Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie

15.02.12, 09:10
Czy istnieje indywidualne ubezpieczenie prywatne, takie ,żeby mnie przyjęli do szpitala np na operację wyrostka,czy woreczka.Nie mam żadnych problemów,ale tak na wszelki wypadek.Obecnie przebywam dużo za granicą i tu jestem ubezpieczona, w Polsce mam prywatne,ale tylko do lekarzy i jakieś badania.Wiem,że mozna się ubezpieczyć, ale od planowanych zabiegów,A ja chcialabym od nieplanowanych, bo przecież nie wszystko można zaplanować, prawda?
Pytalam się kiedyś w ZUSie i NFZ,ale kazali uzupelnić skladki od ostatniego ubezpieczenia w ZUSie, więc w moim przypadku byloby to parę tysięcy.
Nie chcę kombinować,bo chcialabym normalnie zalatwić.
Wydawalo mi się,ze jak pójdę i zgloszę,że od np marca chcę oplacać Zus, nie powinno być żadnego problemu, a tu są straszne problemy.
Może ktoś coś poradzi.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Ubezpieczenie 15.02.12, 14:08
      kaorla napisała:

> Czy istnieje indywidualne ubezpieczenie prywatne, takie ,żeby mnie przyjęli do
      > szpitala np na operację wyrostka,czy woreczka.Nie mam żadnych problemów,ale tak
      > na wszelki wypadek.Obecnie przebywam dużo za granicą i tu jestem ubezpieczona,
      > w Polsce mam prywatne,ale tylko do lekarzy i jakieś badania.Wiem,że mozna się
      > ubezpieczyć, ale od planowanych zabiegów,A ja chcialabym od nieplanowanych, bo
      > przecież nie wszystko można zaplanować, prawda?
      > Pytalam się kiedyś w ZUSie i NFZ,ale kazali uzupelnić skladki od ostatniego ube
      > zpieczenia w ZUSie, więc w moim przypadku byloby to parę tysięcy.
      > Nie chcę kombinować,bo chcialabym normalnie zalatwić.
      > Wydawalo mi się,ze jak pójdę i zgloszę,że od np marca chcę oplacać Zus, nie pow
      > inno być żadnego problemu, a tu są straszne problemy.
      > Może ktoś coś poradzi.

Według mnie nie ma takiego ubezpieczenia poza NFZ. W prywatnych masz wizyty lekarskie i badania. Czasem dodają bardzo okrojony pakiet zabiegów. Co rozumiesz przez ubezpieczenie się od planowanych zabiegów?

W NFZ nie uzupełniasz składek, tylko płacisz opłatę dodatkową zależną od czasu, przez jaki nie byłaś ubezpieczona:

od 3 miesięcy do roku - 754,22 zł
      powyżej 1 roku do 2 lat - 1 885,54 zł
      powyżej 2 lat do 5 lat - 3 771,08 zł
      powyżej 5 lat do 10 lat - 5 656,62 zł
      powyżej 10 lat - 7542,16 zł

Dlaczego? To chyba oczywiste. Każdy chciałby nie płacić składek, gdy jest młody i zdrowy a zacząć płacić - gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem. Tylko ile wtedy by te składki musiały wynosić?

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
      • snajper55 Link 15.02.12, 14:08
        www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443

S.
        --
    • young_doc Re: Ubezpieczenie 15.02.12, 16:19
      Czy istnieje indywidualne ubezpieczenie prywatne (...) od nie planowanych zabiegów?

Nie. To znaczy - nie w Polsce.
      Nie istnieje, niezaleznie od tego co próbuja wmówić agenci niektórych firm ubezpieczeniowych. Istnieją jedynie abonamenty pokrywajace część ambulatoryjnej specjalistyki, ale wszelkie hospitalizacje i tak są płacone wtedy osobno. Z mocy ustawy państwowym monopolistą jest NFZ.

--
      "Zaspokajanie naszych potrzeb musi być biznesem, bo inaczej te nasze potrzeby nie będą zaspokajane."
      • snajper55 Re: Ubezpieczenie 16.02.12, 02:42
        young_doc napisał:

> Z mocy ustawy państwowym monopolistą jest NFZ.

Upraszczasz. NFZ nie jest z mocy ustawy monopolistą w ubezpieczeniach zdrowotnych. Nikt nie broni oferować firmom ubezpieczenia zdrowotne, w ramach których chory miałby pełen zakres usług w prywatnych szpitalach łącznie z przeszczepami. NFZ jest jedynie monopolistom w dziedzinie ubezpieczeń obowiązkowych. Nikt zresztą takich ubezpieczeń jakie oferuje NFZ oferować nigdy nie będzie, ponieważ jest to interes wysoce nieopłacalny.

S.
        --
        • kaorla Re: Ubezpieczenie 16.02.12, 08:24
          Nie planowany szpital to np mam jakieś objawy, idę do lekarza, a on daje skierowanie do szpitala ,bo cos tam podejrzewa i w szpitalu muszą sprawdzić.
          Proponowano mi ubezpieczenie Medicover Prestige, za ponad 400 zl, są tam wizyty u wszystkich specjalistów,wszystkie badania i leczenie szpitalne.
          Muszę się zastanowić, napisalam jeszcze do PZU,ale nie dostalam odpowiedzi.
          • young_doc Re: Ubezpieczenie 16.02.12, 21:37
            Snajperze: masz rację, nieco uprościłem - prawo polskie nie zakazuje konkurencji z NFZ, a jedynie de facto ja uniemożliwia. Z punktu widzenia i pacjenta, i lekarza wychodzi na jedno.

Kaorla: haczyk w tym czego nie pisze się na w reklamach. Wystarczy zajrzeć nico dalej by znaleźć już taką deklarację:
            www.medicover.com/plpl/399,Opieka-w-Szpitalu.htm
            W ramach Opieki w Szpitalu zapewniamy:
            koordynację NNW
            hospitalizację planową obejmującą diagnostykę i chirurgię
            hospitalizację z powodu patologii ciąży
            poród

Innymi słowy - za wyjątkiem porodu nie ma przyjęć nieplanowych, a właśnie przecież szukasz zabezpieczenia na wypadek nagłej, niespodziewanej potrzeby!
            Wybij sobie z głowy leczenie szpitalne zawału, udaru, urazu w wypadku samochodowym, zapalenia płuc....

Nie mam żadnego interesu w tym zeby Ciebie zniechęcać od dodatkowego ubezpieczenia, ale w przeciwieństwie od agentów ubezpieczeniowych mogę napisać bez ogródek - jeżeli masz w innym kraju gwarancję świadczeń zdrowotnych, planowo mozesz korzystać właśnie tam, a w przypadku nagłego zachorowania w granicach UE i tak w każdym szpitalu będą Ciebie leczyli za darmo na podstawie EKUZ.

--
            "Zaspokajanie naszych potrzeb musi być biznesem, bo inaczej te nasze potrzeby nie będą zaspokajane."
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka