że p. dr przyjmuje i nie obchodzi jej dalszy los dziecka, za leczenie którego wzięła pieniądze. Do tego stopnia, ze zamiast skierować do właściwej przychodni, czy dyżurnego lekarza szuka "celnej riposty". Powinna się zgłosić na lekcje do loraphenusa. Riposta nie byłaby co prawda cięta, ale na pewno poszłaby pacjentce w pięty.

     --
     Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
     • sonic84 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 14:12
      > ych usług. Ale komuna nawet w służbie zdrowia trwać wiecznie nie będzie, bo sys
      > tem tego nie wytrzyma mimo zabiegów waszej p. dr mini ster. I prędzej czy późni
      > ej obywatele powiedzą "sprawdzam".

      Jaki system i co ma wytrzymać? Co ''sprawdzam''? To jakiś zlepek przypadkowo dobranych słów bez żadnej treści.

      > . Nie zapominaj, doktorze, że Ty bez pacjentów jesteś nikim, nie masz z czego ż
      > yć. Bo działasz w sferze usług. Szczególnych, ale jednak usług.

      Tak, ty bez lekarza nie masz jak żyć...W tym układzie nikt nikomu łaski nie robi, lekarz bez pacjenta nie zarobi a pacjent bez lekarza nie przeżyje.Mogę to cierpliwie tłumaczyć pięciolatkowi ale starzejącemu się chłopu..WSTYD !.

      > Na razie to oczywiste, że nie widzisz niczego nagannego w tym, że p. dr przyjmu
      > je i nie obchodzi jej dalszy los dziecka, za leczenie którego wzięła pieniądze.

      Z postu wynika, że lekarka odpowiedziała na proste pytanie jednym, prostym słowem : tak. Kobita nie pytała o to, gdzie jeszcze może uzyskać pomoc- widocznie nie była tym zainteresowana.Ja i każdy normalny człowiek również odpowiedziałby na podobne pytanie twierdząco. Nie rozumiem skąd to oburzenie?
      • pct3 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 15:06
       Kobita nie pytała o to, gdzie jeszcze może uzyskać pomoc- widocznie nie była tym zainteresowana.Ja i każdy normalny człowiek również odpowiedziałby na podobne pytanie twierdząco. Nie rozumiem skąd to oburzenie?


       ESENCJA PROBLEMU. Dziękuję za ten post. Takie posty to resztki bastionu zdrowego rozsądku na tym forum obywatelskiego absurdu.

       --
       pokaż lekarzu co masz w garażu zwróć za studia odebrać mu prawo wykonywania zawodu zapomniał o przysiędze Hipokratesa
      • oby.watel Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 15:25
       sonic84 napisała:

       > Jaki system i co ma wytrzymać? Co ''sprawdzam''? To jakiś zlepek przypadkowo d
       > obranych słów bez żadnej treści.

       Nareszcie ktoś docenił moje starania - staram się dorównać mistrzom.

       > Tak, ty bez lekarza nie masz jak żyć...W tym układzie nikt nikomu łaski nie robi,
       > lekarz bez pacjenta nie zarobi a pacjent bez lekarza nie przeżyje.Mogę to cierpliwie
       > tłumaczyć pięciolatkowi ale starzejącemu się chłopu..WSTYD !.

       Jak pacjent do lekarza nie pójdzie - lekarz nie zarobi. Jak pacjent umrze - lekarz tym bardziej nie zarobi. Mogę to cierpliwie tłumaczyć pięciolatkowi ale starzejącej się babie... WSTYD!

       > Z postu wynika, że lekarka odpowiedziała na proste pytanie jednym, prostym słow
       > em : tak. Kobita nie pytała o to, gdzie jeszcze może uzyskać pomoc- widocznie n
       > ie była tym zainteresowana.Ja i każdy normalny człowiek również odpowiedziałby
       > na podobne pytanie twierdząco. Nie rozumiem skąd to oburzenie?

       Nie? Naprawdę? Spróbuję wytłumaczyć. Otóż chodzi o to, ze p. dr nie powiedziała gdzie się matka ma udać, jeśli po wizycie u p. dr dziecku nadal będzie niedobrze. P. dr rękami i nogami broniła się przed odwiedzinami w domu. Temu akurat się trudno dziwić. Ale znam z autopsji lekarzy, którzy w podobnej sytuacji dają namiary i mówią, żeby kontaktować się jeśli tylko coś się zacznie dziać. P. dr zaś zachowała się jak typowa biurwa, która przyjęła petenta, a na pytanie co petent ma zrobić po godzinach pracy p. biurwy... nic nie odpowiedział.

       --
       Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
       • pct3 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 15:54
        Jak pacjent do lekarza nie pójdzie - lekarz nie zarobi. Jak pacjent umrze - lekarz tym bardziej nie zarobi. Mogę to cierpliwie tłumaczyć pięciolatkowi ale starzejącej się babie... WSTYD!


        Jak myślisz - kto pierwszy umrze: ostatni żyjący lekarz czy ostatni żyjący pacjent?
        A jeśli nawet ostatnim będzie lekarz, to umrze wkrótce po ostatnim pacjencie. Innymi słowy: nawet jeśli zostanie garstka lekarzy i niewiele większa garstka pacjentów, lekarz coś tam (niewiele, tak jak teraz) ale zarobi.

        P. dr zaś zachowała się jak typowa biurwa, która przyjęła petenta, a na pytanie co petent ma zrobić po godzinach pracy p. biurwy... nic nie odpowiedział.

        1. Co robić wiadomo z zasad ogólnych świadczeń zdrowotnych: zasady te są w tym przypadku logiczne, czytelne i powszechnie znane.

        2. istotą sprawy jest kwestia czy pytanie padło. Z tego co wiemy - nie padło.        --
        pokaż lekarzu co masz w garażu zwróć za studia odebrać mu prawo wykonywania zawodu zapomniał o przysiędze Hipokratesa
        • gotrek_live Odrobine szacunku,pct3 10.11.10, 17:41
         Do siebie i do swojej grupy zawodowej.
         Okreslenie "biurwa" to jeden z ciezszych znaczeniowo wulgaryzmow w stosunku do kobiet. Jego odpowiedniki to, np.:puta de oficina i блядь на службе .Tlumaczenia nie wymagaja.
         Rozumiem, ze zniewazania kobiet ( w tym kolezanek-lekarek) nie uwazasz za nic nagannego, wrecz wdajesz sie w uprzejma wymiane zdan na ten temat.
         Czy was tam pokastrowali w tym Krakowie?
     • pct3 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 15:02
      w cytowanym fragmencie nie ma nic na temat oczekiwania matki chorego dziecka podania informacji gdzie można się zgłosić z dzieckiem w razie potrzeby. Było jedynie oczekiwanie kontroli u tej samej lekarki, kontroli która w danym czasie nie była możliwa z co najmniej 3 niezależnych, oczywistych i cywilizowanie profesjonalnych powodów.
      Jestem pewien, że lekarka zapytana podałaby właściwe miejsce do zgłoszenia się z chorym dzieckiem. Ale takie pytanie nie padło (mówię o zakresie wiedzy o tej sytuacji dostępnym z wyjściowego postu).
      Jest przerażające, jak skala nienawiści do lekarzy i oskarżeń o plamy na słońcu zatacza coraz szersze kręgi. I dlatego potrzebna była celna riposta. Jak już napisałem, owszem, lekarzom zdarza się czasem nieadekwatna reakcja, niemiła dla pacjenta. Ale to jest tylko skutek, to jest tylko konsekwencja. Nie myśmy tą wojnę (absurdalną) zaczęli. I to my głównie mówimy, że to że jest to wojna- to absurd i my tego nie chcemy. Ale pacjenci wojnę podtrzymują. Ile razy można nadstawiać drugi policzek? Ja nadstawiałem i nadstawiam wielokrotnie. Ale są granice.
      Może najpierw ustalmy, czy matka oczekiwała informacji o dostępnym lekarzu w razie potrzeby, czy tylko dostępu do tej jednej konkretnej lekarki ?

      --
      pokaż lekarzu co masz w garażu zwróć za studia odebrać mu prawo wykonywania zawodu zapomniał o przysiędze Hipokratesa
      • oby.watel Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 17:34
       Masz rację. Proponuję wypalenie fajki pokoju, póki jeszcze można palić w spokoju w swoim pokoju. Ja bowiem też uważam, że lekarz, po wieloletnich studiach i z wieloletnim stażem bez specjalnego szkolenia sam nie wpadnie na to, by udzielić informacji gdzie należy kontynuować leczenie. To po prostu przerasta jego możliwości. A wymyślenie celnej riposty zajmie pewnie z miesiąc jak nie dłużej.

       Dlatego proponuję przyjąć, że pacjent to ćwierćinteligent, ćwok, idiota, debil i kretyn. A omawiana pani jest wszystkim na raz, ponieważ zamiast zadawać łatwe pytania, na które p. dr potrafi odpowiedzieć stawia p. dr w trudnej sytuacji i zmusza do nadludzkiego wysiłku umysłowego.

