Wyjście na własne żądanie ze szpitala psych. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy po otrzymaniu od lekarza psychiatry skierowania do szpitala psychiatrycznego (nie było próby samobójczej, po prostu terapia i leki nie dają efektu, pojawiają się myśli samobójcze) na oddział nerwic można z takiego oddziału wyjść na własne żądanie w dowolnym momencie, czy decyduje o tym wyłącznie lekarz?
    • Można, tylko po co?
      (no, chyba, że jest się ubezwłasnowolnionym, albo zagraża się życiu swojemu, bądź czyjemuś)

--
      Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić.

Drobiu mówię stanowcze STOP!
      • chodzi o to, że do tej pory leczenei farmakologiczne i psychoterapia nie przynoszą efektu. Natomiast jest mi bardzo ciężko wytrzymać z sobą, mam myśli samobójcze, lekarz namawia na szpital. Jeśli jednak przekonałabym się, np. po kilku tygodniach, że to również nie przynosi efektu, to chciałabym mieć możliwość wyjścia (na zasadzie, że skoro szpital mi nie pomaga, to wolę siedzieć w domu).
        Myśli samobójcze są zagrażaniem sobie, aczkolwiek zawsze zaznaczam, że bym tego nie zrobiła. Więc nie wiem, czy mając myśli samobójcze mogę wyjść na własne żądanie, czy lekarz mnie tam zatrzyma (a jeśli nie będzie efektów leczenia, to w moim odczuciu może mnie tam zatrzymać na wiele miesięcy...)
        • Przy takim nastawieniu czarno to widzę, znaczy Twoje leczenie. Owszem powinnaś iść do szpitala i poddać się terapii - do uzyskania efektu, a nie zastanawiać się jak długo to potrwa.
          I jeśli masz myśli samobójcze, to nigdy nie wiesz czy to zrobisz, czy nie.

--
          Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić.

Drobiu mówię stanowcze STOP!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.