       --
       Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
      • dr01 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 17:37
       Przede wszystkim kopiowanie bez zgody autora wpisu z zamkniętego forum tylko dla lekarzy nie jest w porządku. Moim zdaniem administrator K24 powinien osobnika lek4rz zlokalizować i dożywotnio wykluczyć go z Konsylium24. Nie ma tu znaczenia zawartość postu.

       --
       ---------------------------------------
       "sprawiedliwość ma się tak do sprawiedliwości społecznej, jak demokracja do demokracji socjalistycznej"
       • extorris Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 18:51
        w regulaminie nie ma ani slowa o zakazie cytowania postow
        przesadzasz
        wrecz przeciwnie - administracja forum daje sobie prawo publikowania wypowiedzi w dowolnej formie, a wiec, zgodnie z regulaminem, to forum nie jest w istocie zamkniete
        • dr01 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 23:47
         > w regulaminie nie ma ani slowa o zakazie cytowania postow
         > przesadzasz
         > wrecz przeciwnie - administracja forum daje sobie prawo publikowania wypowiedzi
         > w dowolnej formie, a wiec, zgodnie z regulaminem, to forum nie jest w istocie
         > zamkniete
         wg wypowiedzi administracji k24 (której nie będę cytował) doszło do naruszenia regulaminu. Doszło czy też nie - fakt jest faktem, że nieładnie wyszło.

         --
         ---------------------------------------
         "sprawiedliwość ma się tak do sprawiedliwości społecznej, jak demokracja do demokracji socjalistycznej"
         • extorris Re: Ciekawy wpis z konsylium24 11.11.10, 02:03
          niczego nieladnego tu nie ma

          to ujawnienie pewnej (prywatnej bo z zamknietego form) wypowiedzi w sytuacji gdy i jej autor i relacjonujacy pozostaja anonimowi
          wowczas nie ma mozliwosci zidentyfikowania konkretnych osob i naruszenia ich prywatnosci / "zamknietosci" forum

          jesli sasiadka w tajemnicy powie mi ze zdradza meza i ja napisze tu ze moja sasiadka zdradza meza - nie naruszam jej tajemnicy i prywatnosci - bo nikt nie bedzie w stanie w zaden sposob jej zidentyfikowac
          czym innym jest podanie anonimowego cytatu, czym innym ujawnienie autora

          tak wiec - proby zadenuncjowania osoby kryjacej sie pod nickiem lek4rza do administratorow forum, czy uruchamianie jakiegos ostracyzmu przypominaja styl jaroslawa kaczynskiego i budza we mnie obrzydzenie
      • extorris Re: Ciekawy wpis z konsylium24 10.11.10, 18:45
       rozsadny glos, jak zwykle

       dyskutujemy wpis na forum, a nie kompletny przebieg zdarzenia
       najprawdopodobniej informacja o tym gdzie szukac pomocy w pilnych sytuacjach byla matce doskonale znana
       po pierwsze - wisi w przychodni w widocznym miejscu
       po drugie - maka mogla taka informacje uzyskac, nawet wielokrotnie podczas poprzednich wizyt w POZ (pacjenci przeciez sa zapisani na stale)
       po trzecie - lekarz sam mogl o tym wspomniec, nawet nie pytany przez matke - jest to przeciez najnaturalniejsza i najbardziej oczywista odpowiedz na oczekiwanie matki wizyty u lekarza wieczorem
       nie bylo wspomniane na forum - to dosc oczywiste - kto streszcza tak oczywiste informacje? podobnie nie ma tam informacji, czy osluchal dziecku klatke piersiowa i zbadal brzuch - czy znaczy, ze nie zbadal?

       taka sytuacja jest typowym przykladem proby kupienia sobie lekarza na wlasnosc
       przyjde do domu, dam 20zl, specjalnie w domu, zeby odbylo sie to "prywatnie", "korupcyjnie", "pod stolem", wtedy bedziemy mieli z doktorem nasza mala tajemnice, tu dam jeszcze czekoladke, a jak cos to wiadomo, pan doktor przeciez da zwolnienie, sanatorium, skierowanie do szpitala na przebadanie dla sasiadki bo sie zle czuje itd.
       proba zbudowania specjalnej relacji wynikajacej ze specjalnego potraktowania i prawdopodobnie proby wcisniecia lekarzowi specjalnego wynagrodzenia
       lekarz z "dobrego serca", "powolania" - przeciez pacjent-dziecko jest wazniejszy niz wlasne dziecko, byc moze zgodzi sie na wizyte, moze wezmie czekolade, a wtedy jest moj - kupiony, skorumpowany, wszedl w nieformalna, specjalna i potencjalnie nielegalna (szantaz) relacje


       co do adresow - wiekszosc lekarzy ma to na pieczatce - pozwala na wypisanie recepty pro familia/pro auctore
       poza tym POZ to firma prowadzona przez lekarza osobiscie, z siedziba w jego domu - wowczas domowy adres lekarza jest adresem w naglowku pieczatki na recepcie
       niestety dane osobowe lekarza moga byc tudne do utajnienia
       • igor14141 Re: Ciekawy wpis z konsylium24 11.11.10, 19:14
        Pani doktor poprosiła:

        >Pani doktor, to pani dziecko jest dla pani ważniejsze niż moje?
        Przyznaję że zatkało mnie.... Bąknęłam tylko: tak. I pani oburzona wyszła.
        Brakuje mi celnej riposty (ew. na przyszłość

        przeczytałem wszystkie posty tego wątku i w żadnym wpisie oprócz jednego nie znalazłem ,żadnej celnej riposty jaką p. doktor mogłaby się posiłkować na przyszłość.

        Bidula pewnie dalej siedzi w gabinecie z "karpikiem" i czeka na pomoc kolegów lekarzy.
        Pomysłów brak? czy gorączkowo myślicie nad celną ripostą...wskazany pośpiech p. doktor czeka.
        • slav_ Re: Ciekawy wpis z konsylium24 12.11.10, 00:49
         > Bidula pewnie dalej siedzi w gabinecie z "karpikiem" i czeka na pomoc kolegów l
         > ekarzy.

         Lekarkę "zatkało" bo zapewne nie wyobrażała sobie że można być tak tępym by niestosowności takich żądań i to dodatkowo po wyraźnej odmowie nie rozumieć. Stąd "karpik". Widocznie krótko pracuje i nie zdążyła się zorientować z kim będzie miała do czynienia i uodpornić. Kwestia czasu. Niedługo nie będzie potrzebowała pomocy.
     • slav_ Re: Ciekawy wpis z konsylium24 12.11.10, 00:45
      > Na razie to oczywiste, że nie widzisz niczego nagannego w tym, że p. dr przyjmu
      > je i nie obchodzi jej dalszy los dziecka, za leczenie którego wzięła pieniądze.

      To za co p. dr wzięła pieniądze - zrobiła.

      Oczywiście odpowiedź "nie przyjmuję prywatnie" jest odpowiedzią wystarczającą a naleganie mimo to jest objawem tzw. poziomu pacjentów o którym w dedykowanym wątku.

      Wyjaśnienie jest proste i tłumaczy cała sytuację - matce wcale nie chodziło o "wizytę prywatną" (a więc informacja i nierealizowaniu takowych była bez znaczenia) tylko o "przyjście wieczorem z dzieckiem" bo "doktórka blisko mieszka". To nie miała być żadna "prywatna wizyta" dla tego matka nie widziała niczego zdrożonego w nachodzeniu lekarki w jej prywatnym domu i czasie.
      Żadna "riposta" nie była potrzebna a lekarkę "zatkało" bo zapewne nie wyobrażała sobie że można być tak tępym by niestosowności takich żądań i to dodatkowo po wyraźnej odmowie nie rozumieć.
      • oby.watel Re: Ciekawy wpis z konsylium24 12.11.10, 10:09
       Jeśli chodzi o intencje pacjentów, to funkcjonariusze służby zdrowia wykazują się nawet telepatią. Wiedzą wszystko ze szczegółami i dają odpór. Jeśli chodzi o pacjentów, to nawet za plamy na słońcu są odpowiedzialni. Ale funkcjonariusz rezon traci i właściwości jak równie głupio lub po chamsku zachowa się ich koleżanka lub kolega po fachu.

       --
       Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
   • oby.watel Re: celna riposta juz padla: 11.11.10, 21:13
    To oczywista oczywistość, że pacjentka jest głupia, bo trzęsie się o swoje dziecko, a dziecko lekarki jest jej obojętne. No i jeszcze domaga się jakiegoś wyjątkowego traktowania dla swojego chorego dziecka. Bezczelność! Najwidoczniej jeszcze nikt jej nie zasadził kopa. A jakby p. dr dobrze wymierzyła, to byłaby celna riposta.

    --
    Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
   • igor14141 Re: celna riposta juz padla: 11.11.10, 22:08
    st.lucas napisał:

    > bylo nia "tak"
    > - jako odpowiedz na nieslychanie glupie pytanie matki chorego dziecka

    Pytanie matki chorego dziecka być może było nieprecyzyjnie zadane ,ale zadaniem p.dr było udzielenie precyzyjnej odpowiedzi- gdzie szukać pomocy gdyby stan dziecka się pogorszył.
    A nie główkować nad celną ripostą- bo za to jej pracodawca nie płaci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka